Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby sygnał. Radio nie odbiera wszystkich stacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słaby sygnał. Radio nie odbiera wszystkich stacji

    zawieź do dziadków, opiekunka, sąsiadka jest wiele opcji

  • #2
    Słaby sygnał. Radio nie odbiera wszystkich stacji

    Witam. od dłuższego czasu mam problem. Radio przestało odbierać większość stacji. Ma problem z czystym odbieraniem nawet RMFu i radio Maryja (akurat te dwie to złapie się na kawałku kabla). Podobno panel mojego Philipsa był popsuty. po wymianie niestety nic się nie poprawiło. gdzie szukać dalej? podłączyłem radio kolegi również nic to nie dało. co mogę jeszcze sprawdzić sam ?
    >>>Moja Octavka<<<

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Janinho
      podłączyłem radio kolegi również nic to nie dało
      ale radio kolegi odbieralo OK? Czy tez nie odbieralo?

      Zamieszczone przez Janinho
      co mogę jeszcze sprawdzić sam
      mozesz na poczatek ustalic czy problem lezy po stronie radia czy anteny

      Komentarz


      • #4
        mdo1, Dokładnie. IMO pada zaliczył pewnie wzmacniacz w podstawce anteny, albo jeżeli to radio niefabryczne padł separator.
        Alfee
        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
        Kawasaki ER5 :-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez alfee
          albo jeżeli to radio niefabryczne padł separator

          ale to chyba w fabrycznych jest separator wbudowany a w niefabrycznych nie ma?

          kolega nic nie pisal, ze takowy dodatkowo mial a Philips to raczej niefabryczne radyjko

          Komentarz


          • #6
            mdo1, Dlatego przypuszczam, że miał separator, bo pisze, że przestało odbierać. Więc odbierało i teraz nie odbiera. Pozwala to przypuszczać, że ma separator. A może zmienił radio i wtedy przestało. To tłumaczy, że nie ma separatora.
            Alfee
            Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
            Kawasaki ER5 :-)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mdo1
              ale radio kolegi odbieralo OK? Czy tez nie odbieralo?
              również nie odbierało

              Zamieszczone przez alfee
              albo jeżeli to radio niefabryczne padł separator
              firma philips a jeśli chodzi czy oryginalne 'skodowskie' to odpowiedź brzmi nie

              Zamieszczone przez mdo1
              mozesz na poczatek ustalic czy problem lezy po stronie radia czy anteny
              wymieniałem panel do tego radia- wymiana nic nie dała. inne radio też nie chodziło(gubiło sygnał,odbiór tylko najsilniejszych stacji). wniosek: antena ?
              >>>Moja Octavka<<<

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Janinho
                inne radio też nie chodziło(gubiło sygnał,odbiór tylko najsilniejszych stacji). wniosek: antena ?
                na to by wygladalo, jeszcze jakbys wlozyl swoje radio do auta kolegi i okazalo by sie, ze tam dziala OK, to watpliwosci by juz chyba nie bylo

                co do anteny, tez trzeba by pewnie eliminowac po kolei rozne ewentualnosci, bo pewnie pare roznych przyczyn moze byc

                Komentarz


                • #9
                  To jednak wygląda na separator. Może w trakcie przekładania radyjek ktoś go usunął. Kup po prostu nowy i załóż i będziesz miał wszystko jasne. Gwoli wyjaśnienia - antena w skodzie zawiera wzmacniacz wbudowany w podstawę anteny i jest on normalnie zasilany z radia fabrycznego. W przypadku radii niefabrycznych (phillips) musisz mieć za radiem spearator, który poda zasilanie na wzmacniacz w antenie. Po pierwsze sprawdź czy wszystkie styki separatora są ok. Może masz zimy styk i nie ma zasilania. Po drugie - separator jest do kupienia chociażby w Media-Markt. Poszukaj na forum pod hasłem separator jeżeli dalsze wątpliwości.
                  Hanz2k
                  1,8 T by MT
                  :admin: bo nie użyłem Szukaj

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Hanz2k
                    To jednak wygląda na separator. Może w trakcie przekładania radyjek ktoś go usunął.
                    Byloby najprosciej. ale obawiam sie, ze kolega mogl wogole nie miec separatora. Ja nie mam i odbiera mi wszystko w miare znosnie na niefirmowym radiu.
                    Nie chce mi sie wiec wierzyc, ze bez separatora nagle wogole nic nie slychac :/.
                    Nie wiem co w przypadku kiedy separator jest a ulegl uszkodzeniu - czy jest wtedy "przezroczysty", zachowuje sie jak kawalek kabla, czy przeciwnie - blokuje sygnal.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Hanz2k
                      To jednak wygląda na separator.
                      Zamieszczone przez mdo1
                      Byloby najprosciej. ale obawiam sie, ze kolega mogl wogole nie miec separatora.
                      to nie separator bo nigdy go nie miałem
                      >>>Moja Octavka<<<

