Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dobre audio w oparciu o Stream.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dobre audio w oparciu o Stream.

    Nie, zdejmiesz oslone silnika i na bloku z przodu bedzie widac nr. Do tego w dieslach na obudowie rozrzadu jest tez numer i nie wiem czy gdzies jeszcze.

  • #2
    Dobre audio w oparciu o Stream.

    Panowie!
    Czy jest sens budować system audio w O2 ( lepsze głośniki, wytłumienie drzwi, wzmacniacz, subwoofer w bagażniku ) w oparciu o radio Stream?

    Komentarz


    • #3
      Kaszana, jest sens, tylko jest to powiązane z wydatkami:

      wariant 1 (niskonakładowy) - do wyjść głośnikowych podłączasz adapter dokonujący konwersji sygnału na niskonapięciowy i do tego podłączasz wzmak;

      wariant 2 - dorabiasz w Streamie wyjścia niskonapięciowe do wzmaka;

      wariant 3 - dorabiasz w Streamie wyjście optyczne z transportu CD i przez procesor dźwięku łączysz do wzmaka
      :diabelski_usmiech
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        A który wariant jest najlepszy?
        Pytam bo to co napisałeś to dla mnie czarna magia.

        [ Dodano: Nie 11 Lut, 07 22:49 ]
        A gdzie coś takiego można wykonać?

        Komentarz


        • #5
          Sklanialbym sie ku rozwiazaniu nr 2. Rozwiazanie nr 1 ogranicza mozliwosc instalacji wzmacniacza, chyba ze bedzie dodatkowy konwerter - tylko po co.

          Przy 2 trzeba wlutowac w uklad radia wyjscia lo-level do wzmacniacza i bedzie mozna tez sluchac dalej radia.

          Rozwiazanie nr 3, pozbawi Cie mozliwosci sluchania radia, w sumie dla audiofila to nie ma znaczenia i umozliwi najlepiej wyciagnac dzwiek z czytnika CD Druga sprawa, nie kazdy uważa procesor dźwięku za coś pożądanego
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            jedyny sensowny to wariant 3, niestety bardzo kosztowny. można zamiast procka podłączyc zewnętrznego DACa no ale ten tez potrafi kosztowac koło 2k pln.
            wygłusz najpierw drzwi, moze ci wystarczy. (znacznie sie poprawia) jeżeli będziesz chciał więcej to daruj sobie streama.

            na upartego kupiłbym jakieś uzywane radio i zabudował je w maskownicy streama tylko ze nie jestem aż tak uparty.

            Komentarz


            • #7
              A jaki jest mniej więcej koszt wariantu nr 2?
              I czy znacznie poprawi jakość?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Kaszana
                A jaki jest mniej więcej koszt wariantu nr 2?
                I czy znacznie poprawi jakość?
                koszt - od kilkudziesięciu do kilkuset zł - zależy kto Ci to zrobi

                poprawi to jakość sygnału przekazywanego do zewnętrznego wzmacniacza
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  Kaszana, jeśli chcesz mieć lepszy dźwięk ( bez względu na to czy ze STREAM-em, czy innym źródłem ) to i tak musisz w pierwszej kolejności zrobić wytłumienie drzwi i podmienić oryginalne głośniki na lepsze. Jak to zrobisz to wtedy ocenisz, czy potrzebny Ci wzmak i inne źródło, ewentualnie przeróbka STREAM-a. Jeśli bywasz w Warszawie to daj znać, umówimy się jakoś na odsłuch mojej instalki opartej ( na razie ) na niedłubanym STREAM-ie. Zobacz też LINK .

                  UPS! ops: sorry nie zauważyłem, że powyższy link jest do twojego tematu...
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze trochę pomęczę Ci gitarę.
                    1/ Gdzie to można zrobić
                    2/ Czy po takiej przeróbce dźwięk z CD dorówna brzmieniu np. Alpine, Clariona itp.
                    powiedzmy ze średniej półki?
                    3/ Piszesz od kiludziesięciu do kilkuset złotych - czy od kosztu zależy też jakość tej
                    przeróbki?

                    Szczerze mówiąc, to ze względów estetycznych i na wygodę obsługi wolałbym zostawić to radio.
                    Czy możecie doradzić jakąś firmę caraudio bliżej Torunia?

