Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kabel HEX-V2 VCDS 17.8.1 i 18.2.0 Status: Nie podłączony do samochodu!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kabel HEX-V2 VCDS 17.8.1 i 18.2.0 Status: Nie podłączony do samochodu!

    Witam. Jestem świeżym posiadaczem Octavii II Fl z 2010 roku. Moja czarnulka to kombiak 1,9 tdi 105 KM.
    Jako że przesiadłem się z cytryny (próby współpracy z lexią bardzo bolały i ich zaniechałem) postanowiłem być bardziej świadomym posiadaczem i zakupiłem kabelek u majfrendów taki jak w opisie. Po około 3 tygodniach przybyła paczka i zaczęły się moje problemy.
    Zainstalowałem soft z płytki zgodnie z opisem w niej zawartym:
    "please install cd software , after you install finished ,
    you can not run it directly !!!!! please very important ,!!
    then delete shortcut vcds on desktop ,
    then you copy ftd2xx.dll and vcdsloader.exe to into installed directory usually is c:// rosstech // vcds
    and remember if you use other language , you copy to vcds other language file is ok ,
    then make shortcut of vcds loader to desktop , then run vcds loader is ok , "

    Oczywiście podczas wszystkich operacji komputer bez kontaktu z internetem.
    Zasiadłem w aucie podłączyłem interfejs do komputera zaświecił na czerwono, po podłączeniu do gniazda diagnostycznego kolor zmienił się na zielony.
    Przekręciłem kluczyk w stacyjce i odpaliłem program. Wyskoczył komunikat o tym że mam nieaktualną wersje więc go zamknąłem. Kolejnym krokiem było wykonanie testu połączenia interfejsu i tu koniec mojej współpracy z vcds. Za każdym razem wyskakuje Status: Nie podłączony do samochodu!
    Zainstalowałem wszystkie 4 wersje programu z płytki i zawsze ten sam problem. Spróbowałem też w Fabi z 2004 roku i to samo.
    Zacząłem pisać z majfrendem polecił mi użyć innego softu. Pobrałem zainstalowałem zgodnie z instrukcjami i dalej ten sam komunikat.
    Ostatnio napisał że mam za stare auto i potrzebuje wersje vag 12.12.
    I tu następuje pytanie czy rzeczywiście kabel HEX-V2 nie obsługuje mojego auta ( pomimo że w opisie aukcji ma wspierać te modele) ?
    Czy kolega majfrend wcisnął mi lipny kabelek i teraz próbuje mnie zbyć?
    W załączniku kilka print screenów z prób.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez don2222; 46866.

  • #2
    Pisz o refund i postrasz negatywem bo jak się skończy czas to i myfriend przestanie odpowiadać.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • #3
      Kabel napewno jest dobry, jaki masz Windows, jaki antywirus
      Skoda Octavia II FL
      Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

      Komentarz


      • #4
        Wygląda jak Win10. Odinstaluj vcdsa, wyłącz defendera np. z aplikacji PowerShell wg tej instrukcji Wyłączenie oraz włączenie usługi Windows Defender w Windows 10 - www.soisk.pl, zainstaluj ponownie vcds'a. Nie pamiętam, ale użytkowanie chyba też na wyłączonym. Wg Powershella jest najsybciej włączyć/wyłączyć ponownie WD
        U mnie pomogło.
        Ostatnio edytowany przez Blaise; 45624.
        180km / 300Nm

        Komentarz


        • #5
          Dziękuję za odzew.
          Mój windows to Windows 7 profesional 64 bity Sp1.
          Antywirus to ESET Internet Security 11.1.54.0

          Zamieszczone przez Blaise Zobacz wpis
          Wygląda jak Win10. Odinstaluj vcdsa, wyłącz defendera np. z aplikacji PowerShell wg tej instrukcji Wyłączenie oraz włączenie usługi Windows Defender w Windows 10 - www.soisk.pl, zainstaluj ponownie vcds'a. Nie pamiętam, ale użytkowanie chyba też na wyłączonym. Wg Powershella jest najsybciej włączyć/wyłączyć ponownie WD
          U mnie pomogło.
          Postąpilem tak jak kolega Blaise proponował wyłączyłem ochronę plików w czasie rzeczywistym i antywirusa i zainstalowałem 2 wersje vcds.
          Niestety efekt ten sam Status: Nie podłączony do samochodu!.
          W załączniku screeny z prób.
          Koledzy jakieś pomysły?

          Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
          Kabel napewno jest dobry, jaki masz Windows, jaki antywirus
          Skąd przeświadczenie ze jest dobry?

          P.S.
          Kolega majfrend przestał odpisywać jak napisałem ze według opisu aukcji ten kabel powinien działać z modelem z 2010 r
          Załączone pliki
          Ostatnio edytowany przez don2222; 46866.

          Komentarz


          • #6
            Kabel na pewno dobry miałem to samo antywirus wywalał sterownik kabla, problem leży po stronie sterownika kabla, na płycie jest katalog drivers zainstaluj te sterowniki
            Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
            Skoda Octavia II FL
            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

            Komentarz


            • #7
              Na płytce nie mam katalogu drivers . Jest tylko kilka plików .exe i jeden .dll do podmiany. Sterowniki do kabla instalują się razem z programem. Siądę w nocy odinstaluje antywira, usunę sterownik kabla i wszystkie wersje vcdsa. Spróbuje może znajdę gdzieś osobno ten sterownik. Dam znać jak poszło.

