Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] RCN210 - szukam opinii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] RCN210 - szukam opinii

    Zamieszczone przez koleś
    Zamieszczone przez dawcio
    podziel się wiedzą-jak
    Adres 17 (instruments)>>>coding-07>>>Long Coding Helper>>>Odszukać bit opisany "Brakepad Warning active/installed

    Prawdopodobnie jest to Bajt 1, Bit 0
    U mnie też nic z tego - brak kontrolki

  • #2
    [O2] RCN210 - szukam opinii

    witajcie
    zbieram opinię o działaniu radia RCN210 i ew. montażu w O2 przed FL
    z tego, co znalazłem np. tu , to radyjko pomimo wtyczki wyglądającej jak ISO obsługuje CAN-BUSa (do pociągnięcia z panelu klimatyzacji) - jednak nie będzie pokazywać czujników parkowania i nie da się z nim połączyć przez VCDS
    brak wizualizacji czujników parkowania jestem w stanie przeboleć - wystarczy mi informacja dźwiękowa, natomiast reszta parametrów mocno kusi - wbudowany BT z mikrofonem, obsługa kart SD i czasem USB (są różne wersje).
    drugi brak - to brak RDS - też, MZ, do przeżycia
    tutaj przykładowe linki z ali: wersja SD/USB a tu wersja SD

    ogólnie z postów na vwvortex wynika, że instalacja w vw z lat 2004+ jest w zasadzie bezbolesna (gotowa przejściówka od Chińczyków + konieczność podebrania sygnału CAN z panelu klimatyzacji), radio działa dobrze, zbiera stacje radiowe i rozmowy BT działają bez zarzutu.

    ja chciałem dopytać, czy może ktoś z Was miał z tym do czynienia? w sumie to markowe radio VW, tylko z rynku azjatyckiego. z góry dziękuję za opinię dotyczące kraju pochodzenia i ilości ryżu, który znajdę w środku

    przy okazji jeszcze jedno - ile $$ mogłaby kosztować u elektronika wymiana podświetlenia klawiszy z czerwieni na zielony? o ile ogarniam kabelkologię i oceniam, że podłączenie radia zrobię sam, to o lutowaniu i takich tam mam zerowe pojęcie

    z góry dzięki za wszelkie opinie

    i nie, nie chcę bolero

    Komentarz


    • #3
      Juz nie jeden na forum Tourana kupował RCD 510 z Chin (Delphi) i sprzedawał po 2-3 tygodniach
      Nie ma RDS, problem z niektórymi stacjami, brak mozliwości podłaczenia BT i cos tam jeszcze

      czy RCD 510 na Eu to dla ciebie próg $$$ nie do przeskoczenia ?
      Dziala wszystko , poczawszy od kierownicy, po wyświetlanie RDS, MP3, PDC itp .
      A sa tez wersje z obsługą kamery wstecznej

      Komentarz


      • #4
        spacewalker, dzięki za inf - akurat o rcd 510 z chin nie czytałem

        co do ceny - zawsze w życiu kończy się tym, że "dołóż jeszcze tylko **** i będziesz miał wszystko" - no nic, będę myślał, choć duży dotykowy wyświetlacz jest jak dla mnie absolutnie zbędnym bajerem oraz fakt, że nie mam ani też nie planuję maxi dota oraz kierownicy multifunkcyjnej. no i jeszcze musiałbym zmienić bornetza na wersję po-FL. i z potencjalnych ~400PLN robi się ~850 :evil: a ja chcę mieć przede wszystkim możliwość odtwarzania mp3 bez konieczności używania zewn. urządzeń, reszta mniej ważna

        Komentarz


        • #5
          Witajcie.

          Temat w sumie stary, ale może ktoś będzie szukał opinii o radiu VW RCN210/RCD320, a ja właśnie takowe kilka dni temu zakupiłem :-)

          Szukałem najpierw Swinga, ale przywykłem do funkcji bluetooth w moim poprzednim radiu Sony, której dołożenie do Swinga kosztowałoby zbyt wiele i wtedy znalazłem właśnie RCN210.

          Wbrew wielu różnym opiniom o tym radiu zaryzykowałem, bo spełnia wszystkie moje oczekiwania i szczerze nie żałuję

          Radio działa super, łapie bardzo dobrze wszystkie stacje radiowe, wbrew opiniom w internecie, działa RDS, bluetooth również działa stabilnie i szybko automatycznie łączy się z telefonem. Jakość dźwięku naprawdę rewelacyjna - powiedziałbym wnet, że lepsza niż w Sony
          Odczyt płyt, kart SD, pendrive'a czy wejście AUX cud malina

          Podsumowując, zdecydowanie polecam to radio, bo mimo iż podłączenie wymaga lekkiej przeróbki instalacji (podpięcie się do panelu klimy pod CAN), działa jak seryjny Swing, a do tego bez żadnych kombinacji mamy łączność bluetooth z telefonem, która działa super!

