Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co czeka kierowców w Nowym Roku?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co czeka kierowców w Nowym Roku?

    Zamieszczone przez desmo

    podany link nie działa.... :evil:
    Proponuję więc wpisać w google złącze iso i po minucie szukania mamy wynik Gry wyścigi online
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Co czeka kierowców w Nowym Roku?

    Na początku roku ceny wszystkich samochodów, nowych i używanych, mogą wzrosnąć o 500 zł. To wynik wejścia w życie przepisów tzw. ustawy wrakowej. Sieć placówek demontażu musi być tak duża, aby zapewnić właścicielowi auta możliwość oddania go do stacji lub punktu demontażu położonych nie dalej niż 50 km w linii prostej od jego miejsca zamieszkania. Jeśli sieć nie powstanie, każdy producent i importer samochodów będzie musiał zapłacić 500 zł za każde auto wprowadzone na rynek i koszt ten zapewne przerzuci na nabywcę.

    A co z tymi, którzy sprowadzają mniej niż 1000 aut? Oni 500 zł zapłacą niezależnie od tego, czy sieć powstanie, czy też nie.


    Od stycznia zaczyna obowiązywać najnowsza z norm emisji spalin tzw. Euro IV. Dotyczy ona aut osobowych po raz pierwszy rejestrowanych w Unii Europejskiej, a więc również w Polsce. Nie należy spodziewać się jednak specjalnych rabatów związanych z wyprzedażą aut, które nie spełniają normy Euro IV. Generalni importerzy od dłuższego czasu wiedzieli o wchodzących w życie przepisach dotyczących nowej normy, poza tym mają możliwość wyprzedania w 2006 roku aut z normą EURO3.

    Od 10 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące egzaminowania i szkolenia kierowców. Poważną zmianą będzie to, że zamiast parkowania na placu manewrowym, kursant będzie musiał ustawić pojazd pomiędzy prawdziwymi samochodami. W samochodach mają być kamery i cały egzamin ma być filmowany.


    Firmy ubezpieczeniowe uprzedzają o niechybnie czekających nas wszystkich podwyżkach cen za polisy OC. Póki co za ubezpieczenia płacimy od lat jak za zboże, a kolejne przepisy ubezpieczeniowe powstają jakby na zamówienie ubezpieczycieli.


    Od 1 lipca 2006 r. wszystkie nowe samochody osobowe oferowane w Polsce będą mieć w wyposażeniu standardowym układ ABS. Zobowiązanie do instalowania w autach osobowych systemu zapobiegającego całkowitemu blokowaniu się kół podczas hamowania podpisali w 2001 r. wytwórcy zrzeszeni w Europejskim Związku Producentów Samochodów (ACEA). Podrożeją zapewne najtańsze wersje oferowanych w Polsce modeli.


    W roku 2006 kierowców czeka również nowy podatek. Zastąpi on niezgodną z prawem europejskim akcyzę. Będzie to podatek rejestracyjny zależny od pojemności silnika, normy emisji spalin, a więc od wieku samochodu. Im samochód starszy tym podatek będzie wyższy. Ci których nie stać na nowy samochód zapłacą więcej za używany.


    Analitycy prognozują, że sprzedaż nowych samochodów będzie jeszcze niższa niż w roku 2005, szacowana jest na poziomie 200 tys. aut. Oznacza to nic innego, jak to, że ceny nowych samochodów nie powinny rosnąć.


    Ilość sprowadzanych do Polski używanych samochodów zależeć będzie od regulacji prawnych, które ma wprowadzić rząd. Od maja 2004 roku sprowadzono jednak ogromną ilość używanych samochodów, które są i będą w obrocie, a więc ceny mogą nadal spadać.

    Nie powinny wzrosnąć ceny paliw, tak obiecał nowy rząd. Ewentualny wzrost nie powinien być więc spowodowany podwyżką akcyzy, może być jednak spowodowany cenami na rynkach światowych.


    Co jeszcze czeka kierowców? Do końca trudno przewidzieć, bo nigdy nie wiadomo co wymyślą na Wiejskiej. Jeżeli jednak spełnią chociaż połowę tego co obiecali to już będzie lepiej!

    [motofakty.pl]


    w naszym kraju wspaniale być kierowcą i właścicielem samochodu...
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Normy, przymusy, opłaty, nakazy, podwyżki, zakazy.

      Qrwa sił już brak.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Od 10 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące egzaminowania i szkolenia kierowców. ... W samochodach mają być kamery i cały egzamin ma być filmowany.
        Obowiązek rejestrowania egzaminu na filmie wchodzi dopiero od kwietnia i do tego we wtorek zażądy WORD (Wojewudzki Osierodek Ruchu Drogowego) maja jechać do warszawy i protestować więc możliwe jest że nowy egzamin nie zostanie wprowadzony (tu ulga dla mnie bo dopiero 16 test mam) (i ulga dla posiadaczy samochodow bo z tego powodu miały też wzrosnąć ubespieczenia)
        O ortografie dba FF.
        Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
        http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
        Skoda Octavia & Audi A6

        Komentarz


        • #5
          fajnie, ze parkowanie kursanci beda cwiczyc miedzy "prawdziwymi" samochodami na ulicy, mam nadzieje, ze na moj nie trafi
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            szkoda, A ja tam jestem za tym, nawet mam takie jedno auto w domu, ktore moga obic z kazdej strony w koncu ktos je pomaluje raz a dobrze :twisted:

            Ale od Skod mi wara :diabelski_usmiech
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              O...

              Zamieszczone przez Maicroft
              (...)

              Ale od Skod mi wara :diabelski_usmiech
              Zgadzam się k
              Skoda Octavia Kombi II 2005r. 1.9TDI 77kW Elegance czerń magiczna - sprzedana...
              Renault Scenic III 1.4TCe 2010 - jest...

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X