Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alpine CDA-9884 czy Clarion DXZ588?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alpine CDA-9884 czy Clarion DXZ588?

    U mnie tez nie ma.

  • #2
    Alpine CDA-9884 czy Clarion DXZ588?

    Zawsze następuje ten dzień kiedy trzeba wybrać. Jako wieloletni fan Alpine mam dylemat. Oglądałem dzisiaj te dwa modele i wizualnie Clarion jest cieniutki. Wyświetlacz jest jeszcze fajny, ale ogólnie wygląda jak chińska tandeta. Panel lata z 2mm jak wciśnie się jakiś guzik, jakby nie był w ogóle przymocowany do radia. Pan ze sklepu powiedział, że tak ma być i tyle. Nie przemawia to do mnie jednak . Kolega Nexus6 doradził mi ten model, ale Alpine wizualnie i funkcjonalnie pewnie też zjada tego Clarionka. Nie wiem czy usłyszę różnicę w dźwięku pomiędzy tymi modelami. Mam wzmaka Sony XM-4045 i na razie z przodu Hertze ESK165. Skrzyni na razie nie będę montował. Czy jest sens kupować tego Clariona? Alpine jest ładniejsza, ma zielone podświetlenie i jest cieńsza, co też ma znaczenie. Clarion za dużo wystaje, ramka jest tak na oko półtora raza grubsza niż od Alpine i do tego jeszcze grubszy panel. Doradźcie mi, proszę. Z używanych Alpine nic na razie ciekawego nie ma. 9812 jest srebrna - odpada. Zostaje tylko 9884 albo tańsza CDE 9880. Muzyka różna - przeważnie TOTO, czasami coś innego w tym stylu. Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Mamy tutaj nowego fana i zarazem użytkownika Clarka - kolega Samiec -> może coś powiedzieć na temat przejścia z Alpinki na Clarka

      A juz poważniej, właśnie Mariusz zmienił firmy tyle,że modele wyżej bo z Alpinki 9812->na Clarka DXZ788.

      I dzięki niemu miałem przyjemność słuchać Clarka (Alpinkę jego też słyszałem, a sam miałem 9813 dłuugi czas ) -> na mnie Clarek zrobił słabe wrażenie, co do efektów dźwiękowych trudno mi sie jednoznacznie wypowiedzieć bo słuchaliśmy na reszty sprzęcie którego nie znam (głośniki i wzmak)->ja generalnie powalajacej różnicy nie słyszę...A sama obsługa i wygląd: wygląd dobrze określiłeś :twisted:
      Wyświetlacz-> w dzień jakiś mało czytelny sie wydawał, za tow nocy podobno fajnie
      Obsługa , można się przyzwyczaić, za to zabrakło mi kilku ustawień (np. EQ->można podbijać oddzielenie sekcję bass,mid, sopr) a nie można oddzielnie różnych częstotliwości.

      Myślę , ze Samiec coś dorzuci od siebie

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez arci9
        sam miałem 9813 dłuugi czas
        Tylko to były inne modele. Ja też miałem 7893 - rewelacja. Później kupiłem niby nowsze i w ogóle, chciałem mieć nowe Alpine - CDA-9851. Tak jak kupiłem, tak za 2 miesiące sprzedałem. W porównaniu do 7893 - kibel. I obawiam się, że 9884 może podzielić ten los . Najbardziej to bym chciał 9833 - ale ni ma :cry: . Jestem przyzwyczajony do Alpine, A Clarion? Coś w stylu nowa Civic - niby fajne nowoczesne, ale na co dzień bym nie chciał tym jeździć.

        Komentarz


        • #5
          ja polecam alpinke 9855r

          Komentarz


          • #6
            Nie chcę srebrnego no i pewnie nie ma zielonego podświetlenia. No i ten GlideTouch - nie wiem czy to dobre rozwiązanie. To już bym wolał 9812.

            Komentarz


            • #7
              Tez kupilem Clarka dxz788r niestety jeszcze niemialem okazji sprawdzic jak gra :|
              Narazie radyjko lezy w pudelku i czeka na montaz.
              Prawdopodobnie zamontuja mi je razem z nowym CA pod koniec przyszlego tygodnia i wtedy bede mogl sie wypowiedziec.
              Rzeczywiscie spekuluje, ze bedzie mocno odstawac. Do sterowania idzie sie przyzwyczaic a tak patrzac na radyjko na sucho to w moim panel nielata
              Ciekawostka, mialem problem z umieszczeniem panelu w futerale. Nielze sie nameczylem, zeby wkoncu wcisnac panel tak, ze futeral sie zamknal :twisted:
              Dzis np. sluchalem jakiejs Alpinki srebrnej a sprzecie Infinity w A4 i gralo bardzo przyjemnie
              Niech sie jeszcze kolega Samiec wypowie

              Komentarz


              • #8
                W 788 nie lata - tam jest inaczej zamocowany no i jest winda. W 588 jest ręczne otwieranie. Ale za to w 588 jest ładniejszy wyświetlacz niż w 788 - tam jest masakra. Te kolory takie tandetne i w ogóle. Kurcze, czemu te Alpine nie robi sprzętów jak kiedyś :cry: . Nawet na elektrycznym panelu oszczędzają. Kiedyś we wszystkich CDA był, teraz tylko 9887. Się zastanawiałem nawet nad jakimś starym kaseciakiem za grosz + zmieniarka mp3. Ale sam nie wiem...

