Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki fotelik dla dziecka do 36kg z isofix??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki fotelik dla dziecka do 36kg z isofix??

    Zagluszanie okolicy bylo by mile :diabelski_usmiech
    Proponowali mi jakis wzmacniac Blaupunkta, skrzynke chyba 25L a jesli chodzi o glosniczek to niepamietam.
    Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
    Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
    BMW serii 3... Radość z jazdy.

  • #2
    Jaki fotelik dla dziecka do 36kg z isofix??

    mam zamiar kupić 3 letniej córeczce fotelik do 36 kg, chciałbym żeby był w systemie isofix (Octavia chyba ma zaczepy). Możecie coś wygodnego poradzić bo poza sklepem Skody nie mogę nic namierzyć.
    Outlander
    była OII 4x4 BMM
    już nie ma Octa ASZ super fajna była

    Komentarz


    • #3
      bendi, bedzie cieżko znalezienie z iso fixem jest bardzo trudne no i kosmiczne ceny za niego chcą

      Komentarz


      • #4
        Hello

        Rozgladajac sie za fotelikiem dla mojego kroliczka rozpoznawalem wstepnie rozne warianty.

        ISOFIX jest troche dziwnym standardem.
        Wszyscy producenci aut chwala sie, ze to oferuja, ale tak naprawde sa to wlasne wariacje na temat.
        Dzieki temu fotelik dedykowany dla Skody moze nie pasowac do Mercedesa.
        Konsekwencji tego jest pare, wszystkie sprowadzaja sie do 2: drogo i tylko w ASO.
        Biorac pod uwage niezbyt duze roznice w poziomie bezpieczenstwa miedzy mocowaniem ISOFIX a tradycyjnym - odpuscilem temat.

        Ja ze swej strony polecam:
        a) zapoznac sie z roznymi testami, np ADAC:
        Kindersitz Test: Welcher Kindersitz fürs Auto? | ADAC

        Podsumowanie testu 2005: Alle Ergebnisse aus 2005 auf einen Blick
        Testy z 2004 i 2003: Testergebnisse der letzten Jahre

        b) zastanowic sie jak dlugo cora wytrzyma w foteliku - ja jak patrze na moja mala sprezynke, to raczej watpie czy po 4 roku zycia dam rade go usadzic w foteliku.

        c) obejrzec oferte lokalna i internetowa, tu polecam nastepujace adresy:
        Link
        Artykuły dla niemowląt sklep internetowy i stacjonarny, wyprawka dla noworodka, wózek 3w1 Calineczka
        sklep przy ul. Cienistej we Wlochach
        w okolicy jest jeszcze jedno miejsce, przy wjezdzie pod tunel na Dzwigowej, zaraz za stacja BP, ale akurat tam jeszcze nie bylem.

        Mam nadzieje, ze powyzsze uwagi uznasz za przydatne

        Pozdrawiam
        Zibi

        PS. Zawsze mozna wybrac fotelik Recaro, a potem uznac to za doskonaly argument do wymiany wszystkich foteli :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #5
          Mam nadzieje, ze powyzsze uwagi uznasz za przydatne
          dzięki wielkie, nie mogłem znaleźć testów

          PS. Zawsze mozna wybrac fotelik Recaro, a potem uznac to za doskonaly argument do wymiany wszystkich foteli
          też o tym myślałem
          Outlander
          była OII 4x4 BMM
          już nie ma Octa ASZ super fajna była

          Komentarz


          • #6
            czy wiecie że gdy w samochodzie są pasy biodrowe to fotelik nie jest wymagany
            152 KM/342,8 Nm
            ARL, FMIC, dostroił
            Masters Tuning

            Komentarz


            • #7
              Hello

              Tak mi sie przypomnialo, ze widzialem polskie tlumaczenie testow ADAC
              Po chwili szperania wyszlo to:

              Link

              Pozdrawiam
              Zibi

              Komentarz


              • #8
                Witam,
                ja obecnie poszukuję też fotelika z ISOFIX'em, ale okazało się że od 9 kg do 36 kg to właściwie w Polsce można kupić tylko Jane Indy Plus. Jest to jednak isofix dwupunktowy (mocowaie tylko na zaczepach dolnych) a foteliki powinny być montowane jeszcze z trzecim punktem zaczepienia (bezpiecznie, stabilniej).
                Węc z isofix'a chyba zrezygnuję.
                Pozdrawiam
                Pozdrawiam
                Jacek

                Komentarz


                • #9
                  Czołem,
                  ja też jak zobaczyłem ceny z ISOFIX w ASO to dałem sobie spokój.
                  Natomiast wspomniane wyniki testów ADAC i OEAMTC fotelików samochodowych dla dzieci z lat 2001-2005 widziałem też tu: Attention Required! | Cloudflare
                  Mój wybór padł na Chico Max3s bo miał dobre oceny i na allegro znalazłem za 370 zł z dostawą gratis. Maluch go też zaakceptował choć zapinanie pasów trochę może być uciążliwe. Jak by co to mailem mogę podać namiary.
                  Pozdro
                  O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                  "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                  Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                  Komentarz


                  • #10
                    przepraszam ze odgrzewam troche temat ale własnie jestem na etapie poszukiwania fotelika od 9 do 36 kg dla mojego małego zbója i nie chciałem zakładac nowego tematu.....

                    Czy ktoś może użytkuje fotelik Kiddy Life Plus?..w testach ADAC w tej klasie wypada chyba najlepiej....nawet lepiej niz przereklamowane snobistyczne RECARO.....interesuje mnie jak jest z funkcjonalnoscia tego fotelika itp. Ewentualnie moze jakies inne propozycje? Cena nieistotna......

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja podchodzilem do Kiddy Life Plus, ale sposob mocowania dziecka w foteliku totalnie nie pasowal malemu.
                      W tym foteliku system pasow nie jest standardowy, zamiast tego jest taki walek, ktory mocuje sie na wcisk i dopiero ten walek zapinamy pasem. Funkcja kolyski rowniez wygladala dziwnie - do zmiany pozycji trzeba bylo chyba luzowac mocowanie i podnosic lekko fotelik - rzecz na oko nie do zrobienia podczas jazdy autem.
                      Te przemyslenia wynikaja jedynie z ok 30 min przymierzania sie do fotelika w sklepie.
                      Mozliwe, ze w praktyce nie wyglada to zle - nas jednak to odstreczylo.

                      My wybralismy Maxi Cosi XP. Co prawda jest to 9-18 kg, ale biorac pod uwage jakiego ruchliwego mam synka, to mysle, ze nie udaloby mi sie go utrzymac dluzej w foteliku.

                      Pozdrawiam
                      Zibi

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X