Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kompatybilnosc modulow Bluetooth

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kompatybilnosc modulow Bluetooth

    Drodzy koledzy i koleżanki

    Mam do was następujące pytanie ? Jeżdżę Octavią I generacji po liftingu, kupiłem ją chyba ze standardowymi żarówkami które jak dla mnie gdy jadę po za miasto a nawet czasami w mieście świeca za dużo za słabo Chciałbym jakieś mocniejsze żarówki ale niestety nie wiem jaki model nadaje się do Ocatvii I generacji (H3, H1, H7) albo może jakaś inna. Mam też dylemat jaką firmę wybrać i jaki model bo przeczytaniu 67 stron z tego działu mam w głowie niezły mętlik


    Bardzo proszę więc o pomoc, doradzenie i wytłumaczenie mi laikowi co mam wybrać i dlaczego ?


    pozdrawiam



    Misialdo

  • #2
    Kompatybilnosc modulow Bluetooth

    Jako ze czesto i gesto pojawia sie zapytania dotyczace fabrycznych modulow bluetooth, postanowilem zebrac informacje na temat fabrycznych sterownikow.

    Nie bede robil manuala, bo takich sa juz setki w sieci, chocby tutaj:
    403 Forbidden

    403 Forbidden

    Link

    lub na naszym forum, robiony przez kross12 w modelu po FL:
    Forum - Octavia Club Polska

    Opis robilem pod O2 (w reszcie VAG jest odrobinie inaczej: inne miejsca i sposoby montowania sterownikow np. styropian jako uchwyt w golfie, zewnetrzne klawiatury jak w passacie itd....)

    Najwazniejsza kwestia: sa w gruncie rzeczy dwie instalacje STARA (wystepujaca w modelach do MY2008 czyli przed FL- obslugujaca protokol DDP . W VW tzw. "czerwone zegary"

    Oraz NOWA wystepujaca w samochodach od MY2009 obslugujaca protokol BAP. tzw. biale zegary.

    Stara instalacja charakteryzuje sie duzym metalowym sterownikiem (produkowane chyba tylko przez hirschmanna). Tapicerka maskujaca jest materialowa. w O2 Pomijajac sterownik 1Z0 035 729B nie obsluguje Columbusa. Nie posiadaja zewnetrznej anteny GSM. Antena Bluetooth jest dopinana do sterownika. Nie obsluguja rSAP.


    Nowa instalacja ma maskownice z tworzywa sztucznego (wiocha W VW "biale zegary", u nas poprostu maxidot nowego typu, czyli glownie po FL. Sterowniki w obudowie plastikowej (nokia, novero, siemens...) Tutaj sterowniki juz maja duzo wariacji:
    Premium/Basic
    z uchwytem lub bez
    Z zewnetrzna antena GSM, lub bez.
    rSAP lub/i UHV,
    z UMTS lub nie.
    Z obsluga sms na dotykowym wyswietlaczu,
    A2DP lub bez.
    ...

    Tabelka kompatybilnosci:

    - Sterowniki Premium:

    Brak informacji na ekranie RNS 510:

    * 3C0 035 730 (Wymagany oddzielny montaż klawiatury np. passat, w o2 rzezba)
    * 3C0 035 730 C (Wymagany oddzielny montaż klawiatury np. passat, w o2 rzezba)
    * 7L6 035 730 (Wymagany oddzielny montaż klawiatury np. passat, w o2 rzezba)

    Z obsuga na ekranie z RNS 510:

    * 7P6 035 730 C UHV, BAP-nowe zegary, posiada AD2P, brak: SMS, rSAP i anteny GSM
    * 5N0 035 730
    * 5N0 035 730 A BAP-nowe zegary, posiada AD2P
    * 5N0 035 730 B
    * 5N0 035 730 C
    * 3C8 035 730
    * 3C8 035 730 A rSAP ORAZ UHV, BAP-nowe zegary, posiada AD2P.

