Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Budowa CA - co zamiast Bolero

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Nexus6, aha...
    W zeszłym tygodniu, gdy byłem we Wrocławiu to rozmawiałem z chłopakami z Autofila i to oni podsunęli mi pomysł 3 drożnego przodu.

    Co byś sugerował zrobić z przodem? (pomijając przerabianie tapicerki)
    Pozdrawiam,
    Grzesiek


    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

    Komentarz


    • #27
      Deo, żeby było "dobrze "to bez prucia tapicerki się nie obędzie.

      jeśli ma być tylko "lepiej" niż fabryka dała to:
      1. wytłumić drzwi;
      2. zmienić głośniki;
      3. dorzucić wzmacniacz
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #28
        Koniec końców wylądował u mnie następujący zestaw:
        Źródło - Sony XAV602BT
        Wzmacniacz - u-dimension jr4.300
        przód - rainbow SL-C6.2
        tył - DLS C6A

        Brakuje mi niskich tonów, dlatego zastanawiam się nad jakąś skrzynią do do bagażnika.
        Pytanie czy warto inwestować w 15 litrową skrzynkę montowaną we wnęce?
        Pozdrawiam,
        Grzesiek


        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

        Komentarz


        • #29
          Deo, kolego jak tam sprawa się ma ze skrzynką do wnęki. Ja tez zamierzam się z jej montażem. Szukam opinii jak to gra i z jakim głośnikiem.

          Pozdrawiam.
          Ślicznotka: O2 FL :-)

          Komentarz


          • #30
            karoldab82, kolega Deo, sprzedał szkodnika
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
            przedstawiam smerfetke

            Komentarz


            • #31
              No to się dowiedziałem :x
              Ogólnie ciężki temat jeśli chodzi o CA w O2fl.
              Ślicznotka: O2 FL :-)

              Komentarz


              • #32
                karoldab82, sugerowałbym zapytać na StrefaCarAudio.
                Ja nie zdążyłem wykonać skrzynki do O2Fl, ale będę chciał to zrobić w nowym autku.
                Pozdrawiam,
                Grzesiek


                Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez karoldab82
                  Deo, kolego jak tam sprawa się ma ze skrzynką do wnęki. Ja tez zamierzam się z jej montażem. Szukam opinii jak to gra i z jakim głośnikiem.

                  Pozdrawiam.
                  Mam tą dedykowaną skrzynkę z Bassera z jakimś JL Audio i całkiem ładnie uzupełnia przednie XION-y z dedykowanego do Golfa V Audio System-u
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #34
                    Dzięki chłopaki za opinie. Ja właśnie nie chce żeby dudniło jak w stodole tylko ładnie uzupełniało przód.
                    Znalazłem na allegro za 750 zł skrzynię z głośnikiem Focal pb25. Oddzielnie sam głośnik kosztuje 500. A tu dodadzą jeszcze wygłuszenie skrzynki kable itd. Chyba się opłaca :?:


                    Link

                    Pozdrawiam
                    Ślicznotka: O2 FL :-)

                    Komentarz


                    • #35
                      karoldab82, czym to chcesz napędzać?
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • #36
                        kowal 2002, mam crunch 350.4 4 kanałowy.
                        Mój plan to puścić 2 kanały na przód L+P ( focal iss200)

                        A dwa zmostkować i wypuścić na głośnik niskotonowy w zabudowie( focal p25 db 250 rms)

                        Crunch ma 4x 175 RMS czyli będę miał jeszcze zapasu....pod warunkiem, że prawdę napisali :lol:

                        Pozdro
                        Ślicznotka: O2 FL :-)

                        Komentarz


                        • #37
                          karoldab82, ten wzmak ma 4 x 100W przy 4ohm.
                          Do ISS-ów na przód spokojnie wystarczy.
                          A co do suba to ten Focal jest chyba dwucewkowy ( 2 x 4 ohm ) więc nie podłączysz go do wzmaka w mostku ( miał byś wtedy 2 ohm a na mostek potrzeba 4 ohm < crunch chyba nie może pracować w mostku przy 2 ohm > ). Trzeba go podłączyć na dwa kanały po 4 ohm, wtedy będziesz miał 2x100W więc trochę mało, jeśli chcesz dawać "ognia", ale wystarczająco do spokojnego słuchania.
                          No i potrzeba porządnego zasilania, bo wzmak będzie chodził na maks swoich możliwości, więc nawet małe spadki napięcia będą dla niego odczuwalne.
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #38
                            kowal 2002, kolego ze specyfikacji wychodzi tak:

                            Crunch GTR 350.4 - Wzmacniacze Samochodowe Archiwum - AudioSklep.pl

                            W opisie jest ze na 2 Ohmach na każdy kanał 175W

                            Faktycznie niskotonowy jest 2 cewkowy.

                            A polecasz jakiś jednocewkowy albo jakiś który pójdzie na 2 Ohmach? Czy to w ogóle gra na 1 cewce? Bo ja trochu zielony :|

                            Pozdro

                            PS koncepcja się rypła. W komplecie taniej a tak....

