Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie radio?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie radio?

    Zamieszczone przez djpi
    Naczytałem się już na forum o kreceniu licznika i podawaniu lewych przebiegów, naciaganiu ksiazek serwisowych w aso.
    wydaje mi się, że nie da się zamaskowac zuzycia wnętrza.
    Musiałbys tarfić na extremalnie zadbany egzemlarz, w którym wnetrze po np. 200kkm wygląda jkaby miało 100kkm mniej.
    W wnetrzu auta sa w sumie dośc drogie składniki, których nikt nie wymieni. Np. lewy bok dywanika przy pedale gazu na tunelu środkowym w zajechanym aucie będzie wytarty, bo przeciez nikt nie zmieni całej wykładziny w aucie. Beda wyświecone boczki w drzwiach-zwłaszcza kierowcy. nalezy tez sprawdzić stan opon i ich date produkcji - w zajechanym młode opony będa miały malutko bieznika - ale jak ze wszytskim - może byc różnie.
    Przednia szyba -jeśli nie była wymieniona-wiele powie o przebiegu auat. Wiele i na całeju szybie mikrorysek i mikrosladów od piasku nie może powstać po przejechaniu 80kkm :twisted:
    Tapicerka foteli, ich twardość, sztywnośc konstrukcji ..Chociaz tez, jak autem jeżdził koleś 150 kg to zmasakruje auto w środku szybciorem :twisted:
    Bieganie to moje życie

  • #2
    Jakie radio?

    zamierzam zmienic radyiko, ale niestety pojawił sie dylemat jaki model?
    interesuje mnie Alpine 9850 Ri, albo Pioneer 6800. (ewentualnie inne propozycje)
    do tego bedzie podlaczone:
    przod glosniki: SINUSLIVE SL 160 jesli wejda
    tyl: elipsy JBL
    w bagazniku wzmak + tuba
    wiec ktore radyiko do tego zestawu?
    czekam na podpowiedzi

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez mikolaj
      Alpine 9850 Ri, albo Pioneer 6800
      moim zdaniem zdecydowanie alpine ( sam mam 9813 i miałem podobny dylemat)..porównywałem i alpine według mnie gra o niebo lepiej....ale to oczywiscie kwestia gustu

      ps...nexus6 Ci podpowie..... pozdro
      były:
      L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
      Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
      jest:
      Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

      Komentarz


      • #4
        no to kilka moich propozycji:

        Attention Required! | Cloudflare
        Attention Required! | Cloudflare
        Attention Required! | Cloudflare

        lub

        404 Not Found
        404 Not Found
        404 Not Found
        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

        Komentarz


        • #5
          ALPINE, ALPINE I JESZCZE RAZ ALPINE !

          Pioneer nie umywa się do jakości dźwięku Alpine'a,
          jedyna konkurencja dla Alpine'a to Clarion.

          Chyba, że zależy Ci tylko na umcyk umcyk bass'ie to Pioneer zagra lepiej,
          Alpine'a to po prostu dźwiękowy majstersztyk, a Pioneer matowy bassmistrz :P

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Dynia...
            ALPINE, ALPINE I JESZCZE RAZ ALPINE !

            Pioneer nie umywa się do jakości dźwięku Alpine'a,
            jedyna konkurencja dla Alpine'a to Clarion.

            Chyba, że zależy Ci tylko na umcyk umcyk bass'ie to Pioneer zagra lepiej,
            Alpine'a to po prostu dźwiękowy majstersztyk, a Pioneer matowy bassmistrz :P
            wszystko zalezy od wersji/modelu :diabelski_usmiech

            nie można generalizować, mógłbyś przezyć szok jak graja np. niektóre modele Kenwooda :szeroki_usmiech
            i wtedy cała Twoja teoria lezy i kwiczy :diabelski_usmiech
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              zakupilem Alpine 9850, gra ladniej niz pionek, w pionku podobal mi sie wyswietlacz, ale nie bede gral na wyswietlaczu wiec wybor padl na Alpinke,

              p.s. w razie jak mi sie nie spodoba mam 7 dni na wymiane

              Komentarz


              • #8
                tez mialem na oku Alpine 9850 Ri, zadam moze dziwne pytanie chcialem zmienic na poczatku radio potem glosniki, dodam ze mam seryje :shock: czy na seryjnych glosnikach uslysze roznice miedzy tanim Sony a Alpine 9850 Ri?
                :: O1 AXR Kombi

