Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SUBWOOFER z A3 w octavi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • SUBWOOFER z A3 w octavi

    Miałem u siebie podobny problem wgranie nowej mapy załatwiło problem.
    metoda

  • #2
    SUBWOOFER z A3 w octavi

    chciał bym zrobić porządek z AUDIO w moim szkodniku. Teraz mam przód standardowy tył zp****lony. z tyłu dołożone do oryginalnych są jakieś hiper mega bas 444 połączone równolegle do tych standardowych. żeby cokolwiek było słychać tył jest na radiu (sony jakiś model bez MP3) przesunięty z 20 % na tył. gra to dosyć głośno ale bas jest taki tragiczny jak pierdzenie kozy w upalny dzień

    słyszałem a akcji audi A3 z systemem Bose, gra to całkiem przyjemnie. Nie chce przerabiać całej instalacji a tylko dodać suba który można na allegro kupić za 120-150 zł. tylko nie wiem jak tam będzie w podłączaniem i montażem. Na pewno mamy więcej miejsca za nadkolem ale czy są miejsca żeby go wmontować?

    zasilanie mamy podciągnięte w bagażniku pod zapalniczkę 32A. Z radyjka mam wyjścia na chincz więc interesował by mnie tylko kabel 3 żyłowy do bagażnika ale co ze sterowaniem subem?

    czy lepiej zainteresować się wzmacniaczem gdzie można podpiąć te moje diabelskie głośniki i osobną tubę. coś w rodzaju Link link przykładowy ale ważne żeby było 3/4 kanały ??
    czy może do takiego typu wzmacniacza dało by się podłączyć tą tubę z A3? może wykorzystać tylko skrzynię ...

    bardzo będę wdzięczny za sugestię oczywiści sprzęt ma służyć do słuchani muzyki w rozsądnej głośności a nie rozkręcania wiejskiej imprezie pod remizą

    znalazłem taki opis suba A3

    Kostka suba
    1 - +12V stałe (obojętnie skąd weźmiesz)
    2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton (podłączasz do głośników tylnych)
    4 - masa (obojętnie skąd)
    5 - sterowanie zał/wył + 12V (sygnał wzbudzenia z radia lub z anteny)
    6 - wejście kanał lewy (sygnał z chinch 1)
    7 - wejście kanał prawy (sygnał z chinch 2)
    8 - masa wejść (masa z chinch 1 i chinch 2)
    9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton (podłączasz do głośników tylnych)
    Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

    Komentarz


    • #3
      popraw tytuł, bo w słowniku nie funkcjonuje termin "subufer"




      jak widzisz nie bolało :szeroki_usmiech
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        skrzynka u mnie zrobiona na zamówienie:
        404 Not Found

        sub Hertz ES250
        wzmacniacz pod SAM sub (tzw. monoblock) Rockford Fosgate PUNCH P200-2
        radio ALPINE 9855R

        przykładowe moje testy suba i tel:
        przed wykończeniem skrzyni


        testy głównie nagrywania dźwięku przez tel, szum który słychać na początku to dmuchawa :P



        Sub ma na tyle pojemności w skrzyni i na tyle mocy, że potrafi pomasować plecy i wytworzyć ciarki :diabelski_usmiech
        Była 1.9 TDI AHF Elegance
        190KM/395Nm

        Jest A6C6 3.0TDI V6 Tiptronic
        277KM/561Nm

        Perfect Service by DGW

        Komentarz


        • #5
          Casper, dzięki za podpowiedz ale chciał bym żeby sprzęt grał a nie rozbierał pasażerów
          Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

          Komentarz


          • #6
            matrix_pl, to jest tylko 1 sub 25cm z dobrym wzmacniaczem :diabelski_usmiech , przede wszystkim głośniki muszą mieć dostatecznie dużo mocy z wzmaka żeby zagrały, ja u siebie jak sam jeżdżę to na skali na radiu max do 10 ustawiam głośność, co do umiejscowienia suba to nie wyobrażam sobie innego
            Wszystko zależy jak będzie eq, jaki master utworu i na jakim sprzęcie to zagrasz
            zawsze możesz 20cm wstawić, ale na Twoim miejscu starał bym się nie brać z tzw. bass reflexem
            Była 1.9 TDI AHF Elegance
            190KM/395Nm

            Jest A6C6 3.0TDI V6 Tiptronic
            277KM/561Nm

            Perfect Service by DGW

            Komentarz


            • #7
              jak ktoś lubi BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARDZO głęboki bas powinien czym dalej spieprzać od bas refleksu ... jak lubisz mocne uderzenie to bierzesz z dużym bass refleksem .. jeśli lubisz i to i to to bierzesz z małym otworem max 4 cm .... a jeśli nie to polecam 2 suby jeden zamknięty ( bez refeksu ) drugi otwarty( z dużym refleksem ) ja mam suba zamkniętego i jest zajebiście bo uderzenie mi zapewniają fabryczne niskotonówki a głębie subuf . a takie tam krótkie tłumaczenie najprostsze jakie można ^^ polecam się na przyszłość

              Komentarz


              • #8


                Ostatni wpis po prostu rozwala na łopaty
                [center:f683551993]>>- CAR AUDIO SYSTEM -<<
                ****** > www.audiocar.pl < ******
                Wyprzedaż Sprzętu Car Audio po cenach HURTOWYCH - Zainteresowani - Pytać ;]
                [/center:f683551993]

                Komentarz


                • #9
                  R(+)ammsPaul, polecam lekture: Link
                  a dopiero pozniej wypowiadanie sie na forum publicznym :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    Panowie czy z bas relfeksem czy bez bas refleksu, przy takiej instalacji jak autora to chyba nie ma różnicy wielkiej. On chce lekko zwiększyc tylko bas.
                    matrix_pl, ja bym na Twoim miejscu:
                    1. wytłumił drzwi przednie pożadnie
                    2. zrobił pożądek na tylnej półce (wypieprzył te super głośniki no name)
                    3. kupił wzmak paro kanałowy i suba. Narazie podpiął tylko suba pod wzmaka.

