Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alternatywa dla navi Skody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez kowaltom99
    Witam
    Ja mam zamontowane w swojej OII FL Chiński kombajn MT-6501 firmy Maisun.
    Te same radia robią firmy Waywell i Witson. Np Waywell oferuje sprzdaz bezpośrednią z płatnością Paypal - z transportem do Polski to około 400-430 USD (do tego cło +VAT)
    Ja kupowałem na ebayu od pośrednika z UK (miał akrat promocję przed Świetami) np tu:link
    Wolałem tak kupować, bo nie ma problemów z cłem Vatem itp - paczka z UK nie jest kontrolowana, nie podlega procedurze celnej. Poza tym pośrednik oferuje gwarancję i serwis - nie są to puste słowa - mi wysiadł panel dotykowy i dosłał mi nowy na wymianę.

    Mam model Mk4 z wyjściem USB z tyłu (kolejne modele różnią się trochę wyposażeniem)
    Podłączenie do autka - Plug&Play - sę odpowiednie przejściówki.
    Działa z magistralą CAN w OIIFL (ale nie do końca)- tzn radio włącza się po przekręceniu kluczyka, podświetlenie włącza się w momencie włączenia świateł. Jeden feler - dołożyłem kierownicę multifunkcyjną i nie działają mi wszystkie przyciski. Chińczyki pracują nad tym i już podobno jest gotowy moduł CAN w 100% kompatybuilny z OIIFL i Golf 6 (włączając to współprace z Maxi Dot-em). Sprzedawca obiecał mi ten moduł na podmianę.

    Krótka opinia (moja subiektywna)
    - jakość dźwięku - średnia - gra na poziomie radia marketowego za 300 PLN (ale ja nie jestem audiofilem, radio w samochodzie jest mi potrzebne do umilania podróży)
    - BT działa bez problemu, niektórzy twierdzą, że mikrofon jest kiepski - ale robiłem połączenia testowe i twierdzę że jakość jest OK. W nowszych wersjach jest dodatkowe wyjście na podłączenia zewnętrznego mikrofonu (ja tego niestety nie mam). Mozna importować książkę tel i wybierać numer z ekranu. Działa odbieranie rozmów z kierownicy.
    - radio - podłączyłem zasilanie wzmacniacza antenowego i jest OK - jedyna wada- zbyt czułe AF - szukanie alternatywnych częstotliwości stacji - wyłączyłem to
    - DVD - czyta wszystko - DVD, divx, xvid.... z napisami. Mozna oglądać podczas jazdy (dobre dla dziecka)
    - kamera cofania - nie mam, ale z opisu wynika, że jest uruchamiana automatycznie przez CAN
    - zmieniarka CD - sterowana z ekranu (nie mam, nie sprawdzałem)
    - wejścia AUX-in - nie sprawdzałem
    - I-pod - nie mam, nie sprawdzałem
    - SD card - u mnie działa tylko do 2GB -ale nowsze wersje są do 32GB
    - TV - mam DVBT - ale nie podłączyłem anteny - nie korzystam
    - GPS - działa na WIN CE (ja mam 5.0) - mozna uruchomić wiekszość map - ja mam Automapa 6.2. Działa bezproblemowo - mozna miksować audio - mapa gada w tle np radia lub mapa wyłacza dźwięk radia i dopiero gada. Mozna odblokowć win CE i wtedy mamy mały komputr w autku - mozna podłączyć do portu USB klawiaturę.

