Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Inne] Statoil Diesel Gold - jakie odczucia i opinie ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Inne] Statoil Diesel Gold - jakie odczucia i opinie ?

    miguello, daj spokój nam chodzi o wygodę :diabelski_usmiech a nie o lans 8)
    :terefere

    Drzwi kierowcy też może uda się przerobić żeby się same otwierały ale to by był juz lans :
    Afrikaner

  • #2
    [Inne] Statoil Diesel Gold - jakie odczucia i opinie ?

    Witam Wszystkich,

    chciałbym zapytac jakie są Wasze subiektywne odczucia co do paliwa Statoil Diesel Gold.
    Dziś zatankowałem to paliwko i silnik jakby ciszej chodzi...

    Komentarz


    • #3
      nie wiem ile razy było maglowane na ten temat, powery, ultimaty itp. itd...i znowu jakiś scheis wymyślili by wyciągać kasę z portfeli. to działa tylko na podświadomość :idea:

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ufo
        to działa tylko na podświadomość
        e tam skoro subaru poleca to cos w tym musi siedziec :P
        Octavia 1.9 TDI ASZ


        .

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez jama89
          e tam skoro subaru poleca to cos w tym musi siedziec
          kilkadziesiąt groszy więcej na litrze :roll:
          It doesn't matter what we're losing
          It only matters what we're going to find!

          Komentarz


          • #6
            Ja tankowałem, po zatankowaniu- zupełnie nic.... praca silnika, przyspieszenie itd, bez najmniejszych zmian, a jak wiadomo- skoro nie widać różnicy to po co przepłacać... Takie jest moje zdanie :wink: Pozdrawiam
            Pozdrawiam
            Mercedes W124 300CE: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=150
            Mercedes W210 290 Turbodiesel
            Renault Laguna II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=25

            Komentarz


            • #7
              Re: Statoil Diesel Gold - jakie odczucia i opinie ?

              Zamieszczone przez S-E-B-E-B
              ....i silnik jakby ciszej chodzi...
              .... albo JAKBY albo ciszej....
              kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
              _________________________________________
              Do sprzedania:
              komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
              zaciski do hamulcow 280mm.

              Komentarz


              • #8
                rss,

                napisałem, że to odczucia subiektywne. Nie sa potwierdzone zadnymi pomiarami. Dlatego chciałem zapytac innych jak oni oceniają to paliwo.

                Komentarz


                • #9
                  Dla mnie bez rewelacji... V-power, verva i ultimate są moim zdaniem lepsze.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez S-E-B-E-B
                    rss,

                    napisałem, że to odczucia subiektywne. Nie sa potwierdzone zadnymi pomiarami. Dlatego chciałem zapytac innych jak oni oceniają to paliwo.
                    spox - moje stwierdzenie jest ironiczne, ale pokazuje jak 'dzwignia handlu' na Ciebie podzialala.... a inni oceniaja jak widac
                    kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                    _________________________________________
                    Do sprzedania:
                    komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                    zaciski do hamulcow 280mm.

                    Komentarz


                    • #11
                      ja uzywam tych paliw tylko zima, a to dlatego ze mam na nich wyzsze egt, dzieki czemu silnik sie szybciej (minimalnie bo minimalnie) nagrzewa w porownaniu do zwyklego on. (jadac w trase zalewam zwykly on)
                      have no fear BMN is here :>

                      www.seat-racing.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        'tych paliw' czyli ktorych ?
                        i jak mierzysz EGT ?

                        PS. cenna sugestia
                        kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                        _________________________________________
                        Do sprzedania:
                        komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                        zaciski do hamulcow 280mm.

                        Komentarz


                        • #13
                          "tych" czyli verva, ultimate, vpower. (statoila jeszcze nie mialem okazji)

                          egt nie mierze na biezaco bo nie mam jak w tematach dotyczacych 2.0 tdi 170km mozna znalezc informacje ze autka te reaguja slabo na "uszlachetnione paliwa" poniewaz dodatki w paliwie powoduja ze egt rosnie szybciej przez co wczesniej opiera sie o limitery zawarte w mapach.

