Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przyzwoite radio firmowe Skoda ??? Swing, Bolero???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przyzwoite radio firmowe Skoda ??? Swing, Bolero???

    Witam!
    Nie wiem czy to dobre miejsce na tego posta? Jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Potrzebuję numery (oryginalnych) paru części do mojej octavki 2.0 tdi rs silnik BMN.

    1.filtr paliwa
    2.filtr oleju
    3.filtr powietrza
    4. filtr kabinowy

    Numer VIN autka to: TMBEH61Z382095152.

    THX!

  • #2
    Przyzwoite radio firmowe Skoda ??? Swing, Bolero???

    Witam
    Mam pytanie:

    Mam radio Skoda Melody - uważam że naprawdę ma kiepski dzwięk, kiepską czułość, brak equalizera = jest najprostsze z całej gamy oferowanej w OII i zastanawiam się na jakie radio ALE firmowe Skody warto by zmienić ( okazją do tego jest fakt że mam zamiar wsadzić instalację i głośniki do tylnych drzwi)

    Nie zależy mi na nawigacji, nie mam Climatronica ani czujnika cofania.
    Nie chce jednak montować radia ze zdejmowanym panelem stąd wybór padł na radia "firmowe" Skody.
    Na razie po przeczytaniu postów skłaniałbym się do wyboru Swing.
    Co Wy na to?

    Pozdrawiam
    Octavia II SOLO COMBI 1,9 TDI 4x4

    Komentarz


    • #3
      Bierz Swinga jak Ci wystarczy. Ja wolalem dolozyc pare stowek wiecej (kupowalem na allegro) i kupilem bolero bo ma czytnik kart SD i zmieniarke.
      Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
      www.nawmar.pl

      Komentarz


      • #4
        Re: Przyzwoite radio firmowe Skoda ??? Swing, Bolero???

        Tzn ja bym jednak bardziej polecał bolero, chociażby na bardzo fajną praktyczną również dotykową (ekran) obsługę, czytnik kart sd super sprawa, wizualnie również bije na łeb swinga, wbudowana zmieniarka na 6 płyt i wiele innych. Natomiast co nie zmienia faktu iż swing ma również bardzo dobry dzwiek, wbudowany equalizer ale to jednak półka niżej jak bolero.
        Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

        Komentarz


        • #5
          Dlatego napisalem jak koledze wystarczy swing to niech bierze swinga, ja wolalem dolozyc wlasnie przede wszystkim przez czytnik i uwazam ze warto, tym bardziej ze na alle nie jest ogromna roznica w cenie pomiedzy nimi.
          Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
          www.nawmar.pl

          Komentarz


          • #6
            Czy ja wiem czy taka ogromna za 600-700zł kupujesz swinga max 1000zł bolero. to taka ogromna różnica??
            Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

            Komentarz


            • #7
              Przeciez napisalem ze nie jest ogromna
              Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
              www.nawmar.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez micho_m
                Przeciez napisalem ze nie jest ogromna
                Fakt a ja doczytałem ogromna sorki :szeroki_usmiech Siedze chory w domu proszę mi wybaczyć :wink:

                Swoją droga sam mam również Bolero i czuje lekki niedosyt w stosunku do columbusa :szeroki_usmiech I nie wiem czy nie bede sprzedawał swego bolero w rozsądnej cenie, ale musze się jeszcze przespać :roll:
                Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

                Komentarz


                • #9
                  Spoko. Ja sie zastanawialem czy brac columbusa i stwierdzilem ze nie ma sensu.

                  Navi mam zewnetrzna (z ktorej w sumie rzadko korzystam) z aktualnymi mapami.

                  DVD z przodu mi nie potrzebne, bardziej by mi sie przydalo w zaglowkach dla dziecka z tylu (mam w domu przenosne dvd zakladane na zaglowek i chyba zaloze uchwyt do auta i w razie potrzeby bede wpinal dvd).

                  Dysk twardy tez mi nie jest potrzebny bo sa karty w bolero. Takze w moim przypadku wybor byl oczywisty
                  Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                  www.nawmar.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    micho_m, Columbus ma jeszcze dwa atuty, wyświetlacz na ledach i sterowanie głosem - działają wszystkie funkcje, nie jak w Bolero tylko telefon.