    Ogólnie fajny gadżecik - ładnie wygląda, sporo funkcji. Kupiem, bo miałem dosyć przylepiania nawigacji na szybę, zestaw głośnomówiący też się przydaje. Radio - miałem niefirmowe, które grało i tak kiepsko a w ramce wyglądało nieciekawie.
    Mam identyczny model, nie chce psuć Ci nastroju, ale .... polecam sprawdzenie czy radio nie pobiera Ci na postoju zbyt dużego prądu ~250mA!!. Jeśli codziennie jeździsz autem, mogłeś tego nie zauważyć. Mnie zimą (3,5 doby nie korzystałem z auta w trakcie mrozów) okazało się, że radio totalnie rozładowało mi akumualtor. Poza tym, w pełni zgadzam się z Twoją opinią tego urządzenia, jakość dźwięku średnia, ale da się przeżyć. Funkcjonalność, dla mnie wyższa niż Columbusa, ja jednak muszę odłączyć radio od CANa, i podłączyć je elektrycznie tak, aby CAN nie wiedział, że ma radio. Dodam, że u mnie CAN Gateway i tak łapie błędy związane z brakiem komunikacji, z radiem
    Pozdrawiam,
    Andys

    Komentarz


    • #27
      Witam. I ja mam coś takiego w swojej Octavce i jestem zadowolony. Montowałem w Krakowie w AUTODIO łącznie z kamerką cofania 2200 z montażem. Jest również tuner TV i antena klejona na przednią szybę. Ogólnie jestem zadowolony. Nie będe się dużo rozpisywał na temat tego kombajnu, ponieważ prawie wszystko powiedzieli rezon i kowaltom 99.

      [ Dodano: Sro 31 Mar, 10 10:23 ]
      A tak wygląda w nocy
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #28
        Mam identyczny model, nie chce psuć Ci nastroju, ale .... polecam sprawdzenie czy radio nie pobiera Ci na postoju zbyt dużego prądu ~250mA!!. Jeśli codziennie jeździsz autem, mogłeś tego nie zauważyć. Mnie zimą (3,5 doby nie korzystałem z auta w trakcie mrozów) okazało się, że radio totalnie rozładowało mi akumualtor.
        Faktycznie te radyjka miały ten problem - na forum Golfa5 link jest opisana cała historia zmian (chińczyki uczą się na błędach)
        U mnie nie zaobserwowałem takiego zjawiska - mam model z Grudnia 2009 z portem USB z tyłu (na kabelku) i wg chińczyków poprawione zasilanie.

        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #29
          kowaltom99, napisał:
          Zamieszczone przez kowaltom99
          Działa z magistralą CAN w OIIFL (ale nie do końca)- tzn radio włącza się po przekręceniu kluczyka, podświetlenie włącza się w momencie włączenia świateł. Jeden feler - dołożyłem kierownicę multifunkcyjną i nie działają mi wszystkie przyciski. Chińczyki pracują nad tym i już podobno jest gotowy moduł CAN w 100% kompatybuilny z OIIFL i Golf 6 (włączając to współprace z Maxi Dot-em). Sprzedawca obiecał mi ten moduł na podmianę.
          U mnie jest podobnie: nie włącza się przy wyłączonym zapłonie i nie da się płynnie regulować natężenia podświetlenia. Reszta łącznie z klawiszami z kierownicy chodzi bez najmniejszego problemu. Zresztą do ww niedogodności można się przyzwyczaić. Poza tym znalazłem firmę pod Wrocławiem, która wykonuje tłumacza do CANA. Być może kiedyś tam podjadę. Z tego co się orientowałem koszt ok 400 zł. To są namiary MARTOS Sklep Internetowy

          Komentarz


          • #30
            Jakiego rodzaju "tlumacz" do CAN'a temu radiu jest potrzebny ? Moze dalo by sie to samemu zmajstrowac ?

            Komentarz


            • #31
              Robgold, Bć może i by się dało. Próbowałem szukać w różnych miejscach, łącznie z serwisem Skody, ale nigdzie nie mogli sobie dać rady. Pod Wrockiem robili coś podobnego w Fabii 2 i w swoim firmowym Golfie 5.
              Odpowiedź warsztatu cyt:

              Wykonywaliśmy taki tłumacz do Fabii.
              Pozwalał na pracę radia w pozycji I oraz II oraz pozwalał na włączenie radia bez kluczyka - dodatkowym włacznikiem.
              Do Octavii potrzebna będzie modyfikacji programu - sygnały CAN są inne niż w Fabii.
              Jeśli chodzi o podświtetlenie - w Fabii nie było płynnej regulacji, więc nie próbowaliśmy tej funkcji.
              Ponieważ magistrala w Pańskiej Octavi jest w 99% identyczna jak w naszym Golfie V, może Pan wysłać do nas radio parę dni wcześniej - dopiszemy i potestujemy program, a potem umówimy sie na miejscu na przetestowanie (maks 3 godziny).
              Koszt urządzenia - 400zł

              Komentarz


              • #32
                Opbmarek, mysle ze jest to do zrobienia i to duzo nizszym kosztem.

