Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obecnie śmigam na Synthoil High Tech 5W-40, czy warto zmienić na Synthoil Energy 0W-40?

    Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY.pdf/$file/1306%20Synthoil%20High%20Tech%20SAE%205W-40_EN.pdf
    Motoröle, Additive und Autopflege von LIQUI MOLY | LIQUI MOLY.pdf/$file/1360%20synthoil%20energy%20SAE%200w-40_EN.pdf
    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

    Komentarz


    • Witam kolegów. U mnie wybór padł za namową PAOLO ESCO Na statoil lazerway LL 5W30 full syntetyk - obecnie od poczatku w aucie byl lany mobil1 5W50.

      Mam zamiar zastosowac płukanke. Zobaczymy jak silniczek bedzie sprawowal.
      Mial ktos moze doswiadczenie z tymze olejem?:>

      www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
      GrAnAtOwA bOmBa
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

      Komentarz


      • Zamieszczone przez t00m3q
        lazerway LL 5W30
        zalej, sam zobaczysz.
        Zamieszczone przez t00m3q
        full syntetyk
        potwierdzone +- 30% PAO, nie "full" ale i tak dobrze będzie się sprawował. Dodaj opinię po wymianie i pamiętaj max 15 tys km i zmiana (pomimo tego, że olej jest LL).
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz


        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
          Zamieszczone przez t00m3q
          lazerway LL 5W30
          zalej, sam zobaczysz.
          Zamieszczone przez t00m3q
          full syntetyk
          potwierdzone +- 30% PAO, nie "full" ale i tak dobrze będzie się sprawował. Dodaj opinię po wymianie i pamiętaj max 15 tys km i zmiana (pomimo tego, że olej jest LL).
          Wiadomix wszystko zaraportuje :roll:

          www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
          GrAnAtOwA bOmBa
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

          Komentarz


          • t00m3q, a gdzie w końcu i za ile kupiłeś tą oliwę ?
            SPOT Poznań:
            .....
            ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


            Error 503 Wojtas Unavailable :P

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Zamieszczone przez t00m3q
              lazerway LL 5W30
              zalej, sam zobaczysz.
              Zamieszczone przez t00m3q
              full syntetyk
              potwierdzone +- 30% PAO, nie "full" ale i tak dobrze będzie się sprawował. Dodaj opinię po wymianie i pamiętaj max 15 tys km i zmiana (pomimo tego, że olej jest LL).
              Ale AEE to konstrukcja z lat 60-tych z bardzo luźnym spasowaniem, mocnym rozcieńczaniu benzyną, dlatego lepszym wyborem będzie LM Synth 0W-40, a nawet 50.
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Wojtas_Poznań, alledrogo 135zł+19zł przesyłka za 4 litrowy baniaczek
                na stacji benzynowej byłem to był flaszki tylko po 1l i kosztowalo prawie 50zł/L (48,99) czy jakos tak wiec opylało się

                [ Dodano: Czw 28 Mar, 13 13:20 ]
                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Zamieszczone przez t00m3q
                lazerway LL 5W30
                zalej, sam zobaczysz.
                Zamieszczone przez t00m3q
                full syntetyk
                potwierdzone +- 30% PAO, nie "full" ale i tak dobrze będzie się sprawował. Dodaj opinię po wymianie i pamiętaj max 15 tys km i zmiana (pomimo tego, że olej jest LL).
                Ale AEE to konstrukcja z lat 60-tych z bardzo luźnym spasowaniem, mocnym rozcieńczaniu benzyną, dlatego lepszym wyborem będzie LM Synth 0W-40, a nawet 50.