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Przyzwoite radio firmowe Skoda ??? Swing, Bolero???

                      doktorek, jeżeli chcesz mieć lepsze ori radio, niż to, co masz w tej chwili, ale nie masz jakiś specjalnych wymagań - kup Swinga. Te radio czyta mp3, CD, wyświetlacz czarny, z napisami białymi.

                      Wyższy model to Bolero: dotykowy kolorowy ekran, wbudowana zmieniarka na 6 CD, obsługa mp3, slot na kartę SD (włożysz kartę 16 czy 32 GB i delektujesz się dłuuuugo muzyką).
                      Potem to już Columbus, zalety Bolero plus parę innych , ale też cena juz dużo większa.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez doktorek
                        Na razie po przeczytaniu postów skłaniałbym się do wyboru Swing.
                        Co Wy na to?
                        ja bym zaczął od wymiany głośników - te fabrycznie montowane przez skodę to brzęczyki jakieś i nawet do radiowęzła szkolnego by się nie nadały

                        radio zdążysz zamienić za jakiś czas... potrzebny Chińczykom na dopracowanie swoich rozwiązań, wtedy podejmiesz decyzję o tym: fabryczne czy stacja multimedialna z Chin

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez innova
                          te fabrycznie montowane przez skodę to brzęczyki jakieś i nawet do radiowęzła szkolnego by się nie nadały
                          tak, tak

                          zapraszam do mnie do samochodu z seryjnymi brzęczykami :diabelski_usmiech
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez innova
                            te fabrycznie montowane przez skodę to brzęczyki jakieś
                            aż tak źle to nie jest , choć melomani pewnie są rozczarowani. Mnie tam wystarcza

                            Komentarz


                            • #15
                              Ok, dzięki.

                              Mam jeszcze pytanie odnośnie: "problemu z CAN-GATEWAY w O II przed FL dla radia SWING"
                              Co to jest i czy mnie on spotka???
                              Ja mam OII PRZED FL.
                              Octavia II SOLO COMBI 1,9 TDI 4x4

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja też mam fabryczne głośniki 8szt plus bolero i uważam że gra ta bardzo przyzwoicie nie ma do czego się czepiać. Bez przesady że to się nie nadaje, gdyby sie nie nadawało to by tego nie wkładali. Owszem gdy te głośniki grały na fabrycznym melody to było cienko, ale teraz jest naprawdę ok dla mnie super.

                                [ Dodano: Pią 20 Maj, 11 07:18 ]
                                doktorek, Jeżeli chodzi o działanie radia to będzie działać super, może nie pokazywać czujek cofania , czy temperatury np. Ale pisałeś że tobie to zbyteczne więc nie ma problemu pwinno działać p&p
                                Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

                                Komentarz


                                • #17
                                  Każdy ma jakiś własny punkt odniesienia,

                                  ja przyrównuje skodę wielokrotnie do użytkowanego wcześniej Audi, tam miałem fabryczne głośniki i bynajmniej nie układ nagłośnienia BOSE...stąd potwierdzam moje przekonanie: to co montuje skoda to brzęczyki

                                  ale idąc dalej: wcześniej użytkowałem skodę bez głośników tylnich, jedynie były te głośniki przednie fabryczne. Dokupiłem byle głośniki w MediaMarkt za 100PLN (jak dobrze pamiętam) i... od razu jakby powstały dwie odległe technologicznie galaktyki w samochodzie określane: przód i tył. Oczywiście od razu przeniosłem ciężar nagłośnienia samochodu na te tylne (Faderem).

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez innova
                                    Każdy ma jakiś własny punkt odniesienia
                                    tak, masz rację - de gustibus non disputandum
                                    Porównując do lepszych samochodów (choć niekoniecznie) pewnie można mieć uwagi do fabrycznego nagłośnienia skody, choć pewnie komuś to może wystarczać, komuś nie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      JA wszystko rozumiem, prócz jednego jak te fabryczne audio porównywać do brzęczyka, nikt nie upiera się że jest to wysoskiej klasy audio, ale i bez sensu jest porównanie brzęczyka. I jeszcze jedno Audio w Audi może być lepsze chociażby dlatego że nowe audi powiedzmy kupujesz puste za niecałe100tys a skode za 55tys więc jak to porównywać do siebie :wink:
                                      Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez briano
                                        JA wszystko rozumiem, prócz jednego jak te fabryczne audio porównywać do brzęczyka, nikt nie upiera się że jest to wysoskiej klasy audio, ale i bez sensu jest porównanie brzęczyka.
                                        Już się tłumaczę skąd taki wniosek:

                                        1) podaję zawsze konkretne porównania i używam konkretnych określeń... chociaż jeden z chiptunerów przekonywał mnie że tak nie jest :idea:

                                        2) głośniki w octavii wchodzą w przesterowanie już przy 1/3 pełnego zakresu mocy radia. Niestety "sklejają" w pierwszej fazie te wysokotonowe (mega porażka w doborze komponentów) a dopiero chwilę później (zwiększając dalej moc) niskotonowe. Nie trzeba być megalomanem żeby się wkurzyć nie mówiąc o tym, żeby to słyszeć.

                                        3) w samochodzie w kótrym wszystko jest plastikowe (użyłem wcześniej określenia plastic-fantastic) trudno się spodziwać, aby ktokolwiek się przejmował systemem Audio i to zarówno w fazie doboru sprzetu i rozwiązań jak i monatażu. Pisałem już wcześniej o tym, iż gdyby w skodzie więcej gumy do platiku dołożyli, to by przynajmniej mniej skrzypiało... do tego teraz dodam dodatkowo, iż by mniej przeciekało oraz dałoby się słuchać radia jadąc na 6-tym biegu przy obrotach rzędu 4000 (diesel) i więcej.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          innova, moim zdaniem przesadzasz, mam 8 głośników + Bolero i to naprawdę gra spoko. Wiadomo że umieszczenie głośników jest delikatnie do p#$dy ale i tak jest git. Kilka osób mówiło mi że zajebiście u mnie gra, w tym znalazła się osobą która na co dzień jeździ trójką a w domu ma CLSa. Żeby nie było że jestem w pełni zadowolony z obecnego staniu, po gwarancji planuję wygłuszyć drzwi i wymienić głośniki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez kross12
                                            Żeby nie było że jestem w pełni zadowolony z obecnego staniu, po gwarancji planuję wygłuszyć drzwi i wymienić głośniki
                                            nie wiem czy zdobędę się na takie działanie, ostatnio robiłem tuning praktyczny bagażnika O2 i sporo energii na to poszło (na stronę prawą) muszę się przyznać. Jestem w trakcie meblowania całego systemu antenowego na nowo. Natomiast jeżeli planujesz taką operację to (nie wiem czy to uwzględniłeś) proponuję też wyłożyć schowki w drzwiach wykładziną welurową. Wszystko co jest w tych schowkach wpada w drgania razem z drgającymi plastikami osłaniającymi drzwi od wewnątrz... i tu pojawia się kolejny problem z głośniejszym odsłuchem muzyki (chyba że w schowkach nic nie ma ale gąbki i ściereczki tylko).

                                            Ja też mam 8 głośników ale widzę wyraźną różnicę pomiędzy wcześniejszym (Audi) a obecnym standardem oraz dostrzegam, iż głośniki nie domagają po prostu z czym zresztą spotkałem się już wcześniej użytkując skody. Wyciszenie owszem może poprawić ten stan w szczególności jak będzie połączone z wymianą głośników. Chętnie bym się umówił z kimś, kto przeprowadził te operacje (bez subwoofera) na odsłuchu nagrań w celach czysto porównawczych.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez innova
                                              Wszystko co jest w tych schowkach wpada w drgania razem z drgającymi plastikami osłaniającymi drzwi od wewnątrz... i tu pojawia się kolejny problem z głośniejszym odsłuchem muzyki (chyba że w schowkach nic nie ma ale gąbki i ściereczki tylko).
                                              W dzwiarz pusto, generalnie staram się nie wozić zgędnych klamotów

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Chciałbym się poradzić.

                                                Chcę zmienić radio na jakieś z MP3, wstępnie myślałem o Bolero, pytanie na co zwrócić uwagę, przy zakupie, czy są różne wersje tego radia (O2, O2FL, Superb), jeżeli mam MFD2, to muszę zmieniać ramkę?

                                                Czy będzie działać czujnik parkowania, bluetooth, kierownica multifunkcyjna?

                                                Z góry dzięki za odpowiedź.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X