                Nie znam tej navi, nie wiem jakie sygnaly przyjmuje. Gdyby ktos mogl dostarczyc troche informacji moze udalo by sie wspolnymi silami cos poskladac.

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Andys
                  Mam identyczny model, nie chce psuć Ci nastroju, ale .... polecam sprawdzenie czy radio nie pobiera Ci na postoju zbyt dużego prądu ~250mA!!. Jeśli codziennie jeździsz autem, mogłeś tego nie zauważyć. Mnie zimą (3,5 doby nie korzystałem z auta w trakcie mrozów) okazało się, że radio totalnie rozładowało mi akumualtor. Poza tym, w pełni zgadzam się z Twoją opinią tego urządzenia, jakość dźwięku średnia, ale da się przeżyć. Funkcjonalność, dla mnie wyższa niż Columbusa, ja jednak muszę odłączyć radio od CANa, i podłączyć je elektrycznie tak, aby CAN nie wiedział, że ma radio. Dodam, że u mnie CAN Gateway i tak łapie błędy związane z brakiem komunikacji, z radiem
                  Jak ASO podchodzi do tego typu urządzeń i do ewentualnej utraty gwarancji na elektrykę/akumulator ?

                  Czy przy chińczykach trzeba zamawiac ramke taką jak do Columbusa ?
                  Niewiecie czy Columbus też potrafi miksować głos radia i nawigacji ?

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez arekban
                    Andys napisał/a:
                    Mam identyczny model, nie chce psuć Ci nastroju, ale .... polecam sprawdzenie czy radio nie pobiera Ci na postoju zbyt dużego prądu ~250mA!!. Jeśli codziennie jeździsz autem, mogłeś tego nie zauważyć. Mnie zimą (3,5 doby nie korzystałem z auta w trakcie mrozów) okazało się, że radio totalnie rozładowało mi akumualtor. Poza tym, w pełni zgadzam się z Twoją opinią tego urządzenia, jakość dźwięku średnia, ale da się przeżyć. Funkcjonalność, dla mnie wyższa niż Columbusa, ja jednak muszę odłączyć radio od CANa, i podłączyć je elektrycznie tak, aby CAN nie wiedział, że ma radio. Dodam, że u mnie CAN Gateway i tak łapie błędy związane z brakiem komunikacji, z radiem


                    Jak ASO podchodzi do tego typu urządzeń i do ewentualnej utraty gwarancji na elektrykę/akumulator ?

                    Czy przy chińczykach trzeba zamawiac ramke taką jak do Columbusa ?
                    Niewiecie czy Columbus też potrafi miksować głos radia i nawigacji ?
                    Przepraszam za to co powiem, ale mam gdzieś jak ASO do tego podchodzi, gdyż umówiłem się z nimi na montaż tego radia. Przyjechałem, Panowie zdziwili się, że nieoryginalne i że oni nie wiedzą czy im się uda i ile to będzie trwało. Więc jak usłyszałem, że może im to zająć cały dzień i zrobią to na moją odpowiedzialność, zabrałem radio i zamontowałem sam - na swoją odpowiedzialność :szeroki_usmiech
                    Ramka pasuje od Columbusa.
                    Pozdrawiam,
                    Andys

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Robgold
                      Opbmarek, mysle ze jest to do zrobienia i to duzo nizszym kosztem.