          Jedyne, czego nie ma to wizualizacja czujników parkowania, ale to akurat jest dla mnie zbędna rzecz

          Pozdrawiam.
          Załączone pliki
          Moja "córeczka"
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

          Komentarz


          • #6
            Witam,
            możesz kolego mikko1 wrzucić zdjęcia jak radio wygląda w octavce? Druga sprawa to czy to radio ma wbudowane bluetooth czy trzeba coś dokłądać? bo zastanawiam się nad wymianą na bolero ale trochę jest drogie. A jedyne czego mi brakuje w swingu to brak kart sd lub usb na allegro znalazłem takie radio: Link
            wiem że ramka mi będzie do niego potrzebna ale ta już leci z ali

            Komentarz


            • #7
              Gosek007, Witaj. Zgodnie z rozmową na pw zdjęcia wyślę Ci jak dostanę ramkę
              Odnośnie samego radia Ty podałes link do teoretycznie europejskiej wersji mojego radia, jednak nie mogę ręczyć, że ono będzie miało te same funkcje, szczególnie w kwestii Bluetooth.

              Ja kupiłem dokładnie takie radio Zobacz ofertę: VW RCN210 CD/MP3 Bluetooth-telefon SD , USB , AUX
              Link . Sprzedający bardzo pomocny w kwestii podłączenia radia

              Pozdrawiam.
              Moja "córeczka"
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

              Komentarz


              • #8
                Przed chwilą zamówiłem na aliexpress to radio Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Gosek007
                  Przed chwilą zamówiłem na aliexpress to radio Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
                  No, to gratuluję Myślę, że będziesz zadowolony tak samo jak ja

                  PS. Na priv poszedł link do zdjęć na razie bez ramki
                  Moja "córeczka"
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                  Komentarz


                  • #10
                    Naprawdę radio super! !!

                    Komentarz


                    • #11
                      chłopaki, a jak z tą ramką - czy ja dobrze widzę, że do radia za ~80$ trzeba kupić ramkę za ~30$? w ogóle, to jakiej konkretnie szukać do tego RCN210?
                      w ogóle to jak to jest dokładniej z tym RDS - działa wyświetlanie informacji RDS czy np. działa tylko podążanie za częstotliwością stacji w trakcie przemieszczania się po kraju i zmiany częstotliwości bez wyświetlania inf. tekstowych?

                      Komentarz


                      • #12
                        czernobyl, Ramka ma być taka jak pod nawigację Columbus. Musisz tylko szukać pod kątem klimatyzacji jaką masz (manualna / automatyczna). Ja kupiłem za 45zł +kw na allegro.
                        Co do RDS - radio wyświetla informacje od stacji radiowej. Nie znalazłem opcji automatycznego podążania za stacją. Więc tu może być problem. Ale ja rzadko jeżdżę poza Śląsk, więc dla mnie to nie problem

                        Pozdrawiam.
                        Moja "córeczka"
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja zamówiłem ramkę tu: Page Not Found - Aliexpress.com
                          Ramka jest w kolorze plastików z octavii family natomiast jest fajnie szczotkowana co wygląda naprawdę dobrze.
                          Ja również mam zamontowane to radio. RDS niestety nie pokazuje nazw stacji ale pokazuje wszystkie informacje z RDS i wczoraj jechałem w trasę z nim i spokojnie wyszukuje inne stacje.
                          Ogromnym plusem tego radia jest niewątpliwie Bluetooth- rozmowy telefoniczne i odtwarzanie muzyki, karty SD i USB. Dodatkowo radio naprawde jest ładne.

                          [ Dodano: Wto 04 Sie, 15 07:15 ]
                          zdjęcie za dnia
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #14
                            dzięki za odpowiedzi
                            ja muszę szukać takiej jak ze zdjęcia mikko1, jako że mam o2 przed FL

                            Komentarz


                            • #16
                              Gosek007 A jak z jakością rozmów przez Bluetooth?
                              Czyta książkę telefoniczną z telefonu?
                              W twojej FL pokazuje partronik, przycisza radio po wrzuceniu wstecznego?
                              Masz podświetlenie czerwone czy białe?

                              Komentarz


                              • #17
                                Wiesz co książki telefonicznej chyba nie ma ale jeszcze tego nie rozgryzłem. podświetlenie mam czerwone.Ja nie mam czujników parkowania więc nie wiem czy będzie takie coś działało ale raczej nie bo radio nie ma cana

                                Komentarz


                                • #18
                                  Zamieszczone przez greg44
                                  Gosek007 A jak z jakością rozmów przez Bluetooth?
                                  Czyta książkę telefoniczną z telefonu?
                                  W twojej FL pokazuje partronik, przycisza radio po wrzuceniu wstecznego?
                                  Masz podświetlenie czerwone czy białe?
                                  Podświetlenie czerwone. Jakość rozmów - ja słyszę rozmówcę rewelacyjnie, a nikt się nie skarżył do tej pory, żeby mnie było słabo słychać, więc jest dobrze Radio nie ma komunikacji CAN (tylko bierze zasilanie z CAN, czyli działa włączanie podświetlenia razem ze światłami i włączanie i wyłączanie radia po kluczyku), więc parktronic na pewno nie będzie działał.