                Komentarz


                • #9
                  Forest, wiesz z tego co mi wiadomo to w 788 jest 728kolorow :twisted:
                  I chyba mozna sobie ustawic jakis swoj. Regulowac, tonacje, odcienie ale pewien niejestem. Niestety co i jak na bank bede mam nadzieje wypowiedziec sie pod koniec przyszlego tygodnia.
                  Ale 588 a 788 to chyba jesli chodzi o dziwek to mniej wiecej to samo :?:

                  [ Dodano: Czw 09 Paź, 08 22:07 ]
                  Forest, zreszta widze, ze z Wejherowa to jak uruchomie to zapraszam na odsluch do Kartuz albo na spocie

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Misiekoctavia
                    z tego co mi wiadomo to w 788 jest 728kolorow :twisted:
                    Widziałem dzisiaj te kolory... Dla mnie żenada. Kojarzy mi się z Dalco itp. 588 ma znacznie czytelniejszy wyświetlacz. Gdyby nie ten ruchomy i odstający panel...
                    Zamieszczone przez Misiekoctavia
                    jak uruchomie to zapraszam na odsluch do Kartuz albo na spocie
                    Dzięki za zaproszenie. A kiedy uruchomisz? Bo ja już od kilku dni siedzę na necie i wszystko przeglądam - znając życie nie wytrzymam długo:-). I kliknę "Kup teraz" i będzie pozamiatane... A nie chciałbym podejmować pochopnych decyzji

                    Komentarz


                    • #11
                      No jak pisalem wyzej, pewno jak dobrze pojdzie to pod koniec przyszlego tygodnia
                      W czwartek rano podstawiam auto i chlopaki zabieraja sie do roboty.
                      Mam nadzieje, ze w piatek do 15stej skoncza bo mam zajecia na polibudzie i jakos musze dojechac :twisted:

                      [ Dodano: Czw 09 Paź, 08 22:44 ]
                      Tez zamawialem swoje przez neta ze sklepu z Bydgoszczy
                      Widzialem tez ze jest jakas aukcja sklepu z Koscierzyny ale dotyczy radia 778. Moze 588 tez maja

                      [ Dodano: Czw 09 Paź, 08 22:47 ]
                      A myslales o takim :?:
                      Link

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Forest
                        arci9 napisał/a:
                        sam miałem 9813 dłuugi czas

                        Tylko to były inne modele.
                        To prawda, stara seria 9811-9815

                        Ciekawe, że 9812 jeszcze można nowe kupić a nowsze, 9813;9815 już nie

                        [ Dodano: Pią 10 Paź, 08 10:05 ]
                        Zamieszczone przez Forest
                        Bo ja już od kilku dni siedzę na necie i wszystko przeglądam - znając życie nie wytrzymam długo:-). I kliknę "Kup teraz" i będzie pozamiatane... A nie chciałbym podejmować pochopnych decyzji
                        Polecam Kenwoodziki, sam teraz mam KDC-W8534 i naprawdę wypas ->wyposażenie pełne, lepsze niż DXZ 788 i bardzo podobne a nawet też trochę więcej niż 9813

                        Gdybyś miał bliżej zaprosił bym na odsłuch

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak jeszcze mi ktoś polecił Kenwooda KDC-W6541U - tak na niego patrze właśnie... Przynajmniej ma gałkę i zielone podświetlenie. Może takie coś? Jest różnica w dźwięku między tym a tańszym, np. 3041? Czy tylko wyposażenie?

                          Komentarz


                          • #14
                            w 3xx masz jedno wyjście na wzmak (brak dla suba) no i nie masz 24bit DAC co ma znaczenie dla dźwięku w tej półce

                            Komentarz


                            • #15
                              FOREST ma podswietlenie zielone i nie jest srebrne !!

                              Komentarz


                              • #16
                                Na rynek amerykański rzeczywiście jest czarna z zielonym podświetleniem. Ale u nas większość jest z oznaczeniem R na końcu i są srebrne. Zobacz na Allegro - nie ma żadnej czarnej.

                                Komentarz


                                • #17
                                  sa srebrne z zielnonym co ty chrzanisz !! mam srebrna i sa zielone !!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie denerwuj się tak . Ja nie zaprzeczam, że ma zielone podświetlenie. Ja nie chcę srebrnej po prostu. Nawet z zielonym podświetleniem. Chciałbym czarną z zielonym podświetleniem - a taka to tylko bez R na końcu - czyli USA.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X