Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nawigacja

    Zamieszczone przez Masmo
    OK to 25 czy 26? Zaproponowałem 7 bo najczęsciej mobile przechodzą na 2X. Ale jak już tak jesteście przyzwyczajeni to tylko ustalny jednoznacznie.
    Od siebie dalej podtrzymuję ustalenie 26 jako klubowego, od czegoś trza zacząć 8)
    Co na to reszta samochodzików sterowanych drogą radiową?
    Siakeś przeciwskazania? :szeroki_usmiech

  • #2
    Nawigacja

    Wiem, że o nawigacji było juz kilka tematów, ale chodzi mi o konkretną pomoc, które z tych urządzeń wybrać. Oczywiście z mapą XL ( podobno polska jest najdokładniejsza).
    Starsze urządzenie które jest już na rynku jakiś czas:
    Link
    czy nowszy model:
    Link

    Różnica podstawowa (poza stylistyką) którą widać to w starszym modelu jest antena zewnętrzna. Nowy model ma ją wbudowaną.
    Co myślicie?
    Octavia TDI

    Komentarz


    • #3
      Mio P550 jest firmowym następcą modelu A201, posiada "mocniejszy" procek - 400MHz (312 Mhz w A201) więcej pamięci ROM - 128MB (64MB w A201).
      Anteny uchylne w systemie Sirf Star III (idąc za antenowymi testami przeprowadzonymi pomiędzy Mio 169 (uchylna) a Palmax'em(wbudowana)) działają dokładnie tak samo jak anteny wbudowane, parametry odbioru są tak naprawdę identyczne. Lekką poprawę działania odbiornika GPS z uchylną anteną (A201) odczujesz dopiero w warunkach ekstremalnych dalekiej skandynawii. A tam masz raczej nie po drodze. Reszta to wymysły działu marketingu (niewiadomo czemu..) :? Zawsze można podłączyć kablem zewnętrzną antenę GPS (jeśli jest tam gniazdo) lub pod BT :szeroki_usmiech
      Tyle jeśli chodzi o te cholerne antenki :wink:
      Wybierając z tych dwóch modeli postawiłbym zdecydowanie na nowszy model - Mio P550, lepszy hardware, lepsze parametry.
      aczkolwiek...
      NajtFukinPatrol North-West
      Techno-destroyed by dobrygrzeswawa
      WhitePride :smokedevil

      6,92 s do setki by DGW

      Komentarz


      • #4
        Ja uzywam Mio P350, wcześniej myślałem o PDA-N ( ekran 2,8) bardzo poręczny, teraz chwałę sobie ekran 3,5 w pewnym wieku doceniamy większe literki. Na poważnie do nawigacji wystarcza goły PPC oczywiście z GPS, dodaatkowe bajery są fajne tylko trzeba sobie odpowiedziec czy są nam potrzebne, mnie nie były. Automapa jeżeli chodzi o polskę jest OK, IGO też jest fajne, powiedziałbym nawet że fajniejsze jako sam program, mapy ogólnie mają nieco słabsze. Chociaż po GOPie nie mam powodu się skarżyc. Polecam lekturę klubu PDA. Ja sporo się naczytałem zanim coś wybrałem. Na temat GPS warto wejśc na stonę GPS Maniaka, sporo wiedzy dobrze podanej.
        Ja używam PPC tylko do nawigacji, jeżeli ktoś ma szersze potrzeby to bajery mogą się przydac. P350 to goły P550.

        Komentarz


        • #5
          A czy 550 posiada zestaw głośnomówiący tak jak 201?
          Octavia TDI

          Komentarz


          • #6
            Podobno nie, za różnicę w cenie kupisz spokojnie słuchawkę bluetooth, będzie działała zdecydowanie lepiej. Wejdz na "Link" i sobie poczytaj. ja mam mniej o 200.

