Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MFD2 - ustawienia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • MFD2 - ustawienia

    Zamieszczone przez McGan
    lilo, no to przy 30 już będzie dość mocno wystawać, kurcze
    No niestety , nie pomyślałeś bo skoro dałeś do lakiernika było trzeba błotniki poszerzyć

    Ale o ile się nie mylę ty masz glebe więc koła powinny być na styk .

  • #2
    MFD2 - ustawienia

    Dwa pytania:

    1. Co znaczą poszczególne ustawienia na poniższym zdjęciu?
    2. Po włączeniu auta czy mogę jakoś ustawić MFD2, tak aby był biały ekran? Jeżdżę na włączonych przełączniku świateł, jak wyłączam zapłon to gaśnie, jak odpalę to się zapalają.
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      MFD2 - ustawienia

      Gala - odpowiada za głośność muzy względem hałasu , szybciej jedziesz - robi się głośniej , możesz ustawić o ile ma wzrastać .

      [ Dodano: Pon 29 Sie, 11 19:15 ]
      Przycisk- słonko i księżyc ,tryb nocny lub dzienny (jasny ) włączasz kiedy chcesz i jaki chcesz .

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez natash
        czy mogę jakoś ustawić MFD2, tak aby był biały ekran
        w ustawieniach masz automatyczny lub możesz ustawić na stałe dzień lub noc
        albo za kazdym razem paluszkiem jak Darek ci napisał
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          Tak, tak wiem jak działa jasny ekran i ciemny, ale o co mi chodzi.

          Włączam auto i mam ciemny, bo są włączone światła, i obojętnie co jest ustawione w Navi czy manula czy auto, bo różni się to tym, że jak:
          - manual - to jak wyłączę światła to z ciemnego się nie zrobi jasne
          - auto - jak wyłączę światła to zrobi się jasny ekran

          Chciałbym, aby auto/navi zapamiętało, że jak włączam/odpalam navi/auto, przy włączonych światłach był biały ekran, a ciemny sobie zmienię kiedy chce.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez natash
            Chciałbym, aby auto/navi zapamiętało, że jak włączam/odpalam navi/auto, przy włączonych światłach był biały ekran, a ciemny sobie zmienię kiedy chce.
            no i to osiągniesz idąc za tropem, który Ci piotrek_gdy wskazał. Ja właśnie tak wymusiłem na wyświetlaczu ustawienie białego ekranu niezależnie od tego, co się dzieje ze światłami a zmiana na ciemny może być jedynie wykonana ręcznie (przycisk z księżycem)
            --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
            _______________________________________

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez innova
              Zamieszczone przez natash
              Chciałbym, aby auto/navi zapamiętało, że jak włączam/odpalam navi/auto, przy włączonych światłach był biały ekran, a ciemny sobie zmienię kiedy chce.
              no i to osiągniesz idąc za tropem, który Ci piotrek_gdy wskazał. Ja właśnie tak wymusiłem na wyświetlaczu ustawienie białego ekranu niezależnie od tego, co się dzieje ze światłami a zmiana na ciemny może być jedynie wykonana ręcznie (przycisk z księżycem)
              Możesz wskazać jak to zrobiłeś, bo próbowałem na wiele sposób, bez owocnie...

              [ Dodano: Sro 31 Sie, 11 00:13 ]
              W opcjach mam tylko "maunal" i "automatic", różni się tym, że jak:

              Manula
              1. Odpalam auto z włączonymi światłami to mam czarny ekran, wyłączę światła nic się nie zmienia.'

