Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

JVC kd-g722 vs Clarion DXZ-558RMP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • JVC kd-g722 vs Clarion DXZ-558RMP

    henio, ja to przerabiałem niedawno, bo po takim zmostkowaniu nie działa brzęczyk od świateł i podwójne ryglowanie centralnego zamka (dioda w drzwiach kierowcy nie świeciła), a także po uruchomieniu auta zestaw nie szukał telefonu

  • #2
    JVC kd-g722 vs Clarion DXZ-558RMP

    Tytulem wprowadzenia: postanowiłem poprawić brzmienie audio w aucie i chcę to zrobić etapami: najpierw radio, potem głośniki przód ze wzmacniaczem, na koniec sub zabudowany w bagażniku.

    A więc realizuję etap I, czyli jakie radio. Na car audio znam się średnio i nie jestem audiofilem. Interesuje mnie sprzęt w granicach 700-900zł o trochę lepsiejszychwalorach dźwiękowycj. Po obejrzeniu oferty, cen i tego co można mieć za jaką kasę wytypowałem:

    JVC kd-g722
    za: czarny kolor, przyjemna obsługa z pokrętłem, wejście USB
    przeciw: "tylko" 2 wyjścia RCA, kolor podświetlenia czerwony, obiegowa opinia: 'jvc się psuje'

    Clarion DXZ-558RMP
    za: cena, wybór koloru podświetlenia, 4 wyjści RCA
    przeciw: srebrna obudowa, dziwna obsługa, małe guzki, brak USB

    Moja prośba do was o opinię co lepiej wybrać. Ewentualnie może polecicie mi coś jeszcze innego w tej cenie np. Alpine jakieś? Ponieważ się nie znam na car audio, prosiłbym o info jak będzie z podłączeniem tych sprzętów do wzmacniacza i suba.
    Leon FR 2.0TDI 170KM

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez BioBogon
      "tylko" 2 wyjścia RCA
      1. U mnie już to by dyskwalifikowało radio całkowicie.
      2. Słyszałem pare modeli JVC z niższej półki cenowej jak i średniej i jak dla mnie dzwięk z radii tego producenta jest mocno poniżej moich oczekiwań :?
      3. Poza tym Clarion to Clarion (Tej opini nie bierz pod uwagę, gdyż ja jako stary użytkownik Clariona, na nic innego go nie zamienie )

      Komentarz


      • #4
        W tej grupie cenowej, moze zwrocilbys uwage na produkty Kenwooda :wink: Polecam poszukac testow takich radii.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez QBA
          BioBogon napisał/a:
          "tylko" 2 wyjścia RCA


          1. U mnie już to by dyskwalifikowało radio całkowicie.
          a to czemu? W końcu przód i suba mozesz podłączyć , a jak Ci malo to często wzmaki mają wyjścia i jeden do drugiego podłączasz


          BigBogon, a może cos z Clariona ale z seri X68 ? Teraz wyszła nowa kolekcja
          Proponuje się wybrac np. do Saturna i mimo wszystko zrobić odsłuch i się pobawić wybranymi modelami.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez QBA
            Zamieszczone przez BioBogon
            "tylko" 2 wyjścia RCA
            1. U mnie już to by dyskwalifikowało radio całkowicie.
            Dobra, ale czy to mi potrzebne jest więcej wyjść rca przy takim prostym audio z głośnikami z przodu i subem?
            Leon FR 2.0TDI 170KM

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez BioBogon
              QBA napisał/a:
              BioBogon napisał/a:
              "tylko" 2 wyjścia RCA


              1. U mnie już to by dyskwalifikowało radio całkowicie.


              Dobra, ale czy to mi potrzebne jest więcej wyjść rca przy takim prostym audio z głośnikami z przodu i subem?
              Do przodu i suba dwa Ci wystarczą.

              Komentarz


              • #8
                Heh, arci9 ubiegłeś moje pytanie

                Nowe kolekcje mają to do siebie, że ich ceny są sztucznie pompowane póki są nowe
                Leon FR 2.0TDI 170KM

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez arci9
                  Do przodu i suba dwa Ci wystarczą.
                  Jestes pewny? :roll:
                  Jak "2 pary" wyjsc to tak,jak 2 wyjscia(1 para) to chyba nie bardzo :roll:
                  TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                  SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                  Komentarz


                  • #10
                    Samiec, właśnie :roll: To dwa wyjścia, czy 2 pary?