    - Sterowniki Basic:

    Bez informacji na ekranie RNS 510:


    * 5P0 862 335 Kompatybilny ze starym maxidotem (w VW czerwony FIS)
    * 5P0 862 335 A Kompatybilny ze starym maxidotem (w VW czerwony FIS)
    * 5P0 862 335 B Kompatybilny ze starym maxidotem (w VW czerwony FIS)
    * 5P0 862 335 C ??
    * 1K8 035 730 chyba tylko bialy FIS
    * 1K8 035 730 A UHV Standard, Nokia HT-3, DDP, HFP, A2DP
    * 1K8 035 730 B Kompatybilny ze Nowym maxidotem (w VW Bialy FIS)

    Z informacjami na wyswietlaczu RNS 510:

    * 1Z0 035 729 Kompatybilny ze starym maxidotem (w VW czerwony FIS)
    * 1Z0 035 729 A Kompatybilny ze Nowym maxidotem (w VW Bialy FIS)
    * 1Z0 035 729 B UHV, Kompatybilny ze starym maxidotem
    * 1Z0 035 729 C Kompatybilny ze Nowym maxidotem (w VW Bialy FIS)
    * 1Z0 035 729 D Kompatybilny ze Nowym maxidotem (w VW Bialy FIS)
    * 1Z0 035 729 E Kompatybilny ze Nowym maxidotem (w VW Bialy FIS)
    * 5P0 862 335 D Kompatybilny ze starym maxidotem (w VW czerwony FIS)





    Mysle ze temat mozna podwiesic, bo napewno sie przyda. Liste bede uzupelnial, jak wkradly sie bledy prosze pisac.


    Teraz znalazlem niezla tabelke na rosstech wiki:

    Telephone Retrofitting - Ross-Tech Wiki
    Zostały mi czesci, po szkodniku:
    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

    Komentarz


    • #3
      heretyk, może podpowiesz mi jaki powinienem mieć sterownik .. widzę, że wiedzę masz potężną, a nie chciałbym się pomylić i wybrać nie taki jak trzeba

      W skrócie .. Mam Superb 2 z 2009 z nowym MaxiDot (czarno/biały) i plastikowy sterownik 7P6 035 730 D. Wymienialem go z BT III na ten własnie BT II bo nie łączył mi sie z iPhone 4S.

      Obecnie mam iPhone 5, Columbusa i - powyzsze BT II sie łaczy, ksiazka, rozmowy etc wszystko działa super. Problem jest z muzyka przez BT, gra tylko prawa strona (głosniki z prawej strony, zadne zmiany w konfiguracji telefonu i Columbusa nic nie daja). Nie działa przełączanie z kierownicy utworów i nie wyswietlają sie tytuły piosenek na ekranie Columbusa .. Przy podłączeniu tel przez AUX muza gra na obie strony - wszystkie głośniki.

      Nie zależy mi na rsap. Chciałbym po prostu żeby: iPhone 5 łączył sie z BT, muza grała na wszystkich głośnikach + wyswietlało sie co leci na ekranie Columbusa + sterowanie z kierownicy działalo (zmiana utworów nie tylko glosniej ciszej).

      Podpowiesz jaki powinienem mieć sterownik? Mam też antene zew do podłączenia (do obecnego sterownika nie ma gdzie podłączyć), jakby mozna było ją podlaczyc to super zawsze większy zasięg w garażach .. ale nie jest do dla mnie super ważne, ważniejsza zdecydowanie ta muza Podobnie SMS na ekranie, fajnie jakby bylo ale nie jest to dla mnie konieczne.

      Z gory wielkie dzieki za podpowiedz, bo w ASO oczywiście .. nikt nic nie wie o co kaman..

