Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montaż subwoofera w Octavii 2 kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Montaż subwoofera w Octavii 2 kombi

    Hej, na dniach będę przekładać subwoofer ze starego auta do Skody i mam prośbę do osób, ktore znają temat o kilka wskazówek.
    Przewody ciągnąć lewą czy prawą stroną auta?
    Jest jakieś fajne miejsce by przejść przewodem zasilającym z komory silnika do kabiny?
    Może jakieś fajne podpowiedzi odnośnie tego zabiegu?
    Pozsrawiam!

  • #2
    Ja przekładałem kabel zasilający, wyjąłem akumulator i pod nim był otwór technologiczny którym sobie przełożyłem kabel do kabiny. Przewody układałem lewą stroną zasilanie, prawa strona sygnałowe etc.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez WeedSurfer Zobacz wpis
      Jest jakieś fajne miejsce by przejść przewodem zasilającym z komory silnika do kabiny?
      Nad pedałem sprzęgła masz 2 otworki fi 8 zaślepione gumkami. Jak poświecisz czymś to będzie widać. Włóż tam jakiś stalowy drut i wyjdzie CI w komorze silnika za akumulatorem.
      Ja puszczałem tamtędy kabel do przedłużenia gniazda lpg do kabiny, zasilanie do wzmacniacza Sound Systemu Skoda i wiązkę czujników przód.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję. Graty już leża, brakuje tylko czasu na montaż, pochwale sie efektem jak tylko skończe

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez WeedSurfer Zobacz wpis
          Dziękuję. Graty już leża, brakuje tylko czasu na montaż, pochwale sie efektem jak tylko skończe
          koniecznie - i zdjęcia, bo bez zdjęć się nie liczy


          Moje MPI

          ...Dominik...

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis
            koniecznie - i zdjęcia, bo bez zdjęć się nie liczy
            Kiedy robimy?

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Od poniedzialku pracuje na ranna zmiane wiec jesli pogoda pozwoli do konca przyszlego tygodnia bedzie siedziec skrzyneczka.
              W poprzednim aucie robi tak: Mietek ma bardzo odizolowany bagaznik a i tak bolały uszy-w kombiaku podejrzewam, ze bedzie dużo, dużo lepiej.
              Nieco irytuje mnie tylko dźwięk fabrycznych przetworników w octavii.... Pewnie w przyszłym roku zafunduje sobie wymianę wszystkich glośników, wszak drugiego wzmaka juz pod taka akcje posiadam - grzecznie leży i czeka.
              No i kwestia akumulatora. Mam z mietka varte silver agm 70Ah a w skodzie jest nowy excide 77Ah. Tego szkoda i tego szkoda a na któryś sie trzeba zdecydować. No i ciekaw jestem jak się zachowa agm w temperaturze komory silnika-w mietku mialem aku z tyłu.
              Nakręcilem też alternator 180A-to też w niedługim czasie wleci do skody
              Ostatnio edytowany przez WeedSurfer; 9993955.

              Komentarz


              • #8
                .....
                Ostatnio edytowany przez WeedSurfer; 9993955.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez przemek_i Zobacz wpis
                  kiedy robimy?
                  :d:d:d


                  Moje MPI

                  ...Dominik...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                    Kiedy robimy?

                    Ej, bo może nie skumałem-czy to jest propozycja pomocy? :P

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez WeedSurfer Zobacz wpis
                      Ej, bo może nie skumałem-czy to jest propozycja pomocy? :P
                      to jest pytanie do Pana Dominika cichy_ocp ​​​​​​​

                      ...Moje Cappuccino MPi...

                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis

                        to jest pytanie do Pana Dominika cichy_ocp ​​​​​​​
                        ja w takie mody się nie bawię


                        Moje MPI

                        ...Dominik...

                        Komentarz


                        • #13
                          Troche mnie nie bylo ale tyle tez czasu nie dzialalem w temacie audio.
                          Kilka dni temu wrzucilem w 4 furtki glosniki Hertz 160.3 razem z syczkami - bardzo fajna opcja gdyz syczki pasuja idealnie w miejsce fabrycznych, trzeba tylko nieco zgniesc metalowa siatke, bez tego nie wcisnie sie plastik z przelacznikiem szyby. Jak graja? Jeszcze nie wiem, obecnie podlaczone pod chinskie radyjko na windowsie jest slabo..... No i z uwagi na slaba moc tego radyjka z gory zalozylem, ze zastosuje do niego wzmacniacz. Mial byc Carpower hpb-602 ale niestety egzemplarz, ktory znalazlem na strychu okazal sie niesprawny, jutro w jego miejsce wlatuje Crunch 500.2. Czemu 2 kanalowy? Pomyslalem, ze skoro wzmacniacz jest stabilny przy 2ohmach to polacze rownolegle drzwi parami, lewa strona razem, prawa razem.
                          Subik to Kicx zm12v2 napedzany wzmakiem Kicx RX1050D w obudowie 42 litry (tak, wiem, za mala jest ale mam male dziecko i potrzebuje miejsca w bagaju, bede pozniej kombinowac z bassreflexem zeby go wydluzyc).
                          Przewod pradowy 35mm2 miedziany oraz 10mm2 z miedzi beztlenowej do malego wzmacniacza.
                          Podczas pierwszego uruchomienia okazalo sie, ze chinskie radyjko daje za maly poziom sygnalu na czinczach, mimo rozkrecenia wzmacniaczy na max jest cicho. Jutro w jego miejsce wskoczy Kenwood DPX-5200bt, jak tylko zepne to razem to nagram jakis filmik. Na razie tylko kilka fotek
                          Załączone pliki
                          Ostatnio edytowany przez WeedSurfer; 9993955.

                          Komentarz


                          • #14
                            Stało się nieszczsacie, wzmacniacz carpower chociaz nie dal z siebie dzwieku pieknie spalil mi komplet nowych glosnikow Hertz.... No to mam kolejne setki zlotych do wydania....

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X