                          ostatniej zimy zauwazylem to podczas porannych dojazdow (ok 6km) ze silnik rozgrzewal sie ok 1km wczesniej niz na normalnym paliwie.
                          have no fear BMN is here :>

                          www.seat-racing.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Z tymi lepszymi paliwami jest zapewne tak jak z lepszymi olejami, siła sugestii ... co prawda też jej uległem bo tankuje vervę, ultimate, golddiesiel - nie czuje na nich ŻADNEJ różnicy od podstawowych odmian - ale kupuję ( nie wiem jak długo jeszcze ) łudząc się, że mniej zasyfiają układ od zwykłych - tylko i wyłącznie z tego powodu.

                            POzdr

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Micho
                              Z tymi lepszymi paliwami jest zapewne tak jak z lepszymi olejami, siła sugestii ...
                              nie do końca się z tym zgodę, bo jesli dbamy o nasze autka i zależy nam na bezawaryjnym użytkowaniu to nie lejemy olejów i paliwa z "tesco".... a może się mylę...

                              Widzę, że opinie są podzielone, mnie się wydaje, że "uszlachetnione" paliwa zawierają mniej syfu i cały układ wtryskowy dłużej popracuje. A cichsza praca silnika, lepsze osiągi...to tylko siła sugestii...

                              Komentarz


                              • #16
                                Temat rzeka, to tak samo czym te paliwa sa transportowane. Dzis wiezie jedno jutro inne itd. Sterylnosc zbiornikow ktore maja po 15 lat tez pozostawia wiele do zyczenia.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Z tego co wiem auto miałem zawsze tankowane na BP/Shell, teraz tez preferuje shella i powiem wam ze skoro 236 klockow mam przejechane i sonda lambda jest jeszcze w dobrej kondycji (czesalem ja vagiem) to chyba ma to jakies znaczenie. Aczkolwiek jak ostatnio zmienialem fitr paliwa i zobaczylem stary to normalnie :evil:
                                  Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez S-E-B-E-B
                                    Zamieszczone przez Micho
                                    Z tymi lepszymi paliwami jest zapewne tak jak z lepszymi olejami, siła sugestii ...
                                    nie do końca się z tym zgodę, bo jesli dbamy o nasze autka i zależy nam na bezawaryjnym użytkowaniu to nie lejemy olejów i paliwa z "tesco".... a może się mylę...
                                    tzn lepsze-gorsze - mam na myśli BP zwykłe/ulitmate, Shell extra/v- power, itp
                                    nie auchan/stacja wólka/BP/Orlen

                                    i tak samo markowe oleje

                                    motul/mobil/shell dla mnie to samo


                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Micho
                                      tzn lepsze-gorsze - mam na myśli BP zwykłe/ulitmate, Shell extra/v- power, itp
                                      nie auchan/stacja wólka/BP/Orlen
                                      Paliwo chrzczone możesz zatankować nawet na najlepszej stacji benzynowej. Niestety taka jest rzeczywistość w Polsce i nic na to niestety nie jesteśmy w stanie poradzić.
                                      A to jakie paliwo się na danej stacji znajduje jest jasne- jak nie z Orlenu to z Lotosu. Micho, możesz sobie poprawiać humor, że tankujesz lepszy ON na Shellu, BP- a i tak wspierasz krajowy przemysł rafineryjny.
                                      Będąc idealistą: normy jakości paliwa są dla całej Unii jednakowe- przede wszystkim mówię tu o czystości paliwa- zawartość siarki. Będąc realistą- Polak ma we krwi chęć dorobienia sobie na boku (okradnę pracodawcę, sprzedam niekoniecznie bezwypadkowy samochód itd.)- więc chęć zarobienia większej ilości pieniędzy na stacji benzynowej będzie odwrotnie proporcjonalna do wysokości ewentualnych kar. Z tego co się orientuję, duże koncerny paliwowe przeprowadzają kontrole na swoich stacjach sprawdzając jakość paliwa- po pierwsze żeby nie utracić wizerunku, po drugie, żeby zarabiać na tym co się produkuje. A kary takie są naprawdę dotkliwe.
                                      Zamieszczone przez Micho
                                      motul/mobil/shell dla mnie to samo
                                      tu niekoniecznie muszę się zgodzić- nie po to firmy wykładają olbrzymie pieniądze na rozwój produktów, by posiadać w ofercie produkt indetyczny z produktem konkurencyjnym. Pewnie baza olejów jest dokładnie taka sama, dodatki do nich już niekoniecznie.
                                      Każy uważa co chce- ja twierdzę, że bazowe paliwo (zwykły ON, zwykła 95/98) są wszędzie takie same, albo przynajmniej bardzo podobne. Paliwa z dodatkami- te mają tą samą bazę, inny dodatek, bo znów to są pieniądze na rozwój danego uszlachetniacza.
                                      It doesn't matter what we're losing
                                      It only matters what we're going to find!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Micho
                                        tak samo markowe oleje

