Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odtwarzacz mp3 do auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • odtwarzacz mp3 do auta

    Pozdrowienia dla zielonej OI na BI 6**** widzianej dzis ok. 15:30 w Pułtusku.

  • #2
    odtwarzacz mp3 do auta

    witam
    wstęp:wszyscy potrzebujący mp3 w aucie kupują sobie radyjka z wejściem usb albo dokupują emulator zmieniarki z odpowiednią wtyczką

    rozwinięcie:chciałbym pójść inną drogą i zostawić radyjko, które posiadam (odpowiada mi) - posiada ono wejście aux-in, więc bezproblemowo podłączam sobie komórkę i jadę. fajnie byłoby jednak mieć jakiś odtwarzacz bardziej "na stałe" w aucie - np. jak jadę do pracy 20-30min, to nie chcę mi się podpinać i odpinać komórki w celu przesłuchania kilku kawałków

    czysto _teoretycznie_ moje dylematy rozwiązałby transmiter fm, ale jakość dźwięku z tego czegoś to poważna porażka - mono + kompletnie ucięte wysokie tony, pomimo mojej niskiej wrażliwości akustycznej muzyki się z tego nie da słuchać

    czy macie może jakąś sensowną radę dla mnie? mam starego sandiska sansę 240, ale dziad nie chce korzystać z usb jako źródła zasilania - dźwięk leci tylko przy zasilaniu bateryjnym(=dyskwalifikacja). na razie najbliżej mi do zaadoptowania bezużytecznej, a leżącej w domu nokii 3110c - działa bez karty sim, obsługuje SD do 2gb, ładowarkę samochodową posiadam, więc nie byłoby problemu, tylko trochę trudno ją jakoś "zabudować" lub przymocować, aby klawisze odtwarzania były w miarę dostępnę, a kształt komórki nie korcił potencjalnych włamywaczy...

    z góry dzięki za konstruktywne pomysły

    Komentarz


    • #3
      Też nad tym myślałem jakiś czas temu. To znaczy mój problem był nawet nieco szerszy: jak odtwarzać mp3 z pendrajwa na radiu z aux in w samochodzie lub na starej wieży w domu. Transmiterów w sieci mnóstwo ale rozwiązań, które pozwalałyby na puszczenie tego po kablu - nie ma

      W końcu do auta kupiłem radio z USB a do domu wieżę z USB. I podejrzewam, że producentom sprzętu właśnie o to chodziło.
      :

      Komentarz


      • #4
        czernobyl, Mam podobny problem, bo chociaż ja mam Stream-a z MP3, ale denerwuje mnie to, że jak trafię jakiś fajny utwór to muszę na nowo nagrywać płytę. Wymyśliłem sobie, że, tak jak ty, wykorzystam wejście AUX do podpięcia jakiegoś zewnętrznego odtwarzacza na karty SD. Na próbę kupiłem coś TAKIEGO wywaliłem obudowę, podpiąłem kabel ( wystarczy wywalić to gniazdko na jack-a które jest w tym urządzeniu i z jednej strony tego gniazdka na płytce drukowanej masz wyjście z części MP3 a z drugiej strony wejście na transmiter FM) i gra to nawet znośnie jak na 22pln :diabelski_usmiech . Niestety wszystko było podpięte "na krótko" dla sprawdzenia czy zadziała i jakoś od tamtego dnia ( minęło już kilka miesięcy :twisted: ) nie mogę się zebrać, żeby zrobić do tego jakąś zgrabną obudowę ( lub zamontować to na stałe gdzieś na ramce w okolicach radia )...

        A w schowku rośnie stos dogrywanych płytek MP3 :P ...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Ja zamontowałem sobie do swojego radyjka (Sympony z MP3) zmieniarkę na SD , bo denerwowało mnie wożenie płyt i zmiana ich w czasie drogiZmieniarka SD. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale - współpracuje z radiem, kierownicą a zamontowane w schowku nie intryguje nikogo.

