Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja SuperB 2007 rok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nawigacja SuperB 2007 rok

    Załamka, w takim razie, nie spodziewałem się. Czyli aby wymienić pierscienie to trzeba zrzucic głowicę, zdjąć miskę olejową, porospinac korby i wyjąć tłoki. SUper...
    Ale może ten valvoline jest jakiś gówno wart, kupiłem go w sieci dystrybucyjnej Alcor z allegro. Może trafiłem podróbke.
    Octa II 1,9TDI 105KM (77KW) Ambiente 2008r.
    Zapraszam na => www.306team.pl

  • #2
    Nawigacja SuperB 2007 rok

    Witam,

    chciałbym założyć do SuperBa nawigację, niestety z fabryki wyjechał bez niej.

    Czego dokładnie potrzebuję oprócz urządzenia? Tak, żeby to wszystko działało?

    Jest szansa zamontowania nawigacji od SuperBa 2 do mojego auta?

    Pzdr
    Seat Leon TS 4x4

    Zapomnieć co to brak trakcji- bezcenne
    -------------------------------------------------------
    www.leonclub.pl
    www.tdiracing.pl

    Komentarz


    • #3
      A ta nawigacja to ma być do konsoli - 2 din? Jeśli tak to potrzebujesz kupić stację multimedialną z nawigacją np Kenwood DNX 4280 BT (jakieś 3300 PLN) lub podobnej i ją zainstalować. Oryginalna MFD - droga, bardzo trudna do zdobycia (nieprodukowana od dawna) i przestarzała.
      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

      Komentarz


      • #4
        MFD jest na Allegro w cenie 1000 PLN około. Co potrzebuję, żeby ją założyć?

        Skłaniał się raczej ku oryginalnej nawigacji...
        Seat Leon TS 4x4

        Zapomnieć co to brak trakcji- bezcenne
        -------------------------------------------------------
        www.leonclub.pl
        www.tdiracing.pl

        Komentarz


        • #5
          Twój wybór ale weź pod uwagę bardzo wątpliwą aktualność map i możliwość ich dalszej aktualizacji. Oraz to, że nie będziesz miał możliwości podpięcia zewnętrznych źródeł z Mp3 (pewnie w ogóle nie obsługuje Mp3) możesz zobaczyć jak nieoryginalna wygląda w moim samochodzie na 9 stronie tematu w podpisie. W standardzie masz tam system głośnomówiący, odtwarzacz DVD, możliwość podłączenia kamery cofania, ipoda pamięci zewnętrznej przez USB itd itp. Ekran dotykowy to też wygoda.
          Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

          "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

          Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

          Komentarz


          • #6
            Re: Nawigacja SuperB 2007 rok

            Zamieszczone przez marcin_kielce
            SuperBa
            przepraszam za Off Topic, ale co to jest SuperB ? Był SuperA ?

            Przecież jest tylko Superb patrz >>tutaj<<
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz


            • #7
              Re: Nawigacja SuperB 2007 rok

              Zamieszczone przez Biszczu
              przepraszam za Off Topic, ale co to jest SuperB ? Był SuperA ?

              Przecież jest tylko Superb patrz >>tutaj<<
              Oj tam, oj tam. Tak samo jest SuperB, jak jest OctaviA :diabelski_usmiech
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • #8
                marcin_kielce, tak jak pisał kolega zepter00, ori navi będzie przestarzała, brak aktualizacji map, brak możliwości podłączenia kamery cofania itp. Aczkolwiek stałem przed podobnym problemem i zdecydowałem się jeździć z navi pod szybą. IMO niewygodnie jest zerkać w dół i gapić się na mapę bo odrywasz wzrok od drogi. W S2 radio z navi montowane jest wyżej i nie jest to takie uciążliwe. Jeśłi jednak koniecznie chcesz mieć navi połączone z radiem to kup jakiś kombajn 2din
                Koniki są po to by je karmić

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Biszczu
                  przepraszam za Off Topic, ale co to jest SuperB ? Był SuperA ?
                  SuperA był, ale aparat fotograficzny - made by Pentax (który jest w sumie taką Skodą branży fot):

                  korespondent zagraniczny Kytutr / Bydlątko w kolorze Red Corrida

                  Komentarz


                  • #10
                    marcin_kielce, ja mam mfd w SI (miałem ją w momencie zakupu, po poprzedniku, który ją dołożył). Poniękąd podzielam opinie przedmówców , poniekąd neguje.
                    plusy:
                    - jednak co ori , to ori, ja nie lubię jakiś dostawek na szybę,
                    - aktualizacje można robić (wprawdzie nie są one oryginalne, tylko trzeba płytę nagrać z materiału torrentowego specjalnym programem), ale to możliwe,
                    - obługa mfd jest prosta i czytelna, prowadzenie przez nawigacje przejrzyste i miłe
                    - ma to dobry wzmak, lepiej to gra niż symphony np, wiem bo miałem namacalne porównanie,
                    minusy:
                    - oczywiście grafiką już ustępuje od najnowszych nawigacji,
                    - nie ma bezpośredniej możliwości podłączenia urządzenia zewnętrznego (złącz sd, usb itp)
                    - nie czyta dvd,
                    - można przez specjalny kabel (trzeba dokupić) podłączyć na aux coś (poprzedni właściciel tak zrobił, żeby nie montować zmieniarki cd), ja mam podłączone mp3 dobrej jakości i ładnie to gra (spod panelu środkowego wychodzi jack do podłączenia źródła dźwięku)