                            Coś takiego znalazłem.

                            Link
                            Lub wersja tańsza

                            Link

                            Ten pierwszy to znana firma i pewnie za nią się płaci. Ale czy to dobrze gra nie wiem.
                            Drugi w miarę znany ale powiadają jaka cena taki wyrób....
                            Pomóżta :cry:
                            Taki by pasował?

                            A jeszcze jedno jakbym sam wzmacniacz podłączył pod niskotonowy to bym miał 4x100 przy 4 ohm dobrze myślę? Wtedy bym miał zapasu sporo...
                            Ślicznotka: O2 FL :-)

                            Komentarz


                            • #39
                              karoldab82, w twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest jednocewkowy sub 4 ohm.
                              Wtedy ISS-y masz podłączone normalnie pod kanał 1 i 2 ( i masz na nich 2 x 100W ), a 4ohm suba podpinasz w mostku do kanałów 3+4 i masz na nim 1 x 350W.
                              Pakowanie się w suba 2x2ohm jest tu ( moim zdaniem ) bez sensu ( chyba, że akurat takiego trafisz, to wtedy trzeba mu połączyć szeregowo cewki i zrobić z niego 1x4ohm ).

                              Pamiętaj też o tym, że ta dedykowana obudowa ma podobno objętość 15 litrów ( wydaję mi się, że w rzeczywistości mniej, ale nie sprawdzałem ). Odejmij od tego jakieś 1,5-2 litry na głośnik i jakąś "watę" i robi się naprawdę mała objętość, w której nie każdy głośnik będzie chciał grać.
                              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                              Komentarz


                              • #40
                                kowal 2002, dziękuję za podpowiedzi. Ja już zacząłem szukać kolejnego wzmacniacza i się ostatecznie opamiętałem. Z założenia nie miało to być auto audiofilskie tylko coś lepszego niż fabryka.
                                Kolega jeden podpowiadał mi abym głośniki bezpośrednio pod radio podłączył. Ale wiem, że dopiero pod wzmacniaczem usłyszę ich pełny zakres grania.

                                Czyli szukam głośnika jednocewkowego 4 Ohm. A może Ty albo też ktoś inny mógłby mi podpowiedzieć jakiś konkretny głośnik w dobrych pieniądzach, który ładnie by zagrał z focalami pod crunchem?

                                Dzięki raz jeszcze.

                                PS. Napisałeś, że podłączę 2 głośniki pod dwa kanały i będę miał 2x100W ( na 4 ohm) i to jest zrozumiałe. Natomiast później napisałeś żeby zmostkować dwa kolejne kanały co da 350 W ale wtedy na 2 Ohm. Na 4 ohm wyjdzie 200W. Dobrze myślę? Czy się mylę?(wolę się mylić)

                                Juz kumam. 2 ohm 175 W + 2 ohm 175 W = 4 ohm i 350 W. Proste
                                Ślicznotka: O2 FL :-)

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez karoldab82
                                  ...

                                  Juz kumam. 2 ohm 175 W + 2 ohm 175 W = 4 ohm i 350 W. Proste
                                  Nie do końca tak ( przy mostku, na głośnik idzie podwojone napięcie w stosunku do jednego kanału więc przy tej samej impedancji 4 ohm masz, zgodnie z prawem Ohma, 4 x większa moc ). Ale wychodzi na to samo...


                                  Co do głośnika to do tak małej skrzynki fajny byłby JL Audio 10W1v3-4 ( wymaga 15,5 l objętości ) ale to ok. 700 pln.
                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    kowal 2002, wielkie dzięki za pomoc. Już zamówione. Wziąłem komplet: skrzynka, głośnik JL Audio 10W0v3, maskownica JL SGRU-10. Wszystko wygłuszone i z okablowaniem jak Bóg przykazał. Cena 750 zł.

                                    Myślę, że cena dobra. Sam głośnik kosztuje 499, maskownica 120, a skrzynka 300.

                                    Teraz czekać, aż wszystko przyjdzie no i powoli będę to musiał ogarniać temat z wygłuszeniem i montażem wszystkiego aby to miało ręce i nogi.

                                    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

                                    [ Dodano: Wto 31 Maj, 16 10:32 ]
                                    Odgrzewam kotlecika
                                    Mam pytanko do osób, które mają, montowały skrzynkę do zabudowy w bagażniku O2 lub O2fl kombi.
                                    W jaki sposób to robiliście. Jakieś wkręty, zatrzaski???
                                    I jeśli wygłuszaliście bagażnik to cały czy tylko tam, gdzie jest skrzynka. Rozumiem, że klapę też.
                                    Pozdrawiam.

                                    [ Dodano: Pon 27 Cze, 16 20:24 ]
                                    Pany w czwartek wszystko w końcu montuje. Fotorelacji nie będzie bo niestety nie będzie możliwości. Natomiast postaram się zrobić foty finalnie jak to wygląda.
                                    Pozdro

                                    Ciekawe jak to będzie grało...
                                    Ślicznotka: O2 FL :-)

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X