                Komentarz


                • #9
                  Pulse, na poczatku tez mialem soniaka i seryjne glosniki- jakos tam sobie graly, jak podlacze Alpinke to sprawdze jak graja na seryjnuch, ale potem je wymieniam na cos sensowniejszego, moze hertza albo sinuslive systemowe

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez mikolaj
                    zakupilem Alpine 9850
                    i słusznie
                    były:
                    L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
                    Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
                    jest:
                    Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Nexus6
                      wszystko zalezy od wersji/modelu :diabelski_usmiech

                      nie można generalizować, mógłbyś przezyć szok jak graja np. niektóre modele Kenwooda :szeroki_usmiech
                      i wtedy cała Twoja teoria lezy i kwiczy :diabelski_usmiech
                      Wiadomo, to oczywiste, ale sądziłem, że każdy czytając moją wypowiedź zrozumiał, że nie porównywałem Alpine za 500zł do np.Kenwooda czy Pioneer'a za 2000zł,
                      tylko odnosiłem to do sprzętu w porównywalnej cenie konkurencyjnej marki.

                      PS.Sprzętem hi'fi interesuje się od dosyć dawna (ale nie tylko samochodowym) i choć w samochodzie mam tylko seryjną Alpinkę bez większych modyfikacji to wiedzę na temat dźwięku rozbudowywałem dość długo, zresztą polecam chłopaków z Audio Complexu w Poznaniu, oni bazują na Alpinkach, to są naprawdę najlepsze radia, i tak jak mówię konkurencją jest tylko Clarion.

                      Co oczywiście nie znaczy, że Kenwood czy Pioneer grają źle bądź brzydko, bo też potrafią zagrać całkiem przyjemnie i pewnie u wielu z Was radia konkurencyjnych marek zagrają ładniej, niż moja seria, ale nie zmienia to faktu, że jeśli brać sprzęt za za podobne pieniądze to Alpine zagra LEPIEJ.

                      POZDR. !

                      Komentarz


                      • #12
                        Dynia..., Mowimy o Kenwoodzie za okolo 700zl do Alpiny tez za 700zl. Poszukaj w archiwum to zrozumiesz o co dokladnie chodzi :wink:
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Dynia...
                          [polecam chłopaków z Audio Complexu w Poznaniu, oni bazują na Alpinkach, to są naprawdę najlepsze radia, i tak jak mówię konkurencją jest tylko Clarion.
                          To ze ktos cos montuje/uwaza to nie znaczy ze to musi byc najlepsze :wink: (sam tez z reszta mam alpinke ) Mozna zlozyc sprzet na czyms innym i nie bedzie wcale ustepowal temu na alpince. Wszystko zalezy od przedzialu cenowego. :diabelski_usmiech
                          Ja bym do tej konkurencji dozucil jeszcze Nakamichi (tylko nie wiem jak te nowe modele sie sprawuja :roll: ).
                          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja tylko chciałem dodać małą autoreklamę - sprzedaję głośniczki SinusLive, o których była mowa w tym wątku - zacząłem je sprzedawać niedawno, ale faktycznie są warte uwagi. Dla forumowiczów OCP proponuję rabaty

                            Zainteresowanych zapraszam na priv

                            Komentarz


                            • #15
                              Dynia..., nie wiem czym się podniecac w Alpine
                              chyba że Status F#1 - tam jest czym (ale i dla niego istnieje rozsądna alterntywa)