                                        motul/mobil/shell dla mnie to samo
                                        nawiazujac do postu tomil'a podobnie bedzie z olejami (przynajmniej dla mnie)

                                        wole olej z banki (5L) niz z beczki w ktorym tak naprawde nie wiesz nigdy co jest, oczywisice w wiekszosci przypadkow jest to olej ktory powinien byc, ale nie zawsze
                                        have no fear BMN is here :>

                                        www.seat-racing.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          Sterylnosc zbiornikow ktore maja po 15 lat tez pozostawia wiele do zyczenia.
                                          I tu jest clue sprawy- na nowej stacji benzynowej zbiorniki będą wybudowane wg. nowej technologii- z podwójnym pałszczem itd. To sprawia, że nie ma prawa dostać się do paliwa woda. Starsze stacje benzynowe są dostosowywane do tych wymogów.
                                          Zamieszczone przez S-E-B-E-B
                                          mnie się wydaje, że "uszlachetnione" paliwa zawierają mniej syfu i cały układ wtryskowy dłużej popracuje
                                          Nie, dlatego, że takie paliwo jest produkowane na tej samej instalacji. Nie stawia się instalacji pod dany gatunek paliwa (zwykły, Verva, Ultimate, V-Power), choćby dlatego, że takie instalacje:
                                          1. Są cholernie drogie- koszt rzędu kilku MILIARDÓW złotych,
                                          2. Nie byłyby w pełni obciążone, gdyby miały produkować tylko jeden rodzaj paliwa,
                                          3. Nie znam takiego rachunku ekonomicznego, który pozwalałby ciągnąć paliwo z rafinerii oddalonej o setki/tysiące kilometrów, żeby sprzedać go w Polsce.
                                          Dlatego też twierdzę, że takie paliwa zawierają dokładnie to co zwykła benzyna/ON + dodatek.
                                          It doesn't matter what we're losing
                                          It only matters what we're going to find!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja u siebie tankuje tylko na stacji Orlen, moze dlatego że jest na wyjezdzie z miasta i to jedyna stacja po drodze i nie musze się pchac przez miasto i stac w korkach. Do mojej o2 tankowalem zwykła ON na stacji ale kiedys z ciekawosci zatankowalem Verve i mi sie zdaje , ze silniczek ciszej pracuje , ale ja tylko tego nie zaobserwowalem i dlatego tylko ją tankuje .Jak bym robil w ciagu dnia z 400 km to moze bym sie zastanowil ale raz na tydzien jak tankuje to az tak dyzo sie strace .Ale decyzja nalezy do każdego .
                                            Pozdrawiam
                                            1) Skoda Felicja 1,3 Lxi -97 jest :-)
                                            2) Skoda Octavia II 1,9 TDI -04 jest :-)
                                            3) Skoda Octavia I RS 1.8T -04 jest :-D
                                            4) Skoda Fabia 1,2 TSI DSG -2016 jest :-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Statoil Diesel Gold - jakie odczucia i opinie ?

                                              Zamieszczone przez S-E-B-E-B
                                              Witam Wszystkich,

                                              chciałbym zapytac jakie są Wasze subiektywne odczucia co do paliwa Statoil Diesel Gold.
                                              Dziś zatankowałem to paliwko i silnik jakby ciszej chodzi...
                                              Cena :P
                                              W moich żyłach płynie etylina a sercem jest Turbina

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                mój post z tematu "shell v-pover":
                                                ja tankuję w "oszolomie" bo mam najbliżej, jak jadę w trasę, na narty w zimie, leje verve lub ultimate tylko dlatego że (subiektywnie) lepiej odpala, po nocy na mrozie poniżej -10 st. C. w tych warunkach , pare razy miałem kłopoty na paliwie z Auchana.
                                                a tu temat:
                                                Forum - Octavia Club Polska
                                                *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez S-E-B-E-B
                                                  mnie się wydaje, że "uszlachetnione" paliwa zawierają mniej syfu
                                                  no jak byś kupował je w kartonach jak soki to możesz mówić o mniejszej ilości syfu...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X