Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mocowanie palmtopa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mocowanie palmtopa

    Czy w Octavi 1 jest czujnik poziomu plynu w spryskiwaczach?

  • #2
    mocowanie palmtopa

    Witam!
    Chcę nabyć palmtopa z nawigacją, myślałem o FS N560 + AutoMapa. Jak długi kupić do tego uchwyt do mocowania do szyby? Znalazłem coś takiego, ma 12 cm. długości i nie wiem, czy nie będzie za krótkie.
    Co byście radzili?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      paprot, ja bym się radził upewnić, że oryginalny uchwyt nie jest dawany z zestawie.
      Ten się wydaje trochę krótki i może będzie ciężko ustawić odpowiednią pozycję.
      Spoko są takie uchwyty na przegubie, można wtedy sobie ustawiać nawet w czasie jazdy GPS pod odpowiednim kątem.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        Nie wiem jak teraz ale jak ja się za palmem rozglądałem to porażka była jeżeli chodzi o jakieś wyposażenie dodawane fabrycznie do FS. Co do uchwytu to polecam coś takiego jak pokazał shado - ten co Ty wrzuciłeś będzie na 99% za krótki i będziesz musiał się wpatrywać dosyć mocno w ekranik. Ja właśnie mam coś bardzo podobnego do tego z fotki shado (fabrycznie dokładany do Mio) i sprawdza się bezproblemowo, super możliwości regulacji i dosyć długi więc nie trzeba się wysilać z przyglądaniem się w oddalony monitorek.
        o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

        Komentarz


        • #5
          iksik2, dokładnie jak mówisz ja też dostałem taki fabrycznie do Mio i to się wydaje najlepsze rozwiązanie.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            paprot, a tak OT - już się zdecydowałeś na tego właśnie palma? Czytałeś może jakieś testy albo coś? Jeżeli nie to polecam PDAclub.pl - Wortal miłośników technologii mobilnych ?
            o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

            Komentarz


            • #7
              paprot, ory uchwyt i nie masz problemu ,że coś nie pasi albo drży jest trochę drogi ale banan na twarzy zapewniony :wink:
              Takie zwykłe Ambiente

              Komentarz


              • #8
                koja86, koja ma racje ja do swojego Asusa dostałem ORY i w życiu bym go na innego nie zamienił!! Miałem kilka innych i dla mnie to gnioty były.
                Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                Komentarz


                • #9
                  koja86, SuchyX, z uchwytów samochodowych siemensa znalazłem tylko taki , ale on jest do serii 700, nie wiem czy jest kompatybilny z 5xx.
                  iksik2, wyposażenie seryjne FS faktycznie jest dosyć ubogie, najwyżej dokupię coś takiego, jak pokazał shado. Co do pdaclub to trochę ich przeglądałem, na razie mam Palma Tungstena T2 i sporo się u nich o palmtopach dowiedziałem. Wybrałem FS N560, bo w Palmie nie ma nawigacji (co najwyżej TomTom), a FS ma kilku moich znajomych i jest zadowolonych. Poza tym mam zaufanie do Siemensa.

                  Mam jeszcze pytanie o sposób zasilania palma w samochodzie. Gniazdo zapalniczki mam między fotelami, a ciągnięcie przewodu przez pół samochodu mi sie nie uśmiecha. Czy jest jakiś sposób rozwiązania problemu nie ingerując za bardzo w elektrykę (ze względu na gwarancję)?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez shado
                    paprot, ja bym się radził upewnić, że oryginalny uchwyt nie jest dawany z zestawie.
                    Ten się wydaje trochę krótki i może będzie ciężko ustawić odpowiednią pozycję.
                    Spoko są takie uchwyty na przegubie, można wtedy sobie ustawiać nawet w czasie jazdy GPS pod odpowiednim kątem.
                    Obrazek
                    ja miałem taki (tzn tak wyglądał ale nie był oryginalny) kupiony na allegro. Problem z nim był taki, że podczas jazdy na najmniejszych nierównościach trząsł się i nic nie było widać na palmie. Ojciec ma oryginalny uchwyt do mio (tez taki długi) i ten też się cały buja :?

                    Komentarz


                    • #11
                      Antek_amb, a dobrze ma dokręcone to pokrętło w uchwycie? Bo ja też mam ten uchwyt z Mio i nic mi się nie trzęsie. Tyle, że ja go mam zakrzywione w kształcie litery C, a nie wyprostowany, co powoduje, że jest sztywniejszy.
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez paprot
                        koja86, SuchyX, z uchwytów samochodowych siemensa znalazłem tylko taki , ale on jest do serii 700, nie wiem czy jest kompatybilny z 5xx.
                        iksik2, wyposażenie seryjne FS faktycznie jest dosyć ubogie, najwyżej dokupię coś takiego, jak pokazał shado. Co do pdaclub to trochę ich przeglądałem, na razie mam Palma Tungstena T2 i sporo się u nich o palmtopach dowiedziałem. Wybrałem FS N560, bo w Palmie nie ma nawigacji (co najwyżej TomTom), a FS ma kilku moich znajomych i jest zadowolonych. Poza tym mam zaufanie do Siemensa.
                        Ten uchwyt ze zdjęcia jest nie kompletny , w sprzedaży są uchwyty do serri 500 bo sam osobiście taki kupowałem ory jest na sztywnym przedłużeniu coś takiego jak masz na zdjęciu . Mój uchwyt kupiłem w Vobisie czekałem na niego 2 dni :wink:
                        Takie zwykłe Ambiente

                        Komentarz


                        • #13
                          Antek_amb, nic się nie buja - nie licząc samochodu - ale wtedy całość chodzi - nie ma dodatkowego ruchu samego uchwytu.

