Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kolory przewodów w Morel Tempo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kolory przewodów w Morel Tempo

    Widziałem dzisiaj na żywo i powiem szczerze, naprawdę fajnie się Toyka prezentuje. :szeroki_usmiech

    O tym, że była czysta nie muszę chyba pisać, raczej każdy to wie.

    Zabudowa bagażnika całkiem całkiem.

    Nie było czasu na testy, ale może przy kolejnym spotkanku.

  • #2
    Kolory przewodów w Morel Tempo

    Czy ktoś z posiadających Morel Tempo lub z tych co się znają może mi wytłumaczyc jedną rzecz ? Na czerwonym przewodzie z tweetera wydaje mi się, że zaznaczony jest -. Czy to możliwe ? Czy jest jakaś reguła w ozaczaniu przewodów do tweeterów ? Zawsze mi się wydawało, że czerwony to +. Podłączał ktoś. Instrukcja na to nic w innych manualach z morela jest wszędzie, że czerwony to +, ale czy się tym sugerować ?
    O3 RS TDI DSG

    Komentarz


    • #3
      to niesistotne, wazne zebys obie strony podłaczył tak samo
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        Nexus6, jak nieistotne, przecież zmienia się kierunek wychylenia membrany jak dasz w drugą stronę i sygnał jest odwrócony w fazie przecież! Przynajmniej tak mi się wydaje. Pozatym wofer i tweeter trzeba podłączyć tak samo a skoro nie wiem jak jest w tweeterze to 50% szansy, że podłączę go inaczej niż woofer
        O3 RS TDI DSG

        Komentarz


        • #5
          kwak410, chcialbym zobaczyc jak uslyszysz roznice w fazie pomiedzy tweeterami a wooferami;
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • #6
            Nexus6, może i masz rację ale wiesz ja muszę mieć wszystko zrobione tak jak powinno być już taki ze mnie upierdliwiec !

            i mówisz, że dla wofera też wszystko jedno jak jest podłączony, a co z przeciwnym ruchem membrany ? precież jak jest kick to powinien robić ciśnienie przed membraną a nie za nią, czyli powinien wychylać się w przód a nie w tył. Dobrze rozumuję ??
            O3 RS TDI DSG

            Komentarz


            • #7
              kwak410, uslyszysz jak min. 80 razy na sekunde membrana wychyli sie w "niewlasciwa" strone :?:
              czuje ze dyskutujesz o czyms czego nie ogarniasz wyobraznia :diabelski_usmiech
              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Nexus6
                kwak410, uslyszysz jak min. 80 razy na sekunde membrana wychyli sie w "niewlasciwa" strone :?:
                czuje ze dyskutujesz o czyms czego nie ogarniasz wyobraznia :diabelski_usmiech
                a dokładnie to nawet i 160 razy się źle wychyli...
                Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

                mój szkodnik

                Komentarz


                • #9
                  Nexus6, qbec, ale sens by to miało jeśli ta membrana wychylając się w jedną stronę o jakąś wartość zaraz potem wychyla się w drugą stronę o wartość identyczną z taką samą szybkością. Jest tak ?
                  O3 RS TDI DSG

                  Komentarz


                  • #10
                    Jest dokładnie tak. Jakby było inaczej to głośnik jest do śmieci. Ważne żeby oba głośniki, lewy i prawy były podłączone tak samo. A to czy plus do plusa a minus do minusa nie ma znaczenia.
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      mam morel tempo i z tego co pamietam to czerwony to minus a z czarnym to plus...ale sprawdze jak mi żona wieczorem odda auto i dam ci znac jak jest.pzdr
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                      Komentarz


                      • #12
                        kowal 2002, dzięki za informacje

                        karlito1982, bardzo będę wdzięczny. A powiedz mi jeszcze do czego masz podłączone te morele ?
                        O3 RS TDI DSG

                        Komentarz


                        • #13
                          no wiec tak jak mówiłem czerwony to minus nawet mam na nim białe minusy a czerwony z czarnym to plus.........mam to podłaczone narazie pod radio alpina ida-x300 i w sumie wystarcza ale juz czeka u-dimension jr 4-300 8)

                          jakbys chciał posłuchac to mozemy sie kiedys umówic na któryms zlocie
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                          Komentarz


                          • #14
                            karlito1982, dzięki ogromne za sprawdzenie. Też tak myślałem Rozumiem, że jesteś na 100 % pewien ?
                            O3 RS TDI DSG

                            Komentarz


                            • #15
                              kwak410, sprawdziłem własnogałkoocznie a oczu mam cztery :shock: 8)
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                              Komentarz


                              • #16
                                rozmawiałem dzisiaj z facetem w sklepie gdzie głośniki kupiłem. Oni również wykonują instalacje więc podejrzewam, że się znają. Mówi że czerwony to +. I co teraz o tym wszystkim myśleć ?
                                O3 RS TDI DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  kwak410, popatrz na kable musi tam pisac który jest plus a który minus...a jak nie to żebys tylko podłaczyl oba tak samo
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X