                              od dawna twierdzę, że sprzęt ma grać, a nie wyglądać
                              a za pieniądze które trzeba dać za "ładnie" wyglądające 9850 można kupic sprzęt sprzęt grający nie gorzej niż Alpine,
                              a jednocześnie lepiej wyposażony
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #16
                                Nexus ja się nie podniecam !
                                to po pierwsze, a po drugie ja tylko wyrażam swoją opinię, zgodnie z moją najlepszą wiedzą i chęcią pomocy.
                                Nie mam w tym żadnego interesu, bo nie handluje radiami (zresztą niczym nie handluje :P ), więc tylko chciałem pomóc w wyborze, więc no offence.

                                Rozumiem, że każdy ma swoje preferencje, ale nie zmienia to faktu, że według MOJEJ skromnej wiedzy i opinii Alpine w podobnej cenie, jako seria, zagra lepiej od innych, to wszystko, wiadomo, że możesz zbudować hi-fi w samochodzie na bazie Sony, Kenwooda' czy Pioneer'a i będzie grało świetnie i lepiej od serii Alpine'a, ale skoro porównujemy serie do serii w podobnej cenie to wybieram Alpine'a.

                                Słyszałem wiele odtwarzaczy, od niemarkowych typu pionIer :lol: przez Kenwoda, Sony, Pioneer'a, Clariona i najlepiej gra DLA MNIE Alpine,
                                poza tym jest wyjątkowo trwały, mój spadał ze schodów, latał po samochodzie i cały czas działa, a w mojej opinii już nie powinien :P

                                To wszystko, nie chce nikogo przekonywać na siłę.

                                PS.Aha Samiec... wcale nie uważam, że jak ktoś coś montuje to, że jest to wyznacznikiem jakości, ale Ci chłopacy znają się na rzeczy, widziałem kilka ich projektów i były po prostu zdumiewające, z tego co kojarzę i zasłyszałem wygrali nawet MP, zresztą jak powiedziałem nie chce przekonywać nikogo na siłę, uznajcie po prostu, że ja oddaje swój jeden skromny głos na markę Alpine

                                POZDR. ! :szeroki_usmiech

                                Komentarz


                                • #17
                                  co do wygladu to podobal mi sie bardziej pionek, ale faktem jest ze alpinka gra czysciej i jest to slyszlane dosc wyraznie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ostatnio porównywaliśmy podstawowy model Alpine Pioneer'a oraz Kenwooda. Warunki odsłuchowe - Golf III - z wytłumionymi drzwiami - Głośniki u-Dimension JR Comp6 - na panelach z mdf.

                                    Najlepiej wypadł Kenwood, potem Alpinka a na koncu Pionner...... Kenwood grał z niezłą dynamiką - przy większych poziomach głosności nic nie klękało. Czyste klarowne brzmienie. Alpinka - grała troszkę gorzej - wysokie tony trochę gorsze. Mniejsza dynamika. Musieliśmy uważać z poziomem głosności - zniekształcenia pojawiały się szybciej niz w Kenwoodzie.
                                    [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                    ****** > www.audiocar.pl < ******
                                    Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                    [/center:f683551993]

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A to dziwne, bo z moich doświadczeń wynika, że to właśnie Alpinki szczycą się bardzo czystą górą i rzadko "się gubią", natomiast Kenwoody i Pioneer'y jeśli już to lepiej radzą sobie z dołami, ale jak dla mnie mają i tak zbyt matowe brzmienie, i za mało selektywne.

                                      Ale to rzecz gustu pewnie

                                      POZDR. !

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zrób test - posłuchaj - porównaj - to zrozumiesz . To co mowisz - to jest opinia z przed paru ładnych lat .... Niestety
                                        [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                        ****** > www.audiocar.pl < ******
                                        Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                        [/center:f683551993]

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Fakt...sprzed paru :P
                                          być może w ciągu 3lat na rynku Pioneer i Kenwood poszły do przodu a Alpine został z tyłu.