                    [ Dodano: Pon 12 Lut, 07 14:03 ]
                    Pytania może są naiwne, ale jestem w tym temacie zupełnym :| lajkonikiem.
                    A muzyki lubię posłuchać.
                    MP3 nie słucham wcale.

                    [ Dodano: Pon 12 Lut, 07 14:06 ]
                    Zamieszczone przez Adamu

                    na upartego kupiłbym jakieś uzywane radio i zabudował je w maskownicy streama tylko ze nie jestem aż tak uparty.
                    Ale dlaczego używane? :?
                    A jak zabudować - Stream przecież jest większy? :?

                    Komentarz


                    • #11
                      Szczerze mówiąc, to ze względów estetycznych i na wygodę obsługi wolałbym zostawić to radio.
                      Czy możecie doradzić jakąś firmę caraudio bliżej Torunia?
                      Cujawsko-pomorskie to "zagłębie" ProA
                      niby nazwa zobowiązuje, ale jakoś nie mam przekonania do polecenia ich roboty :diabelski_usmiech
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • #12
                        Ad.3 Jakość zależeć będzie od tego, czy ktoś się do tego przyłoży czy nie. Cena dobrych części do takiej przeróbki nie powinna przekroczyć 50-60 PLN ( z czego jakieś 35-40 pln na 4 porządne gniazdka CINCH ). Reszta docelowej ceny to czas poświęcony na zmontowanie tego w STREAM-ie, a wiadomo że każdy ceni swój czas inaczej...
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #13
                          Bardzo interesowałaby mnie też odpowiedź na pytanie nr 2.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Kaszana
                            Bardzo interesowałaby mnie też odpowiedź na pytanie nr 2.
                            Generalnie wyjście niskonapięciowe wpięte będzie za procesorem DSP w radiu i od jego jakości ( a jest to całkiem niezły DSP Philipsa ) i jego oprogramowania, zależeć będzie jakość dźwięku ( trzeba by postarać się o STREAM-a z jak najwyższą wersją oprogramowania; u mnie np. jest wersja 18.0.0.0 ). Trudno powiedzieć, czy dźwięk ze STREAM-a + wyjście+wzmak będzie porównywalny do dźwięku Alpine czy Clariona ze średniej półki ( bez podłączonego wzmaka ), ale zaryzykowałbym twierdzenie, że jest to całkiem możliwe...
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • #15
                              a jak sprawdzić wersję oprogramowania w streamie ???

                              Komentarz


                              • #16
                                Przy włączonym radiu naciskasz i przytrzymujesz ( ok. 3 sek ) jednocześnie klawisz < i >. Radio wyświetli na kilka sekund m. in. wersję oprogramowania.
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Potwierdzam stream + firmowe głośniki w OII rzeczywiście gra strasznie szajsowo. Mój soundsystem w poprzednim samochodzie (średni blaupunkt + midbasy JBL z mediamarktu + firmowe (dupiaste) tłitery, całość za <1000 pln 5 lat temu) gra o niebo lepiej. Ja mam samochód wyprodukowany w grudniu, więc oprogramowanie streama powinno być dosyć świeże, jednak dźwięk jest fatalny. Na tyle, że całkiem przestałem go słuchać - za bardzo rozpraszał mnie podczas jazdy.
                                  Kaszana chętnie poczytam o Twoich zmaganiach z soundsystemem i może kiedyś podążę śladami, ale na razie kierowanie RS-em jest dla mnie tak absorbujące, że zastanawiam się soundsystem nie jest mi w ogóle potrzebny. No i teraz najlepiej, co słyszę, to dźwięk tego silnika, achhhhh ....

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kowal 2002
                                    Przy włączonym radiu naciskasz i przytrzymujesz ( ok. 3 sek ) jednocześnie klawisz < i >. Radio wyświetli na kilka sekund m. in. wersję oprogramowania.
                                    Jutro to zrobię i zamelduję.

                                    [ Dodano: Wto 13 Lut, 07 14:07 ]
                                    Sprawdziłem: w lewym górnym rogu wyświetla się napis "version", w prawym górnym
                                    "hardware", a pośrodki "system debug".
                                    Nic więcej.
                                    Co to znaczy?