      Ps. Na niemieckim forum cos znalazlem ze na pewno moze tak działać, ale za mało znam "język wroga" :wink: żeby skumać jaki sterownik mi byłby potrzebny

      Superb II + iPhone kein Multimediaanschluss


      Pozdrówka
      Załączone pliki
      Pozdr, r

      Komentarz


      • #4
        Witaj!

        Niestety przeceniasz moja wiedze Fakt ze dziala tylko jeden kanal najpewniej jest spowodowane roznica w okablowaniu. Ja tez musialem zamienic jeden pin we wtyczke zeby dzialalo mi stereo. Wczesnij podobnie jak Tobie dzialal mi tylko jeden kanal. Co do tego jaki steronik potrzebujesz w superbie niestety juz Ci nie pomoge bo nei orientuje sie juz w nowych sterownikach...
        Zostały mi czesci, po szkodniku:
        VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
        Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

        Komentarz


        • #5
          tu jest to dość łopatologicznie rozpisane sterowniki:

          Erreur: 404 Page introuvable

          Ja w S2 mam 3C8 035 730 A - obsługuje wszystko. Niestety ciężko kupić w dobrej cenie.

          Co do grania na jednym kanale - czy są jakieś błędy w BT?
          Kolega miał to samo i okazało się, że wiązka AudioBT jest MONO. Tzn. fizyczny brak kabelka.
          Wyszło po zeskanowaniu auta. Objawy - jedna strona grała przy puszczaniu muzyki, natomiast rozmowy i AUX normalnie.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            posiadam moduł 7P6035730L radio bolero, po uruchomieniu w radiu obsługi bt nie chce połączyć się z telefonem i odtwarzać muzyki co może być przyczyną?

            Komentarz


            • #7
              Obecnie mam w swojej O2 (rok modelowy 2007) BT 5P0862335B.
              Jeśli kumam to do Columbusa z wersji Basic musiał bym mieć 1Z0 035 729 B by mieć info na wyświetlaczu oraz możliwość np. wybierania rozmówcy, a za jakim BT rozglądać się z grupy Premium?
              Dodam, że mam MaxiDot oraz Multifunkcję.

              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

              Komentarz


              • #8
                Enriquez, ta twoja francuska strona nie do końca ma prawidłowe dane
                mam 3C8 035 730 i białe zegary i działa- a wg ich rozpiski nie powinno

                a tak by the way - czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problemy połączenia zestawów rSAP z Samsungiem Galaxy S5(nie rootowanym) ?
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Właśnie jestem po zmianie BT z 5P0 862 335 B na 5N0 035 730 B.
                  Po zakodowaniu (dzięki kropeck) działa również z moim Galaxy 4 :yay:
                  Nie sprawdzona jeszcze MF, ale mam nadzieję, że również będzie OK.
                  W czasie jazdy do pracy zauważyłem, że kilka razy BT rozłączył się z telefonem.
                  Z przycisków MF działa tylko przycisk wybierania głosowego. Czy Columbus przejmuje funkcje słuchawek?

                  Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                  Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                  Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                  Komentarz


                  • #10
                    Ikonki na Maxi-Dot a modul BT / Telefon

                    Hej,
                    mam teraz zamontowany chwilowo modul od 3C8-035-730-D (Premium z WiFi)
                    Jak narazie działa ok jedno mnie wkurza to to, z e na maxi dot mam jakies kwadracicki zamiast ikonek, popatrzyłemw necie i sa różne opcje wyswiwtlania.
                    Auto mam z 09.2009 bez polskiego menu.

                    MAM teraz tak jak iPhona 6s podłącze:

                    Wrzuce pot

                    em fotke jak LG G3 i Galaxy S5 jest podłączony.

                    Znalazłem w necie takie opcje jeszcze:



                    Spalanie - Motostat.pl
                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                    Sprzedam na OLX!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Dasz radę ustawić w telefonie tak, by działał rsap?
                      Tak jak masz teraz to modułu nie wykorzystujesz nawet w połowie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Nobiphone nie ale na Lg G3 tak dzialalo wszytsko ale wtedy byly 2 kwadraciki na dole i jeden na gorze. WiFi banglalo ADAP nie testowalem jeszcze
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                        Sprzedam na OLX!!

