Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez michal8937
    dobry olej o lepkości 5W30
    Omawiany w tym wątku wielokrotnie Statoil Lazerway LL 5W30 :idea:
    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
    =================================================

    Komentarz


    • 1. Millers EE Longlife 5w30
      2. Penrite Enviro+ 5w30 lub Penrite Enviro+C3 5w30
      3. Liqui Moly Top Tec 4600 5w30 lub Meguin Efficency 5w30
      4. Neste City Pro LL 5w30
      te będą nie najgorsze

      Komentarz


      • dodałbym jeszcze do tego Amsoil 5W30 European Car Formula (AEL) w nowej formule. Trzeba uważać bo go kiedyś popsuli ale już jest naprawiony :P

        Komentarz


        • Zamieszczone przez robertowicz
          dodałbym jeszcze do tego Amsoil 5W30 European Car Formula (AEL) w nowej formule. Trzeba uważać bo go kiedyś popsuli ale już jest naprawiony :P
          Napisz coś więcej, bo o reformulacji czytałem, i widzę że TBN jest wyższy w porównaniu z VOA z zeszłego roku.

          Komentarz


          • jeszcze statoila lazerway ll 5w30 nie ma na liscie

            Komentarz


            • No i nie 5W30, ale 0W30 Shell z normą 504/507 . Całkiem ładnie się sprawuje przez pierwsze 5kkm.

              Komentarz


              • Zagadka:

                ]"]404 Not Found

                ]"]404 Not Found


                Dostępny w Polsce Nagród nie przewidziałem. Powinno być w wątku tdi pewnie...

                Komentarz


                • Pany, co zalewać do Nissana Micry 1.2 80KM benzyna na łańcuchu - kod silnika CR12? Zostać przy tym na czym jeździ cały czas, czyli Shell Ultra 5W30, czy zalewać to co do golfiska CAXA, czyli Neste City Pro 0W40?

                  Komentarz


                  • Neste zdecydowanie górą Chyba że ma być maks efekt za min fundusz, wtedy to dłuższy temat...

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez tomekjmopl
                      Pany, co zalewać do Nissana Micry 1.2 80KM benzyna na łańcuchu - kod silnika CR12? Zostać przy tym na czym jeździ cały czas, czyli Shell Ultra 5W30, czy zalewać to co do golfiska CAXA, czyli Neste City Pro 0W40?
                      Przy tym Shellu bym został, chociaż coś mi się kojarzy że tam powinno iść 0w30/5w30 A5/b5.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piotr.z
                        Zagadka:
                        phiiii ---> | ROWE :bajer
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Parametry całkiem niezłe. Ale to 0w30

                          Komentarz


                          • Brawo Paolo uchar Powiedz,są jeszcze jakieś niepopularne w PL oleje (może być ze wschodu), które podobnie jak wspomniany wcześniej Rowe miałyby podobnie zaskakująco dobre parametry i skład? 0w40 też mają niezłą, ale to dopiero w dokładniejszym badaniu wyszło.

                            Wiadomo czy któryś z olejów Fuchs Race był badany IR/Fourierem? Jak znacie wyniki, z przyjemnością poczytam.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez tomek evo
                              1. Millers EE Longlife 5w30
                              2. Penrite Enviro+ 5w30 lub Penrite Enviro+C3 5w30
                              3. Liqui Moly Top Tec 4600 5w30 lub Meguin Efficency 5w30
                              4. Neste City Pro LL 5w30
                              te będą nie najgorsze
                              Serdecznie dziękuję za rady! Pewnie się zdecyduję albo na Penrite albo na Liqui Moly. Dzięki również dla pozostałych za rady! Porównywałem te wszystkie oleje na kartach charakterystyki i wyglądają podobnie..
                              Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                              https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                              https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                              https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                              Komentarz


                              • piotr.z : ROWE jest dobrym olejem ?

                                Zamieszczone przez robertowicz
                                dodałbym jeszcze do tego Amsoil 5W30 European Car Formula (AEL) w nowej formule. Trzeba uważać bo go kiedyś popsuli ale już jest naprawiony :P
                                Nikt go nigdy nie popsuł ktoś wrzucił jakiś beznadziejny wpis że gdzieś pogorszono parametry itp....
                                Obecnie to jeden z najlepszych na świecie olejów z aprobata VW 504.00/507.00

                                Obok Millersa EE Longlife 5W30, Neste 5W30 stawiam go w tej chlubnej trójce naprawdę wybitnych produktów.