                      Nie znam tej navi, nie wiem jakie sygnaly przyjmuje. Gdyby ktos mogl dostarczyc troche informacji może udało by sie wspolnymi silami cos poskładac.
                      Trzeba tylko wywalić chiński moduł CAN, zamienić za pomocą procesora z napisanym programem sygnał cyfrowy na analogowy i gotowe

                      Komentarz


                      • #36
                        Lm4323, Witam serdecznie.Mam pytanko, czy dużo czasu to zajmuje? Może jeździsz po Polsce i mógłbyś pomóc kolegom, którzy nie wiedzą jak to zrobić? Oczywiście nie za frico.

                        Komentarz


                        • #37
                          No i mam zagwozdke. Znalazłem goscia w UK co handluje tym sprzetem dzieki temu mozna brać bez konieczności płacenia cła :diabelski_usmiech . Znalazłem też wersje do o1 Strona błędu | eBay która jest bardzo atrakcyjna cenowo ale nie wiem jak w praktyce sie sprawuje. moze ma ktoś chinczyka w O1 i mógłby sie podzielić wrażeniami :?:

                          Komentarz


                          • #38
                            czmielek, wejdź sobie na link z chińczykiem. Co prawda zapłacisz opłąty celne (ok. 200zł) ale chyba lepiej mieć coś sprawdzonego, niż samemu badać czy jest coś warte. Ja i kilkanaście osób z Outlanderami mamy zamontowane i tylko jedna ma problemy z softem - nie chodzi AutoMapa, ale iGo chodzi mu bez problemów. Ja używam AM 6.2 jest OK. Ja ściągałem sobie od razu kamerę za 20USD.

                            Komentarz


                            • #39
                              Kiedy mi się wydaje że to jest dokładnie ten sam sprzęt.

                              Komentarz


                              • #40
                                Link
                                nie jestem przekonany czy to jest do O1. Kształt panela jest w trapez a w o1 jest przecież standardowe 2 din w prostokącie.
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                                Komentarz


                                • #41
                                  Witam ponownie w tym poście. Może ktoś podpowie co się mogło stać w MT-6501 Maisun.
                                  Otóż od pewnego czasu AutoMapa nie funkcjonuje w pełni, tzn pokazuje trasę i jej postęp, lecz niestety brak komunikatów głosowych. Po prostu zamilkła. Wcześniej na panelu można było osobno regulować siłę głosu radia i NAVI, a teraz jak jest włączona mapa to nie podgłaśnia się iformacja z NAVI tylko wzrasta głos radia. Czym może to być spowodowane?

                                  [ Dodano: Sob 01 Maj, 10 11:48 ]
                                  Koledzy naprawiło się. Zresetowałem radyjko i wszystko wróciło do normy.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Hej
                                    Nie wiecie gdzie można tego rodzaju sprzęt kupić w jakimś e-sklepie w EU ?
                                    Nie wiem czy ufać ebay-owi ... W koncu to prawie 2 klocki
                                    Tomek
                                    Tomek

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez zwirek75
                                      Hej
                                      Nie wiecie gdzie można tego rodzaju sprzęt kupić w jakimś e-sklepie w EU ?
                                      Nie wiem czy ufać ebay-owi ... W koncu to prawie 2 klocki
                                      Tomek
                                      Wybieraj dostawce na ebay-u z opcją płatności paypal. Masz 100% ochronę.
                                      Podałem w poprzednich postach dostawcę z UK od którego kupowałem sprzęt. Płaciłem Paypal - nie było żadnych problemów.

                                      Tomek

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        kowaltom99, dzieki
                                        Jeszcze jedno pytanie - czy macie tuner DVB-T ? czy bedzie działać z naszym DVB-T (MPEG4 AVC) ?
                                        Tomek

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          A czytałeś watek na forum Mitsu? Po co ściągać przez pośrednika jak można prosto od producenta? Z tego co czytałem to jest możliwość obejścia pełnego cła, jest opłata dla urzędu celnego ale o wiele mniej od pełnego cła. Zresztą popytaj tych co zamawiali. Ja ostatnio kupiłem na Al....o za całkiem dobrą cenę.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez zwirek75
                                            kowaltom99, dzieki
                                            Jeszcze jedno pytanie - czy macie tuner DVB-T ? czy bedzie działać z naszym DVB-T (MPEG4 AVC) ?
                                            Mój ma DVB-T ale tylko MPEG2 - dlatego nie zamontowałem anteny i nie odpalam TV.

