Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Car Audio] turbinka w glosnikach...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Samiec
    i jak anulowałes odgłos turbinki :?:
    -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Arek
      Samiec
      i jak anulowałes odgłos turbinki :?:
      Jeszcze sie nie bawilem ,czasu nie mialem na to ,ja jeszcze sprzetu nawet nie tknalem poregulwac ops:
      A u ciebie tez to jest ?
      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

      Komentarz


      • #28
        no miałem taki prostacki patent ale pomaga wez folie aluminiowa najlepiej jana niezbednego bo jest grubsza powinno pomóc.
        chwilowo mam zerwana bo próbuje zrobic cos innego zeby to usunac :diabelski_usmiech
        -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Arek
          no miałem taki prostacki patent ale pomaga wez folie aluminiowa najlepiej jana niezbednego bo jest grubsza powinno pomóc.
          chwilowo mam zerwana bo próbuje zrobic cos innego zeby to usunac :diabelski_usmiech
          To daj znac o efektach :diabelski_usmiech
          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

          Komentarz


          • #30
            jak anuluje to dam znac
            :diabelski_usmiech
            -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

            Komentarz


            • #31
              takie cos znalazłem na AK:

              "mialem podobne problemy w Stilo, a i w innych autach sa one nagminne (wystarczy poznac ludzi z firm car-audio i szczerze porozmawiac)

              problem jest tak szeroki i powazny, ze nie da sie udzielic jednej prostej odpowiedzi. Auta sieja i koniec, mozesz to minimalizowac, ewidentna i jedna przyczyne ciezko ustalic. Moze to byc jedna dioda w alternatorze, a moze i setka innych drobnych spraw

              Co pomoglo ? Np. taka seria rozwiazan:
              - kable prowadzone po aucie w oslonach metalizowanych uziemionych
              - sprawdzone, oblutowane zlacza w radioodtwarzaczu (czasem gniazdko antenowe potrafi siac jak cholera)
              - instalacja zasilajaca caly system car-audio prowadzona bezposrednio z akumulatora do rozdzilacza w bagazniku i stad dopiero na wzmacniacze, radioodtwarzacz i inne puszki
              - pozadny filtr (koszt okolo 200zl) zalozony bezposrednio na alternator
              - zlacza, zlacza i jeszcze raz zlacza - wszystko 10 razy sprawdzone, oblutowane.

              Auta to choelrnie ciezka sprawa "
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #32
                a to czy coś pomoże czy tylko wzbogaci sprzedawcę??
                Link

                Komentarz


                • #33
                  wzbogaci sprzedawcę :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #34
                    no tak zresztą sam pisał ze nic nie gwarantuje... kurcze strasznie mnie irytuje takie naciągactwo :evil: :evil: :evil:

                    Komentarz


                    • #35
                      Odgrzewam swojego kotleta
                      Prze ostatnie upaly jestem zmuszony jezdzic z wlaczona klima i dmuchawa. Wiec caly czas towarzyszyl mi efekt turbinki w tle grajacej muzyki :roll:
                      Jako ze mialem juz zakupiona folie alu Jana plus 22% grubosci.
                      Wczoraj niczym swistak zawijalem chinche w sreberko : link :diabelski_usmiech
                      Efekt :?: ,az sam sie zdziwilem ,na moje turbinka zmiejszyla swoja intensywnosc o 90% i jest praktycznie juz nie slyszalna. Slyszalem ja dopiero jak silnik zwalnial z wyzszych obrotow ,przy przyspieszaniu jak dawniej juz jej nie slychac.
                      Teraz zastanawiam sie ,czy jak bym owinal podwojnie przewody to czy dzialanie foli by sie spotegowalo :roll:

                      [ Dodano: Pon 10 Lip, 06 17:22 ]
                      Musze wprowadzic korekte do swojej wczesniejszej wypowiedzi :roll:
                      Po dluzszym testowania ,turbinka niestety jest tylko o ~50% mniej slyszalna :roll:
                      Wczesniejsze testy okazaly sie za krotkie i dzisiaj przy dluzszej jezdzie wyszlo (przy przyspieszaniu) :?
                      Jak znajde czas i checi to przeniose chincze z tego nadmuchu i puszcze je srodkowa konsola i dalej przy fotelu pasazera do koryta drzwi. :roll:
                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Samiec
                        Prze ostatnie upaly jestem zmuszony jezdzic z wlaczona klima i dmuchawa. Wiec caly czas towarzyszyl mi efekt turbinki w tle grajacej muzyki
                        Jako ze mialem juz zakupiona folie alu Jana plus 22% grubosci.
                        IMO może coś z kablami nie halo ? Jakie masz kable bo nie pamiętam?
                        U mnie w tym samym miejscu idą (i zawsze szły) kable co u ciebie i nigdy nie miałem z tym problemu?
                        Jak coś to mogę Ci swoje cinche pożyczyć celem sprawdzenia, mam luzem dwie pary jak coś

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez arci9
                          IMO może coś z kablami nie halo ? Jakie masz kable bo nie pamiętam?
                          U mnie w tym samym miejscu idą (i zawsze szły) kable co u ciebie i nigdy nie miałem z tym problemu?
                          Moje to sa 2x Dietz Seria MUNICH (troche poskompilem na lepsze i moze to sie msci :P ). Moze lipa jest w tym ,ze ida razem z kablami glosnikowymi :?: :roll:

                          Zamieszczone przez arci9
                          Jak coś to mogę Ci swoje cinche pożyczyć celem sprawdzenia, mam luzem dwie pary jak coś
                          Dzieki za propozycje ,ale jak pomysle o ciegnieciu znowu tych kabli przez cale auto to mi rece opadaja ops: Dzisiaj na tym pieknym sloncu bawilem sie z montazem kondensatora ,zeszlo mi sie 7-8h Ale wsio narazie dziala Na dziejszy dzien to od robienia przy car audio ,to musze troche odpoczac. :P Ale jak sily i czas beda znowu ,to najpierw sprobuje przeniesc te co mam dalej od nawiewu ,bo to mniej roboty :szeroki_usmiech
                          Jak nic nie pomoze bede martwil sie dalej

                          OT. a ty kiedy na jakiegos spota wpadniesz :?: :diabelski_usmiech Po zaobraczkowaniu chyba jeszcze nie byles :wink:
                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                          Komentarz


                          • #38
                            No to nie byl dobry pomysl dawac je razem. Normalnie robi sie tak, ze sygnalowe ida jak najdalej od glosnikowych i nie ma problemu.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #39
                              arci9 napisał:
                              Jak coś to mogę Ci swoje cinche pożyczyć celem sprawdzenia, mam luzem dwie pary jak coś
                              Zamieszczone przez Samiec
                              Dzieki za propozycje ,ale jak pomysle o ciegnieciu znowu tych kabli przez cale auto to mi rece opadaja
                              Nie ma problemu, mam w tym wprawę , poradzimy sobie w 15 minut - można przeciągnać tylko na próbę od wzmaka do radia i włożyć kawałek kabla do tej części za schowkem i sprawdzić na postoju czy słychać turbinę )

                              Na spocie nie byłem, że aż wstyd się przyznać, ale ciągle coś mi wypada we wtorki ops: Mam nadzięje się poprawić :wink:

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Maicroft
                                No to nie byl dobry pomysl dawac je razem. Normalnie robi sie tak, ze sygnalowe ida jak najdalej od glosnikowych i nie ma problemu.
                                Dokładne tak jak Maicroft, napisał. U siebie miałem ten problem gdy wszystkie kable szły w jednym progu. Pewien mądry gość powiedział mi żeby je rozdzielić i teraz zasilające idą lewą stroną a sygnałowe prawą. Po dziwnym dźwięku zostało wspomnienie
                                NFPNorth-West
                                2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                                WARSZTAT www.dsize.pl
                                ->
                                CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                                spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez arci9
                                  Nie ma problemu, mam w tym wprawę , poradzimy sobie w 15 minut - można przeciągnać tylko na próbę od wzmaka do radia i włożyć kawałek kabla do tej części za schowkem i sprawdzić na postoju czy słychać turbinę )
                                  A masz wprawe w rozebraniu srodkowej konsoli tzn tych materialowych boczkow?
                                  Troche odpoczelem i zaczynam myslec aby puscic srodkiem interkonekty
                                  Ja turbinkie(ta w gosnikach) slysze dopiero jak depcze na biegach na postoju jakos nie wylapuje jej :roll:
                                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Samiec
                                    A masz wprawe w rozebraniu srodkowej konsoli tzn tych materialowych boczkow?
                                    Tego nie rozbierałem bo i po co ? Kable mam puszczone bokami, interkonety jedną mańką inne drugą
                                    Jak coś to wal na priva to się ugadamy co i jak

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez arci9
                                      Tego nie rozbierałem bo i po co ? Kable mam puszczone bokami, interkonety jedną mańką inne drugą
                                      Bokami ja tez mam puszczone ,od kierowcy pradowe, od pasazera interkonekty i kable glosnikowe. Dlatego wlasnie mysle aby rozdzielic i przeniesc interkonekty na srodek :roll:
                                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Samiec
                                        Bokami ja tez mam puszczone ,od kierowcy pradowe, od pasazera interkonekty i kable glosnikowe. Dlatego wlasnie mysle aby rozdzielic i przeniesc interkonekty na srodek
                                        Gdy znajdziesz chwilę to zapraszam do mnie, możemy to oblukać i poszukać analogi w porównaniu z moim schematem ułożenia, może gdzieś na wyjściu z radia są za blisko?

                                        A masę z Aku masz czy gdzieś z tyłu podpięta bo już nie pamiętam?

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez arci9
                                          Gdy znajdziesz chwilę to zapraszam do mnie, możemy to oblukać i poszukać analogi w porównaniu z moim schematem ułożenia, może gdzieś na wyjściu z radia są za blisko?

                                          A masę z Aku masz czy gdzieś z tyłu podpięta bo już nie pamiętam?
                                          Jak znajde czas bede sie odzywal na pw

                                          Mase mam podpieta do aku.
                                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            U mnie tez słychać turbawkę ale Paweł powiedział ze to przez przewód napięciowy od czujnika parkowania z tytłu. Może by go przełozyc na środek?

                                            Autorus
                                            http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%82a-Autorusa
                                            Budowa mojego domku MURATORZE

                                            ----------------------------------------------------
                                            Octavia AZS TDI 130KM obecnie 407 kkm

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X