              Automatic
              2. jw. tylko jak wyłączę światła to ekran zmienia się na biały.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez natash
                Możesz wskazać jak to zrobiłeś, bo próbowałem na wiele sposób, bez owocnie...
                natash,

                nie ma problemu jak tylko mi wróci skoda do stajni. Z tego co piszesz to wszystko jest OK tylko oprócz ustawienia Manual musisz ustawić jeszcze defaultotowe ustawienie i wtedy zawsze radio wystartuje Ci z kolorem zadanym (w tym przypadku białym) i w takim pozostanie aż ręcznie nie zmienisz tego stanu rzeczy. Szukaj zatem jeszcze ustawienia default dla opcji manual (nie pamiętam jak to zrobiłem, być może włączyłem Manual przy aktywnym białym kolorze), ja ze swojej strony zerknę jutro z rana lub wieczorem jak to tam jest bo nie pamiętam a dość łatwo mi z tym poszło.
                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                _______________________________________

                Komentarz


                • #9
                  Dobra też popróbuje

                  [ Dodano: Sro 31 Sie, 11 14:46 ]
                  Co znaczy Gala i Inital Volume, jak to się ma do praktyki i użytkowania?

                  [ Dodano: Sro 31 Sie, 11 14:46 ]
                  Czy w MFD2 można upgradować soft, co wtedy się zmieni jeżeli można?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez natash
                    Czy w MFD2 można upgradować soft, co wtedy się zmieni jeżeli można?
                    można ale tylko pogorszysz sprawę, jeżeli Ci dobrze wszystko działa to nie rusz gdyż żadnych dodatkowych funkcji nie odpalisz a tylko biedy narobisz. Spolszczenia też dają różne efekty niepożądane więc lepiej zostań na ori tak jak jest

                    Gala jest bardzo przydatna zwłaszcza w skodzie, której wyciszenie jest mitem (chyba że sam sobie zrobisz) albo ponownie pojęciem względnym gdzie punktem odniesienia jest chyba Robur jak ktoś trafnie zauważył.

                    Initial volume to głośność początkowa przy starcie radia, jest po aby przekręcenie kluczyka w stacyjce nie kończyło się przykładowo traumatycznym przeżyciem dla Ciebie i pasażerów.
                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                    _______________________________________

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez innova
                      Zamieszczone przez natash
                      Możesz wskazać jak to zrobiłeś, bo próbowałem na wiele sposób, bez owocnie...
                      natash,

                      nie ma problemu jak tylko mi wróci skoda do stajni. Z tego co piszesz to wszystko jest OK tylko oprócz ustawienia Manual musisz ustawić jeszcze defaultotowe ustawienie i wtedy zawsze radio wystartuje Ci z kolorem zadanym (w tym przypadku białym) i w takim pozostanie aż ręcznie nie zmienisz tego stanu rzeczy. Szukaj zatem jeszcze ustawienia default dla opcji manual (nie pamiętam jak to zrobiłem, być może włączyłem Manual przy aktywnym białym kolorze), ja ze swojej strony zerknę jutro z rana lub wieczorem jak to tam jest bo nie pamiętam a dość łatwo mi z tym poszło.
                      Próbowałem na milion sposobów, nie da się zrobić białego ekranu, jak odpalam auto z przekręconym przełącznikiem włączonych świateł na On. :?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez natash
                        Próbowałem na milion sposobów, nie da się zrobić białego ekranu, jak odpalam auto z przekręconym przełącznikiem włączonych świateł na On.
                        sprawdzę z rana i dam Ci znać jak to u mnie jest
                        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                        _______________________________________

                        Komentarz


                        • #13
                          Może to zależy od jakiegoś ustawienia świateł trybu amerykańskiego lub skandynawskiego... sam nie wiem jaki ja mam.

                          Komentarz


                          • #14
                            natash, a próbowałeś po prostu przeczytać instrukcję?
                            to naprawdę najprostszy sposób
                            tylko nie mów , że nie masz
                            bo wtedy musiałbyś poszukać np w necie
                            robisz to bardzo prosto- wpisujesz Google
                            w okienko wpisujesz "MFD2 instrukcja"
                            i nagle ZONK
                            Link


                            jakie to proste :P
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Tag / Nacht (dzień/noc) – ustawia się, jeżeli jaskrawość wyświetlacza
                              ma zostać dopasowana do warunków oświetlenia po włączeniu świa-
                              teł jazdy.
                              • auto: po włączeniu świateł jazdy następuje automatyczne
                              przełączenie na wyświetlacz nocny.
                              • manuell: przyciskiem ⇒strona 2, rys.1 można wybrać
                              rodzaj wyświetlacza: dzienny lub nocny.

