Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OIII z zależnym zawieszeniem (belka)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OIII z zależnym zawieszeniem (belka)

    PiotreQ, [01] Engine -> Basic Settings (bodajże 09 jeśli mnie pamięć nie myli). Tam sobie ustawiasz blok pomiarowy 003 i masz odczyt z EGRa

  • #2
    OIII z zależnym zawieszeniem (belka)

    Witam,
    Dziś w Automaniaku natrafiłem na porównanie OII FL z zawieszeniem niezależnym (wielowahaczowym) oraz na nowa OIII z zawieszeniem zależnym ( potocznie z belką) z tylu. Powiem wam że sie nieźle przejechali po OIII z tym zawieszeniem bo faktycznie wypadła duzo gorzej na testach w zakrętach gdzie OII FL trzymała sie toru jazdy to OIII z tym zawieszeniem zwyczajnie wypadała z trasy. Sądzę że taką oszczędnością Skoda strzeliła Sobie trochę w kolano.

    Pozdrawiam
    Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
    Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
    Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    Komentarz


    • #3
      Re: OIII z zależnym zawieszeniem (belka)

      Zamieszczone przez Sergi
      Witam,
      Dziś w Automaniaku natrafiłem na porównanie OII FL z zawieszeniem niezależnym (wielowahaczowym) oraz na nowa OIII z zawieszeniem zależnym ( potocznie z belką) z tylu. Powiem wam że sie nieźle przejechali po OIII z tym zawieszeniem bo faktycznie wypadła duzo gorzej na testach w zakrętach gdzie OII FL trzymała sie toru jazdy to OIII z tym zawieszeniem zwyczajnie wypadała z trasy. Sądzę że taką oszczędnością Skoda strzeliła Sobie trochę w kolano.

      Pozdrawiam
      1.8 i 2.0 tsi mają wielowachacz. jak z dieslem nie wiem. to byl staaaary odcinek.

      info mam z salonu kury.

      Komentarz


      • #4
        Sergi, daj spokój. Przerabiane już dużo razy. OIII miała wypaść z zakrętu i wypadła :wink:

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz


        • #5
          A co ma do tego wypadniecia z toru jazdy belka w tylnym zawieszeniu ?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez pedros
            1.8 i 2.0 tsi mają wielowachacz. jak z dieslem nie wiem. to byl staaaary odcinek.
            RSy, 4x4 i 1.8 TSI mają wielowachacz.
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • #7
              Re: OIII z zależnym zawieszeniem (belka)

              Zamieszczone przez pedros
              Zamieszczone przez Sergi
              Witam,
              Dziś w Automaniaku natrafiłem na porównanie OII FL z zawieszeniem niezależnym (wielowahaczowym) oraz na nowa OIII z zawieszeniem zależnym ( potocznie z belką) z tylu. Powiem wam że sie nieźle przejechali po OIII z tym zawieszeniem bo faktycznie wypadła duzo gorzej na testach w zakrętach gdzie OII FL trzymała sie toru jazdy to OIII z tym zawieszeniem zwyczajnie wypadała z trasy. Sądzę że taką oszczędnością Skoda strzeliła Sobie trochę w kolano.

              Pozdrawiam
              1.8 i 2.0 tsi mają wielowachacz. jak z dieslem nie wiem. to byl staaaary odcinek.

              info mam z salonu kury.
              Z dieslem tylko ten 2.0 TDI ma wielowachacz
              Skoda Octavia II FL Elegance 140 KM 325 NM
              Była OII 1.9 TDI BJB - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...szy+samoch%F3d
              Jest OII FL 1.9 TDI BXE - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              Komentarz


              • #8
                Sergi, ten test był przez nas wałkowany jak się pojawił w AM (kwiecień). :roll:
                MARCIN
                Mój szkodnik

                Komentarz


                • #9
                  Sergi,

                  Forum - Octavia Club Polska
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Sergi
                    Z dieslem tylko ten 2.0 TDI ma wielowachacz
                    Jeżeli masz na myśli ten w RSie 184KM to tak, bo w cywilnej wersji 150KM ma belke.
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      Panowie ile wy możecie o tym samym ?? Przecież odnosnie rodzaju zawieszenia w O III było już z 5 tematów !! Ileż można o tym samym ?
                      Jeszcze propouję po raz N-ty wrócić do twardych boczków drzwiowych 8)
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        belka podatna skrętnie - belka skrętna to nie jest zawieszenie zależne to jest zawieszenie półniezależne.
                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Big
                          Panowie ile wy możecie o tym samym ??
                          Jak widać długo A już myślałem, że nad belką została spuszczona kurtyna.
                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Big
                            Panowie ile wy możecie o tym samym ?? Przecież odnosnie rodzaju zawieszenia w O III było już z 5 tematów !! Ileż można o tym samym ?
                            Jeszcze propouję po raz N-ty wrócić do twardych boczków drzwiowych 8)
                            o sprezynach i uszczelkach jeszcze można by ....

                            belka jest tania i to jest jedyna zaleta. niestety przestawia dupsko nieziemsko na wybojach i zakręcie. ...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez pedros
                              niestety przestawia dupsko nieziemsko na wybojach i zakręcie. ...
                              Tak delikatnie zapytam, bez obrazy oczywiście, wiesz to z autopsji, czy też z TVN Turbo?
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kylo76
                                Zamieszczone przez pedros
                                niestety przestawia dupsko nieziemsko na wybojach i zakręcie. ...
                                Tak delikatnie zapytam, bez obrazy oczywiście, wiesz to z autopsji, czy też z TVN Turbo?
                                też powazam TVN i szanuje za obiektywizm. ...

                                mam belke i wiem..... czuję. ... i sie irytuje. ..... i to jest argument by zmienić auto.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez pedros
                                  mam belke i wiem..... czuję. ... i sie irytuje
                                  A chyba, że tak, aczkolwiek O3 jest dłuższa i sztywniejsza. Co do belki w O1 się nie wypowiem.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jeszcze mozna o lancuchach i paskach w nowych TSI
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maicroft
                                      Jeszcze mozna o lancuchach i paskach w nowych TSI
                                      I dla zmylki o panewkach w dCi... by cichaczem zapytac czycastrol jest git...:-)

                                      Belka w o1 zaczyna irytowac jak amortyzatory traca kondycje. Nie jest tez tragicznie niemniej mam porownanie:-) I wiem jak ogranicza...

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X