            Komentarz


            • #7
              Dzięki. Jak widzę to strasznie odmienne opinie są na temat tych dwóch modeli. O zestaw pytałem z czystej ciekawości bo u siebie mam "pełny" zestaw nokii. Biorę to ewentualnie pod uwagę gdybym musiał szybko skorzystać z innego auta. A co do decyzji to po przeczytaniu mam jeszcze większe dylematy co kupić, starsze, ale już sprawdzone urządzenie czy to nowe, które jak widać na dzień dzisiejszy cieszy się taką sobie opinią.
              Potrzebuję nawigacji głównie po polsce. Jako komputer służyć mi to nie będzie ponieważ mam laptopa, który ma WiFi.
              Martwi mnie tylko wyszukiwanie przez 550 satelit i czas w jakim piszą, że to robi.
              201 za ta szybkość znowu chwalą.
              Może ktoś z Was miał 201, a teraz korzysta z 550 i ma jakieś ciekawe uwagi?
              Octavia TDI

              Komentarz


              • #8
                Mam navi DX... i jakoś działa..... z nudów można jakiś film na nim obejrzeć.

                Nie muszę go wyjmować i zabierać co by nie ukradli (choć zawsze się o to boję), nie ma zewnętrzych kabli ale jak chce gdzieś dojechać w jakimś mieście to.... only CB radio. Jest niezastąpione.

                W zimie, żadno NAVI nie powie ci o zawianych drogach i innych niespodziankach na drodze. Jak na razie to taki bajer, przynajmniej w Polsce i jak dla mnie.

                W miejscowości Piaski na trasie Chełm < --- > Lublin wybudowano fajną obwodnicę. Dziewięć miesięcy jak nią jeździłem mapa polski DX (nie tylko moja 2005) ale i znajomych co mają navi w palm ach pokazywała jazde polami..

                Dopiero mapa 2006 ja uwzględniła...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Kinzi
                  a teraz korzysta z 550 i ma jakieś ciekawe uwagi
                  dzialanie anteny wewnetrznej podobnie jak i w 350 IMO beznadziejne.... jako nawi to ja bym juz wolal nawet zwyklego "168" z kierunkową antena gdyz nie jestem zwolennikiem przypinania palma 3cm od szyby.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Zbyszek
                    (...)wcześniej myślałem o PDA-N ( ekran 2,8) bardzo poręczny, (...)
                    Ja właśnie tego palma używam. Zadecydowała poręczność. Pomimo ekranu 2.8 rozdzielczość identyczna z 3.5''. Wystarczy Ale jeśli komuś poręczność nie jest szczególnie potrzebna, większy ekran będzie wygodniejszy
                    Skoda Octavia Kombi II 2005r. 1.9TDI 77kW Elegance czerń magiczna - sprzedana...
                    Renault Scenic III 1.4TCe 2010 - jest...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lec
                      Zamieszczone przez Kinzi
                      a teraz korzysta z 550 i ma jakieś ciekawe uwagi
                      dzialanie anteny wewnetrznej podobnie jak i w 350 IMO beznadziejne.... jako nawi to ja bym juz wolal nawet zwyklego "168" z kierunkową antena gdyz nie jestem zwolennikiem przypinania palma 3cm od szyby.
                      Kupiłem 550 i na działanie anteny nie narzekam. Kilka razy leżał na fotelu pasażera więc miał trochę więcej do szyby niż 3cm i nie zdarzyło mu sie zgubić sygnału.
                      Zgodzę się tylko z dziwnym sygnałem GPS, który jest bardzo nie stabilny i skacze od zera do poziomu maksymalnego, co jak już napisałem nie powoduje gubienia sygnału. Jeżeli chodzi o satelity to prawie cały czas ma pełną skalę. Po zjechaniu z trasy w kilka sekund ustala nową drogę. Przejechałem z nim kilka tys km po Polsce południowo-zachodniej i muszę przyznać, że "prowadzi" dobrze. Dokładność map jest naprawdę na przyzwoitym poziomie.
                      Co do porównania PDA z CB Radiem to mniej więcej tak, jak porównanie benzyny z dieslem - każdy znajdzie zwolenników i przeciwników
                      Octavia TDI

                      Komentarz


                      • #12
                        a jak mozna porownywac CB z PDA ? to jakby porownywac pestycydy z kosiarka do trawy....

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez lec
                          a jak mozna porownywac CB z PDA ? to jakby porownywac pestycydy z kosiarka do trawy....
                          A kto tu porównuje sam sprzęt ?