                    Komentarz


                    • #11
                      Wydaje mi się, że 2 pary wyjść, czyli osobno przód+tył lub przód+sub, a nie o jedno wyjście z dwiema wtyczkami

                      Nie miałem radia w łapach, ale w papierach tak pisze wszystkich. Słabsze modele mają jedno wyjście RCA i to znaczy, że jest jedna para wtyczek.
                      Leon FR 2.0TDI 170KM

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Samiec
                        Zamieszczone przez arci9
                        Do przodu i suba dwa Ci wystarczą.
                        Jestes pewny? :roll:
                        Jak "2 pary" wyjsc to tak,jak 2 wyjscia(1 para) to chyba nie bardzo :roll:
                        Samiec, Qba, głowy sobie uciąć nie dam, ale w sumie nie widziałem żeby gdzieś było napisane 6 RCA (czyli 3 wyjścia po 2), tylko piszą ile jest wyjść, a wyjścia sa stereo na dwa kanały, chyba że faktycznie radyjka mają tylko wyjście ma Suba, to niby mogło by być mono....Ale wydaje mi się ,że IMO zawsze powinny iśc dwa kanaly :roll:

                        Co by się nie rozpisywać, to pewnei wystarczy zajrzeć do jakieś instrukcji i po kłopocie

                        Komentarz


                        • #13
                          wlasnie co kupilem Alpine 9854, ktory to ma 3 pary wyjsc - przod, tyl oraz sub - czyli 6 wtyczek(arci9, tutaj sub jest stereo). Jezeli chodzi o dedykowane wyjscie dla suba, to jest to ciekawe rozwiazanie z jednego powodu: w radiu jest opcja, ze glosnosc wyjsc dla suba nie jest regulowana proporcjonalnie do pozostalych wyjsc, co sprawia, ze przy cichym sluchaniu suba jest slychac (oczywiscie bez przesady). Problem wysterowania suba mialem w poprzednim radiu, ktore to mialo jedna pare wyjsc i musialem stosowac zlaczki 'Y'.
                          O2FL RS | S2 | F2

                          Komentarz


                          • #14
                            Z tego co piszecie wnioskuję, że 2 wyjścia RCA w zupełności mi wystarczy, czyli ten argument różniący radia odpada.

                            Zaczynam się skłaniać co raz bardziej do JVC...

                            [ Dodano: Nie 23 Lip, 06 22:49 ]
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            W tej grupie cenowej, moze zwrocilbys uwage na produkty Kenwooda :wink: Polecam poszukac testow takich radii.
                            Maicroft, a jakieś konkretne numerki?

                            Nexus6 polecał mi Kenwooda, ale bardzo wysokie wersje w cenie ponad 1000zł i to trochę dla mnie za dużo
                            Leon FR 2.0TDI 170KM

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez arci9
                              Samiec, Qba, głowy sobie uciąć nie dam, ale w sumie nie widziałem żeby gdzieś było napisane 6 RCA (czyli 3 wyjścia po 2), tylko piszą ile jest wyjść, a wyjścia sa stereo na dwa kanały
                              Ja sie wlasnie spotkalem z takimi markietingowymi oszukanymi oznaczeniami ,pisalo 2 RCA ,a byla to w rezultacie poprostu 1 para wyjsc :roll:
                              Szczegolnie tak oznaczenie mozna spotkac w tanszych/nizszych seriach. Tak opisane radio wydaje sie lepiej wypasione :wink: a wrezultacie jest to praktycznie golas :P
                              Dla przykladu kolega BioBogon ,w podanym clarionie napisal :
                              Clarion DXZ-558RMP
                              ...4 wyjści RCA

                              Raczej tez chodzi o 2pary wyjsc i ta droga uwazalem ze w JVC 2 RCA to tylko 1para wyjsc.
                              TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                              SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez tomek
                                wlasnie co kupilem Alpine 9854, ktory to ma 3 pary wyjsc - przod, tyl oraz sub - czyli 6 wtyczek(arci9, tutaj sub jest stereo).
                                tomek, też ma Alpinke i dodatkowo w opcjach mogę sobie na suba puścić stereo albo mono w zależności jak mam ochotę, tylko uczciwie powiem, że nie bardzo wiem po co...?nie czuję różnicy w odsłuchu... :wink:

