Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie wiem jak jeżdżę tylko na 300V 10W-40.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Zamieszczone przez zsolpyw
      Nic nie pomoze bo to jest lepkosc 'zimnego oleju'. Im nizsza tym zawsze jest lepsza. Natomiast zwiekszanie drugiego czlonu lepkosci cos tam zmniejsza pobor przy nieszczelnych piescieniach. Mozesz niby dac 5W50. Ale masz ewidentnie problem mechaniczny. Pobor oliwy maly jak na takie silniki, ale ewidentnie wyglada ze jeden tlok przepuszcza. Mam pomysl eksperymentu przed remontem ewentualnym... mozliwe ze masz pierscienie oblepioe nagarem, nagar w rowkach tlokow.... moznaby sprobowac zastosowac bardzo agresywna plukanke (np. BG109). Moze bylaby szansa rozpuscic nagary. Jak nie pomoze o pewnie remont pomoze
      Warto spróbować. Robienie remontu przy przebiegu 80 000 to dla mnie jakaś abstrakcja.

      Komentarz


      • Na jakich olejach jezdzisz ?? Jak Castrol Magnatec to rob plukanke :twisted:
        ja bym zastosowal te BG109, to b. silny srodek. Moze wczesniej na pare tysiecy do oleja jakas slabiej dzialajaca i przed wymianana dolac BG109...

        tylko poczekaj na opinie madrzejszych odemnie
        Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

        Jeżdżę w blasku
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

        Komentarz


        • Jeżdżę na M1 0w40. Zmieniam raz w roku (10 - 15 kkm).

          Komentarz


          • Zamieszczone przez tourtour
            Jeżdżę na M1 0w40. Zmieniam raz w roku (10 - 15 kkm).
            Ile ci bierze tego M1 ?
            Leon 1.6 16V 105 KM

            Komentarz


            • ja osobiście nie łączę zastosowania płukanki z wiarygodnością oleju, na którym jeździ auto, a faktem, że płukanka ma pomóc i umożliwić dokładniejsze opróżnienie uładu ze zużytego oleju (a nie zdziałanie cudu również)
              a resztki zużytego oleju wpływają np. na lepkość otrzymaną po zalaniu nowego oraz na jego formulację (oczywiście w ograniczonym zakresie, ale wpływają)
              wspomniał o tym kolega tomek evo, sprzedawca, a bardzo rozsądnie się wypowiadający

              Komentarz


              • Zamieszczone przez tourtour
                Jeżdżę na M1 0w40.
                czyli na bardzo dobrym oleju (M1 0W40 aż nadto spełnia wymagania silnik 1.6 BFQ) , który powinien w pełni chronić/smarować ten silnik. Wątpliwa sprawa, by sama zmiana oleju zdziałała cuda ale jeżeli ewentualna zmiana lepkości ma pomóc to zalej Neste 5W50. Płukanka a zwłaszcza "agresywna" nie jest wskazana. Mobil1 ma w sobie wystarczający potencjał neutralizacji kwaśnych produktów spalania-wysoki TBN, by w silniku nie pozostawić syfu.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • tourtour, a sprawdzales kompresje, probe olejowa ????

                  Przy taki malym przebiegu i na dobrym oleju uszkodzenie pierscieni jest niespotykane raczej... a tymbardziej jednen tlok, dosc dziwne... dlatego obstawialem nagar. Ale skoro lales M1 i rozsadnie wymieniales wiec tez malo prawdopodobne.

                  Zmiana oleju moze zmniejszy spozycie, ktore i tak jest male, ale nic nie naprawi
                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                  Jeżdżę w blasku
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                  Komentarz


                  • Kompresji nie mierzyłem. Nie mam miernika. W weekend podjadę do jakiegoś warsztatu i poproszę o pomiar.

                    Mam trochę mętlik w głowie. Pobór oleju niewielki, silnik pancerny, olej raczej dobry, zmieniany na czas. Pytanie do Paolo czy płukanka coś może zaszkodzić?

                    Do tej pory między wymianami nie stosowałem płukanek. Zlewałem to co było i zalewałem świeży olej.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tourtour
                      Kompresji nie mierzyłem
                      łeeee no to może od tego trzeba było zacząć...nie ma co dywagować. Sprawdź kompresję - u kumatego mechanika a potem ew. można się zagłębiać "dalej".
                      Zamieszczone przez tourtour
                      czy płukanka coś może zaszkodzić?
                      ja bym nie stosował żadnej agresywnej płukanki, na razie nie ma to w Twoim przypadku sensu. Mobil1 0W40 jest na tyle dobry jakościowo, że wstrzymałbym się przed jakimiś ruchami z olejem i płukankami. Kompresja-pierścienie-świece-przewody-jakiś problem z wypadającym zapłonem :roll: ... szedł bym tym tropem.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • czy zmiana gestosci cos pomoze koledze? czy zmienic na 5w40 lub 5w50? czy ogolnie 2.0 tsi to szrot i niech zostanie na 5w30 castrola? bo taki to pewnie BMW leje. opisalem strone wczesniej problem kolegi ale w tym gaszczu odpowiedzin sie pogubilem :wink:

                        Komentarz


                        • Do silnika BSE wchodzi aż 4,5l oleju? Miałem dziś zamówić m1 new life 0w40 ale tchnelo mnie, że bańka 4l to będzie za mało.

