Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie glosniki na tyl Skoda OCtavia limuzyna

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie glosniki na tyl Skoda OCtavia limuzyna

    u mnie częsttliwośc narasta do pewnego momentu a potem jest albo już tak wysoka że się zlewa w jedno albo silnik pracuje głośniej i zagłusza . o koszcie pisałem wyżej a dziś podjadę jeszcze raz do kolegi mechanika jak znajdę czas żeby mi to potwierdził , jak nie to dpiero w poniedziałek bo jutro biorę sprzęt żonki , sprawdzę potem skąd dochodzi ...a w zasadzie idę zaraz ... jestem ,a wiec u mnie dzwoni z lewej strony /kierowcy/ , jak sie schyli i to jeszcze lepiej słychać ale i tak jak sie stanie tak na wysokości kierowcy i metr od wozu to nieżle daje , po podniesieniu maski słychac to jakby z tyłu silnika po prawej stronie /nie tam gdzie paski , żebysmy się rozumieli / i jak sie przykłada corza bliżej ucho :wink: to ten dżwięk przeradza sie jakby w stukanie . to tyle , ale w takim razie to chyba nie moga być paski :?:
    OCTAVIA 1,9TDI SLX

  • #2
    Jakie glosniki na tyl Skoda OCtavia limuzyna

    Jak w temacie. Mam 2 wzmacniacze, 4 kanalowy STEG QM 75.4 4x75W 4Om do glosnikow na przod i tyl i JBL 2 kanalowy do subwoofera (skrzynka zamknieta w bagazniku). Mialem z tylu Lanzary ale sie spalily mialem Vibe wielkie i tez sie spalily. Co dac na tyl na polke by nie padlo i niezle gralo. Z przodu mam Hertze ESK 165 S a z tylu suba tez Hertz ES 300.2. Poradzcie. Cena najlepiej okolo kilka stowek. No i drugie pytanko czy rodzaj kondensatora tzn firma bedzie mial znaczenie? Bo tez planuje zkup i nie wiem jaki. Sa i Dietz, Alphard, i inne drozsze. Czy lepiej mniejszy ale firmowy czy wiekszy ale mniej znanej firmy.

    Komentarz


    • #3
      mafister, co do kondensatora - wystarczy Ci 1 F Dietz za 190 zł
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        mafister, co do tyłu to niedawać nic żadnych głośników

        Komentarz


        • #5
          djczas, co kto lubi :wink:
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz


          • #6
            Ziomal, ja nie lubie du...ą słuchać muzyki i nie wkładam rzeczonej w kolumne tylko nadstawiam uszu a z tyłu mam głośniki dla tego że mam multimedia oraz dziecko które nie chce narażać na zbyt duże natężenie basu i włąsnie dlatego mam z tyłu małe elipsy

            Komentarz


            • #7
              No wiec tak jak ktos pisal ostatnio nie zakladam na tyl by bylo glosno, po prostu bez tylu czegos mi brakuje, i szukam co by wlozyc zeby zagralo. Poprosze o propozycje. Nexus widzialem ze innym niezle doradzales, doradz i tu .

              Komentarz


              • #8
                mafister, ja doradzam porządnie zamontowany system przedni - nie potrzeba wtedy nic z tyłu

                głośniki z tyłu są potrzebne w 2 przypadkach:
                1. robisz system 5.1 i potrzebujesz tylne głośniki efektowe;
                2. wozisz z tyłu pasażerów (ciągle), którym jest za cicho z muzyką tylko z przodu

                do systemów odtwarzających muzykę (czyli materiał stereo) tylne głośniki nie są potrzebne,
                są wręćz szkodliwe, ponieważ "burzą" scenę muzyczną tworzoną przed słuchającym
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Nexus6
                  2. wozisz z tyłu pasażerów (ciągle), którym jest za cicho z muzyką tylko z przodu
                  i jeszcze punkt 3. jeśli czegoś brakuje Ci z tyłu , miałem okazję siedzieć w samochodzie z wysokiej jakości systemem audio z przodu ale to nie to samo , mam z tyłu na desce 2 elipsy i z przodu w drzwiach i jestem powiedzmy zadowolony , i za elipsy dałem 100zł za parę , i grają bardzo dobrze , i obeszło się bez kupowania głośników za 300zł Więc nie zawsze co tanie to złe,to tak OT małe :szeroki_usmiech
                  Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                  Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                  Jest O1 1.6 BFQ

                  Komentarz


                  • #10
                    Ziomal, system stereo przewiduje, jak sama nazwa wskazuje dzwiek dwukanalowy :idea:
                    reszta to juz fanaberie...
                    a tak OT to zwykle przy mowie o car audio zastanawiam sie do sluchania jakiej muzyki ma to audio sluzyc...
                    wiem wiem, de gustibus itd, ale mam wrazenie, ze w wiekszosci przypadkow wystarczylo by radio safari :twisted:
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Ziomal, Twój pkt. 3 to właśnie "sp...e" całego efektu osiągniętego przez prawidłowy montaż przedniego systemu
                      :kciukminus
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • #12
                        Nexus6, może dla Ciebie to jest zwalenie całego efektu a dla mnie nie , bo nie jestem audiofilem , dla mnie radio ma grać oczywiście nie na seryjnych głośnikach :diabelski_usmiech Przy doborze dobrych głośników na przód i na tył efekt jest bardzo dobry , takie jest moje zdanie .
                        Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                        Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                        Jest O1 1.6 BFQ

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Ziomal
                          Nexus6, może dla Ciebie to jest zwalenie całego efektu a dla mnie nie , bo nie jestem audiofilem , dla mnie radio ma grać oczywiście nie na seryjnych głośnikach :diabelski_usmiech Przy doborze dobrych głośników na przód i na tył efekt jest bardzo dobry , takie jest moje zdanie .
                          Ziomal - to wlasnie JEST zwalenie calego efektu i nie ma tu miejsca na subiektywizm akurat :idea:
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Następną rzeczą po wytłumieniu drzwi przednich i montażu głośników było ucięcie kabli do głośników tylnych :diabelski_usmiech
                            www.pinkbike.com

                            Komentarz


                            • #15
                              Ziomal, może Ci się to podbać - o gustach się nie dyskutuje,
                              natomiast z POPRAWNYM montażem nie ma to NIC wspolnego - rzeczywistość jest smutna, a fizyka jest jedna dla wszystkich :diabelski_usmiech
                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                              Komentarz


                              • #16
                                Nexus6, co racja to racja Skoro już topic o głośnikach to ja mam takie małe pytanie (OT) Znajomy kupił "niby" matę wygłuszającą ale nie przypomina mi ona za bardzo takiej maty jak koledzy z forum wygłuszali , mianowicie jest to kawałek 50cmx 30cm z z jednej strony śliska guma a z drugiej taśma do przyklejenia grubośc 2mm, czy wogle to jest to? Matę kupił w sklepie z akcesoriami do lakierni samochodowych . Sorry za OT
                                Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                Jest O1 1.6 BFQ

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ziomal, być może jest to tania mata bitumiczna, jak produkty APP, Novol czy BOLL
                                  do podstawowej instalacji - wystarczająca
                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    nie głośniki, tylko dyskretny subik z tyłu i gra jak ta lala

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X