Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez piramida
    Zamieszczone przez rOBERTO795
    Zamieszczone przez piramida
    PAOLO ESCO, 5w30 podczas mrozów sprawdził sie bardzo dobrze tak więc na przyszłą zimę pewnie znowu taki zawita.

    [ Dodano: Sob 02 Mar, 13 19:08 ]
    rOBERTO795,

    Już wiecej nie bedziesz szukał oleju :P
    myślisz że ten millers to taki kozak i żaden inny mu nie dorówna? :szeroki_usmiech
    Takie mam o nim zdanie P dlatego mam go u siebie znów po AMS-ie który wyleciał po 3 tyś km.
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez rOBERTO795
      Zamieszczone przez piramida
      Zamieszczone przez rOBERTO795
      Zamieszczone przez piramida
      PAOLO ESCO, 5w30 podczas mrozów sprawdził sie bardzo dobrze tak więc na przyszłą zimę pewnie znowu taki zawita.

      [ Dodano: Sob 02 Mar, 13 19:08 ]
      rOBERTO795,

      Już wiecej nie bedziesz szukał oleju :P
      myślisz że ten millers to taki kozak i żaden inny mu nie dorówna? :szeroki_usmiech
      Takie mam o nim zdanie P dlatego mam go u siebie znów po AMS-ie który wyleciał po 3 tyś km.
      na amsie dobrze mi się jeździło, zobaczymy jak będzie z millersem, najwazniejsze co by silnik dobrze chronił przy duzych obciążeniach
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • Amsa chyba się do takiej ochrony powinna nadawać

        Komentarz


        • Zamieszczone przez raventes
          Amsa chyba się do takiej ochrony powinna nadawać
          wszystko zależy jaką ochronę masz na myśli bo do zwykłego silnika jak najbardziej ale u mnie jest prawie dwa razy więcej mocy niż z początku :wink:
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz


          • Pany ile wchodzi oleju do ASZ :?: Tzn ile powinno być zalane, żeby nie przelać

            Komentarz


            • koledzy,
              szukam oleju do 1.9TDI 115KM (silnik VW).
              Auto stoi pod chmurką i jeździ na krotkich dystansach w mieście, więc ma się szybko rozgrzewać. Rocznie pojeździ 10 max 12 tys kilometrów
              Co polecicie?
              Sprzedam czarnulkę...
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

              Komentarz


              • Sorki jesli odgrzewam mielone czy jest wam znany i może ktoś stosował oleje LUCAS
                404 Not Found
                i
                404 Not Found
                Jest widziałem dystrybutor w Polsce ale info większe na stronach UK.

                raventes, przy naprawdę dobrym spuszczeniu 4,5 litra wchodzi ale ja zawsze wlewam 4 a potem sprawdzam.
                [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                Komentarz


                • Zalewasz pod maxa :?:

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez raventes
                    Zalewasz pod maxa
                    To dobry zwyczaj.
                    Konrad
                    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                    90 konny AGRessor
                    PerfectServiceBy DGW
                    WhitePride :smokedevil

                    Komentarz


                    • Trzymam stan między połową a max.
                      [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                      Komentarz


                      • jestem zajebiscie zadowolony z zestawu
                        statloil lazerway LL
                        diesel skydd

                        auto cala zime odpalalo zajebiscie bez skakania obrotomierza. nie wydawalo jakis stukow i pukow jak to bylo na castrolu.

                        wiadomo przy -20 czuc bylo przez chwile ze byl mulowaty . ale tak samo bylo przy innych olejach


                        teraz po 5000 jestem zaskoczony in plus bo przy dodatnich temperaturach zaczal mi palic w miescie 5,5-6 litrow.(moze siknik sie dotarl 35k km)

                        dzis mialem na odcinku nicalych 5 km 6,2l/100



                        czy oplaca sie lac skydd latem? czy nie ma sensu?

                        Komentarz


                        • A co myślicie o oleju: MILLERS XFE-PD 5w40 (Code 5659) ? W tej chwili mam jeszcze Castrola LL, ale przy następnej wymianie chcę zmienić na coś "lepszego" i sprawdzonego.
                          Jaki olej najlepiej zalać ?

                          Komentarz


                          • kristofer55 - właśnie Millers XFE-PD 5W40 skończył u mnie swoje 10k km na krótkich odcinkach.
                            Spisywał się do końca bez zarzutu.

                            Obecnie zalałem Amsa AFL 5W40 - sprawuje się prawie identycznie (ciut ciszej jak się jedzie spokojnie).