                :zastrzelic to mnie zabiłeś teraz :shock:

                www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                GrAnAtOwA bOmBa
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                Komentarz


                • Zamieszczone przez t00m3q
                  na stacji benzynowej byłem to był flaszki tylko po 1l i kosztowalo prawie 50zł/L (48,99)
                  marża prawie jak w ASO :lol: :diabelski_usmiech
                  SPOT Poznań:
                  .....
                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                    Zamieszczone przez t00m3q
                    na stacji benzynowej byłem to był flaszki tylko po 1l i kosztowalo prawie 50zł/L (48,99)
                    marża prawie jak w ASO :lol: :diabelski_usmiech
                    taa teraz tylko mnie seba zamotał bo nie wiem czy lac czy nie lac ewntualnie wystawie na allegro spowrotem ale poczekam moze ktos jeszcze sie wypowie w temacie tego Lazzerway 5w30? Lać cz nie lać - oto jest pytanie.

                    www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                    GrAnAtOwA bOmBa
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez t00m3q
                      to mnie zabiłeś teraz
                      "nie róbmy jaj z powodu jakiegoś oleju" :spin: Nie masz LPG, nie panikuj, po prostu zalej ten olej...

                      t00m3q - trzeba było dodać, że ten samochdó ma przebieg rzeczywisty tylko 44 tys. km.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                        nie panikuj, po prostu zalej ten olej...
                        dokładnie a jak potrzebujesz wsparcia, to też sobie taki kupię i równocześnie zalejemy nasze fury.... będzie podwójny raport olejowy :P
                        tylko wpierw muszę porozmawiać z moim rozrządem co on na to
                        SPOT Poznań:
                        .....
                        ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                        Error 503 Wojtas Unavailable :P

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                          wpierw muszę porozmawiać z moim rozrządem co on na to
                          napewno będziecie zadowoleni.
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz


                          • LPG nie mam ale planuje zamontowac nie wiem czy w tym roku ale plan jest wtedy rozumiem inny olej odrazu?

                            www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                            GrAnAtOwA bOmBa
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                            Komentarz


                            • w sumie to ostatnia sprawa jak mnie nurtuje, to: czy na okres wiosna->jesień zalewać olejem 5w.. czy lepiej 0w... ? i dalej rozważając: ..w30 czy ..w40 ? heh, tak to jest jak człowiek niekumaty ops:
                              SPOT Poznań:
                              .....
                              ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                              Error 503 Wojtas Unavailable :P

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez t00m3q
                                inny olej
                                jak zamontujesz LPG to "pogadamy" :wink:
                                Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                                czy na okres wiosna->jesień zalewać olejem 5w.. czy lepiej 0w... ?
                                przy LazerWay LL 5W/30 (RAVENOL Suche auf RAVENOL | RAVENOL ) nie będziesz musiał zmieniać SAE oleju... bo zarówno w zimie jak i w lecie ten olej sprawuje się naprawdę dobrze (wymiana co 15 tys km... nie LL - oczywiście).
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  przy LazerWay LL 5W/30 nie będziesz musiał zmieniać SAE oleju... bo zarówno w zimie jak i w lecie ten olej sprawuje się naprawdę dobrze
                                  to już chyba wiem co kupię :idea:

                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  wymiana co 15 tys km... nie LL - oczywiście
                                  ależ oczywiście.... wymiana CO ROK :szeroki_usmiech
                                  SPOT Poznań:
                                  .....
                                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                  Komentarz


                                  • No nie mogę znaleźć, jaki TBN ma Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez grzelski
                                      jaki TBN ma Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40
                                      >10, o czystość czy zakwaszenie się nie martw przy regularnych wymianach.
                                      Konrad
                                      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                      90 konny AGRessor
                                      PerfectServiceBy DGW
                                      WhitePride :smokedevil

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez grzelski
                                        jaki TBN ma Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40?
                                        TBN 9,6 mg KOH/g ,
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zamieszczone przez t00m3q
                                          to mnie zabiłeś teraz
                                          "nie róbmy jaj z powodu jakiegoś oleju" :spin: Nie masz LPG, nie panikuj, po prostu zalej ten olej...

                                          t00m3q - trzeba było dodać, że ten samochdó ma przebieg rzeczywisty tylko 44 tys. km.
                                          PAOLO pisałem tobie na PW w pierwszej wiadomości dotyczacej oleju pisalem ze 97 rok 44 tys przebiegu i jakie odcinki jezdze ;D przejrzyj wiadomosci ale czy to ma teraz jakies znaczenie?

