Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wzmacniacz pod subwoofer i dziwny problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wzmacniacz pod subwoofer i dziwny problem

    Zamieszczone przez mikolaj
    szczegóły podam na PW
    dawaj :wink:

  • #2
    wzmacniacz pod subwoofer i dziwny problem

    Witam!
    Zakupiłem wzmacniacz i skrzynke na alledrogo: Link
    Wiem, wiem BADZIEW, ale szczerze powiedziawszy gra naprawde niezle w moim kombi.
    Wszystko super pięknie,ale mam problem, mianowicie muzyczka gra (niewazne czy glosno czy cicho) i po paru,kilkunastu minutach woofer sie wyłącza, a dokładniej wyłącza sie zasilanie wzmacniacza. Czy ktoś mial podobny problem??
    Podłaczylem wszystko tak:
    - kabel sterowania (wlaczanie/wylaczanie wzmacniacza) od sterowania antena w radiu do wzmaka
    -kable sygnalowe (wiadomo od wyjscia na woofer w radiu do wzmacniacza)
    - plus od akumulatora do wzmacniacza
    - minus z kolei podlaczylem pod mase, wybrałem na to srube od mocowania pasow w tylnej kanapie(poradzono mi takim samym kablem jakim byl podlaczony plus.)
    Więc co jest nie tak?
    Aa, czy bezpiecznik przy akumulatorze moze miec na to wplyw?? Chłopaki ze sklepu car audio polozyli mi kable i dali bezpiecznik (jak sami mowili) dosc duzy, ktory wytrzyma przy o wiele mocniejszych wzmakach. Ja jednak zdecydowalem sie kupic sprzet z nizej polki i nieco slabszy,ale bezpiecznik zostawilem. Czy to moze miec wplyw na wylaczanie sie sprzetu? Myslalem ze bezpiecznik gdyby byl mniejszy to moglby sie palic ewentualnie,ale za duzy moze tez cos chrzanic?

    Komentarz


    • #3
      marcinowski1983, to jeszcze minus z akumulatora połącz z masą nadwozia dodatkowym kablem o przekroju kabla zastosowanego do zasilenia wzmaka
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • #4
        dzięki, spróbuje jutro i dam znać czy coś się zmieniło

        Komentarz


        • #5
          może zabezpieczenie przed przegrzanie wzmaka go wyłącza ???
          - No nic. Życie jest piękne, ale trzeba się pchać do przodu.Kulturalnie, ale pchać. o. Rydzyk

          Komentarz


          • #6
            A może problem z kablem zasilającym (sprawdź bezpiecznik w nim - bo podejrzewam że takowy masz)

            Komentarz


            • #7
              moze byc wlasnie problem z przegrzaniem wzmaka moze "za mocno" grasz ? a moze wlasnie to problem z kablami
              Radio: C90r+XDP210EQ
              Kable:Opt,Skyline,50 mm
              Wzm:XES M1+FP 1.800
              Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

              Komentarz


              • #8
                No i już wiem w czym był problem. Dzięki za zainteresowanie tematem.
                Gdyby ktoś miał podobne objawy to...warto sprawdzić kabel (ten cieniutki) idący od radia(podlaczony do wyjscia pod antene elektryczna) odpowiedzialny za właczanie i wyłaczanie wzmacniacza. u mnie ten kabel był podłączony na odwal się i wystarczył większy wstrząs i się rozłączało. :P
                Teraz wszystko gra jak trzeba i jestem zadowolony, o ile można być zadowolonym ze sprzętu za niecałe 300zł :roll:

                Komentarz


                • #9
                  Czyli jedna rada - jak coś robisz - zrób to raz a porządnie. ;]

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez marcinowski1983
                    o ile można być zadowolonym ze sprzętu za niecałe 300zł
                    można można!

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X