                                            [ Dodano: Sob 22 Maj, 10 00:04 ]
                                            Zamieszczone przez Marcos75
                                            A czytałeś watek na forum Mitsu? Po co ściągać przez pośrednika jak można prosto od producenta? Z tego co czytałem to jest możliwość obejścia pełnego cła, jest opłata dla urzędu celnego ale o wiele mniej od pełnego cła. Zresztą popytaj tych co zamawiali. Ja ostatnio kupiłem na Al....o za całkiem dobrą cenę.
                                            Obejście cła i VAT - To zalezy od kuriera (np TNT jest strasznie "służbiaste" pod tym wzgledem - zgłaszaja wszystko na cło). Teraz urzędy celne nastawione sa na kontrolę paczek spoza Unii (szczególnie z USA, Chin i Hong Kongu) Nawet jak dostawca napisze, że to GIFT za kwote 50USD - to Urzad Celny może zarządać potwierdzenia przelewu lub płatności Paypal. I wtedy naliczają cło i VAT od zapłaconej kwoty a nie od faktury.
                                            Mi ostatnio oclili częśc zamienną, która Taiwańcy wysłali za free jako uznaną reklamacje. Nie pomogły tłumaczenia i oświadczenia - na fakturze wartość celna była 20USD i przesyłka jako "Sample".
                                            Generalnie wszystko zależy jak firma kurierska podejdzie do sprawy no i oczywiści zalezy bardzo duzo od celnika - czy pusci jako Gift czy nie.
                                            Mi się udało kupić w UK w takiej cenie, jakbym kupował od chińczyka z cłem i vatem, w Grudniu wyszło mi to ok 1300PLN (ale dodatkowo funt stał nisko, teraz będzie znacznie drożej)

                                            Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Koledzy czy ktoś coś wie o tym sprzęcie:
                                              Link

                                              Czy to kolejny ten sam chińczyk sprzedawany pod inną marką ?

                                              Kusi mnie: cena, zintegrowany zestaw bluetooth, obsługa divx i dual zone za ceną poniżej 3 tys z VAT....i podobno z gwarancją
                                              Pytanię jak z jakością i deklarowaną obsługą CAN ?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Pytanie odnośnie CAN'a zadaj sprzedającemu. WIdziałem kilka "chińczyków" nieznacznie się od siebie różniących. Ja mam w Outlanderze zamontowanego chińczyka i jeśli nie będę musiał to na pewno nie wrócę do ori Mitsubishi Rockford Fosgate ze zmieniarką. Navi AutoMapa chodzi znacznie lepiej niż Nokia 500. Bluetooth to też baaaardzo przyjemne urządzenie. Z Outlanderowym CAN-em współpracuje bez problemów, ale w porównaniu do Octy to jest prymityw (np. brak wykrywania przepalonych żarówek)

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez rezon
                                                  Pytanie odnośnie CAN'a zadaj sprzedającemu. WIdziałem kilka "chińczyków" nieznacznie się od siebie różniących. ...
                                                  Sprzedający niepewnym głosem odpowiada TAK , TAK.... a czy działa wszystko poprawnie to się można przekonac na własym tyłku - po zakupie.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Cena troszeczkę zaporowa. Za tyle dostaniesz Columubsa u Grygiego. Oczywiście funkcje inne ale sprzęt lepszy. Jakbyś kupił tego Chinola poniżej 2K to jest ok - sam go mam ale tyle bym nie dał. Podobno działa przez can i wszystkie funkcje z kiery działają jeśli takową posiadasz. Ja nie mam takiej kierownicy także nie mogę się wypowiedzieć.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X