                        Komentarz


                        • #13
                          O ile pamiętam to kwadraciki wynikają z tego, że zegary nie potrafią ich wyświetlić. Gdyby były młodsze do wszystko by grało. Mam ten sam moduł a zegary o ile się nie mylę przeflashowanr z dieslowego S na benzynowe Q.
                          Moje 1.6 MPI BSE

                          Komentarz


                          • #14
                            siemi1 nie wiem jak z iPhone, ale kiedyś miałem Galaxy S4 i na androida jest specjalna aplikacja rSAP. Tyle, że telefon musiał być zrootowany.

                            Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                            Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                            Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                            Komentarz


                            • #15
                              To zalezy od softu, bo od pewnego momentu kazdy Android obsluguje rsap.

                              Przynajmniej ze starym modulem w Superbie ktory obsluguje tylko rsap dziala SGS3, SGS4, Note 2, Note 4
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                No moja motka Moto G po rsap się nie łączy, Andka 5.1 dostałem - ale łącze się tylko w GSM2. Żona na Lg L90 leci na rsap.
                                Moje 1.6 MPI BSE

                                Komentarz


                                • #17
                                  siemi1, kwadraciki wynikają z tego, że masz za stare zegary w stosunku do modułu Bluetooth (ja mam tak samo). Jedyne wyjście z tej sytuacji to albo wsadzić starszą wersję modułu albo zmienić/przeflashować zegary.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A wyglada to tak po rSAPie





                                    Nie wiedziec czemu raz 2 raz 3 sa na dole te kwadraciki.

                                    Przeflaszowac tzn tylko softwareowo czy HW tez musze zmieniać?

                                    Ktore izaczenie w logach dotyczy zegarów?
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                    Sprzedam na OLX!!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      O ile się nie mylę kwadraciki są odpowiedzalne, za włączone opcje np. audio przez bluetooth. Z lewej strony od góry to brak piktogramu stanu baterii telefonu.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        siemi1, mam tak, samo, mówi się trudno i żyje się dalej , licznik mam z 2009 (udało mi się kupić zgodny z rocznikiem auta), moduły miałem dwa, zwykłego z 2009 i było OK, po zmianie na premium z 2012 mam dwa kwadraciki, tak jak pisze czupakmabra, :wink:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          nie wiem czy w dobrym miejscu,ale najwyżej dostanę po głowie...
                                          Panowie czy radio bolero obsłuży moduł Bluetooth z tel.bez maxi-data :?:
                                          Dawid
                                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dawcio, tak
                                            pozdrawiam Adam
                                            Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                            Spontany Katowickie

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              dawcio, a jak chcesz "zarządzać" modułem bez MD :?:
                                              W sumie to testowałem taki patent (Bolero i zwykły moduł posiadający tylko rsap), krzynol sparował moduł w swoim aucie z moim telefonem i błyskawicznie przerzucił do mojego auta i to łaziło, tylko z tego co pamiętam każdorazowo musiałem coś potwierdzać przy odpalaniu auta w radiu.
                                              Tylko jak mnie pamięć nie zawodzi to takie rozwiązanie jest problematyczne przy zmianie słuchawki. Jak dla mnie moduł "blu" bez MD to nieporozumienie.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                w Bolero masz BT
                                                z rspa będziesz korzystał tzn np. z sms
                                                wszystko zależy jak tylko dzwonic - odbierać powinno działać
                                                co chcesz robić konkretnie ....
                                                pozdrawiam Adam
                                                Octavia 2 - Tour II - Kosiarka


                                                Spontany Katowickie

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez DJ MŁODY
                                                  co chcesz robić konkretnie ....
                                                  dzwonić i odbierać-nic więcej :P
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X