                            Oba oleje bardzo dobre.
                            Była O1 kombi ALH++ 150/340
                            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                            Komentarz


                            • A co myślicie o oleju: MILLERS XFE-PD 5w40
                              2x zalałem nie długo będzie trzeci raz
                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                              Komentarz


                              • Witam
                                Mam szybkie zapytanie.
                                Żona jeździ Fordem Fusionem 1.4tdci przebieg auta 175 tys km
                                Mam teraz zmieniać olej i kłócę się z mechanikiem bo do przebiegu 100 tys km był zalewany olej taki jak zaleca Ford 5w30 zaś później 10w40 olej zmieniany co 15-20 tys km
                                I mechanik twierdzi że trzeba wrócić do 5w30 ja zas uważam że jak się przeszło ta 10w40 to jak wrócę na rzadszy to zacznie mi sie lać z silnika dymić i brać olej
                                no i teraz mam zagwozdkę co radzicie ???
                                Jest O2Fl CFHC, Passat B6 1.9tdi BLS
                                Była O2FL BXE, Audi A2 1.4TDI,
                                Była O2 BXE
                                Była O1 1.8T + automat

                                Komentarz


                                • Robercik, zalecany powrót do poprzedniej oliwy , a to co piszesz to jakieś mity z tym braniem oleju itd. No chyba w co nie wieże że powodem zalania 10w40 było kolosalne branie oleju i ze względów ekonomicznych przeszedłeś na ten olej.
                                  Zrób tak płukanka, i dobry olej.
                                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                  Komentarz


                                  • Koledzy, chcę zmianić olej na Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W40 (z Fuchsa titan GT1 5w40), silnik ASV. Przy pierwszym zakupie jest mi potrzebna butelka 1L, żeby sobie zostawić na dolewki, dlatego bardziej mi pasuje kupić 4L+1L niż 5L, przy kolejnej wymianie nie będzie mieć to już znaczenia. Niestety DIESEL SYNTHOIL nie występuje w butelkach 4L. Dlatego chcę zapytać czym właściwie się różni DIESEL SYNTHOIL od oleju SYNTHOIL HIGH TECH 5W40? Z danych dostępnych na stronie producenta wynika, że ma takie same parametry oraz spełnia normę VW 505 i ma tę cechę że występuje w butelkach 4L. Czy SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 będzie tak samo dobrym wyborem jak DIESEL SYNTHOIL 5W40?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez przebor
                                      czym właściwie się różni DIESEL SYNTHOIL od oleju SYNTHOIL HIGH TECH 5W40
                                      było-chyba w poprzednim wątku...
                                      Synthoil High Tech to praktycznie to samo - ma dodane dopuszczenia do silników benzynowych i diesla. Specyfikacje: ACEA A3-04(wyższa jakość zachowania w stosunku do temperatury oraz oksydacji) /B3-04 (wyższa nośność sadzy oraz ochrona przed zatarciem) ACEA A3/B3 ---> "Stabilny, utrzymujący właściwości olej, przeznaczony do użycia w silnikach benzynowych samochodów osobowych o wysokich charakterystykach pracy, oraz silnikach wysokoprężnych lekkich samochodów ciężarowych i/ lub przedłużonych przedziałach czasu wymiany oleju tam, gdzie podane jest to przez producentów silników i/ lub silnikach wykorzystujących przez cały rok oleje o niskim stopniu lepkości i/ lub dla silników o ciężkich warunków pracy, zgodnie z zaleceniami producenta silnika" i API SM/CF a Diesel Synthoil ma specyfikacje skierowane tylko pod kątem diesla : ACEA B4-04 (dla silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa) i API CF.
                                      Zamieszczone przez przebor
                                      Czy SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 będzie tak samo dobrym wyborem jak DIESEL SYNTHOIL 5W40?
                                      tak.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • PAOLO ESCO, Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź

                                        Komentarz


                                        • Po ok 26 tys na Valvolina Durablend 5w40 mogę powiedzieć, że w mojej opinii olej nie jest najwyższych lotów. Kiedy w lecie spisywał się jeszcze w miarę przyzwoicie, tak w zimie odgłosy jakie z siebie wydawał silnik były dla mnie już nie do zaakceptowania. Objawy te nasiliły się po przejechaniu ok 9kkm. Obecnie mam zrobione na nim 12kkm i przy temperaturze 8 stC przejechaniu 20km silnik pracuje jak by był zimny, chodzi mi o głośność pracy. Poza tym zaczynają się pojawiać na wolnych obrotach pojedyncze metaliczne klepnięcia, czego wcześniej absolutnie nie było. Nie wiem natomiast na ile jest to wina oleju (mam nadzieje, że to 100 % wina oleju

                                          Jeszcze raz podkreślam, że są to tylko moje odczucia.

                                          W Sobotę zalewam Millersa XFE-PD


                                          OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez barteq
                                            w zimie odgłosy jakie z siebie wydawał silnik były dla mnie już nie do zaakceptowania
                                            podobne odczucie miałem na Valvoline XL III 5W/30.
                                            Zamieszczone przez barteq
                                            zalewam Millersa XFE-PD
                                            "będziesz Pan zadowolony"
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • PAOLO ESCO, mam takie subiektywne wrażenie, że oleje valvoline są bardzo gęste.
                                              Po wymianie na pewno podzielę się opinią nt. millersa, oby dobrze zrobił mojemu traktorowi


                                              OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez barteq
                                                oleje valvoline są bardzo gęste
                                                ---> Prista Oil to koncern produkujący bazy olejowe oraz wysokiej klasy oleje dla TEXACO, VALVOLINE i GENERAL MOTORS czyli kupując Valvoline ... :roll:
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • barteq, zrobiłeś 26kkm na oleju? Jeżeli tak to nie ma się co dziwić że już dawno stracił swoje właściwości :wink:
                                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                  Komentarz


                                                  • nie... no chyba nie jeździł w trybie LL na Valvolina Durablend 5w40 ... :roll:
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X