Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy JBL GTO- 6507 to naprawde taka lipa??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy JBL GTO- 6507 to naprawde taka lipa??

    janusz_007, w RCD300 z tego co pamiętam nie wejdziesz w tryb serwisowy jak nie jest wcześniej aktywowana odpowiednia komórka w EEPROMie. DO tego RCD300 nie wyświetla tak jak stream VINów aut, w których był. To co powiedzieli w ASO to jedna wielka ściema, bo ktoś musiałbym przez VASa połączyć się z radiem, następnie odczytać jego numer seryjny i sprawdzić w bazie czy radio czasem nie jest kradzione. W ASO nikt nie ma czasu bawić się takimi pierdołami, a zabrania całego auta to już w ogóle jakaś mega ściema. Policja nie ma prawa CI zabrać, bez papieru od prokuratora, a co dopiero ASO.

    Co do montażu radia to wyciągnij swoje stare i wsadź w jego miejsce RCD. Nie ma się co bawić w ASO. Najwyżej jak sobie nie poradzisz to do nich pojedziesz, ale tam filozofii nie ma. Podłączasz radio, wpisujesz PIN i wszystko gra.

  • #2
    Czy JBL GTO- 6507 to naprawde taka lipa??

    Po prawie 2 latach doszedłem do wniosku,że nie wysłucham już dłużej seryjnego zestawu w OCTAVII.Na pierwszy rzut poleciało zamówienie do POWE na dystanse MDF i 12 mat polimerowych do wytłumienia drzwi.Kilka godzin później doszedłem do wniosku,że nie będę rozbierał kilka razy drzwi więc o 3 w nocy wstałem z łóżka i kupiłem na allegro te właśnie głośniki. Zadowolony ze swoich poczynań położyłem się spać...rano wszedłem na forum OCP i poczytałem,że to chyba najgorsze głośniki jakie mogłem kupić :-(

    Przejdźmy do konkretów:
    Głośniki te chce podłączyć do radia Pioneer deh-4700MP ( Link takie jak w aukcji).
    W chwili obecnej chcę zrobić sam przód czyli wytłumienie,,dystanse i założyć te JBL'e.
    Na wzmacniacz i suba w chwili obecnej nie mogę sobie pozwolić.
    NO I NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE...czy pod samym radiem będzie to grało jako tako i czy nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto??

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez grzesiek3210
      czy pod samym radiem będzie to grało jako tako i czy nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto?
      "jako tako" - cudów nie oczekuj, większy efekt przyniesie prawidłowy montaż niż wymiana przetworników
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        czyli pieniądze wyrzucone w błoto, między seria a GTO nie będzie większego szału.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez grzesiek3210
          czyli pieniądze wyrzucone w błoto, między seria a GTO nie będzie większego szału.
          Nie no, bez przesady , na pewno nie będzie tak źle... Jeśli wszystko zrobisz tak jak trzeba ( mówię tu o stworzeniu odpowiednich warunków do "grania" dla głośników - wytłumienie ) pewnie będziesz zadowolony.

          Nexus-owi chodziło raczej o to jak subiektywnie odczuwa się poszczególne "modyfikacje" fabrycznej instalacji. Przy założeniu, że głośniki są zasilane tylko z radia ( już wybranego ) ze średniej półki, myślę, że wygląda to mniej więcej tak:
          - wytłumienie i odpowiedni montaż głośników ok. 70%
          - lepsze przetworniki ok. 25%
          - lepsze przewody ( zasilające i głośnikowe ) max 5%

          Widać z tego, że jeśli zrobiłbyś tylko wytłumienie to pewnie był byś na tyle zadowolony ( zaskoczony ), że moment zakupu głośników zostałby odsunięty w czasie.
          Teraz, gdy od razu zrobisz cały komplet, będziesz się zastanawiał, co by było gdybyś wziął inne głośniki, inne radio, itd...
          Ale tak to już jest jak zaczniesz coś "zmieniać"... :diabelski_usmiech
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Co do radia to może nie jest ono z górnej półki ale używam przez 2 lata i jestem zadowolony to nie widzę potrzeby aby teraz zmieniać:-)Może przy zmianie samochodu szarpnę się na coś z wyższej półki

            Komentarz


            • #7
              grzesiek3210, trzeba było kupić w POWE pbx i mdf byłby gratis
              Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

              Komentarz


              • #8
                Wiem Link myślałem że to jakaś lipa,firma dla mnie mało znana.Ale jak poczytałem na forum to wszyscy chwalą...niestety było już za późno:-) Zasugerowałem się marką i to wszystko

