Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Znalazłem Platinum Pro 0w40 na stacji benzynowej Orlen :szeroki_usmiech . I na tym moja radość się skończyła . Któryś menago w Orlenie nie nosił czapeczki i w czasie upałów przegrzało mu pod deklem - 69,90 zł za 1l. oleju :shock: !
    Czy Orlen chce żeby to kupować? W tej cenie to produkt do oglądania!!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez degenerat
      Znalazłem Platinum Pro 0w40 na stacji benzynowej Orlen :szeroki_usmiech .

      - 69,90 zł za 1l. oleju :shock: !
      Ktoś przecież musi sponsorować te wszystkie gwiazdy :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sebastian_M26
        Zamieszczone przez blade232
        Co sądzicie o 0w30 do tsi ?
        Absolutnie się NIE nadaje !!!
        Dlaczego?
        Stosowałem i dalej są stosowane oleje 0w30 (z wysoką lepkością wysokotemperaturową) w silniku CAVD (1.4 TSI 160KM). Silnik działa świetnie, żadnych problemów (w tym i z napinaczem i łańcuchem) – przebieg ok. 130 tys. km.
        W silniku CHPA wydaje mi się, że lepiej się sprawdza 0w40. Ale jeszcze potestuję 0w30.

        Komentarz


        • Bo likwiduje najwiekszą zaletę TSI pędzonego na wysokolepkościowych olejach tj. przyjemny dźwięk obijającego się łańcucha o obudowę i strzelanie napinacza.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Sebastian_M26
            Bo likwiduje najwiekszą zaletę TSI pędzonego na wysokolepkościowych olejach tj. przyjemny dźwięk obijającego się łańcucha o obudowę i strzelanie napinacza.
            Mam rozumieć że 0w30 będzie lepsze do TSI i rozrządu :?:
            Pytam poważnie gdyż zaczynam dopiero przygodę ze swoją CAXA i nie mam w tej kwestii żadnego porównania i będzie to pierwsza wymiana oleju.
            blade232

            Komentarz


            • Zamieszczone przez blade232
              Pytam poważnie gdyż zaczynam dopiero przygodę ze swoją CAXA i nie mam w tej kwestii żadnego porównania i będzie to pierwsza wymiana oleju
              To weź jeszcze pod uwagę 0W40 :idea:
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • 0W nie równe 0W, oznacza tylko max. 6200CSS w -35C, te najlepsze mają po 5 tysięcy w -35
                5W to aż max. 6600 i to mierzone przy -30C, i tak w górę
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • W mojej Octavi 1,6 MPI zalałem Mobil 1 New Life 0w40 i stwierdzam ze silnik jakby głosniej chodził i auto dużej sie nagrzewało tzn dzis przy 7 stopniach na dworze wskazówka od tem wskoczyła na srodek dopiero po przejechaniu 5km wcześniej był zalewany long life 5w30

                  Komentarz


                  • Pytanie z innej beczki, chodzi o najtańszy 5W-40 w ilości 10-20L, czy znajdę taniej niż mannol i pemco 5L w cenie 67 i 76 zł z wysyłką?
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • Sebastian_M26, oczywiście! Widziałem ostatnio w .... poczujesz się rozczarowany ... w Biedronce olej Kujawski z 1-wszego tłoczenia very very atrakcyjnej cenie. Pytanie Twoje zadaj w dziale ogłoszenia komercyjne a dwa jeśli chcesz być traktowany poważnie to bądź poważny odnośnie 0W30.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez mati8201
                        W mojej Octavi 1,6 MPI zalałem Mobil 1 New Life 0w40 i stwierdzam ze silnik jakby głosniej chodził i auto dużej sie nagrzewało tzn dzis przy 7 stopniach na dworze wskazówka od tem wskoczyła na srodek dopiero po przejechaniu 5km wcześniej był zalewany long life 5w30
                        To jest normlane. Przyzwyczaić się powoli możesz jak jeździsz tylko krótkie odcinki to masz ten sam zgryz co ja.
                        - Superb
                        - Panda 1.2

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez crom.de
                          Zamieszczone przez mati8201
                          W mojej Octavi 1,6 MPI zalałem Mobil 1 New Life 0w40 i stwierdzam ze silnik jakby głosniej chodził i auto dużej sie nagrzewało tzn dzis przy 7 stopniach na dworze wskazówka od tem wskoczyła na srodek dopiero po przejechaniu 5km wcześniej był zalewany long life 5w30
                          To jest normlane. Przyzwyczaić się powoli możesz jak jeździsz tylko krótkie odcinki to masz ten sam zgryz co ja.
                          Czyli, że to normalne, że na oleju 0w silnik się dłużej nagrzewa niż na 5w? Jeżeli by tak faktycznie miało być to w zimie trochę uciążliwe szczególnie przy LPG.

                          Komentarz


                          • Czyli, że to normalne, że na oleju 0w silnik się dłużej nagrzewa niż na 5w? Jeżeli by tak faktycznie miało być to w zimie trochę uciążliwe szczególnie przy LPG.
                            Nie zauważyłem takiej korelacji jednakże 0W lepiej smaruje juz w niższych temperaturach.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                              Pytanie z innej beczki, chodzi o najtańszy 5W-40 w ilości 10-20L, czy znajdę taniej niż mannol i pemco 5L w cenie 67 i 76 zł z wysyłką?
                              jest jeszcze Champion 5w40, który możesz odebrać w wielu punktach na terenie kraju za darmo

                              eMAG.ro

                              4L za 60zł

                              Komentarz


                              • Sebastian_M26, to kup gdzieś z beczki na litry. Skoro i tak może być byle jaki.