                                Zamieszczone przez Samiec
                                Szczegolnie tak oznaczenie mozna spotkac w tanszych/nizszych seriach. Tak opisane radio wydaje sie lepiej wypasione a wrezultacie jest to praktycznie golas
                                Dla przykladu kolega BioBogon ,w podanym clarionie napisal :
                                Clarion DXZ-558RMP
                                ...4 wyjści RCA
                                Raczej tez chodzi o 2pary wyjsc i ta droga uwazalem ze w JVC 2 RCA to tylko 1para wyjsc.
                                Samiec spoko, różne sztuczki stosują producenci :wink: ja od razu odebrałem , ze ma dwie pary wyjść i tylko się zastanawiałem co ma Qba na myśli pisząc, że dyskwalifikuje radio gdy są tylko dwa wyjścia ,ale teraz wiem iż myślieliśmy o dwóch różnych rzeczach :szeroki_usmiech

                                Komentarz


                                • #17
                                  Uściślając:
                                  JVC kd-g722 ma 2 wyjścia RCA po 2 kanały każde, czyli 4 wtyczki
                                  Clarion DXZ-558RMP ma 2 wyjścia RCA 4 kanałowe, czyli 8 wtyczek
                                  Leon FR 2.0TDI 170KM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez BioBogon
                                    Clarion DXZ-558RMP ma 2 wyjścia RCA 4 kanałowe, czyli 8 wtyczek
                                    ???
                                    Coś zadużo, nie mogę narazie znaleść żadnej instrukcji, ale w jednym z opisów było
                                    "-4 kanały wyjścia liniowego RCA," czyli dwa po dwa :?: :wink:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez arci9
                                      tomek, też ma Alpinke i dodatkowo w opcjach mogę sobie na suba puścić stereo albo mono w zależności jak mam ochotę, tylko uczciwie powiem, że nie bardzo wiem po co...?nie czuję różnicy w odsłuchu... :wink:
                                      Mi sie wydaje ze to opcja do dwoch subow jest Czyli np. przyjmujemy ,ze mamy wzmak 2 kanalowy i kanalow nie mostkujemy ,tylko kazdy glosnik do osobnego kanalu .
                                      Druga opcja ,mamy dwa monobloki i podlaczamy oddzielnie na dwa wzmaki po jednym kanale.
                                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Samiec
                                        Mi sie wydaje ze to opcja do dwoch subow jest Czyli np. przyjmujemy ,ze mamy wzmak 2 kanalowy i kanalow nie mostkujemy ,tylko kazdy glosnik do osobnego kanalu .
                                        Druga opcja ,mamy dwa monobloki i podlaczamy oddzielnie na dwa wzmaki po jednym kanale.
                                        Twoje wersje wydają się logiczne :wink: Ciekawe czy niskie częstotliwości też są nagrywane różnie dla obu kanałów?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez arci9
                                          Ciekawe czy niskie częstotliwości też są nagrywane różnie dla obu kanałów?
                                          To by było chyba zbyt piekne, zeby bylo prawdziwe

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez QBA
                                            Zamieszczone przez arci9
                                            Ciekawe czy niskie częstotliwości też są nagrywane różnie dla obu kanałów?
                                            To by było chyba zbyt piekne, zeby bylo prawdziwe
                                            cos mi swita, ze teoretycznie tak, praktycznie nie. generalnie, im nizsza czestotliwosc, tym dalej musimy byc od zrodla dzwieku zeby byc w stanie zlokalizowac zrodlo dzwieku. przy najnizszych czestotliwosciach jest to ladnych pare, a moze nawet kilkanascie metrow.
                                            druga sprawa, to cisnienie wytwarzane przez glosnik. proponuje przeprowadzic nastepujacy test: stawiamy jedna kolumne i puszczamy jakis muzyke "basowa". nastepnie ustawiamy kolo niej druga kolumne, ale nie podlaczamy jej. cisnienie wytworzone przez jedna, bedzie czesciowo (zauwazalnie) pochlaniane przez druga kolumne. Jeszcze bardziej da sie to zjawisko zauwazyc na dwoch oddzielnych skrzynkach w bagazniku.
                                            O2FL RS | S2 | F2