                          paprot, zrób/kup po prostu przedłużkę/rozdzielacz Mi fabryczny zasilacz od Mio spokojnie styka żeby podpiąć do gniazda między fotelami (mam puszczony za uchwytem do wieszania gruszki CB i później dołem do gniazdka) - zero problemów.
                          o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                          Komentarz


                          • #14
                            paprot, ja mam FS N560 i uchwyt dłuższy niż ten co pokazałeś, dokładnie taki jak pokazał shado . Trzyma super, nie odpada i łatwo dopasować odpowiednią pozycję. Co do kabla zasilającego to ja mam taki patencik, że palma mam na środku szyby i kabel ciągne w dół w prawo, zaczepiam o uchwyt do przesuwania fotela pasażera i stamtąd dołem koło fotela do zapalniczki.
                            2006 - 2016 --> O1 1.9 TDI ASV: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=24133
                            2016 --> O3 1.4 TSI: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=95492

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez paprot
                              Jak długi kupić do tego uchwyt do mocowania do szyby? Znalazłem coś takiego, ma 12 cm. długości i nie wiem, czy nie będzie za krótkie.
                              Osobiście używam takiego uchwytu i odszedłem od ori bo się trzęsą co mnie irytuje :evil: .
                              Możesz wybrać wersję 170mm ale nie obrócisz palma do pozycji poziomej , na tym krótszym zrobisz to bez problemu :wink: .
                              Uchwyt stabilny i dobry jakościowo, ze swojej strony polecam :wink: .

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez shado
                                Antek_amb, a dobrze ma dokręcone to pokrętło w uchwycie?
                                No nie wiem, obczaję - może pomoże :wink:

                                Komentarz


                                • #17
                                  kup sobie mocowanie od kratki wentylacji, mnie tam bardzo wkur..... latający na wszytkie strony patyk który zabiera jakieś 30 % pola widzenia, ewentualanie któryś z producentów gadzetów do auta robi takie plastikowe mostki mocowane w obudowie kratki wentylacyjnej a do tego mały stały uchwyt na zawiasie kulowym i to jest dla mnie rozwiazanie, wpatrywanie sie w palma który sie buja na kiju mocowanym na szybie, a mam dość twardy zawias powoduje ze po 30 min mam go szczera ochotę posłać w diabły oczy siadają...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Hmmm... W końcu zrobiłem większy rekonesans (pod wpływem Off Topicu iksika2 ) i zdecydowałem się na Mio DigiWalkera P560 + AutoMapa. Dają w zestawie uchwyt samochodowy i ładowarkę, jest o połowę tańszy od Siemensa, tyle, że jest gorszy ekran (240x320 zamiast 640x480). Poza tym ma lepsze opinie od Siemensa, no i jak pisze iksik2 zasilacza starcza do gniazda zapalniczki. Zobaczymy co z tego będzie, przyślą pewnie w przyszłym tygodniu.
                                    Dzięki wszystkim za wsparcie i cenne porady.
                                    Pozdrawiam.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      paprot, żeby później nie było że ja Cię na siłę do czegoś zmuszałem :P

                                      Tak tylko w sprawie tego ekranu dodam, że jeżeli będziesz palma używał głównie do nawigacji to różnica nieodczuwalna Filmy też na tej rozdziałcce spokojnie można oglądać i przy czytaniu e-booków też tragedii nie ma. Co do gierek, mam jakąś jedną strategię (w tym momencie nie pamiętam tytułu a palma pożyczyłem kumplowi) i spokojnie da radę pograć nie mówiąc o wszelkiego rodzaju zumach czy pasjansach
                                      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez iksik2
                                        paprot, żeby później nie było że ja Cię na siłę do czegoś zmuszałem :P
                                        he, he, już wiem do kogo będę się zgłaszał z ewentualną reklamacją :lol:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          a nie wiecie może gdzie można kupić samą taką blachę (uchwyt montażowy), taki wkładany pomiędzy radio a deskę, - żeby do niego móc przykręcić uchwyt do pda ???

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            [quote="paprot"]Hmmm... W końcu zrobiłem większy rekonesans (pod wpływem Off Topicu iksika2 ) i zdecydowałem się na Mio DigiWalkera P560 + AutoMapa.
                                            I bardzo dobry wybór - MIO mają bardzo dobrą opinię w przeciwieństwie do FS.
                                            A gdyby ktoś szukał uchwytów to polecam dobre i niedrogie akcesoria BLUE STAR Blue Star » Strona nie została znaleziona
                                            Sam używam i chwalę sobie
                                            Zadowolony użytkownik Skody

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X