                                Zamieszczone przez aronus
                                Czyli, że to normalne, że na oleju 0w silnik się dłużej nagrzewa niż na 5w?
                                Moim zdaniem tak. Tak było w 1.6 w O1 gdzie przeszedłem dokładnie z 5W40 na 0W40. Na 5W40 wskazówka wody szybciej dobijała do 90*.
                                - Superb
                                - Panda 1.2

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez crom.de
                                  jak jeździsz tylko krótkie odcinki to masz ten sam zgryz co ja
                                  To może jednak Statoil Lazerway LL 5W30 :idea:
                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                  =================================================

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez endryu
                                    Zamieszczone przez crom.de
                                    jak jeździsz tylko krótkie odcinki to masz ten sam zgryz co ja
                                    To może jednak Statoil Lazerway LL 5W30 :idea:
                                    w sumie daje radę :idea: testowałem na krótkich odcinkach w specyficzne sposoby :lol: silnik się nie rozleciał przyjemny pomruk spod machy jest... nic nie dzwoni, rozrząd ok, nic tylko lać i stać w korkach :P :wink: pozostał mi jedynie do sprawdzenia podczas zimy stulecia.... ale u nas w kraju to sorry ale taki mamy klimat i mogę się nie doczekać :diabelski_usmiech
                                    SPOT Poznań:
                                    .....
                                    ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                    Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez endryu
                                      To może jednak Statoil Lazerway LL 5W30 :idea:
                                      Dam szansę temu 0W30 do meguin'a. Jak będzie dalej kaka to najwyżej w czasie mrozów jakieś 5W30 Vollsynthetisch. Ostatnio nawet pstryknąłem zdjęcie pod robotą. 8 km jazdy, średnia 61/h.
                                      Załączone pliki
                                      - Superb
                                      - Panda 1.2

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez crom.de
                                        Zamieszczone przez endryu
                                        To może jednak Statoil Lazerway LL 5W30 :idea:
                                        Dam szansę temu 0W30 do meguin'a. Jak będzie dalej kaka to najwyżej w czasie mrozów jakieś 5W30 Vollsynthetisch. Ostatnio nawet pstryknąłem zdjęcie pod robotą. 8 km jazdy, średnia 61/h.
                                        Przecież to od temperamentu zależy oraz ogólnie pojmowanego stylu jazdy.

                                        Ps. Swoją drogą jest coś nie tak chyba że masz duże prędkości to mimo wszystko schłodzi trochę furę.

                                        Dużo też zależy od wilgotności powietrza.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pedros
                                          Przecież to od temperamentu zależy oraz ogólnie pojmowanego stylu jazdy.

                                          Ps. Swoją drogą jest coś nie tak chyba że masz duże prędkości to mimo wszystko schłodzi trochę furę.
                                          A jak wynika z Spalanie, benzyna - Škoda Superb - alojz - Motostat u kolegi crom.de, to jeździ "dynamicznie" i "normalnie" i spalanie ma niskie w obu przypadkach.
                                          crom.de, napisz coś o stylu normalnym, dynamicznym, parametrach Twojej jazdy. Bo tu się to przekłada do zachowania się oleju :idea:
                                          Bo u mnie jest różnica w obu stylach jazdy (spalaniu). U mnie spalanie "normalne" jest podobne jak u kolegi "dynamiczne".
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • crom.de, a kiedy zmieniasz auto?

                                            Komentarz


                                            • leonn, Pandę na Citigo? Nie wiem chyba dopiero jak dziecko pośle do przedszkola :-P

                                              pedros, ale co ma być nie tak? Chłodnica zimna, a do pracy zawsze jadę szybciej bo mam problem zebrać się z domu :-P często trzeba jakichś maruderow wyprzedzić tak samo było w dniu wykonania zdjecia.

                                              endryu, na tą śmieszną wskazówkę z motostat nie masz co patrzeć ;-) generalnie styl jest ten sam co MPI choć uchwyt w drzwiach żony częściej trzeszczy :diabelski_usmiech
                                              - Superb
                                              - Panda 1.2

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez crom.de
                                                pedros, ale co ma być nie tak? Chłodnica zimna, a do pracy zawsze jadę szybciej bo mam problem zebrać się z domu często trzeba jakichś maruderow wyprzedzić tak samo było w dniu wykonania zdjecia.
                                                W odniesieniu do mojej Skody BFQ to po 1 KM mam 50 stopni (miasto) a w trasie po 3 km 70 stopni.

                                                Przy włączonym ogrzewaniu nie dochodzę do 100 stopni.
                                                Przy podobnych temperaturach. :diabelski_usmiech


                                                Edit: piszę o temperaturze płynu chłodzącego ale tutaj te wartości są zbliżone ze względu na chłodnice oleju i termiczny styk oleju z płynem przez nią.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez crom.de
                                                  Chłodnica zimna
                                                  Trochę pomoże Owiewki samochodowe HEKO a na pewno będzie czyściej
                                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                  =================================================

                                                  Komentarz


                                                  • crom.de, o superb pytam?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X