                                          www.wantrejce.pl domowe obiady z dowozem do firmy, szkoły i domu
                                          GrAnAtOwA bOmBa
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...078608#1078608

                                          Komentarz


                                          • Panowie porówna ktoś Energy 0W-40 z High Tech 5W-40? W łapska wpadła mi ulotka w której jest porównanie, w 3 kategoriach 0W40 jest lepszy.
                                            - Zużycie paliwa
                                            - Redukcja tarcia i zużycia
                                            - Szybkość dotarcia oleju

                                            Prawda to czy producent ma ciśnienie na Energy 0W-40?
                                            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez andrzej111
                                              Panowie porówna ktoś Energy 0W-40 z High Tech 5W-40? W łapska wpadła mi ulotka w której jest porównanie, w 3 kategoriach 0W40 jest lepszy.
                                              - Zużycie paliwa - niższa lepkość to mniejsze opory więc raczej prawda
                                              - Redukcja tarcia i zużycia - w fazie rozruchu do uzyskania temperatury roboczej może mieć przewagę nad 5W
                                              - Szybkość dotarcia oleju - wiadomo 0W jest szybsze od 5W - również niższa lepkość w ujemnych temperaturach

                                              Prawda to czy producent ma ciśnienie na Energy 0W-40?
                                              - myślę że prawda zresztą już ktoś wstawiał analizę SYNTHOIL- a 0W i 5W z których wynikało że 0W jest lepszy - ENERGY 0W40 to chyba największy wypas z LM

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez REXAX
                                                Zamieszczone przez andrzej111
                                                Panowie porówna ktoś Energy 0W-40 z High Tech 5W-40? W łapska wpadła mi ulotka w której jest porównanie, w 3 kategoriach 0W40 jest lepszy.
                                                - Zużycie paliwa - niższa lepkość to mniejsze opory więc raczej prawda
                                                - Redukcja tarcia i zużycia - w fazie rozruchu do uzyskania temperatury roboczej może mieć przewagę nad 5W
                                                - Szybkość dotarcia oleju - wiadomo 0W jest szybsze od 5W - również niższa lepkość w ujemnych temperaturach

                                                Prawda to czy producent ma ciśnienie na Energy 0W-40?
                                                - myślę że prawda zresztą już ktoś wstawiał analizę SYNTHOIL- a 0W i 5W z których wynikało że 0W jest lepszy - ENERGY 0W40 to chyba największy wypas z LM
                                                Jest jeszcze 0w30 z LM :P
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                  Jest jeszcze 0w30 z LM
                                                  - jest wiadomo tylko ciekawe jak by wypadł w tym samym silniku w porównaniu z LM 0w40 - kto wie :wink: to by musiał leonn sprawdzić bo miał by porównanie

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Pidziek
                                                    Sebastian_M26 napisał/a:
                                                    Silniki TSI wytwarzają masę pary wodnej w porównaniu do turbo mpi. Woda ta jest kwaśna, rozsądek podpowiada stosowanie wysokiego TBN 11-13. W dalszym ciągu uważam, że 504.00 to norma ekologiczna, negatywnie wpływająca na ochronę mechaniczną silnika, tzn. spełniającą dyrektywę celowego postarzania produktu.


                                                    A co z syfem na zaworach w TSI ....pozostałościami po popiołach.
                                                    Pidziek - czy z tego wynika, że do TSI lepsze są oleje low saps z norną 504.00 niż wysokopiołowe 502.00?
                                                    A ja już szukałem jakiegoś 502.00 na kolejną wymianę do mojego CDAA. Do tej pory było 504.00 (ostatnio Motul) i wymiana co 15 kkm.
                                                    To które są w końcu lepsze do mojego silnika?
                                                    Chciałbym dobrej ochrony, ale syfu na zaworach też nie chcę.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X