              Komentarz


              • #8
                I niestety wielka lipa. System bez antywirusa, wyłączony Windows Defender i dostęp do internetu. Sterowniki do kabla usunięte, vcds zainstalowany ponownie i dalej nic.Status: Nie podłączony do samochodu!
                Dopiero dzisiaj zauważyłem jedną wydaje mi się istotną rzecz, podczas testu interfejs rozpoznawany jest jako typ HEX-USB a nie HEX-V2.
                HEX-USB
                to wersja która nie obsługiwała magistrali CAN...

                Ma któryś z kolegów jeszcze jakiś pomysł ?

                I ewentualnie gdzie i jaki kabelek zakupić bo z tym powoli tracę nadzieje?
                Załączone pliki
                Ostatnio edytowany przez don2222; 46866.

                Komentarz


                • #9
                  Na olx znajdziesz usługę naprawy, najważniejsze żeby środek był dobry.
                  Naprawiłem i działa a te 20usd potraktować jako zakup samego kabla
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz


                  • #10
                    Od kogo to kupiłeś na aliexpress?
                    Skoda Octavia II FL
                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                    Komentarz


                    • #11
                      Kupiłem tutaj

                      Link

                      A co do ewentualnej naprawy to pomyśle jak tylko skończę spór może im to odeśle albo dostane cześć kasy. Jeszcze nie miałem z nimi przykrych doświadczeń wiec nie wiem jak sie potoczy rozgrywka.

                      Komentarz


                      • #12
                        Miałem podobną sytuację, komputer widział kabel, ale połączenia z autem nie było. Okazało się że antywirus mimo że teoretyczne wyłączony to blokował to co było do podmiany. Teraz wszystko działa. A brałem u tego majfrenda Link

                        Komentarz


                        • #13
                          Setki razy było ze tylko ze sklepu 7x24, najlepiej dodać katalog do wykluczonych w antywirusach i defenderach
                          Skoda Octavia II FL
                          Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                          https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Nikus Zobacz wpis
                            Okazało się że antywirus mimo że teoretyczne wyłączony to blokował to co było do podmiany.
                            Ja poszedłem o krok dalej i go odinstalowałem. Sytuacja niestety się nie poprawiła.Jutro próba na czystym lapku z win 10 zobaczymy jak pójdzie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Wyklucz folder w defenderze przed instalacja
                              Skoda Octavia II FL
                              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie wywalał też komunikat, że nie podłączony do samochodu a normalnie działało kodowanie i auto-scan.

                                Przed instalacją wifi na off, wyłącznie antywirusa i postępowanie zgodnie z filmikiem wrzuconym na płytkę.
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam ten sam kabel, jednak by go przetestować we własnym zakresie musiałby mi kolega @don2222 pomóc.
                                  Nie chcę "zaśmiecać" wątku - don2222 możesz zerknąć na PW? ("Wiadomości" przy okienku logowania)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    No i koledzy świeże Okienka 10 wyłączony defender i efekt jak powyżej...
                                    Czekam na kolege @lefff żeby potwierdzić czy te kabelki to lipa czy mój po prostu jest wadliwy.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Page Not Found - Aliexpress.com

                                      Jeśli to ten typ to ma znakomity środek i idealnie nadaje się do reanimacji.

                                      Ja mam dokładnie taki środek:
                                      Link
                                      Ostatnio edytowany przez Sebastian_M26; 221.
                                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                        Page Not Found - Aliexpress.com

                                        Jeśli to ten typ to ma znakomity środek i idealnie nadaje się do reanimacji.
                                        Na pewno ten sam sprzedawca i wygląd interfejsu ten sam jednak oprogramowanie wyższe, jak w temacie, czyli 18.2 EN i 17.8.1PL

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zajrzałem do środka interfejsu. U mnie jest inaczej. Nie ma Atmegi162 jest:
                                          ATA6560 i FT232RQ i MCP2515 i HL008-802GC-2749B055

                                          Nie wiem (jeszcze) jak na forum zedytować swój wpis. (Przed chwilą pojawiła się możliwość więc zedytowałem )
                                          Ostatnio edytowany przez lefff; 46892.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Koledzy ku mojemu zdziwieniu majfrend postąpił honorowo i zwrócił kasę.
                                            Teraz zostaje z kabelkiem który (mam nadzieje chwilowo) nie posiada nawet funkcjonalność cegły.
                                            U mnie środek wygląda tak jak w załączniku. Czyli tak samo jak u kolegi lefff.

                                            (edit: Właśnie jestem po rozmowie z panem który ulecza takie sprzęty. W 90% przypadków nie udaje się zaprogramować ponownie tego procesora.Czyli naprawa nieuzasadniona ekonomicznie)
                                            Załączone pliki
                                            Ostatnio edytowany przez don2222; 46866.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Olx naprawa Limanowa, ten?
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kurcze jestem winien przeprosiny.
                                                Muszę dokładniej czytać wiadomości. Pan z Katowic napisał że jak się uda to 50 zł a jak nie to nic.
                                                Przepraszam za pomyłkę.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  W końcu udało mi się znaleźć czas na testy.
                                                  Przyznam że na jednym kompie (XP Sp?) kabel/interfejs nie chciał się wcale zainstalować.
                                                  W domu na stacjonarnym (XP Sp3) jak i w pracy na lapku (XP Sp3)zainstalował się bez problemu.
                                                  Po podłączeniu go do samochodu i przeprowadzeniu "testu" - ruszył (odczytał i wykasował błędy - między innymi silnika) - z tym że kabel testowałem na Audi A4 B5 (tam nie ma magistrali CAN - jest K). W najbliższym czasie przetestuje na nowszej wersji Audi gdzie jest tylko CAN
                                                  Ostatnio edytowany przez lefff; 46892.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X