                              I to tak działa, ale jak masz "manuell" to jak zapisać, żeby przy włączonych światłach był biały ekran zawsze po odpaleniu auta...

                              Komentarz


                              • #16
                                I to tak działa, ale jak masz "manuell" to jak zapisać, żeby przy włączonych światłach był biały ekran zawsze po odpaleniu auta...
                                Przepatrzyłem u siebie co i jak zgodnie z obietnicą.

                                Faktycznie nie ma opcji dodatkowej jak ustawienie zadane dla opcji manual. Przy czym u mnie wszystko jest odwrotnie niż u Ciebie, tj. jak włączam radio to zawsze jest tryb dzienny, nawet jak przełączę na nocny to po wyłączeniu radia na dłużej niż 10sek po włączeniu ponownie startuje z dziennym. Jedyne co mi przychodzi do głowy odnośnie tego jak ten efekt osiągnąłem to sygnalizowany wcześniej sposób przełączenia na tryb manual. Spróbuj zrobić w następującej kolejności:włącz tryb auto (włącz i wyłącz radio całkowicie aby sprawdzić czy przyjęło nastawy), następnie najpierw przełącz na tryb dzienny a dopiero po tym włącz tryb manual. Nic innego nie przychodzi mi do głowy a jak pamiętam jakoś bardzo sprawnie mi z tym poszło.
                                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                                _______________________________________

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez innova
                                  I to tak działa, ale jak masz "manuell" to jak zapisać, żeby przy włączonych światłach był biały ekran zawsze po odpaleniu auta...
                                  Przepatrzyłem u siebie co i jak zgodnie z obietnicą.

                                  Faktycznie nie ma opcji dodatkowej jak ustawienie zadane dla opcji manual. Przy czym u mnie wszystko jest odwrotnie niż u Ciebie, tj. jak włączam radio to zawsze jest tryb dzienny, nawet jak przełączę na nocny to po wyłączeniu radia na dłużej niż 10sek po włączeniu ponownie startuje z dziennym. Jedyne co mi przychodzi do głowy odnośnie tego jak ten efekt osiągnąłem to sygnalizowany wcześniej sposób przełączenia na tryb manual. Spróbuj zrobić w następującej kolejności:włącz tryb auto (włącz i wyłącz radio całkowicie aby sprawdzić czy przyjęło nastawy), następnie najpierw przełącz na tryb dzienny a dopiero po tym włącz tryb manual. Nic innego nie przychodzi mi do głowy a jak pamiętam jakoś bardzo sprawnie mi z tym poszło.
                                  Nie działa, tzn. udało się uzyskać taki efekt, że przy odpalonym aucie, włączam radio, wyłączam i włączam, a cały czas jest biały ekran (przy włączonych światłach). Jak zgaszę auto i odpalę ponownie to już jest z powrotem czarny :roll:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez natash
                                    Nie działa
                                    nic już więcej nie przychodzi mi do głowy,
                                    jeszcze zrobię zrzut informacji o sofcie który u mnie siedzi (na nim jest nakładka spolszczająca w moim przypadku)
                                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                    Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                                    _______________________________________

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      VAG-iem się tam nic nie ustawia? Mam czujnik zmierzchu może to robi jakieś problemy? Ty masz tak ustawione, że włącznik świateł zawsze zostawiasz włączony jak gasisz auto, a mimo to po odpaleniu i automatycznym włączeniu radia jest biały ekran?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez natash
                                        Ty masz tak ustawione, że włącznik świateł zawsze zostawiasz włączony jak gasisz auto
                                        mam czujnik zmierzchu ale nie zostawiam samochodu z włączonym włącznikiem świateł (nie korzystam z LH/CH). VAG'iem w przypadku tego problemu raczej nic nie wskurasz. W moim przypadku jak dobrze pamiętam również po odpaleniu auta robił się ciemny ekran i właśnie chyba zrobiłem to w tej kolejności którą Ci podpowiedziałem. Teraz zawsze jest biały jak odpalam silnik (światła zapalam po odpaleniu silnika) czy też po prostu odpalam radio na postoju
                                        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
                                        _______________________________________

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X