Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pierwszy w historii - Robert Kubica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pierwszy w historii - Robert Kubica

    Ja mam szkole wiec odpadam ale chetnie sie dorzuce do upominku.
    Jakby co to daj znac po ile sie zbijamy i numer konta to Ci podesle diengi.

    I pozdrow Huberta od OCP Ekipyw tym takze "swierzakow" na forum

    Word out :]
    Bouli
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Pierwszy w historii - Robert Kubica

    Robert Kubica jest pierwszym Polakiem w historii, który wystartuje w wyścigu Formuły 1. Już w najbliższą niedzielę na torze Hungaroring, nasz zawodnik zadebiutuje w najbardziej prestiżowej dyscyplinie sportu samochodowego.

    Robert Kubica jest dopiero trzecim kierowcą z Europy wschodniej, który pojawi na samym szczycie sportu samochodowego. Wcześniej od niego byli tylko Czech Tomas Enge i Węgier Zsolt Baumgartner, którzy jednak nie odnieśli spektakularnych sukcesów.

    Pochodzący z Krakowa Robert Kubica rozpoczął swoją przygodę ze sportem motorowym w wieku sześciu lat od kartingu. Jako 10-latek zdobył pierwszy tytuł mistrza Polski w kategorii Junior. Trzy lata później przeniósł się do Włoch, gdzie ta dyscyplina stoi na najwyższym poziomie, a w rywalizacji biorą udział zawodnicy z czołówki światowej.

    W 1998 r. Kubica został pierwszym obcokrajowcem, który zdobył tytuł kartingowego mistrza Włoch, a oprócz tego wywalczył jeszcze wicemistrzostwo Europy.

    Sukcesy w kartingu umożliwiły mu awans do wyścigów samochodowych. W latach 2001-2002 Polak startował w Formule Renault i już w drugim sezonie został wicemistrzem Włoch.

    W 2003 r. wygrał swój debiutancki wyścig w Formule 3 na trudnym niemieckim torze Norisring. Rok później został sklasyfikowany na siódmym miejscu w mistrzostwach Euro Series i zajął drugą lokatę w Grand Prix Macau.

    Przed sezonem 2005 Robert przeniósł się do hiszpańskiego zespołu Epsilon Euskadi. Startował w World Series by Renault, w której ścigają się samochody napędzane silnikami Renault V6 3,5 l. Kubica wygrał 4 wyścigi z 17 i z dużą przewagą w punktacji wywalczył tytuł mistrzowski.

    Główną nagrodą były testy bolidu Formuły 1, które odbył 1 grudnia 2005 r. Kubica jeździł Renault R25 po torze w Barcelonie i według opinii fachowców, zaprezentował się bardzo dobrze.

    Kiedy wydawało się, że tegoroczny sezon Robert spędzi w wyścigach kategorii GP2, które towarzyszą Grand Prix Formuły 1, przyszła sensacyjna wiadomość o podpisaniu kontraktu z zespołem BMW Sauber. Kubica otrzymał funkcję kierowcy testowego, który startuje podczas piątkowych treningów za kierowcą trzeciego samochodu wystawianego przez zespół. Dyrektor sportowy BMW, Mario Theissen powiedział wtedy - Śledziliśmy karierę Roberta i jesteśmy pod wrażeniem jego osiągnięć w ostatnich latach. Swoje sukcesy zawdzięcza głównie ciężkiej pracy, Jako kierowca testowy zespołu będzie mógł nabrać doświadczenia, jednocześnie pomagając nam w rozwoju samochodu.

    Także Kubica był bardzo zadowolony – To dla mnie duża szansa i zamierzam udowodnić, że zasłużyłem na tę posadę.

    Jak się szybko okazało Robert od początku swoich występów na torach F1 należał do najszybszych. Niemal na każdym treningu uzyskiwał znakomite czasy, często lepsze niż nieporównywalnie bardziej doświadczeni mistrzowie. Jak dotąd był najszybszy w 7 sesjach treningowych.

    Zastępstwo Jacquesa Villenuve’a podczas Grand Prix Węgier umożliwiło mu debiut w wyścigu Formuły 1 i kto wie, czy nie jest to początek wspaniałej kariery.



    Robert Kubica

    Urodzony: 7 grudnia 1984 w Krakowie
    Stan cywilny: kawaler
    Wzrost: 1.84 m
    Waga: 73 kg

    Hobby: bowling, gry komputerowe, karting
    Ulubione danie: pasta
    Ulubiony napój: sok pomarańczowy
    Ulubiony tor: Macau
    Pierwszy wyścig: Kartingowe Mistrzostwa Polski, Poznań 1995
    Pierwsze zwycięstwo odczas pierwszego wyścigu

    Przebieg kariery

    1995-1997 - sześć tytułów Mistrza Polski w kartingu (klasa Junior)

    1998 – Kartingowy Mistrz Włoch (klasa Junior)
    wicemistrz Europy (klasa Junior)
    1 miejsce w Monaco Kart Trophy

    1999 - Kartingowy Mistrz Włoch (klasa Junior)
    Kartingowy Mistrz Niemiec (klasa Junior)
    5 miejsce w mistrzostwach Europy (klasa Junior)
    1 miejsce w Monaco Kart Trophy
    1 miejsce w Margutti Trophy

    2000 - 4 miejsce w kartingowych mistrzostwach Europy (Formuła A),
    4 miejsce w kartingowych mistrzostwach świata (Formuła A)

    2001 - pierwsze wyścigi we włoskiej Formule Renault 2000
    2002 - drugie miejsce we włoskiej Formule Renault 2000, 4 zwycięstwa

    2003 - pierwsze wyścigi w Formule 3 Euro Series, 1 zwycięstwo
    1 miejsce w Formula 3 Masters na Sardynii

    2004 - 7 miejsce w Formula 3 Euro Series,
    2 miejsce w Formula 3 Grand Prix Macau

    2005 - 1 miejsce World Series by Renault, 4 zwycięstwa,
    2 miejsce w Formula 3 Grand Prix Macau

    2006 – kierowca testowy BMW Sauber F1 Team
    [motofakty.pl - link]
    Załączone pliki
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Tańsze bilety na Kubicę!