          Komentarz


          • #6
            awiacek, to jest najlepsze rozwiązanie, ale cena wg mnie jest raczej zaporowa...
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kowal 2002
              awiacek, to jest najlepsze rozwiązanie, ale cena wg mnie jest raczej zaporowa...
              Wystarczy poszukać ... na eBay dla przykładu. Ja kupiłem to poniżej 300zł, dokładnie nie pamiętam bo było to rok temu.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez awiacek
                Ja zamontowałem sobie do swojego radyjka (Sympony z MP3) zmieniarkę na SD , bo denerwowało mnie wożenie płyt i zmiana ich w czasie drogiZmieniarka SD. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale - współpracuje z radiem, kierownicą a zamontowane w schowku nie intryguje nikogo.
                A czy przy odtwarzaniu na wyświetlaczu radia pojawiają się nazwy folderów i utworów?
                Jest O3 Combi 1.4 TSI
                Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

                Komentarz


                • #9
                  zpluta, no właśnie też tak mi wychodzi jak na razie - przeszukuję te przeróżne sprzęty w sklepach i allegro i konkluzja jest taka, żeby sprawić sobie nowy sprzęt z gotowym wejściem usb

                  kowal 2002, a mógłbyś podrzucić zdjęcie, jak podpiąłeś wyjście z transmittera na kabel? miałem jeden transmitter, rozebrałem go, ale nie udało mi się to, co Tobie - za głupi jestem z elektroniki. transmitter chyba gdzieś jeszcze w domu leży, więc jakby zadziałał po kablu, to może wystarczy, zwłaszcza, jeśli zagrałby stereo i dał choć namiastkę sopranów

                  awiacek, dla mnie też cena jest zaporowa.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez jamaju
                    A czy przy odtwarzaniu na wyświetlaczu radia pojawiają się nazwy folderów i utworów?
                    Foldery na SD to odpowieniki CD. Na wyświetlaczu masz numer CD i numer ścieżki. Obsługa jest taka sama jak zmieniarki CD.

                    Komentarz


                    • #11
                      czernobyl, prossszzzz

                      Tak wygląda to bez obudowy



                      Tutaj druga strona płytki. Widać zaznaczone miejsce po wylutowanym tymczasowo gnieździe karty SD. Po lewej stronie widać miejsce, w którym było zamontowane gniazdko Jack ( służące jako zewnętrzne wejście na sam układ transmitera FM). Jak w gniazdku nie ma wtyczki to styki są zwarte i sygnał z procka MP3 idzie na transmiter FM. Jak wetkniesz wtyczkę to styki się rozwierają ( odłączany jest sygnał z wewnętrznego procka MP3 ) i sygnał z zewnętrznego odtwarzacz trafia prosto do transmitera FM. Wywalasz gniazdko ( wtedy pomiędzy sygnałem z procka MP3 a wejściem transmitera jest przerwa ), podłączasz ekranowany przewód na wyjście sygnału z procka MP3 ( oczywiście stereo ) a jego drugi koniec do wejścia radia AUX w samochodzie.




                      Tutaj w zbliżeniu




                      Co do jakości to jest tylko nieznacznie gorzej w stosunku do np. Nokii 5800 Express Music, LG Prada, czy Szajsung Pixion...
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja chociaż jeszcze nie mam O1 (zamówiona i jak to mówi dealer produkuje się) w swojej F13 mam radio samochodowe a mianowicie kaseciak z wejściem Aux-IN. Do tego podłączam zwykłą MP3 -kę na kablu wyprowadzoną obok lewarka zmiany biegów. Jak nie leży na półeczce to za pomocą kabelka, czyli jak kłębek do sznureczka znajduję szybko moją zgrabną reką gdzie koniec sznureczka gdzie jak zwykle jest zadekowana moja MP3-ka i łatwo zmieniam utwory. A jak wychodzę odłączam MP3 ląduje w schowku a radio w bagażniku, proste i tanie rozwiązanie według mnie. Nie sprawia mi trudności w jeździe - bo nie jeżdżę szybko moją F13 i stoję na czerwonych światłach zwykle .

                        Komentarz


                        • #13
                          kowal 2002, dzięki! jak tylko wykopię hardware z kartonu to potestuję. jeśli z jakością jest faktycznie tak dobrze, jak piszesz, to będzie lepiej niż mojej E51, bo przetwornik to ma taki sobie.

                          Maciejs, ale wyprowadzenie na aux-in to ja już mam - szukam rozwiązana na posiadanie mp3 w aucie bez wyciągania zabawek przy wysiadce z auta. taki rozczłonkowany transmitter idealnie da się zabudować lub schować głęboko w schowek pod/nad radiem

                          Komentarz


                          • #14
                            tez mysle nad audio w O1
                            co powiecie na cos takiego?
                            Link
                            Stylistyka dosyc przyzwoita, cena smieszna.
                            Za 33zl mozna miec pendrive 4GB, a za 59zl 8GB.
                            Karty SD sa w takich samych cenach (4GB 42zl, 8GB 60zl) tylko nie wiem czy tam dziala SDHC?

