Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zbliża mi się za niedługo wymiana oliwy w o2 fl 2013 1.4 tsi. Obecnie jest zalany castrolem edge Titanium 5w30 Fst LL.
    Zamierzam teraz wlac też castrol tyle że 0w30 z normą 502.
    Będzie to dobry wybór?
    Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
      Panowie, 1.5TSI na 0w20. Co polecicie?
      Wolałbym 0w30 -0w40
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • Proszę koleżeństwa o poradę - Skoda Octavia 1.5 benzyna rok 2019, 50/50 trasa/miasto ok. 12 tys. km w roku, jazda spokojna, za kilka tygodni czeka mnie obowiązkowy serwis w ASO po 2 latach/30 tys. km i m. in. wymiana oleju ( jestem 2 właścicielem autka i rok temu jak kupiłem Skodę to po 15 tys. wymieniłem olej na 0W30 VW norma 504/507 abym nie stracił gwarancji ). Chcę zalać dobrym olejem ( 0W20 czy 0W30 ? ), co możecie mi doradzić, z góry dziękuję za info.
        jmors44

        Komentarz


        • klarus ma rację - opuścili nas koledzy i zasłona milczenia spadła z wielkim hukiem - szkoda !, ja na tą chwilę raczej zaleję silnik olejem 0W30 Millers XF Premium C3 ( 222 zł ) lub VW LL III FE (150 zł ), dobre oceny ma też Eurol Syntence FS tylko gdzie go kupić ?
          jmors44

          Komentarz


          • jmors44 ja korzystam z tego źródła informacji teraz zazwyczaj, link poniżej.... Oil-Club Polska (też skrót OCP ​​​​​​), wśród założycieli tego forum i aktywnych uczestników są koledzy wypowiadający się niegdyś na tym forum w czasach jego rozkwitu.... Sporo rzeczowej wiedzy olejowej tam, także w temacie o który teraz pytasz...
            Polecam => Oil-Club Polska
            Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
            Maciek
            terminarz trójmiejskich spotów klubowych
            Zapraszamy....

            Komentarz


            • klarus - dzięki na info, właściwie przeczytałem ( dokładniej przeleciałem ) całość dot. olejów silnikowych w tym 0W30 ale tak na prawdę to nie znalazłem odpowiedzi na pytanie KTÓRY i dlaczego?, 0W20 polecił Ci zapewne znany wszystkim na forum P...., u mnie od początku ASO wlało 0W30 i dlatego mój mechanik zaproponował abym został przy nim ale dzięki za pomoc
              jmors44

              Komentarz


              • jmors44, zalej 0w30 będzie dobrze...
                Jeśli chodzi o Eurola, o którego pytałeś, to masz go w podlinkowanej ofercie Petrostar.pl
                EUROL SYNTENCE FS 0W30 C3 504/507 - Oleje silnikowe - Petrostar - Warszawa
                Maciek
                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                Zapraszamy....

                Komentarz


                • dzięki klarus !, może przyda się na przyszły rok, a z tym P...to zgadłem ?
                  jmors44

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
                    z tym P...to zgadłem ?
                    No niestety, nie... to kolega z forum i naszej trójmiejskiej społeczności, ale nie udzielający się w tym wątku... Mamy auta z tym samym silnikiem, a on dobre doświadczenia z tym olejem, spróbowałem za jego sugestią i tak zostało...
                    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                    Maciek
                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                    Zapraszamy....

                    Komentarz


                    • klarus, czy miałeś od nowości olej 0W20 czy też 0W30 ?
                      jmors44

                      Komentarz


                      • Od początku 0w20 jak wyjechał z fabryki... Na przeglądzie na którym "obowiązkowo" stawiłem się w ASO też zalali 0w20, no a wymieniam częściej niż zalecenia komputera i z tą samą lepkością leję.... Silnik oleju nie bierze, a odprowadzanie ciepła ma chyba bardzo dobre, temperatury oleju grubo niższe niż w poprzednim CDAA...
                        Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz


                        • dzięki, czyli lać jak zalali na początku
                          jmors44

                          Komentarz


                          • Siemka. Zbliża mi się zmiana oleju. Zamierzam teraz sprawdzić Ravenol. Tylko tyle jest tego że głowa boli.
                            Ktoś jeździ na Ravenolu?
                            Zastanawiam się nad HCL,HLS SAE,SMP lub VMP. Wszystkie 5W30.
                            NAjbardziej skłaniam się chyba do SMP. Jest norma VW 504/507 jak i dobra klasa jakości. Lub HLS SAE,też wysoka klasa jakości i norma 502/505.
                            Wymiana oczywiście przed 15tyś.
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • Zamierzam do rodziny (syn kupuje) wprowadzić Octavię II z silnikiem 1,6 MPI, BGU. Silnik brał olej i kilka tygodni temu był na naprawie głównej. Przebieg około 280K. Jest gaz.
                              Jakim olejem zalewać taki silnik z takim przebiegiem i instalacją gazową?
                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                Jakim olejem zalewać taki silnik z takim przebiegiem i instalacją gazową?
                                Zalałbym 5w40 / 0w40 ---> to leję u siebie (fakt, że przebieg 1/2 tyle).
                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                Komentarz


                                • Ja wybrałem teraz Ravenol VMP. Zaleje to zobaczymy czy będzie różnica.
                                  ale ogólnie ceny strasznie poszły do góry. Latem zestaw olej,filtr oleju,filtr powietrza i płukanka z wysyłką wyszło mnie +/- 300zł. Teraz ponad 400zł
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Octavia kupiona. W bagażniku jest olej nieznanej mi marki. Może ktoś z Was zna tego producenta i napisze mi czy warto tym zalewać?
                                    od Olka dowiedziałem się, że teraz jest shell 5W30.
                                    Załączone pliki
                                    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • Fanfaro?

                                      Komentarz


                                      • Tak. To ta firma.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • Cześć, są tu już jacyś użytkownicy oleju PMO? Co myślicie o tej firmie do benzyny 1.4 ?

                                          Komentarz


                                          • Olej jak olej. Jesli sie zaglebisz na forum Oil-Club Polska to masz tam watkow od groma. Co ciekawe seryjny olej 0W-20 LL zostal bardzo wysoko oceniony ;] Patrzac cena- jakosc to nic nie zmieniam.
                                            Ostatnio edytowany przez zulu; 48819.

                                            Komentarz


                                            • Jeśli spełnia normy, to będzie dobry.

                                              Komentarz


                                              • Dzień dobry,

                                                mam pytanie do Was

                                                Czy oleje Valvoline są w porządku? I co myślicie o oleju Rove?

                                                Czy te marki są okay na tle np Motula, Millersa etc?

                                                Z poważaniem

                                                Komentarz


                                                • witam
                                                  prośbą o pomoc jaki olej wybrać do 1.8 tsi… przebieg ok 190 tyś - niestety nie posiadam jaki olej był wcześniej zmieniany.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez kamilo327 Zobacz wpis
                                                    witam
                                                    prośbą o pomoc jaki olej wybrać do 1.8 tsi… przebieg ok 190 tyś - niestety nie posiadam jaki olej był wcześniej zmieniany.
                                                    O3?
                                                    jeśli tak to płukanka i 0w40
                                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X