                                  Odnośnie czytania książki chyba nie działa to. Ja akurat korzystam z zegarka z android wear, więc na zegarku wybieram do kogo chce zadzwonić.

                                  Pozdrawiam.

                                  [ Dodano: Wto 04 Sie, 15 23:47 ]
                                  Zamieszczone przez czernobyl
                                  dzięki za odpowiedzi
                                  ja muszę szukać takiej jak ze zdjęcia mikko1, jako że mam o2 przed FL
                                  Hej. Ja kupiłem ramkę u tego sprzedającego Link (link aukcji z klipsem parkingowym, ale to nie istotne). Polecam go.
                                  Moja "córeczka"
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    orajt chłopaki, prawie rok mija od Waszych wpisów nt. rcn210, jak je oceniacie po czasie? jakieś miłe/przykre niespodzianki tak ogólnie?
                                    w ogóle to pojawiła się wersja prosto do skody P&P z zielonym podświetleniem klawiszy :diabelski_usmiech : Page Not Found - Aliexpress.com
                                    mam jeszcze kilka pytań do użytkowników ww radyjka:
                                    1. ma to jakieś menu z setupem? - jakie opcje są dostępne?
                                    2. jak z oceną odbioru stacji radiowych po czasie? da się przejechać (oczywiście szukając z ręki kolejnych częstotliwości) z jedną stacją radiową przez pół Polski?
                                    z góry dzięki za wszelkie informacje

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      czernobyl, poszło PW
                                      A dla potomnych szczerze polecam to radio. Jak dla mnie nie ma żadnych wad, lecz same zalety Jako, że jeżdżę głównie tylko po Śląsku nie przeszkadza mi brak podążania za częstotliwością stacji radiowej. Nawet jak wyjeżdzam poza Śląsk, to i tak mam Google Maps odpalone, a w tle Spotify
                                      Podsumowując, jeśli chcesz mieć w aucie bluetooth i jednocześnie wpasowane radio, to to radio jest idealne Oczywiście, o ile nie chcesz wydawać ~1k na moduł BT + 400 (Swing) - 2k (Bolero / Amundsen) PLN na radio

                                      Trzymacie się!
                                      Moja "córeczka"
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        ahoj
                                        jestem po zakupach, nabyłem wersję dedykowaną do oct2/yeti - od AIDU AUTO + kostkę do podłączenia ww. radia do quadlocka za 5$ - w sumie gotowiec, są gotowe piny do podmiany we wtyczce do panelu klimatyzacji + złączka prowadząca do ISO w wersji RCN210. Chiński konwerter nie zawiera żadnej elektroniki, zwyczajnie do pierwszej wtyczki ISO trzeba doprowadzić 4 kable: +12v,masa, CAN+ i CAN- z panelu klimy, gdyby ktoś miał w domu zwykły konwerter Quadlock-ISO
                                        Sam montaż zajął mi ponad godzinę od A do Z, najdłużej mocowałem się z cięgnem regulacji kierunku nawiewu, które to blokowało mi możliwość wyjęcia panelu climatic'a - warto wyjąć popielniczkę i jest dostęp od dołu. W climaticu MY2008 przed FL CAN+ to pin nr 7,a CAN- to pin nr 8
                                        załączam foty wersji pasującej do skody - jak widać, pasuje wizualnie P&P oraz podświetlenie jest zielone - foty wieczorne załączę jak się przejadę po zmroku - sam jestem ciekaw, jak pasuje "chiński" zielony do reszty podświetlenia.
                                        nie montowałem separatora - miałem gotowy, ale nie ze złączem fakra; podłączyłem więc bezpośrednio i jak na razie łapie porządnie, choć tu testy wyjdą "w praniu", jak z zasięgiem z dala od miasta
                                        z rzeczy, o których nikt dotąd nie pisał, to miła niespodzianka w postaci (chyba) działania GALA, czyli wzrostu natężenia dźwięku w miarę przyrostu prędkości - w menu jest to pod "speed volume" z możliwością regulacji.

                                        [ Dodano: Sro 29 Cze, 16 09:26 ]
                                        dodatek:
                                        fotka z kolorami wieczorem - zieleń jest nieco jaśniejsza niż ori skody, ale nie na tyle, aby jakoś specjalnie przeszkadzało

                                        co do samego radia - separator zdecydowanie niepotrzebny, z tego, co sobie odrobinę słuchałem, to łapie wszystko nie gorzej niż stream; radyjko włącza się bardzo szybko; GALA (aka Speed Vol) działa; rozmowy przez BT - jest wystarczająco czysto i zrozumiale - odsłuchiwałem też nagranej przez drugą stronę rozmowy jak mnie słychać i jest OK;
                                        jedyne wkurzające dureństwo to srebrna ramka wokół klawiszy pod ekranem - w momencie, gdy słońce świeci z kierunku prawego słupka środkowego, to olśnienie jest bardzo irytujące.
                                        poza tym jak na razie znakomity zakup za ~100USD w całości (radio, dostawa, VAT)
                                        Załączone pliki

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X