                                    I jeszcze jedno: w porównwaniu z poprzednimi autami dziwnie wkłada się płytę CD.
                                    Żeby weszła trzeba ją popchnąć z obrotem w prawo - czy u Was też tak jest?

                                    [ Dodano: Wto 13 Lut, 07 20:05 ]
                                    Ludzie! Pomóżta!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witojcie
                                      Odświżam temat ponieważ noszę się z zamiarem modyfikacji fabrycznej instalacji w mojej OII.
                                      Sytuacja wygląda tak że w chwili obecnej mam radio Stream+głośniki fabrycznę a przymierzam się do:
                                      1.wygłuszenia drzwi
                                      2.Montażu głośników DLS MS6 (system dwudrożny ze zwotnicami) + dystanse z POWE
                                      3.Wzmacniacz HELIX Helix HXA-500
                                      Nie chcę wymieniać fabrycznego radia z różnych względów(jeśli już to na najnowszy model navi RNS 510) ale po nowym roku.
                                      I tu pytanie czy uważacie,że taka konfiguracja ma sens jeśli to oprę na STREAM?
                                      Czy jeśli się zdecyduje na RNS 510 to ma on wyjścia na wzmacniacz?
                                      dzięki z góry za odpowiedzi,mam z tym niezły zgryz :cry:
                                      Zadowolony użytkownik Skody

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Blaupunkt (nie jest to najlepsze z mozliwych rozwiazan) ma w swojej ofercie cos takiego, co pozwala poprzez dobor odpowiedniej zlaczki wpiac sie w fabrczyne radio:

                                        Page not found - Blaupunkt

                                        Jak klikniecie na manual w PDFie to na 37 stronie sa podane typy zlaczke dla Octavi (niestety dla starego typu). Moze teraz juz dorobili do O2?


                                        A to z oferty Alpine: Alpine - Page Not Found

                                        Co sadzicie o tym rozwiazaniu?
                                        Marceli
                                        ----------------------------------
                                        1: OCTAVIA II COMBI 1.6 MPI
                                        2. PT Cruiser 2.2 CRD Limited Edition

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Kaszana, jak chcesz odac auto w dobre rece to polecam Saudio w Bydgoszcz znajduje sie na błoniu dokładny adres znajdziesz Félicitations ! Votre domaine a bien été créé chez OVHcloud !
                                          ja wszystko robie zawsze u niego i jeszcze sie nigdy nie zawiodłem. pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ArekBinek, Kaszana, zmienił auto i forum po 3 paskach

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Dobre audio w oparciu o Stream.

                                              Zamieszczone przez Kaszana
                                              Panowie!
                                              Czy jest sens budować system audio w O2 ( lepsze głośniki, wytłumienie drzwi, wzmacniacz, subwoofer w bagażniku ) w oparciu o radio Stream?
                                              radio stream nie nadaje sie jako cos do lepszego systemu

                                              skopana chinska elektronika i tyle

                                              nawet wyprowadzenie z niego wyjscia line-out niewiele pomaga
                                              pozatym ze robi problemy, bo ma tak niskie napiecie ze sygnal audio jest zaklucany przez elektronike pokladowa i dociera do wzmacniacza z "bonusem" typu piski, gwizdy itp

                                              spedzilem kilka ladnych dni probujac cos z tego radia wycisnac (w domu), ale to kiszka porownujac z dowolnym innym radiem ludzkiej firmy

                                              [ Dodano: Nie 30 Gru, 07 20:07 ]
                                              [quote="misiekman"]Witojcie
                                              Odświżam temat ponieważ noszę się z zamiarem modyfikacji fabrycznej instalacji w mojej OII.
                                              Sytuacja wygląda tak że w chwili obecnej mam radio Stream+głośniki fabrycznę a przymierzam się do:
                                              1.wygłuszenia drzwi
                                              2.Montażu głośników DLS MS6 (system dwudrożny ze zwotnicami) + dystanse z POWE

                                              sprawdz dokladnie jaka ten zestaw ma czestotliwosc podzialu tweetera

                                              jesli chcesz zamontowac w oryginalne miejsca, to uwazam ze ok 2000 - 2500Hz to max jesli chcesz slyszec jakies srednie tony

                                              jesli podzial bedzie 3500 czy wyzej to scena dzwiekowa bedzie nisko i z tylu - fatalne wrazenie
                                              Mateo
                                              chip'ed

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X