      Rozpoczyna się weekend Formuły 1 na torze Hungaroring pod Budapesztem. W zawodach tych wystartuje Robert Kubica! Sporo kibiców zamierza dopingować Polaka na miejscu, aby go wspierać w debiucie w wyścigu Formuły 1.


      I właśnie z myślą o nich organizatorzy GP przygotowali specjalną obniżkę cen biletów, sięgającą 30% w stosunku do cen biletów oferowanych on-line.

      Cena wejściówki gwarantującej dostęp do toru (bez miejsc siedzących) wynosi 100 euro za cały weekend (piątek, sobota, niedziela). Cena biletu na trybunę z miejscami siedzącymi wynosi 180 euro za cały weekend. Propozycja skierowana jest wyłącznie do kibiców z Polski.
      SZŁEM BOKIEM BO NIE SZŁO INACZEJ IŚC
      Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

      Komentarz


      • #4
        Widze, ze kolejny sport narodowy nam sie szykuje :szeroki_usmiech Szkoda, ze raczej na 100% nie bedzie jego nastepcy :?

        Komentarz


        • #5
          QBA, skad wiesz moja córa uczy sie juz jezdzic

          Komentarz


          • #6
            Witam
            Witam
            Obserwuje F1 od czasów Mansella, Bergera, Alesiego itd.
            Kubica ma szanse dużo zawojować . Myślę ze najważniejsze aby w pierwszym wyścigu dojechał w pierwszej 10 , i to byłby wielki sukces.
            Mam nadzieje ze wyrośnie nam drugi Mansell albo Szumi.
            Byłem na tym torze i to co mogę powiedzieć to to ze tor jest strasznie malowniczy z dużą różnicą wzniesień . W tamtym roku kierowcy narzekali
            na śliską nawierzchnie przez wdmuchiwany na niego piach.
            Wracając do Kubicy to mam nadzieje ze ten wyścig będzie początkiem wielkiej kariery naszego kierowcy

            P.s
            Miałem jechać na ten wyścig ze znajomymi , oni już SA na Węgrzech a ja …. w domu :?

            [ Dodano: Sob 05 Sie, 06 15:04 ]
            No to Kubica startuje z 10 miejsca

            Komentarz


            • #7
              No i koledzy mamy pierwszego Polaka w wyscigu F1.

              Po dzisiajszych kwalifikacjach GP Wegier w jutrzejszym wyścigu pojedzie z 9 pola startowego. BRAWO BRAWO

              Jak narazie wszyscy są pod wrażeniem występu Polaka, wyprzedził nawet kolegę z zespołu Nick'a Heidfeld'a.

              Miejmy naszieje że niedzielny występ bedzie równie udany jak i dzisiajszy

              cyt:
              "Robert Kubica w sobotnich kwalifikacjach pojechał wyśmienicie. Polakowi udało się awansować do finałowej sesji na ostatniej 10 pozycji. W trzeciej fazie kwalifikacji Robert nie poprawił swojego miejsca, co może sugerować, że jego bolid jest mocno zatankowany na wyścig.
              Nie zmienia to faktu, że Kubica zdeklasował swojego o wiele bardziej doświadczonego partnera z zespołu- Nicka Heidfelda, któremu nie udało się awansować do finałowej sesji kwalifikacyjnej.
              W pierwszej części kwalifikacji jak zwykle odpadli najsłabsi w stawce- kierowcy Super Aguri. Dołączyli do nich także Christian Klien, Nico Rosberg, Scott Speed oraz Christijan Albers. Michael Schumacher i Fernando przeszli do drugiej fazy sesji kwalifikacyjnej mimo iż do czasów obu kierowców sędziowie doliczyli po 2 sekundy, za przewinienia jakich dopuścili się podczas weekendu. Robert Kubica wykręcił czas 1:20,891 i z łatwością przeszedł dalej.
              Robert Kubica, rzutem na taśmę awansował do finałowej części kwalifikacji. Walkę w ostatnich minutach stoczył z Michealem Schumacherem. Robert miał trochę szczęścia, gdyż Schumacher przegrał z nim z powodu 2-sekundowej kary nałożonej przez sędziów. Nie zmienia to faktu, że Robert pojechał wyśmienicie i zobaczmy go w finałowej dziesiątce w walce o pole position. Z drugiej fazy sesji odpadli Nick Heidfeld, David Coulthard, Christian Klien, Tiago Monteiro oraz ukarani przez sędziów Alonso i Schumacher. "

              źródło: Formuła 1 - Dziel Pasję - Serwis F1
              Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

              Komentarz


              • #8
                No i stało się Kubica dotarł na 7 miejscu do Mety. Mimo tak ciężkiego wyścigu , poślizgu i złamanego spoilera dotarł do końca. Co trzeba mu przyznać ze ma talent , najbardziej podobało mi się jak skarcił bolidy Ferrari. Patrząc na czasy jakie stracił na lekkich błędach dojechał by w pierwszej piątce .Tylko on i M.S jechali do końca na oponach deszczowych.(Ale dojechał tylko KUBICA)
                Miejmy nadzieje ze w Turcji zobaczymy go w czasie wyścigu.

                Komentarz


                • #9
                  zdyskwalilifikowali go bo mial o 2kg za lekkie auto. bez komentarza.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X