                Komentarz


                • #9
                  grzesiek3210, spokojnie, pbx to ta sama mocno budżetowa półka co jbl - akurat jedna i druga marka ma u nas agresywny marketing,
                  a jak przychodzi co do czego to żal i zgrzytanie zębów, że niby miała byc taka rewelacja
                  dlatego osobiscie nie polecam żadnej z tych dwóch marek :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    Khem.. Nexus chyba deczko zbyt uogólniłeś wrzucając wszystko od jbl i pbx do jednego wora. Akuratnie "wyznawcą" żadnej marki nie jestem, ale to co napisałeś to chyba troszkę dla pbx'a krzywdzące - przynajmniej porównując wyższe modele głośniczków obu producentów I weź pod uwagę że nie każdy ma słuch absolutny (ani nawet jakiś super dobry) i niektórym zrobienie drzwi + przód w rozsądnych pieniądzach w zupełności do szczęścia wystarczą. Przecież i tak niektórzy jeżdżą na tym co fabryka dała i będą "na noże" chcieli iść że to gra super Ogólnie to i tak wychodzę z założenia że audio w samochodzie najwięcej słucha kierowca i powinno tak grać żeby to właśnie jemu odpowiadało i kierowanie się tylko i wyłącznie opiniami innych nie jest do końca takie super. Co nie zmienia faktu że liczę się z Twoją opinią bo nadal jeżdżę z tym co mi poleciłeś :szeroki_usmiech Aaaa i wcale nie uważam pbx'a za haj end Po prostu - zależy co kto lubi i ile ma kasy do wydania
                    grzesiek3210 - podsumowując - kupiłeś - posłuchaj - oceń i wtedy ewentualnie wymieniaj, wcześniej nie ma sensu - i tak będziesz na tym do tyłu. Zresztą bez wzmacniacza to i tak za bardzo różnicy mieszając samymi głośnikami podpiętymi pod radio za bardzo nie usłyszysz.
                    o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                    Komentarz


                    • #11
                      iksik2, co do pbx'a to uważam że jest mocno przeklamowany (bardzo mocno) :diabelski_usmiech
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • #12
                        Nexus6, Twoja opinia - nie mam zamiaru Cie "nawracać" :diabelski_usmiech Zresztą wszystkich pbx'ów nie słyszałem więc nie mam podstaw do jej negowania
                        Podsumowując - jak kolega kupił to niech chociaż zamontuje i posłucha - dopiero później zmienia - a nie na odwrót :diabelski_usmiech
                        o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                        Komentarz


                        • #13
                          Ale się rozpisaliście Mam za sobą prawe drzwi lecz nie do końca ponieważ musze wymóżdżyć jak przerobić oryginalne miejsce na sopran żeby włożyć ten JBLa. Drzwi wytłumiłem, dystanse,zwrotnice,głośniki założone. Cały dzień mi zeszło na jednych drzwiach gdyż starałem się zrobić to najlepiej jak się da. Jeżeli chodzi o wygłuszenie to chyba dokładniej sie nie dało :wink: w trudno dostępne miejsca docinałem paseczki i zgrzewałem spawarką do plastiku wszystkie łączenia itd itp. Zużyłem 6 mat na prawe drzwi,panel z MDFu złożyłem na śruby i uszczelniłem miejsce styku z drzwiami K+D Wurth (klej i szczeliwo w jednym).Później dodatkowo położyłem na brzegi MDFu matę.Wszystkie maty robiłem na gorąco ze spawarką do plastiku także wszędzie ładnie przystaje.Do zwrotnicy na razie podpiąłem seryjny sopran ale to kwestia pomysłu i lada dzień to się zmieni. Co do wartości odsłuchowych to fajnie bo nic nie trzeszczy nie pierdzi ale jak założę jutro drugą stronę to wam odpowiem.Lewa strona harczy tak że psuje efekt,czuję różnic ale tak jak powiedziałem jak będzie pełne stereo i soprany JBL zamiast serii to wam powiem. Wydaje mi się że pieniądze nie poszły w błoto.

                          Komentarz


                          • #14
                            grzesiek3210, widać że się przyłożyłeś
                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                            Komentarz


                            • #15
                              Zapytam tylko o jedną rzecz.W prawych drzwiach na dole w rogu jest taki styropian.Wielkości mniej więcej zeszytu.Czy powinno się go zaklejać matą??Bo ja tak zrobiłem ale nie wiem czy dobrze zrobiłem czy źle.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez grzesiek3210
                                .Wielkości mniej więcej zeszytu.Czy powinno się go zaklejać matą??Bo ja tak zrobiłem ale nie wiem czy dobrze zrobiłem czy źle.
                                Możesz go spokojnie wywalić, zresztą jak dorzucisz zwrotki to będziesz miał idealne miejsce na nie :szeroki_usmiech

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zwrotnice już założone.Chciałem tylko zapytać czy to oklejać czy wyrzucić bo zaraz startuje z lewymi drzwiami

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja bym wywalił( i tak zrobiłem u siebie) żeby przypadkiem w rezonans nie właziło , ale jak dobrze okleisz to może będzie i git.
                                    Zawsze możesz posłuchać jak gra z zaklejonym, a jak będzie źle to zdejmiesz tapicerkę i wywalisz steropian a dodatkowo, obkleisz matą od wew. tapiecerkę przy okazji

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gra naprawdę pozytywnie. Tylko kombinuję jak upchnąć tweetery w seryjne miejsce na słupkach. Jestem zadowolony bo nic nie trzeszczy nic nie charczy,bass jest bardzo ładny(po wielu korektach ustawień)...ale tak jak koledzy mówili "jak zrobisz drzwi to zechcesz pójść dalej"...odkładam pieniądze na wzmacniacz i suba

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X