                                          Ale sprawa jest względna...
                                          dlaczego?
                                          W sumie dużo bardziej interesuje się hi-fi stacjonarnym i nikt mi nie wmówi, że to reguła, że jeden sprzęt zagra zawsze lepiej od drugiego,
                                          jednym z wielu przykładów może być długa batalia B&W i KEF'ów na rynku głośników, jedne zagrają lepiej z takim sprzętem, a podłączone do innego już zagrają gorzej od konkurenta, to samo tyczy się utowrów muzycznych, na których się testuje,
                                          i to są bezdyskusyjne fakty.

                                          Nie kwestionuje więc, że przy testowym aucie przy tych głośnikach i danej muzyce Kenwood wypadł lepiej, ale ja bym musiał się długooo przekonywać do Kenwooda czy Pioneera, bo znam te radyjka (właściwie wszyscy moi znajomi na nich bazują) i ich dźwięk był dla mnie zawsze matowy, zlany, taki idealny pod montaż tuby i wzmacniacza, ale przy innej muzyce...bieda niestety, a alpine gra pęknie, porównaj sobie gitary, skrzypce, fortepian na Alpinie i Kenwoodzie to usłyszysz przepaść....
                                          Co do basów to nie kwestionuje, że Kenwood mógł zagrać lepiej.

                                          POZDR. !

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            A porównywałeś nowe modele Alpine ?

                                            Stare grają revelacyjnie - to fakt. 7909 L lub jeszcze lepsza 7909 30 Anniversary jest niedoścignionym wzorcem do dziś. Jednak w chwili obecnej nowe modele nie są w stanie zapewnić dobrego brzmienia. Niestety.

                                            Osobiście w swoim autku mam zamontowany zestawik Wooferów Lotusa (seas Excel) oraz tweetery Elaca - wstęgowe. Oczywiście zwrotka jest robiona typowo pod ten zestawik. Miałem parę alpinek w mojej furce - np model 9835 - i to było najgorsze radio jakie kiedykolwiek miałem. Stary model 7903 - podstawowy deck z bardzo starej linii rozkładał 9835 na łopatki.

                                            Nie wspomnę o nowej linii która jest jeszcze gorsza....
                                            [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                            ****** > www.audiocar.pl < ******
                                            Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                            [/center:f683551993]

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Przyznaje, że niestety nowych modeli Alpine nie słyszałem w zabudowie car
                                              tyle co w sklepie, ale to g...o a nie słuchanie

                                              Czytałem specyfikacje, tak z ciekawości jakieś 2 miesiące temu, i wydawało mi się, że Alpine trzyma poziom sprzed tych paru lat, ale skoro Ty siedzisz w tym na bierząco i mówisz, że zmieniło się zdecydowanie na gorsze to coś w tym musi być :cry:

                                              A ja po prostu jestem zakochany w Alpinie, jego stlistyce, wyglądzie i czystości brzmienia.

                                              W takim razie, tak teoretycznie, powiedz mi co byś polecał tak do 1500zł z Alpine i ew. innej marki (bo skoro uważasz, że rzeczywiście Alpine został z tyłu to jestem ciekawy co go wyprzedziło :cry: ).

                                              POZDR. !

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                No dobrze ale jak w tym zestawieniu wypada Clarion DXZ558RMP oraz nowe modele wymienione przez Nexusa. I czy, poza nowym wyglądem modeli z 2006/2007 Clariona, warte są one słonej dopłaty w stosunku do wcześniejszych model z "5" w srodku w ich oznaczeniach.

                                                Pozdrawiam

                                                Artur

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Tak

                                                  Clarion ostatnio bardzo się poprawił - nowe modele naprawdę dobrze grają. Polecam .
                                                  [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                                                  ****** > www.audiocar.pl < ******
                                                  Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                                                  [/center:f683551993]

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X