Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Powrót do diesla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Powrót do diesla

    Przez 8 latałem O1 AHF. Od trzech 1.4 tsi. Miało być mniej km rocznie ale tak patrzę że wychodzi ok 18-20 tys. rocznie. Z TSI nic a nic się nie dzieje (przez 3 lata tylko klocki, oleje i świece).
    Jak się okazało jednak dieslem trochę mi się lepiej latało... Jednak moment robi swoje. W związku z tym zacząłem się zastanawiać nad powrotem do ropy...Rocznikowo mogę zostać tak samo czyli 2009-2012. Tak sobie myślę że przecież dwumasa czy inne ustrojstwa nie psują się raz w roku, a nie należę do osób które co roku zmieniają auta. ..
    I jak już to chyba CR a nie PD?Dodam że kasta przed FL też jest ok Coś ktoś ,jakieś przemyślenia?

  • #2
    No właśnie u mnie trochę sytuacja odwrotna... Ja szukałem na początku TSI, potem się trochę zraziłem opiniami gdzieś po necie i zacząłem szukać TDI. Miałem robić większe przebiegi, a w końcu wyszły mniejsze, ale nie żałuje i tez mi się lepiej jeździ dieslem niż benzyną żony (Seat Leon). Generalnie mam już go 4 lata, chodzi mi o Octavię i tez się nic nie dzieje, jakieś klocki, flitry i pierdoły typu, osłona przegubu, sprężyna, generalnie nic związanego z dieslem, to samo co się psuje i w benzynie. Szukałem 2.0 TDI, ale trafił się 1.6 TDI, trochę się bałem, ale widzę, teraz o tym czasie, że te silniki są naprawdę ok, u szwagra w robocie takich kilka jest co mają grubo ponad 300 000 km i pyrkoczą jak mój z przebiegiem 130 000. Żona ma też 1.6 benzynę bez turbo i te same konie, ale inny moment i nie ma startu leon do octavi w takim normlanym cyklu jazdy, a pali 4 litry więcej niż Octavia... Robię sobie statystyki spalania i Octavia wychodzi 6,13 l na 100 km, a Leon 10,18 l na 100 km. Przy przebiegu 15 tys. km rocznie masz 3 000 zł oszczędności, przez 4 lata to 12 000 zł, starczy i na dwumas i w ogóle, a tak jak zauważyłeś, nie pada to co roku.
    Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez upel Zobacz wpis
      Octavia wychodzi 6,13 l na 100 km, a Leon 10,18 l na 100 km.
      1.4 TSI CHPA mi wychodzi 6,7 w mieście gdzie co chwila światła i korki. W trasie 4,9. Co ten leon?

      Komentarz


      • #4
        1.4, a tu 1.6 16V i starszej generacji 105 KM, no tak wychodzi mi niestety....
        Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

        Komentarz


        • #5
          A 1.6 tdi ze skrzynia piątka daje rade w trasie? Mam na myśli hałas silnika?

          Komentarz


          • #6
            Daje rade,, nie wiem jak to wygląda w 2.0 TDI, może są niższe obroty przy większych prędkościach, ale tutaj jest piątka bardzo długa... Pewnie też przy prędkościach ponad 140 to i 2.0 TDI się lepiej zbiera, ale dal mnie jest i tak ok. Przy 150 km/h, mam gdzieś obroty na poziomie 2800.
            Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

            Komentarz


            • #7
              nieukrywam, że sam po 3 latach myślę nad powrotem do TDI.... jak kupowałem PB+lpg to miał po miesiec latać.... okazało sie, że człowiek kupił ziemie, zaczeła sie budowa i wyjazdy i zrobiło sie 30K rocznie i to latanie po trasach, czego jednak PB mniej lubi, niz TDI.... i co chwile tankowanie lpg też meczące....

              Komentarz


              • #8
                Poza tym jak Masz LPG to zakładam, że masz zwykle 1.6 to i obroty przy np. 120 czy 140 km/h są dość spore pewnie i hałas też dość uciążliwy na dłuższą metę? Nie wiem czemu oni tak zestopniowali tą skrzynie... To właśnie mnie w benzynie męczyło. A ile Ci pali średnio tego gazu?

                Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.

                Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                Komentarz


                • #9
                  nie, nie posiadam 1.6. Mam 2.0 z całkiem fajną skrzynia, gdzie przy 120 km/h mam 3 tyś obr.... Spalanie to 10 w trasie , miasto to 12-13 a i 14 sie zdarzało... oczywiście to wartości lpg.

                  Komentarz


                  • #10
                    ja tam za żadne skarby do klekota bym sie nie przesiadł. Spalanie w mieście mam ok. 7l/100. W trasie po krajówkach 5-5.5 litra. Przyspiesza bardzo dobrze i ta cisza w środku. Do 60-70km/h to masz wrażenie jakbyś elektrykiem jechal a ze ja głównie jeżdże po mieście to takie wrażenie mam prawie non stop.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                      ja tam za żadne skarby do klekota bym sie nie przesiadł. Spalanie w mieście mam ok. 7l/100. W trasie po krajówkach 5-5.5 litra. Przyspiesza bardzo dobrze i ta cisza w środku..
                      twoje tsi 150 a moje 122 to jednak różnica
                      Tu pewnie też bym nie miał takiego dylematu

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X