Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z Alpine IDA-X300

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z Alpine IDA-X300

    Kolaska.0, cześć

    Zamieszczone przez Kolaska.0
    Jeżeli będę mógł służę swoją wiedzą.
    Na forum pewnie trochę się podszkolisz :wink:

  • #2
    Problem z Alpine IDA-X300

    Witam, dzisiaj nabyłem radyjko Alpine IDA-X300 i nie bardzo mogę z nim dojść do ładu. Problemy zaczęły się przy podłączaniu i tutaj wychodzi moja niewiedza. Otóż połączyłem ładnie wszystkie kabelki, jednak dwóch nie złączyłem ponieważ nie pasują kolory. Tzn. czerwony połączyłem z czerwonym a pomarańczowy z pomarańczowym. Pozostał czarny i różowy, więc ich nie spinałem - nie wiem do czego one służą? Tak podłączone radio wsunąłem w kieszeń i działa, ale po każdym wyłączeniu stacyjki traci zapamiętane ustawienia. Wszystkie basy, soprany, balans, fading itd. resetują się do standardowych ustawień, radio gubi falę i muszę od nowa ustawiać częstotliwość. Poza tym z okolic radia (tak jakby gdzieś głębiej poza nim) słychać jakieś dziwne ciche buczenie. Jest to bardzo ciche i słyszalne tylko przy zgaszonym silniku i zamkniętych szybach. Wydaje mi się, że nie miałem takiego odgłosu wcześniej.

    Z góry dzięki za wskazówki, bo nie jestem pewien czy coś z radiem jest nie tak, czy ja coś źle podłączyłem. Jeśli to ułatwi sprawę, to jutro mogę wrzucić fotki.

    Komentarz


    • #3
      Konrad_wawa, wystarczylo poszukac - jest to standardowy problem w autach z grupy VAG;

      zamieniony jest + ze stacyjki ze "stałym" plusem (najczęściej kabelki czerwony i żółty),

      a tak przy okazji to instrukcja się kłania :diabelski_usmiech
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        Niestety w instrukcji z radiem nie ma schematu podłączenia, jest tylko wzmianka, że montażu radia należy dokonywać w specjalistycznym zakładzie Powiedz mi dokładniej o co chodzi z zamianą tych kabelków? Czy zamiast czerwonego z czerwonym, mam spiąć czerwony z żółtym i będzie ok?

        Komentarz


        • #5
          Forum - Octavia Club Polska
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • #6
            No kurde, czytam ten wątek i nadal nie mogę sobie poradzić, tam są wymienione zupełnie inne kolory niż ja mam przy radiu.

            Poniżej wklejam moje kabelki:


            A tutaj instrukcja, którą jednak znalazłem, ale która również nic nie zmieniła:

            Komentarz


            • #7
              zamieniasz miejscami czerwony z żółtym :diabelski_usmiech
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Zamieniłem i chyba śmiga
                Kurde mogłem od razu cię posłuchać jak napisałeś za pierwszym razem :wink:

                Dzięki za pomoc! :!:

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X