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez tomek
                                              Zamieszczone przez QBA
                                              Zamieszczone przez arci9
                                              Ciekawe czy niskie częstotliwości też są nagrywane różnie dla obu kanałów?
                                              To by było chyba zbyt piekne, zeby bylo prawdziwe
                                              cos mi swita, ze teoretycznie tak, praktycznie nie. generalnie, im nizsza czestotliwosc, tym dalej musimy byc od zrodla dzwieku zeby byc w stanie zlokalizowac zrodlo dzwieku. przy najnizszych czestotliwosciach jest to ladnych pare, a moze nawet kilkanascie metrow.
                                              Wydaje mi się, ludzkie zmysły działają tak, że wogóle nie są w stanie określić kierunku, z którego pochodzą dźwięki o bardzo niskiej częstotliwości, więc nagrywanie basu w 2 kanałach jest bardzo dziwne. Zresztą potwierdza to wszechobecny trend dawania jednego subwoofera, bo więcej nie trzeba.

                                              Może jednak podrążymy temat, które radio mam wybrać
                                              Leon FR 2.0TDI 170KM

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                może zamiast tego JVC poszukać jakiegoś pionka, jak np. Pioneer DEH-P5730MP Odczyt MP3/WMA/WAV/ CD-R/CD-RW. Wzmacniacz MOSFET
                                                4x50W, Tuner D4Q z RDS. Equalizer EEQ. 2 Wyjścia
                                                przedwzmacniacza. Wyjście na fabryczny wyświetlacz (poprzez
                                                opcjonalny interfejs); Możliowść sterowania urządzeniami zewn.
                                                (MCD, DVD, TV, iPod, etc.) przez IP-Bus; CD text. Możliwość
                                                sterowania pilotem CD-SR100. Czerwone podświetlenie klawiszy.

                                                Tudzież Alpine CDM-9825RB
                                                Wysoka moc 4 x 50W, odtwarzanie CD / CD-R / CD-RW, sterowanie zmieniaczem CD, współpraca ze sterowaniem przy kierownicy, Tuner Max Tune Pro, RDS, 3 wyjścia RCA, automatyczne wyciszanie, Bass Engine, pilot zdalnego sterowania, niebieski kolor podświetlenia

                                                Z tego co słyszałem od miłośników CA JVC to niekoniecznie trafny wybór. :wink:

                                                [ Dodano: Wto 25 Lip, 06 11:29 ]
                                                P.S. a gdzie trafiłeś takiego Calriona za 900PLN?
                                                życie zaczyna się powyżej 4000 rpm

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Mr T.
                                                  może zamiast tego JVC poszukać jakiegoś pionka, jak np. Pioneer DEH-P5730MP Odczyt MP3/WMA/WAV/ CD-R/CD-RW. Wzmacniacz MOSFET
                                                  4x50W, Tuner D4Q z RDS. Equalizer EEQ. 2 Wyjścia
                                                  przedwzmacniacza. Wyjście na fabryczny wyświetlacz (poprzez
                                                  opcjonalny interfejs); Możliowść sterowania urządzeniami zewn.
                                                  (MCD, DVD, TV, iPod, etc.) przez IP-Bus; CD text. Możliwość
                                                  sterowania pilotem CD-SR100. Czerwone podświetlenie klawiszy.
                                                  Myślałem o Pioneer DEH-P5800MP, ale jakoś mi nie przypadł do gustu.

                                                  Zamieszczone przez Mr T.
                                                  Tudzież Alpine CDM-9825RB
                                                  Wysoka moc 4 x 50W, odtwarzanie CD / CD-R / CD-RW, sterowanie zmieniaczem CD, współpraca ze sterowaniem przy kierownicy, Tuner Max Tune Pro, RDS, 3 wyjścia RCA, automatyczne wyciszanie, Bass Engine, pilot zdalnego sterowania, niebieski kolor podświetlenia
                                                  Obadam.

                                                  Zamieszczone przez Mr T.
                                                  Z tego co słyszałem od miłośników CA JVC to niekoniecznie trafny wybór. :wink:
                                                  Te wyższe modele chyba nie są takie złe. Ja nie jestem audiofilem. Jedyne co mnie martwi to opinia, że się psują. USB jest dla mnie bardzo mocnym atutem

                                                  Zamieszczone przez Mr T.
                                                  [ Dodano: Wto 25 Lip, 06 11:29 ]
                                                  P.S. a gdzie trafiłeś takiego Calriona za 900PLN?
                                                  To jest model z zeszłego roku, więc ceny na niego są raczej niskie:
                                                  Link
                                                  w euroagd jest taki za 699zł
                                                  Leon FR 2.0TDI 170KM

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X