Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Auto Trophy 2012" dla ©KODY Rapid

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Auto Trophy 2012" dla ©KODY Rapid

    zepter00, naprawdę nie wiem co to za felgi sa znaczki Skody od środka ale jaka nazwa nie wiem

  • #2
    "Auto Trophy 2012" dla ©KODY Rapid

    Krótko po wprowadzeniu na rynek, ©KODA Rapid zdobywa wyróżnienie w konkursie „Auto Trophy 2012” w kategorii „Najbardziej przystępny samochód”. Podczas gali nagrody przyznano także modelom Citigo i Yeti.

    Zdobycie nagrody „Auto Trophy 2012”, przyznawanej przez czasopismo Auto Zeitung, to już drugie wyróżnienie dla tego modelu. Rapid zajął również trzecie miejsce w rankingu „Złotej kierownicy”, organizowanym przez Auto Bild.
    Źródło: Skoda Auto

    Przy okazji warto wspomnieć o wynikach testów zderzeniowych NCAP, w których Skoda Rapid uzyskała 5 gwiazdek:

    SKODA RAPID
    ocena łączna (gwiazdki): 5
    - bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 94%
    - bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 80%
    - bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 69%
    - ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 71%

    Więcej na samar.pl

    Ciekawym faktem jest, iż potężna kampania promocyjna Skody Rapid sprawiła, że nawet osoby totalnie nie zainteresowane marką czy motoryzacją znają już ten model. Nie wszyscy wypowiadają się pochlebnie o wizerunku auta. Lecz co najważniejsze Rapid wzbudza emocje i skłania do dyskusji. Czy odniesie sukces?
    Ja tu tylko sprzątam...

    Komentarz


    • #3
      Jak widac w watku o Rapidzie, wzbudza on czasami skrajne emocje, natomiast w kontekscie artykulu, cekawym jest ze nagrody dostaja trzy skody, z czego dwie swiezo wprowadzone na rynek, a po dwa, ze akurat "przypadkiem" nagrody rozdaje "Auto Zeitung", a nie jakas branzowka z francji, wloch, czy ogolnoeuropejska...

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez yogi_at_pozen
        Jak widac w watku o Rapidzie, wzbudza on czasami skrajne emocje, natomiast w kontekscie artykulu, cekawym jest ze nagrody dostaja trzy skody, z czego dwie swiezo wprowadzone na rynek, a po dwa, ze akurat "przypadkiem" nagrody rozdaje "Auto Zeitung", a nie jakas branzowka z francji, wloch, czy ogolnoeuropejska...
        Dokładnie.
        Z drugiej strony czy nie zakrawa to na śmiech i wciskanie ludziom papki. Auto które dopiero zadebiutowało , jeszcze nie widac go za wiele na drogach już wygrywa takie plebiscyty i przegrywa z naprawdę "przystępnymi" samochodami, których "przystępność" można już liczyć w konkretnych sztukach sprzedanych i porównać z konkurencją. Nie wspominając też ocenie jak sie ma owa "przystępność" takich aut dla średnio zamożnego Europejczyka a statystycznego Polaka plus specyfika konkretnego rynku - co przeciętny "target" uważa za "przystępne" i czego oczekuje od takiego pojazdu
        Jakaś farsa, podobnie jak wiele "plebiscytów" w ostatnich latach np ostatnio silnik roku dla 1.0 ecoboost forda.
        A 5 gwiazdek w dzisiejszych czasach to żadne halo. Producenci wiedzą jak zrobić auto aby ten wynik osiągnąć. Co nie znaczy że wszyscy to robią (np ostatni wynik loggy)
        Fajnie, że poddano to dyskusji tutaj bo takie wyniki takich plebiscytów właśnie są często "dyskusyjne".

        Komentarz


        • #5
          Siedziałem, koszmarne auto.

          Komentarz


          • #6
            yogi_at_pozen, Alonzo_, bez teorii spiskowych. Podobno w plebiscycie tym czytelnicy oddaja głosy i to na ich podstawie są przyznawane nagrody, a nie wyboru redakcji.
            Ja tu tylko sprzątam...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Puchacz
              yogi_at_pozen, Alonzo_, bez teorii spiskowych. Podobno w plebiscycie tym czytelnicy oddaja głosy i to na ich podstawie są przyznawane nagrody, a nie wyboru redakcji.
              OK Puchacz.
              Ale co jest bardziej miarodajne ocenianie czy auto jest przystępne na podstawie ile rzeczywiście aut się sprzedało w określonym czasie czy to wg tego co sie komu wydaje gdy zobaczył auto w gazecie? W przypadku Rapida może być niejednokrotnie tak, jak w naszym tu temacie "rapidowym" czyli , że pierwsze pozytywne reakcje po artykule i fotkach ( pomijam czy napisanym obiektywnie czy nie) zostaną zweryfikowane na NIE po kontakcie z autem i spojrzeniu dokładnym w cennik.
              Chyba, że bierzemy tylko cenę bazową czy też jakąś tam atrakcyjną wersję dla segmentu i konkurencji i porównujemy tylko te wartości i mówimy że to ma najlepsza cenę do tego co oferuje, i np dlatego uważamy że jest najbardziej przystepne. Ale wtedy do tego nie trzeba plebiscytów tylko analiza cenników i parametrów aut z danych producentów i cenników i możemy sobie ocenić "teoretyczną" przystępność.
              OK ja to rozumiem. To dla mnie taka psychologiczna zagrywka . Żeby bardziej zaznaczyć że to wybór klientów robi się plebiscyt (podobnie jak na najlepsze forum np w AŚ :diabelski_usmiech ) czyli to samo co w redakcji można by zrobić ale samo dodanie to że lud tak wybiera ma nieporównywalnie większa siłę przebicia. A o to w sumie chodzi przy debiucie.

              To tak wg mnie. Mój sposób widzenia tego. Ale przecież mogę sie mylić.
              Pozdro

              Komentarz


              • #8
                5 * to faktycznie żaden wyczyn, ale Skoda za duzo modeli z pięcioma nie miała do tej pory, więc znaczy się, że idą do przodu. Skoro Rapid dostał 5 *, to nowa O III z pewnością też będzie miała tyle.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X