                      Komentarz


                      • #12
                        Janinho, To załóż separator i będzie po sprawie. Radio nagle zacznie dobrze działać.
                        Alfee
                        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                        Kawasaki ER5 :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez alfee
                          To załóż separator i będzie po sprawie.
                          ale skoro wcześniej go nie było i wszystko chodziło Ok a nagle przestało to czy założenie go coś da ? można spróbować w sumie ale szkoda wydawać pieniądze jeśli okazałoby się, że to nie to
                          >>>Moja Octavka<<<

                          Komentarz


                          • #14
                            Janinho, To może masz gdzieś przerwany przewód antenowy.
                            Alfee
                            Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                            Kawasaki ER5 :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Janinho, zrób próbę włóż kabel z inną anteną do radia i sprawdź jeśli dalej nie będzie odbierał fal radiowych to wydaje mi się ,że padła głowica UKFu
                              Takie zwykłe Ambiente

                              Komentarz


                              • #16
                                koja86, tak zrobię

                                Zamieszczone przez alfee
                                To może masz gdzieś przerwany przewód antenowy.
                                ale wtedy to by chyba kompletnie nie łapał sygnału
                                >>>Moja Octavka<<<

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Janinho
                                  ale wtedy to by chyba kompletnie nie łapał sygnału
                                  niekoniecznie, zalezy pewnie w ktorym miejscu pekl jesli juz

                                  moze gdzies cos przysniedzialo kolo anteny, gdzies na jakims laczeniu, srubie zacisku itp, trzyma sie na "jednym wlosku"

                                  ja teraz podobny problem mialem z antena od CB, polutowalem ja na nowo i smiga.

                                  sprawdz najpierw dokladnie w czym problem, prawdopodobnie gdzies w instalacji antenowej, skoro radio kumpla tez nie dzialalo OK, ale upewnij sie, bo na razie to gdybamy a tak w banalny sposob sprawdzisz i bedziesz mial pewnosc


                                  wez swoje i podlacz, u kogos gdzie jest wszystko ok i bedziesz wiedzial na 100% czy radio czy antena

                                  jak antena, to trzeba popatrzec, moze przy wtyczce cos nie laczy, jak sprawdzisz wtyczke, to moze sprobuj dostac sie pod podsufitke, sprawdz czy kabel jest OK itp, nie widzialem nigdy jak tam jest to podlaczone, wiec tu niewiele juz Ci podpowiem

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Janinho, to po pierwsze załóż separator . Jak śledztwo to:
                                    1) Sam zakładałeś radio w samochodzie?
                                    2) Jak diagnozowany był Phillips? Kto go wyjął? Patrzyłeś mu na ręce.

                                    Dąże do tego, że mogłeś mieć separator a później ktoś ci go wypieprzył nie wiedząc do czego jest potrzebny.
                                    Hanz2k
                                    1,8 T by MT
                                    :admin: bo nie użyłem Szukaj

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Hanz2k
                                      1) Sam zakładałeś radio w samochodzie?
                                      radio jest w aucie od '99 i jak do tej pory nie było problemów

                                      Zamieszczone przez Hanz2k
                                      2) Jak diagnozowany był Phillips? Kto go wyjął? Patrzyłeś mu na ręce.
                                      wyjmowałem go sam w celu sprawdzenia czy przypadkiem przewód antenowy się nie poluzował jednak wszystko było dobrze.

                                      Ostatnio nie mam czasu żeby podpiąć inną antenę w celu sprawdzenia czy chodzi na innej. Jak tylko to sprawdzę napiszę jaki efekt

                                      [ Dodano: Wto 18 Mar, 08 17:35 ]
                                      Dzisiaj w miejsce przewodu antenowego włożyłem kawałek kabla i stał się cud na tym kawałku radio chodziło bdb, złapało wszystkie stacje bez najmniejszego problemu a dla utrudnienia było w garażu z tego by wychodziło że z radiem wszystko OK a walnięta jest antena ? więc separator i tak by nic tu nie zdziałał. teraz tylko gdzie szukać problemu z anteną? nie uśmiecha mi się zdejmować podsufitki :/

                                      [ Dodano: Wto 18 Mar, 08 18:51 ]
                                      up :P

                                      [ Dodano: Czw 20 Mar, 08 23:45 ]
                                      jakieś rady ??

                                      [ Dodano: Wto 08 Kwi, 08 18:35 ]
                                      HELP ops:
                                      >>>Moja Octavka<<<

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Janinho
                                        więc separator i tak by nic tu nie zdziałał.