                    Jak po czasie stwierdzisz, że przednie głośniki są za kiepskie, to wrzucisz lepsze i podłączysz je też pod wzmaka (starych nie podpinaj jak seryjne, bo szybko odlecą), a wytłumienie masz już zrobione :P

                    Komentarz


                    • #11
                      sew1981, OK dzięki za info.

                      jest tylko jedno ale szkoda mi miejsca w kufrze na tube już mam pełnowymiarowe koło które zajmuje sporą cześć przestrzeni dlatego pomyślałem o tym z z A3 które zmieści się w przestrzeni którą i tak ciężko zagospodarować. Jako że ma wzmacniacz i można podpiąć dodatkowe głośniki było by idealnie


                      ale czy się tak da i będzie to miało sens ?
                      Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

                      Komentarz


                      • #12
                        matrix_pl, tego to nie wiem. Trzeba by organoleptycznie włożyc to cudo , zobaczyc czy podejdzie i jak to w ogole gra. W ciemno bym tego nie kupował.
                        Naprawdę w pierwsziej kolejności ogarnij bajzel z głośnikami, a później wytłumienie na przodzie. To już coś da, zobaczysz.
                        Obejrzałem na allegro...hmm według mnie na oko, to nie zagra świetnie, w jakiejśc takiej plastikowej obudowie to wszystko...mi to nie wizualnie nie leży, żeby miało dobrze grac. Wolałbym zainwestowac w normalny pożadny sub. A jak chcesz takie półsrodki lekko zwiększajace bas i nie zajmujace miejsca, to moze po ogarnieciu glosnikow to tylko wrzucic pod siedzenie:
                        Forum - Octavia Club Polska
                        na YT sa filmiki, nawet w miare to daje rade

                        Komentarz


                        • #13
                          DUPA DUPA DUPA... Od dupy strony wszystko. Wygłusz drzwi dobrze zamontuj dobry 2 way i nie będziesz potrzebował suba. O ile dobrze dopiescisz przodzik.
                          Ja jakiś czas na zawody jeździłem na bez suba i za subbas zbierałem całkiem miłe noty . Chyba się da, tak myślę...
                          Radio: C90r+XDP210EQ
                          Kable:Opt,Skyline,50 mm
                          Wzm:XES M1+FP 1.800
                          Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                          Komentarz


                          • #14
                            Odgrzeje trochę.
                            Auto: Seat Leon I.
                            Obecnie zamontowane:
                            -Dego - woofery st 6.5
                            - tweetery PO 2.5 T
                            - wzmak u-dimension junior 4.300
                            Przód wytłumiony, kable "ludzkie" w miarę...
                            Trzeba teraz subika na tył. Nieduży (10 cali) w skrzynce.
                            Co polecicie ?
                            Taki Helix da radę ?
                            Link
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja właśnie skończyłem montaż i podłączenie subwoofera z Audi A6 C5. Standardowy subwoofer bez Bose z jednym głośnikiem w kształcie prostokąta, który kosztuje na allegro od 30-60 PLN.
                              Powiem wam, że jestem w szoku jak to gra! Jestem mega zadowolony! :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
                              Subwoofer mieści się idealnie we wnęke po prawej stronie (po lewej mam zmieniarkę) w bagażniku octavia 1 HB.
                              Z montażem oraz przewodami jest trochę zabawy ponieważ trzeba 5 przewodów pociągnąć z bagażnika do okolic radia, kierownicy.
                              Lecz zabawa jest warta zachodu na razie mam to podłączne tak:
                              standardowy przód + tył sam subwoofer (głośniki i tweetery tył odłączone całkowicie). Regulacją front rear ustalam sobie jak "głośno" ma grać subwoofer.
                              Tak to jest podłączone w oryginale w Audi do tego jeszcze pod subwoofer podłącza się głośniki tylne ponieważ wzmacniacz wbudowany w subwooferze w środku obsługuje subwoofer oraz głośniki tylne lecz na logikę nie podłączając głośników tylnych więcej mocy wzmacniacz przekazuje na subwoofer czyli głośnik basowy

                              Jeżeli ktoś chce poprawić znacząco audio w skodzie to polecam z całego serca.
                              Służę zdjęciami, opisem wtyczki oraz pomocą

                              P.S Przy przednich drzwiach nic nie robiłem, głośniki standardowe, bez wygłuszenia. Jedyne co to wstawiłem w przednie tweetery kondensator 3,3 bodajże. Bas w radiu można śmiało zdjąć do -3 i wtedy przód ładnie gra wysokimi i średnimi tonami, a subwoofer w bagażniku uzupełnia całą resztę.
                              Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

                              Komentarz


                              • #16
                                jestem zainteresowany tematem

                                moze jakiegos szybkiego manuala wrzuc i fotki jak to zamontowales w aucie


                                no i opis wtyczek
                                jest O1 RS 1.8T XENON
                                była O1 1.9 TDI AGR

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X