Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Droższy płyn do spryskiwaczy?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Droższy płyn do spryskiwaczy?

    Ja już zmieniłem, bo jak się zaraz ruszy akcja po pierwszym pruszeniu śniegu, to kolejka na 10 aut do wymiany albo tylko nocne marznięcie w punktach 24h pozostanie.
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Droższy płyn do spryskiwaczy?

    Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia wprowadzającego podatek akcyzowy na spirytus przemysłowy. Efektem może być wzrost cen płynu do spryskiwaczy.

    Obecnie spirytus przemysłowy nie jest obłożony akcyzą. W przypadku wejścia w życie rozporządzenia resortu finansów, sytuacja ta zmieniłaby się radykalnie. Stawka podatku wynosiłaby 4 550 zł za 1000 l 100-procentowego alkoholu niezależnie, czy byłby to alkohol spożywczy, czy przemysłowy. Spirytus przemysłowy wykorzystywany jest tymczasem w produkcji płynu do spryskiwaczy. Zapobiega ona zamarzaniu płynu przy niskich temperaturach. Wprowadzenie akcyzy mogłoby spowodować wzrost cen płynów.

    - Coraz częściej spotykamy się z procederem odbarwiania alkoholu przemysłowego i sprzedaży go jako alkoholu spożywczego. Przygotowane przez Ministerstwo Finansów trzy rozporządzenia (dotyczące stawek podatku akcyzowego, wykonywania nadzoru podatkowego i zwolnienia z podatku akcyzowego – przyp. red.) mają na celu zapobieżenie takim sytuacjom – mówi Maria Hiż z resortu finansów.

    – Producenci płynu do spryskiwaczy, który złożą odpowiednie dokumenty potwierdzające, że alkohol przemysłowy wykorzystują tylko do celów przemysłowych, otrzymają zwrot podatku akcyzowego, w związku z czym ceny płynów nie powinny wzrosnąć – stwierdza Maria Hiż.
    [motofakty.pl - link]
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      No to bedzie nowa szara strefa,, płynu do spryskiwaczy''. To co sie gzieje to istna degrengolada,
      Ja do Czech mam blisko zamiast jechac po piwo to płyn sobie przywioze. :wink:

      Komentarz


      • #4
        Ja mam inne rozwiązanie.

        Kupuje w jakimś supermarkecie (Lider Price) wode zdemineralizowaną 5L za 2,50 brutto.

        Do tego koncentrat płynu do mycia szyb... DREITURM SprayFrish.

        404 - Artykułu nie znaleziono (na dole strony)

        Mieszam... i mam naprawdę dobry płyn do mycia szyb za niewielką kase

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bartolini1978
          No to bedzie nowa szara strefa,, płynu do spryskiwaczy''. To co sie gzieje to istna degrengolada,
          Ja do Czech mam blisko zamiast jechac po piwo to płyn sobie przywioze. :wink:
          dokładnie, ot typowo socjalistyczne podejście do zycia: podnosić podatki, akcyze, a potem regulować, kontrolować, karać, opłacając koszty tego właśnie z tych podatków. Brakuje? podnieść jeszcze bardziej! Nic, że krzywa Laffera, nic, że życie pokazuje iż to tak nie działa (vide-obniżka akcyzy na alkohol => wzrost wpływu do budżetu, obniżka CIT=>wzrost wpływu do budżetu) Jak powiedział kiedys śp. S.Kisielewski każda władza dąży do poszerzenia zakresu swej władzy choćby się miała nią udławić :evil:

          Co więcej, ministerstwo chce by dodawać środki, które są szkodliwe dla zdrowia przy wypiciu, ale.... kierowcy też to wdychają- i nie trzeba mieć okien otwartych- wystarczy nawiew podczas spryskiwania. Teraz oto będziemy wdychać truciznę bo jakiś sq.... wpadł na debilny pomysł jak zwiększyć wpływy do budzetu "walcząc z nielegalną dystrybucją alkoholu" . Pytanie, z iloma się przypadkami spotkaliście spożywania alkoholu z płynu ze spryskiwaczy?? Qrna to jakieś chore jest... :evil:
          Zapakowałbym takiego durnia do auta, najlepiej z rodziną i zapewnil 8-godzinną inhalację w oparach płynu jego pomysu :twisted:
          Garret

          -----------
          Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Garret
            Pytanie, z iloma się przypadkami spotkaliście spożywania alkoholu z płynu ze spryskiwaczy?? Qrna to jakieś chore jest...
            Tylko z wypiciem płynu BORYGO.. :diabelski_usmiech

            Ale czytałem gdzieś w necie, że domowym sposobem jakaś "destylarnia" w stodole na zabitej dechami wsi... odzyskiwała spirytus i robiła z niego tanią wódę.

            Uwagę zwróciło jakiemuś kontrolerowi, że firma kontrlowana sprzedaje jednemu odbiorcy około 30.000 litrów takiego płynu miesięcznie...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez bezduszny
              Zamieszczone przez Garret
              Pytanie, z iloma się przypadkami spotkaliście spożywania alkoholu z płynu ze spryskiwaczy?? Qrna to jakieś chore jest...
              Tylko z wypiciem płynu BORYGO.. :diabelski_usmiech

              Ale czytałem gdzieś w necie, że domowym sposobem jakaś "destylarnia" w stodole na zabitej dechami wsi... odzyskiwała spirytus i robiła z niego tanią wódę.

              Uwagę zwróciło jakiemuś kontrolerowi, że firma kontrlowana sprzedaje jednemu odbiorcy około 30.000 litrów takiego płynu miesięcznie...
              tak rok, albo 2 lata temu byla taka fajna akcja gdzies na wybrzezu chyba :diabelski_usmiech
              polak potrafi :!:
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                No to wiem na czym zarobię na Maybacha. Kupie 100.000 litrów płynu poczekam trochę i sprzedam dwa razy drożej . Dla klubowiczów upust :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bartolini1978
                  No to wiem na czym zarobię na Maybacha. Kupie 100.000 litrów płynu poczekam trochę i sprzedam dwa razy drożej . Dla klubowiczów upust :wink:
                  lepiej jakas kufloteke z tym otworzyc :diabelski_usmiech
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Po co aż tak inwestować w "rafinerię" do przerabiania ?

                    Przyjedź do nas... na granicy do kupienia lub zamówienia z dostawą w dowolne miejsce masz już gotowy produkt i w równie atrakcyjnej cenie.

                    Opakowania dowolne, naklejki podobno też... smak za to ten sam :diabelski_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      No to na melinach bedzie sprzedawany płyn do spryskiwaczy

                      Komentarz


                      • #12
                        no i po krzyku mozemy pic dalej plyn - minister odszczekal i doprecyzowal o co chodzi z tym podatkiem :diabelski_usmiech
                        nasza droga: www.wpzs.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Jabar1975, No to po Maybachu .... zara zara ale jeszcze plastik na butelki jest .
                          Czekamy na następny bubel naszego ministrana :|

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Jabar1975
                            no i po krzyku mozemy pic dalej plyn -
                            uf..na szczescie :szeroki_usmiech ale i tak sobie zapas zrobiłem :diabelski_usmiech
                            były:
                            L&K Combi 1.9 Ahf 2001r - ehhhhh
                            Passat Combi highline 1.8T Awt 2001r
                            jest:
                            Golf highline 3d 1.9 Asz 2001r

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X