                          Przy okazji chce Was zapytać, bo zbliża się wymiana czy brać do tego oleju filtr Mann czy może być Filtron?
                          Moje 1.6 MPI BSE

                          Komentarz


                          • Do BSE pod max wchodzi 4,7l, ja daje filtry knechta, a czy są lepsze od filtrona? Nie wiem, może, ale na pewno pare zł droższe :wink:

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez naver
                              Do silnika BSE wchodzi aż 4,5l oleju?
                              :shock:
                              Mojej 2.0 na max. wchodzi 4,5 litra, a do 3/4 bagnetu 4,3 l z wymianą filtra oczywiście.

                              филип
                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                              Komentarz


                              • Link zapożyczony od elemenateur - Serwis olejowy :bajer


                                Skoda wrowadza nowy"pakiet wyposażenia" dla Octavek ... :2kc
                                Załączone pliki
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Nie ma śmiania. Używam zaworka Fumoto. Bardzo fajna sprawa.

                                  Komentarz


                                  • Pytanie w sprawie olejow orlen. W sklepach malo jest 0w40 czy wycofali? Co z linia Platinum Pro czy jest to do dostania?

                                    Komentarz


                                    • Tankuję tylko na Orlenie i nie widzę Platinum Pro tylko zwykłe, ale też ceny są wysokie, taki urok stacji beznynowych. W hurtowniach z których korzystam też widziałem tylko zwykłe, nawet niedawno kupowałem dla kogoś Orlen Diesel 5w40. Ta linia Platinum Pro przypomina mi sytuację z serią Quazar Lotosa, fajne oleje i niby do kupienia ale nikt ich nie widział w sklepach, a serwisowo Kia i Subaru w chorych cenach. Biały kruk :lol: A potem zdziwienie że ludzie nie kupują i nie zalewają, na dodatek nie ma dobrej reklamy, prasy, i brak na stacjach to jak ma być dobrze? :roll: Kiedyś pamiętam jak często korzystałem z BP, to najpierw były tylko ich oleje a potem w ramach grupy, pojawił się Castrol i nic więcej nie było, teraz nie wiem jak jest bo już nie tankuje u nich :roll:

                                      Komentarz


                                      • Ja do 1.6 SR wlewam mobil 2000 10w40

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez robertowicz
                                          W sklepach malo jest 0w40 czy wycofali?
                                          ostatnio widziałem Platinum 0W40 i 0W30 na stacji Orlen - trasa A2 Warszawa - Poznań. Cena Platinum 0W30 na półce ... 83 zł za 1 L :shock:

                                          Obecnie czekam na paczkę od konkona celowo zamówiłem do sprawdzenia Lotosa 5W40 i 5W30 z VW 504.00/507.00 :bajer Porównam je z Shelem 0W30, który jest poprawny ale nie urywa.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec
                                            Tankuję tylko na Orlenie i nie widzę Platinum Pro tylko zwykłe, ale też ceny są wysokie, taki urok stacji beznynowych...
                                            Pisałem, że znalazłem na stacji Platinum Pro 0w40 za 69,90 zł za 1l :shock: . Ceny zaporowe.
                                            Tu można zamówić Platinum MaxPower 0w40 i 0w30 w rozsądnych cenach - Petro-Oil Zachód Sp. z o.o. - Autoryzowany Dystrybutor ORLEN OIL i PLATINUM - Szczecin. Oleje silnikowe, hydrauliczne, przekładniowe, żeglugowe, smary, płyny do chłodnic, płyny hamulcowe oraz kosmetyki i akcesoria samochodowe, olej silnikowy, olej hydrauliczny, olej przekładniowy

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Arek_VI
                                              Nie ma śmiania. Używam zaworka Fumoto. Bardzo fajna sprawa.
                                              Czy może Kolega zdradzić, która to wersja (typ) zaworka i gdzie kupiony?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez degenerat
                                                Pisałem, że znalazłem na stacji Platinum Pro 0w40 za 69,90 zł za 1l :shock: . Ceny zaporowe.
                                                Jak pisałem wcześniej, na stacji benzynowej oleje są w chorych cenach, ale...może ten Platinum Pro jest tak dobry że musi tyle kosztować :lol:
                                                Szału nie ma, ale sprzedaż jakaś jest Link
                                                to chyba nie ten target jest dla nich najlepszy, bardziej przemysł i rolnictwo chyba...

                                                Komentarz


                                                • panowie, możecie coś blizej napisac, albo podrzucic link, o płukankach?
                                                  mam teraz castrol edge 5w30 a chcę przejśc z powrotem na mobil-1 nl 0w40 i się zastanawiam, czy płukanka nie jest potrzebna, ale nie mam pojęcia o tych specyfikach do płukania i ile na takiej płukance kilometrów zrobic przed zalaniem świezym olejem.
                                                  pomożecie?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez arcy
                                                    podrzucic link, o płukankach?
                                                    Forum - Octavia Club Polska
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X