Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zwrotnice a orginalne kable o1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zwrotnice a orginalne kable o1

    Miałem coś podobnego... zaraz puźniej pokazały się przeładowania turbiny... po ogledzienach okazało sie że wystarczy przeczyścić turbine :wink: (nie mylic z regeneracją :idea: )
    krzysiek

  • #2
    Zwrotnice a orginalne kable o1

    Witam właśnie siedzę w garażu na kolanach laptop i net Będę dziś wyciszał autko tylko teraz chciał bym najpierw sprawdzić czy działają mi głośniczki Helixy 62.1 Dark Blue ale napotkałem problem a nie chce nic zepsuć. Otóż do zwrotnicy wchodzą tylko 2 przewody na "in" a skoda ma je w sumie 4 . I teraz moje pytanie czy od montować te czarne kosteczki i po 2 przypiąć na + i - ?? Czy też zrobić to inaczej ? Proszę o poradę z góry dziękuję za odpowiedź Wicek
    1.9 90 KM TDI Glx Octavia Combi 98'
    Bordowa Strzała :P

    Komentarz


    • #3
      Wicek, z tego co kojarze te 4 kabelki to po prostu polaczenie rownolegle tweetera i woofera, czyli 2 z nich sa sygnalowe (ktore powinny isc do zwrotnicy na ''in'') a 2 z nich ida do tweetera.
      [/b]

      Komentarz


      • #4
        Tylko że na tweetery mam osobne kabelki:P A do głośnika idą 2 podwójne kabelki i teraz nie wiem co zrobić :P Dalej tkwię ale chyba podłączę po prostu 4 do in 2x - i 2x +


        Teraz zauważyłem że jest w sumie 6 kabli ;/ wystarczy tylko 2 podpiąć pod zwrotnice i będzie wszystko hulać ?? I jeszcze mam taki problem tweetery Helixa nie są takie same jak oryginalne czy ktoś coś podobnego przerabiał na własną rękę ? Jeżeli tak poproszę o radę
        1.9 90 KM TDI Glx Octavia Combi 98'
        Bordowa Strzała :P

        Komentarz


        • #5
          Zrob zdjecie tych kabelkow bo 6 kabli to nie lada zagadka dla mnie Co do tweeterow to ja rozwiazalem to w ten sposob ze po zdemontowaniu fabrycznych tweeterow ''przykleilem'' swoje silikonem albo poxipolem.
          Jak bedziesz chcial to pozniej moge wkleic zdjecia, przez 3 lata nic nie odpadlo a wymiana tweetera byla istna masakra :P

          Komentarz


          • #6
            Wicek, do zwrotek w miejsce IN podpinasz kabelek co idzie do wooferka w drzwiach.

            a dokładnie są to 4 kabelki połączone po dwa. Dwa "plusowe" dwa "minusowe".

            wtyczkę i tak bedziesz musiał obciąc, chyba że okaleczysz seryjny głosnik z gniazdka.

            [ Dodano: Sob 27 Wrz, 08 19:31 ]
            a dwa następne idąc do twisterów napotykają kondensator (zwrotnica).
            Nie pamiętam dokładnie gdzie ten kondesnatorek jest zamontowany, jeśli dokładnie przy samym twisterze to oznacza że na tych dwóch kablach też masz pełne pasmo i też możesz ich użyc jako podłączenie do IN w zwrotkach od helixa.

            Komentarz


            • #7
              No to jutro szykuje się masakra Jutro będę walczył z tweeterami i z kabelkami bo jest ich za dużo
              1.9 90 KM TDI Glx Octavia Combi 98'
              Bordowa Strzała :P

              Komentarz


              • #8
                a ja bym nie ucinał nic i nie walczył tylko dał nowe kabelki.

                Komentarz


                • #9
                  No teraz troszkę za późno bo już wyciszyłem jedne drzwi Znaczy się że tylko Wystarczy jedna parę z tych trzech podpiąć i powinno hulać ? Pytałem się Nexusa pow że te kabelki spokojnie wystarczą.



                  No i działa 4 kabelki do in i jest ok Tylko teraz mam problem gdy zamontuję panele z mdf'u to głośnik nie może wejść do końca ponieważ blokuje kawałek blachy i teraz moj e pytanko można kawałek wyciąć ?
                  1.9 90 KM TDI Glx Octavia Combi 98'
                  Bordowa Strzała :P

                  Komentarz


                  • #10
                    Wicek, można wyciąć ale lepiej podgiąć "do tyłu" - nie będziesz się później zastanawiał czy już zaczęło rdzewieć No i poza tym to już byyyyło nie raz, wysil się i poszukaj
                    o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                    Komentarz


                    • #11
                      ja wycialem ten kawalek i pokrylem paroma warstwami lakieru bezbarwnego. Jak ostatnio bawilem sie drzwiami to ani sladu rdzy
                      Radio: C90r+XDP210EQ
                      Kable:Opt,Skyline,50 mm
                      Wzm:XES M1+FP 1.800
                      Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                      Komentarz


                      • #12
                        tez wyciąłem fleksem i pomalowałem. nic sie nie dzieje a juz 2 zimy minęły.

                        Komentarz


                        • #13
                          rozwiazane

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X