                          Jak już to odnosiłem się do "trafienia do celu podróży" przy pomocy navi (nie ważne czy to przenośny palm którego nie można zostawić w samochodzie czy wbudowane w samochodzie) i radia CB.

                          Z moich doświadczeń to navi świetnie się sprawdza za granicą... u nas niestety jeszcze nie. Jak na razie to taki troche bajer na wyrost...

                          Po za Warszawą to chyba nie ma jeszcze dobrze przygotowanej szczegółowej mapy miasta... a z Chełma do Gdańska i bez navi trafię :diabelski_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            Z moich doświadczeń to navi świetnie się sprawdza za granicą... u nas niestety jeszcze nie. Jak na razie to taki troche bajer na wyrost...
                            chyba nie wiesz co piszesz,
                            zrobilem po polsce 100kkm z nawigacja (18 miesiecy) - owszem sa pewne braki ale na pewno nie takie ktore klasyfikuja produkt jako bajer na wyrost.
                            A jesli lubisz jechac z Chelma do Gdanska z mapa na kolanach to wspolczuje ci bardzo
                            nasza droga: www.wpzs.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              popieram Jabara, jesli chodzi o "trafianie" do celu podrozy to CB moze byc jedynie doskonaly uzupelnieniem NAVI. Natomiast bije je na glowe jesli chodzi i informacje dot "miśków"

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Jabar1975
                                A jesli lubisz jechac z Chelma do Gdanska z mapa na kolanach to wspolczuje ci bardzo
                                Nie przesadzaj. Bez mapy też dojedziesz... są przecież znaki drogowe. Mapę i tam mam zawsze w schowku.
                                Co by nie mówić NAVI to fajna i ładnie wyglądająca rzecz... podnosząca dobre samopoczucie i zmysł estetyczny siedzących w środku.

                                Ale to o czym pisze, to są moje doświadczenia i traumy :diabelski_usmiech . (2 razy zabrali mi prawko za punkty i prędkość, problem się rozwiązał po zamontowaniu CB :twisted: . Teraz mam ich 0 "zero" )

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bezduszny
                                  Nie przesadzaj. Bez mapy też dojedziesz... są przecież znaki drogowe. Mapę i tam mam zawsze w schowku.
                                  oczywiscie ze dojedziesz - tyle ze jest to bardziej absorbujace uwage, przy navi nawet jak zjedziesz z wyznaczonej trasy ten maly komputerek przeliczy wszystko i zaproponuje trase alternatywna - i to jest ogromna zaleta. Zgadzam sie z Toba ze na zachodzie dziala lepiej - coz nie od razu Krakow zbudowano ale dla mnie jest ona niezastapiona - a oznakowanie polskich drog jest zenujace co tym bardziej podnosi wartosc nawigacji.
                                  Moim zdaniem ozdoba to zadna na szybie, a tylko (niewielkie) pogorszenie widocznosci i dodatkowy kabel platajacy sie od zapalniczki (mowimy o PDA).
                                  Zamieszczone przez bezduszny
                                  (2 razy zabrali mi prawko za punkty i prędkość, problem się rozwiązał po zamontowaniu CB :twisted: . Teraz mam ich 0 "zero" )
                                  :szeroki_usmiech nie przejmuj sie ja tez to przerabialem (tylko raz bo zakupilem cb) :diabelski_usmiech
                                  nasza droga: www.wpzs.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Jabar1975
                                    Moim zdaniem ozdoba to zadna na szybie, a tylko (niewielkie) pogorszenie widocznosci i dodatkowy kabel platajacy sie od zapalniczki (mowimy o PDA).
                                    PDA ma jeszcze jedną zaletę w stosunku do DX.

                                    Aby zmienic płytę wkładasz ja do odtwarzacza... jak masz navi DX to musisz sie zatrzymac i zapier... do zmieniarki w bagażniku. Chyba, że masz ją gdzieś w srodku.. ale to też jest uciążliwe.

                                    Te nowe navi co sa w Oct II już podobno czytaja płytki z muzą...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      bezduszny, Tak, znaki sa tablice tez. Czesto jedziesz za tirem i znakow nie widac itd. Jest objazd przez jakies zadupia i moze byc kleska, a tak w miare mozna sobie poradzic.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X