                            Komentarz


                            • #15
                              kowal 2002, zailanie zostało z gniaza zaplniczki? czy tez jakis inny patent zrobiles!
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                Marx, te tanie radyjka typu watson, first, itp są sławne z tego, że po kilku miesiącach coś przestanie kontaktować, funkcje zaczną się same przełączać itp. do tego dokładam jeszcze zerową gwarancję na jakąkolwiek jakość dźwięku i jeszcze ryzyko, że dobrze czyta tylko mp3 w np. 128kbps, a już 224kbs czy mp3 vbr w ogóle nie odczyta. i jeszcze niesamowity wyświetlacz na 4 cyfry - ciekawe, jak wyświetla tytuły mp3 ?
                                Zamieszczone przez Marx
                                czy tam dziala SDHC?
                                99,9%, że nie

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  kowal 2002, zailanie zostało z gniaza zaplniczki? czy tez jakis inny patent zrobiles!
                                  Ja podłączałem tylko na chwile więc podpiąłem gdzieś do 12V na krótko, ale można to podłączyć gdziekolwiek ( jest tam wbudowana przetwornica z 12V na 5V ).


                                  Marx jeśli nie masz żadnego radia to można by spróbować, bo cena faktycznie jest w miarę. Ale brak porządnego wyświetlacza i podejrzewam raczej marna końcówka mocy może rozczarować, szczególnie jeśli już masz jakieś radio...

                                  Jeśli już to wolałbym dołożyć do TEGO, bo tu chociaż coś będzie widać. Ewentualnie jeszcze trochę ( w ok. 180 pln ) i do koloru do wyboru ( niektóre nawet całkiem wyglądają )...
                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kowal 2002
                                    Jeśli już to wolałbym dołożyć do TEGO, bo tu chociaż coś będzie widać
                                    dalco też jest sławne na forach internetowych - te same przypadłości co firsty itp.
                                    dodatkowo wskazany przez Ciebie model ma pasmo przenoszenia do 20KHz - nawet jeśli gadamy w temacie o tanim audio, to taka wartość to będzie jakość mniej-więcej transmittera fm; swoją drogą ciekawe, jakie są faktyczne pasma przenoszenia, jeśli producent przyznaje się do takich wartości...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Niema, co oszczędzać na radyjku ja, jako pierwsze kupiłem AEG 550 ir ze wszystkimi wodotryskami i równo po roku wysiadło podświetlenie wyświetlacza :evil: , oczywiście radyjko po gwarancji. Dźwięk mi nie odpowiadał, był bez głębi i przytłumiony , więc wygłuszyłem drzwi z przodu i wymieniłem fabryczne głośniki na JBL. Trochę się poprawiło, ale to nie było to. Szukając kompromisu między marką/jakością a ceną kupiłem JVC KD-G441. Jak je podłączyłem skonfigurowałem i puściłem Queen to nie wierzyłem, że to mój samochód tak gra :lol: , mam je półtora roku i nic się nie dzieje. Nie warto kombinować i kupować taniochy, jak już decydujemy się na zakup radia i nie mamy funduszy to wstrzymać się miesiąc-dwa odłożyć i kupić coś porządnego.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        patrzac na funkcjonalnosc (brak radia) to po prostu odtwarzacz pendrive'o-podobny. Takie najtansze odtwarzacze kosztuja wlasnie tyle. Mam wrazenie ze o ile dawniej roznica miedzy tanim a drozszym sprzetem byla (radio, mechanika CD czy kaset) to teraz jak to sie sprowadza do oczytu mp3 to pewnie ten sam chinczyk sklada, a roznica pewnie tylko w design.

