Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uchwyt rowerowy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uchwyt rowerowy.

    Będzie trudny temat
    Macie jakieś sprawdzone uchwyty na rowery? Maks na 3 sztuki,obstawiam że głównie dwa będą mocowane. Niestety brak haka jak i relingów to sprawa utrudniona Widziałem kiedyś takie które nie potrzebują wyżej wymienionych rzeczy,ale nie wiem jak z bezpieczeństwem,rysowaniem lakieru itd Relingów nie chcę zakładać. Myślałem nad montażem haka,ale musiałby być taki z możliwością odkręcenia lub jakiegoś demontażu żeby nie szpecił auta. I tak naprawdę tylko do tego byłby używany. Żadnych przyczep itd.
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Byłem na podobnym etapie ale szybko wyleczyłem się z haka . W pierwszej kolejności koszty mimo że montaż ogarnąłbym sam . Stanęło u mnie na relingach Ori i mocowaniach Thule . Jeżeli koszty nie grają roli to tylko hak i zestaw na nim. Te inne tzn jakie bo domyślam się że masz liftbacka to nie wiem w jaki sposób można jeszcze przewozić rowery niż jak/relingi

    Komentarz


    • #3
      Relingi dla mnie kiepskie miejsce. Za szybko z rowerami na dachu nie polecisz. Na niskie wiadukty itd musisz uważać(trochę na Mazurach jak jadę do rodzinki takich mijam). Poza tym zniechęca mnie wiercenie dziur na otwory i zdejmowanie całej podsufitki żeby to zamocować.
      Kolega z pracy jeździł z rowerami na relingach a teraz na uchwycie na haku. I mówił właśnie że dużo lepiej i bezpieczniej.
      No koszty z hakiem są od 900zł do 4000 tys nawet. Za relingi jak przeczytałem właśnie jak wygląda montaż(podałem wyżej) się wyleczyłem
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Doprecyzujmy , w liftbacku belki montujesz do łapiąc je zaczepami nic nie wiercąc bo one nie są na stałe jak w kombi gdzie wiercisz i na sztywno zostają na samochodzie. Chyba że jest jakiś patent o którym nie wiem. Co do haka to policz sam : hak , sterownik, wiazki , prucie auta by to zmontować , koszt kogoś ogarniętego co to zalozy i dokoduje , i sam bagaznik na hak , Myślę ,że 3000 to realna cena . Możesz ciąć koszty robić sam / uzywane elementy/ po taniości jakiś no name hak/bagażnik

        Jak boisz się rozbierania podsufitki ( którą niby trzeba) to muszę cie zmartwić , przy haku idzie zderzak , bagaznik , boczki , listwy progowe , kodowanie , elektryka i może coś tam jeszcze .

        Komentarz


        • #5
          To muszę jeszcze raz sprawdzić. Bo szukając wyskakiwało mi tylko właśnie wiercenie otworów. Nie było nic o zaczepach. To już bardziej mnie przekonuje
          Jak coś masz to podeślij
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            przeciez w O3 liftback nie potrzeba relingow aby zamocowac bagaznik dachowy. Kupujesz zestaw thule, jest nawet na olx z Krakowa za 550zl. Stopy i belki sa uniwersalne, kit pod auto dopasowany. W O3 jak otworzysz drzwi to masz takie dziurki od spodu dachu, aby tam zamocowac kit, ktory pozniej chowa sie w uszczelce drzwi po ich zamknieciu. Jeden uchwyt rowerowy to 30cm szerokosci, wiec 3 rowery spokojnie ci wejda. Thule zaleca, aby nie przekraczac 130km/h z rowerami na dachu - przy 180 tez nie spadaja

            Komentarz


            • #7
              No i super. Przeglądałem chwilę jak kolega wyżej napisał o tym j znalazłem właśnie Thule,nowy w sklepie za 699zł. Niby uniwersalny ale była tylko octavia 2. Muszę poszukać.
              Z Drugiej strony w PL szybko się nie jeździ. 120km/h wystarczy. Bardziej mnie martwią niskie mostki itp
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Jak widzisz nie taki diabeł straszny . Co do mostów to nie martwilbym się a na krzaki i drzewa trzeba uważać . @bl dobrze mówi że używki na olx są a jak masz pod nosem to możesz podjechać i wytargować coś fajnego

                Komentarz


                • #9
                  Brawo Ja. Ciapa. Jak mi powiedziałeś o tych otworach to sprawdziłem i Octavia ma faktycznie po otwarciu drzwi Także z ciekawości szukałem i nowy w sklepie Thule można kupić za 700-800. Są jakieś tańsze nawet za 500zł ale nie znam marki. Zrobię dłuższe poszukiwania żeby znaleźć najlepszy model w rozsądnych pieniądzach i będzie git Później będą poszukiwania uchwytu na rowery
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    to z doswiadczenia powiem tak: tylko Thule. Troche kosztuja ale warto, nawet stojac przed wyborem uzywka thule vs. nowe "innej marki" bierz thule mialem kilka bagaznikow, Thule sluzy mi od 8lat i nic sie z nim nie dzieje: plastiki nie blekna, gwinty sie nie wyrabiaja, sruby maja odpowiednia twardosc, rowery stabilnie sie trzymaja. Mialem np. aguri na innym aucie: glosny podczas jazdy, plastik po miesiacach wakacyjnych wypalony sloncem i bleknie, mocowania trzeba bylo przegwintowac, a sruby byly miekkie i po kilku montazach sie wyrobily... takze: biednego nie stac kupowac tanio.

                    Komentarz


                    • #11
                      Akurat czy używany czy nowy nieważne W sklepie przykładowo Thule +/- 700-800zł a inne marki +/- 500zł. Mała różnica.
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Przeglądałem dziś trochę olx i allegro. Z używanych 95% to jakieś wynalazki. Jak się coś pojawi to może bym wszedł w używkę.
                        ALe tak ogólnie to takie coś będzie ok?
                        Link
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Na olx jest od groma używek Ori do O3 i Thule ale nie takich stalowych jak pokazałeś tylko alu i do tego kit pod O3 . Co do mocowań tylko Thule np proride 591 i idealne używki można wyrwać za ok 250 270 sztuka . Jak masz czas i być na bieżąco z olx to wyrwiesz bo okazję schodzą w ciągu 30 min . Jest też 598 ale to taki odświeżony ten co wcześniej podałem a kosztuje jeszcze raz tyle . O 532 czy tour nie mówię bo gorzej się zapina rowery ale cenowo mniej . Zależy co chcesz . Jak nie spieszy ci się to w 1000 zmieścisz się z 2 może 3 uchwytami .

                          Komentarz


                          • #14
                            Na razie same belki trzeba upolować,potem uchwyty na rowery.
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Panowie a jaki hak do Oiii polecacie jeśli nie ASO, może nie potrzebnie sie umpieram na ASO jesli jakiś Auto-HAK albo Steinhof jest całkiem ok?? Wiązke mam zamiar wziąść Jaegerea, niemcy często to biora i się sprawdza.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X