                                        Mo nie masz racji. Niestety sam przewód biegnący od radia do anteny nie ma żadnych właściwości anteny. Jest w oplocie miedzianym (tzw ekranie) i nie ściąga tak jak kawałek drutu. Separator ma za zadanie doprowadzić napięcie do wzmacniacza znajdującego się w podstawce anteny. Bez tego napięcia po prostu radio działa jak bez nateny.
                                        Przewód IMO najprościej sprawdzisz jak odegniesz podsufitkę z tyłu i podłączysz kawałek drutu bezpośrednio do końcówki przewodu. Jak zacznie grać, to wiadomo, że przewód jest cały. Tylko separator potrzebny. Chociaż Twoje objawy wskazują, że raczej coś się uszkodziło nagle. Nie wiem jak w O1, ale w Seatach Ibiza standardem jest rozłączająca się złączka przewodu antenowego w prawym słupku przednim. Moze w Octavii jest podobnie (w końcu to te same części).
                                        Alfee
                                        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                                        Kawasaki ER5 :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Janinho
                                          a walnięta jest antena ?
                                          Ja był obstawiał właśnie antene.To samo miałem w Leonie, dopiero po wymianie anteny (podstawki,bo bat możesz przełożyć ze starej) odżyły fale radiowe w moim radiu

                                          Koszt:80zł stopka + bat w serwisie i 15 minut roboty.Odkręcasz po 2 śruby z rączek, potem z tył podwadzasz listwę środkową (koniecznie najpierw ją) i zdejmujesz tą listwę, potem widać po obu stronach plastikowe śrubki (klucz 10) , które trzeba odkręcić i zdjąć kawałek podsufitki i widać antenę.Klucz chyba 19. No i oczywiście trzeba rozpiąć kableki :szeroki_usmiech

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Coż, ja proponuję zacząć od separatora, który i tak będzie potrzebny przy fabrycznej antenie. W drugiej kolejności zabrać się za instalację antenową. To że radio chodziło cudem bez separatora skończyło się wraz z końcem cudu. A może o tym nie wiesz, że masz gdzieś po drodze separator który się rozłączył? Obejrzyj uważnie ostatnie 20 cm kabla antenowego przed radiem.
                                            Hanz2k
                                            1,8 T by MT
                                            :admin: bo nie użyłem Szukaj

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Hanz2k
                                              Coż, ja proponuję zacząć od separatora, który i tak będzie potrzebny przy fabrycznej antenie.
                                              wg mnie przy szukaniu problemu trzeba upraszczac uklad a nie go komplikowac

                                              w skrajnym przypadku moze wyjsc tak, ze kolega polutuje wszystko na nowo, podokreca, posprawdza a i tak mu nie bedzie dzialac i sie okaze, ze przez separator, ktory dziwnym trafem kupil walniety :szeroki_usmiech

                                              po drugie, nie wmawiajmy mu, ze bez separatora radio nie dziala, bo tak nie jest
                                              mozna miec pewnie wiele zastrzezen do jakosci, czulosci itp, ale bez przesady - daje sie spokojnie zlapac jakies stacje i tego sluchac

                                              tak jak kolega alfee napisal, trzeba teraz sprawdzic kabel, jesli kabel bedzie ok, to jego polaczenie z antena, jesli nie bedzie dzialac, to sama antene
                                              jak juz znajdziesz problem, usuniesz i radio bedzie obierac to jako wisienke na torcie mozesz dolozyc separator
                                              o ile uznasz, ze wogole jest ci potrzebny :wink:

                                              to oczywiscie moje zdanie, fachowcem w dziedzinie nie jestem, zeby nie bylo

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Hanz2k, mnie separator nic nie dał

                                                mdo1, ma rację... u mnie jak wcześniej pisałem problem się rozwiązał kiedy odkręciłem antenę i ominąłem cały ten "dziwny układ", który deczko był "przysmażony" Kabel jest przylutowany bezpośrednio do bata i radio gra jak ta lala A o to właśnie chodziło... Separator dałem wujkowi w prezencie :szeroki_usmiech
                                                ...nie ma to jak Octavia :drive:
                                                >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  W przypadku nieseryjnego radia separator jest niezbędnym elementem układu. Z drugiej strony rzeczywiście bez separatora też coś powinno dać się odebrać - najczęściej stacje FM z silnym sygnałem. Powiedzmy mdo1, że twoje podejście też jest słuszne . Ja po prostu wpierw zmontowałbym instalację zgodnie z książką czyli z separatorem a dopiero później zastanawiał się dlaczego zalecany przez producenta układ nie działa. Z drugiej strony kolega Janinho, mógł mieć instalację walniętą od początku i dlatego nieseryjne radio działało bez separatora. Może ktoś usprawnił instalację tak, że chodziła bez separatora? Janinho, rozbieraj podsufitkę :diabelski_usmiech niestety. All bets off.
                                                  Hanz2k
                                                  1,8 T by MT
                                                  :admin: bo nie użyłem Szukaj

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X