                                        [ Dodano: Sro 28 Paź, 09 13:56 ]
                                        a co powiecie o czyms takim?
                                        Link

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez czernobyl
                                          Zamieszczone przez kowal 2002
                                          Jeśli już to wolałbym dołożyć do TEGO, bo tu chociaż coś będzie widać
                                          dalco też jest sławne na forach internetowych - te same przypadłości co firsty itp.
                                          dodatkowo wskazany przez Ciebie model ma pasmo przenoszenia do 20KHz - nawet jeśli gadamy w temacie o tanim audio, to taka wartość to będzie jakość mniej-więcej transmittera fm; swoją drogą ciekawe, jakie są faktyczne pasma przenoszenia, jeśli producent przyznaje się do takich wartości...
                                          Dalco, Boschman, First, i cała reszta z USB / SD na allegro do jakiś 250 pln to praktycznie tu samo. Różnica w wyglądzie i ewentualnie dostępnych opcjach i tyle. Chyba nikt, kto kupuje takie urządzenie, fabrycznie nowe, za 100-150 pln nie spodziewa się dźwięku czy jakości wykonania jak z radia za 800 - 1000 pln. Jest to jakaś alternatywa, dla "rzeźby" takiej jak wyżej, z lutowaniem, dorabianiem obudowy itd.

                                          Co do wspomnianego pasma przenoszenia do 20 kHz do jest to wartość całkowicie normalna i nawet dowolny 100 razy droższy odtwarzacz CD Audio ( format PCM 44,1 ) nic więcej tu nie pokaże. Biorąc pod uwagę, że ma to być używane do MP3 to już wogóle nie ma o czym mówić. Transmiter FM nawet w topowym wykonaniu nie pociągnie pasma dalej niż do ok. 17 kHz ( w takim chińskim nie wiem czy dojdzie chociaż do jakiś 12-14 kHz ), dalej pasmo musi być obcięte ze względu na sygnał tzw. pilota stereo 19Khz. Akurat w takich tanich transmiterach nie pasmo jest najgorszą "zmorą", a problemy z modulacją i powiedzmy uzyskiwaną "dynamiką" sygnału.
                                          Oczywiście podejrzewam, że te podane przez producenta 20Hz - 20 kHz jest zawyżone, ale nie przesadzałbym z tym pasmem, bo pasmo to nie wszystko. Zresztą przeciętny człowiek w wieku ok. 30 lat i tak nie słyszy powyżej jakiś 17 kHz :diabelski_usmiech...
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            w sumie to nie jestem audiofilem, szukam czegos taniego aby obslugiwalo SD lub pendrive'a. Poszukam na naszej gieldzie, moze cos sie trafi.
                                            Aktualnie od kilku lat jezdze bez radia a muzyki slucham z telefonu na sluchawkach BT ale to jednak srednie rozwiazanie.
                                            Tak sie zastanawiam czy to radio mi do czego potrzebne...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              odgrzeję temat...możecie polecić jakiś nie drogi odtwarzacz MP3 z kabelkiem który spookojnie pasowałby do mojego wejścia AUX IN w podłokietniku :?: (radio stream MP3)


                                              pozdrowinka
                                              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                wykop z działu archeo :lol: - wątuś ma tylko 5,5 roku

                                                temat w sumie cały czas aktualny - o ile w O1 nie było problemu z podmianą radyjka na takie z mp3 bezpośrednio na parkingu pod marketem po zakupach, to w O2 wyrzucenie fabrycznego to spora rzeźba+koszty, przynajmniej w porównaniu do O1.

                                                tak więc, zakładając, że chcę zostać przy moim stream mp3, ale stosik płyt w aucie zaczął się przesypywać: jest tu jakiś zadowolony właściciel transmittera FM? jeśli tak, to poprosiłbym o model. poziom dźwięku jaki mnie zadowoli to okolice mp3 128kbps

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A ja powiem tak.
                                                  O ile też w tym temacie się rozglądałem ,i stwierdziłem że stream mp3 mi odpowiada ,ale chciałem abym mógł sobie jakiś swoich piosenek posłuchać ,zmieniarka to jest wydatek,zmiana radia jeszcze większy wydatek , A tak prostym sposobem kupilem sobie mp3 w formie pendriwa na bateryjkę,podpinam na stale kabelkiem pod aux kablem jack i jest spoko ,jedyny minus to taki ze musze przelanczac reka na mp3 a nie na radiu i to ze nie widze nazwy utworu ,ale to juz nie jest takie istotne (widac jedynie na mp3 ale podczas jazdy sie nie patrzy tylko slucha) ,ale nie ma najmniejszych problemow,szybko sie wlancza,szybko przelancza i koszt mp3 z 8gb pamieci 70pln manty kupowalem w neonet ,smialo mozna zapodac mp4 np ale to juz troszke wiecej kosztuje a rozni sie tym jedynie ze ma wyswietlacz ,dlatego mysle ze to jest rozsadne rozwiazanie za male pieniadze.I gra całkiem fajnie ,(wiadome tu zalezy od jakosci mp3)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X