                    Na twoim miejscu nie brałbym nic na szybę, tylko jak mówią przedmówcy niektórzy zamontował jakiś nowszy system na 2 din - typu wpomnianiy kenwood i cieszył się "bajerami", albo zamontował to ori mfd i cieszył się klasyką. Wybór należy do Ciebie :wink:
                    p.s. zapomniałem dodać, że gdzieś jeszcze umiejscowili antenę gps do odbioru sygnału, na zewnątrz jej nigdzie nie widzę, możliwe ,że jest pod deską gdzieś, co najwyżej mam jeszcze dodatkowy czarny taki subtelny kabelek zamontowany na antenie od fm, może to też to być....odbiera sygnał bez zastrzeżeń w każdym razie

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marcin_kielce
                      Czego dokładnie potrzebuję oprócz urządzenia? Tak, żeby to wszystko działało?
                      Marcin, na pewno nie masz anteny pod gpsa.W autach gdzie jest navi, antena znajduje się na dachu a`la rekin a antena do radia jest w tylnych bocznych szybach.

                      Chyba najlepszą (ale pewnie i najdroższą ) alternatywą jest RNS 510 lub dedykowany do Skody Columbus, może być też Amundsen lecz tutaj nie ma HDD, DVD.Wiec nie obejrzysz filmu, a mapę używasz z odtwarzacza CD lub z SD karty.Po za tym do Amundsena jest problem z ori mapami (są drogie ok. 1tyś.) no i zupełnie jest inna sekcja audio.

                      ps
                      zapraszam na Forum Skoda Superb - Wykaz forów

                      Komentarz


                      • #12
                        arci9, ja jak pisałem nie mam rekina, nie wiem gdzie jest antena do gpsu (może jest połączona ze zwykłą, może pod dechą gdzieś). W każdym razie działa bardzo poprawnie i zawsze łapie.

                        Komentarz


                        • #13
                          arci9, Tylko wsadzenie Columbusa i pochodnych na CANie do Superba I to nie takie proste, jak wpiecie tylko wtyczek
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez arci9
                            Zamieszczone przez marcin_kielce
                            Czego dokładnie potrzebuję oprócz urządzenia? Tak, żeby to wszystko działało?
                            Marcin, na pewno nie masz anteny pod gpsa.W autach gdzie jest navi, antena znajduje się na dachu a`la rekin a antena do radia jest w tylnych bocznych szybach.

                            Chyba najlepszą (ale pewnie i najdroższą ) alternatywą jest RNS 510 lub dedykowany do Skody Columbus, może być też Amundsen lecz tutaj nie ma HDD, DVD.Wiec nie obejrzysz filmu, a mapę używasz z odtwarzacza CD lub z SD karty.Po za tym do Amundsena jest problem z ori mapami (są drogie ok. 1tyś.) no i zupełnie jest inna sekcja audio.

                            ps
                            zapraszam na Forum Skoda Superb - Wykaz forów
                            Kolega ma S1 bo S2 wychodzily od 2008, wiec columbusa itp nie podepnie bez solidnej rzeźby
                            Koniki są po to by je karmić

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez sew1981
                              arci9, ja jak pisałem nie mam rekina, nie wiem gdzie jest antena do gpsu (może jest połączona ze zwykłą, może pod dechą gdzieś). W każdym razie działa bardzo poprawnie i zawsze łapie.
                              sew1981, ale miałeś ori radio? oczywiście mozna antenę dorzucić gdzieś pod deske rozdzielczą i tez będzie działać.

                              Zamieszczone przez Maicroft
                              arci9, Tylko wsadzenie Columbusa i pochodnych na CANie do Superba I to nie takie proste, jak wpiecie tylko wtyczek
                              Maicroft, chyba mowa o S2

                              Subaru, to niech kolega Marcin wyjaśni co ma, bo rocznik co innego w opisie co innego

                              Komentarz


                              • #16
                                arci9, nie wiem co było za radio wcześniej na 1din, ale daje 99 procent, że jakieś ori. pewnie symphony, mam szufladkę z demontażu (ta co jest pod radiem) .
                                Tak antena też mi się wydaje , że jest ukryta pod deską właśnie.
                                w 2007 roku nie było SII.

                                Komentarz


                                • #17
                                  A mnie tez się zamarzyła oryginalna nawigacja, ale widzę, że to nie ma sensu :cry:
                                  Marek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Marek dlaczego piszesz ze nie ma sensu :?: Ja miałem (mam) i nigdy na nia nie narzekałem, przejeżdziłęm na niej pół Europy .Można do niej dołozyć kazde źródlo zewnetrzne np. DVD i ogladac filmy(patrz.koja 86) i można tez zamontowac kamerke cofania.Problemu takze nie widze z mapami'wiec moim zdaniem jest to nie najgorsze rozwiązanie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Teraz też posiadam w Octavi1 posiadałem i bylem bardzo zadowolony
                                      BYŁ SREBRNY "AGRESOR"
                                      Była BIAŁE COMBI AZJ 4X4
                                      Była CZARNA COMBI ATD 4X4

                                      MK IV

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Czyli jednak szukac i brać, wcześniejsze wypowiedzi były raczej negatywne, a jednak zachwalacie, hmm, poszukam.
                                        Marek

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X