Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja radia/wygluszenie drzwi - kto pomoze ? (GDANSK)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Instalacja radia/wygluszenie drzwi - kto pomoze ? (GDANSK)

    Marx, na twoim miejscu skupiłbym się na O I z polskiego salonu od I-go własciciela. Jest to chyba najlepsza i wbrew pozorom, najtańsza opcja. Oczywiście, zadbane auto musi swoje kosztować ( ale jak sam zauwazyłeś w niemczech takowe też swoje kosztuje) bo nikt normalny nie odda zadbanego samochodu w cenie szpachlowozu. Tyle że ta wyzsza cena zakupu zaowocuje bezstresową eksploatacją, barakiem wydawania dodatkowej kasy na części zamienne, oraz obrakiem stresu przy oddawaniu kolejny raz auta do mechanika bo .. znowu coś padło.
    O II - myślę, że przy twoich założeniach cenowych możesz spokojnie ją sobie odpuścic. Po pierwsze, jak sam zauwazyłeś, w tej cenie dobrej O II nie kupisz. Po drugie zaś myślę, że nie warto zarzynać się finansowo tylko dlatego, żeby kupic nową O II. Co prawda to świetne auto, ale są w życiu pewne proirytety i jak nas w danym momencie nie stać, no to trudno. Może za kilka lat.
    O sproawdzanych "okazjach" od pierwszego wlasciciela - dziadka- jeżdżonych tylko do kościoła i oczywiście bezwypadkowych nawet mi się tu nie chce wspominać, bo jeśli chcesz kupić samochód, a nie furę problemów to takie pseudo okazje omijac należy szerokim łukiem !!
    Po zostaje jeszcze nowa O I . Nie wiem jakie obecnie są jej ceny, ale jeśli wyrobiłbyś się w ok. 42-43 tys zł to myslę ze warto nad tym pomysleć. Może za te pieniadze będziesz miał troche gorszy wypas, ale jednak kupisz nowy samochód który te założone przez ciebie 5-6 lat spokojnie posłuży bez wiekszych wydatków i problemów.
    Podsumowując, według mnie, przy zachowaniu Twoich kryteriów pozostają 2 opcje:
    1. Używana O I od pierwszego własciciela z polskiego salonu.
    2. Nowa O I choć pewnie uboższa i ze słabszym silnikiem.
    ale tu już wybór nalezy stricte do Ciebie.

  • #2
    Instalacja radia/wygluszenie drzwi - kto pomoze ? (GDANSK)

    Witam,

    Już do mnie leci paczuszka z Blaupunktem Hamburg MP68. W Octavii jeszcze nic z elektryką od końca gwarancji nikt nie majstrował, więc jest wszystko salonowe.

    Chciałbym zainstalować to radio, podłączyć tak jak trzeb (czujnik prędkości, zasilanie itp), or razu wyprowadzić przewody zasilające na CB (które się pojawi w ciągu kilku miesięcy), podłączenie złodziejki (3x zapalniczka - w poprzednim aucie elektryk podłączył pod przycisk awaryjnych) i umiejscowienie jej w schowku razem z przewodem USB od radia.

    Przy okazji, jeżeli w portfelu coś zostanie, to wygłuszyłbym drzwi.

    Teraz pytanie, proszę o namiary na elektryka, bądź oktaudiofila, który pomógłby mi w instalacji (chciałbym wziąć udział w instalacji, zdobyć jakieś doświadczenie ). Jeżeli ktoś z Was byłby chętny mi pomóc, to byłoby miło, i oczywiście można liczyć na moją finansową wdzięczność.

    pozdrawiam i życzę szerokości
    paffo

    P.S. Może ktoś chociaż towarzyszyłby mi w drodze do serwisu, żeby nie skasowali widząc laika i nie wcisnęli czegoś marnego.

    [ Dodano: Czw 25 Wrz, 08 21:37 ]
    Zamieszczone przez paffo
    Jeżeli ktoś z Was byłby chętny mi pomóc, to byłoby miło, i oczywiście można liczyć na moją finansową wdzięczność.
    Mogę się odwdzięczyć pomocą przy sprzęcie komputerowym Zabezpieczyć system (Windows/Linux), pomóc skonfigurować Windows tak, by nie była potrzebna już żadna ponowna instalacja.

    Pomoc za pomoc. Ktoś z Gdańska chętny? W poniedziałek odbieram Octawkę od lakiernika i chciałbym z tematem ruszyć.

    pozdro
    Octavia Tour ICE+
    President Harry II ASC + Florida :: AUDIO BLAUPUNKT Hamburg MP68 :: głośniki seria + wygłuszenie

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X