                                Zresztą na tym pierwszym jeździ nie tylko najmocniejszy GOLF uliczny ale i wiele BMW M4...
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek
                                  Nikt go nigdy nie popsuł ktoś wrzucił jakiś beznadziejny wpis że gdzieś pogorszono parametry itp....
                                  ehh proszę Cię... oczywiście że był pogorszony. I to nie dawno.
                                  PDF gorszego: http://comopor.pt/pdfs/1369858539.pdf
                                  PDF obecnego: http://www.amsoil.com/lit/databulletins/g3395.pdf

                                  Kolosalna różnica.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez robertowicz
                                    Zamieszczone przez Pidziek
                                    Nikt go nigdy nie popsuł ktoś wrzucił jakiś beznadziejny wpis że gdzieś pogorszono parametry itp....
                                    ehh proszę Cię... oczywiście że był pogorszony. I to nie dawno.
                                    PDF gorszego: http://comopor.pt/pdfs/1369858539.pdf
                                    PDF obecnego: http://www.amsoil.com/lit/databulletins/g3395.pdf

                                    Kolosalna różnica.
                                    Eee,tam, tak źle nie było, a wręcz przeciwnie bo po VOA z IR na oil-club został zaliczony do najlepszych w swojej klasie i to w tej starszej niby tej gorszej formulacji oraz wszedł na listę Erwin. Teraz w zmienionej formule jest w paru parametrach lepiej i mam nadzieję że bazowo PAO+Estry nic się nie zmieniło bo to rzadkość w 504/507, choć teraz już trzeba będzie odnowić ją bo znowu tylko spełnia jej założenia.

                                    Komentarz


                                    • Witam :-) Pewnie pomyślicie , ze zgubiłem sie gdzies w internecie. Zakupiłem niedawno Opla Corsę E z silnikiem benzynowym 1.4 75km wciąż czekam na autko do odbioru w salonie ale sporo czytałem złych opinii na temat fabrycznego oleju Opla "Dexos2" ludzie narzekali na głośna prace silnika i brak szczegółowych danych o parametrach oleju ;-) w związku z powyższym mam do was pytanie Czym zastąpić ten olej ? Czytałem tez sporo ze po przejechaniu pierwszych 2tys km warto sobie go wymienić i tak bym chciał zrobic, szukam oczywiście opcji po ktorej nie zabiorą mi gwarancji Pisze tovpytanie na tym forum i w tym temacie dlatego, ze nie udało mi sie znaleść obszerniejszeg. Pozdrawiam. Piotr.

                                      Komentarz


                                      • Ja do Corsy leje LM TT 5W30 z Dexos

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez CorsaE2017
                                          Zakupiłem niedawno Opla Corsę E z silnikiem benzynowym 1.4 75km wciąż czekam na autko do odbioru w salonie ale sporo czytałem złych opinii na temat fabrycznego oleju Opla "Dexos2" ludzie narzekali na głośna prace silnika i brak szczegółowych danych o parametrach oleju ;-) w związku z powyższym mam do was pytanie Czym zastąpić ten olej ?
                                          Jako, że masz mieć auto nowe, to choćby skały robiły kupę musisz się trzymać normy fabrycznej czy;i dexos2. Oferta olejów na tę normę jest w sumie uboga. Jedyny 0W40 to Mobil1 zielony z bazą shc. Poza tym większość to 5W40 lub 5W30. Jeśli chcesz olej wysokiej jakość to skieruj się do mILLERSA (XF 5W40). Jestem przed wymianą oleju w dwumiesięcznej Corsie i chyba zaleję Penrite Enviro 5W40, przynajmniej będe miał pewność, że to syntetyk, a nie jakieś oszukaństwo.

                                          Komentarz


                                          • A czemu 5w40 a nie 5w30 tak jak sie zaleca? Chciałbym cos 5w30

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez CorsaE2017
                                              A czemu 5w40 a nie 5w30 tak jak sie zaleca? Chciałbym cos 5w30
                                              ale gdzie się zaleca? w instrukcji nei ma ani słowa o 5W30, olej ma spełniać normę dexos2, podobnie jest w grupuie VW, oleje mają spełniać daną normę, nikt nigdzie nie pisze, że ma być np 5W30

                                              wobec powyższego 5W40 ma szerszy zakres i jest lepsze od 5W30

                                              Komentarz


                                              • 0W będzie lepszy od 5W, a do magistrali zaprojektowanej do 30, to xW-40 będzie gorszy.
                                                Pozatym mamy 2017, czas na 0W-8, - 12, - 16
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                                  Pozatym mamy 2017, czas na 0W-8, - 12, - 16
                                                  możesz rozwinąć tę myśl?

                                                  poza tym co ma magistrala do wiatraka, jak już pisałem powyżej nigdzie nie napisano jaka ma być lepkość, tylko jaką ma spełniać olej normę, jeśli spełnia, to zakładam, ze się nadają, a co za tym idzie mogę wybrać olej o większym zakresie letnim

                                                  Komentarz


                                                  • Czy jest w takim razie olej 5w30 marki Penrite z norma dexos2? Czy ten Liqui Moly tez jest równie dobry co Penrite?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X