Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Płyn hamulcowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Płyn hamulcowy

    U mnie po nocy kąt całkowite 0,00 st.

  • #2
    Płyn hamulcowy

    Witam,
    W następnym miesiącu planuję wymianę tarcz i klocków i przy okazji wymienię płyn. Mam układ ESP i czytałem że zwykły DOT4 nie wystarczy. Sprzedawca powiedział że DOT4 to DOT4 i kropka. W necie wyczytałem że powinienem mieć DOT4 o obniżonej lepkości, np Bosch DOT4 HP. I ten chyba zakupię, ale jest tam adnotacja że nie można go stosować do układów z płynem mineralnym. Jaki jest u mnie seryjnie (zakłądam że ORI, bo człowiek od którego kupiłem serwisował w autoryzowanym)?

    Zakładam że 2 litry w zupełności wystarczy do przepłukania układu i napełnienia.
    Koniki są po to by je karmić

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Subaru
      powiedział że DOT4 to DOT4 i kropka.
      To powiedz mu ze g... sie zna
      Kup ATE sl4 , na zwyklym dot 4 mialem problem w zimie wyjechac do domu - ESP nie dzialalo jak trza.

      Komentarz


      • #4
        podczepię sie..... :lol: ..czy ebc albo motula można stosować bez problemu? chodzi mi o te o podwyższonej temp.

        Komentarz


        • #5
          , Z tego co wiem, to te o podwyższonej temp trzeba zmieniać co rok, żeby działały jak trzeba i były tak samo skuteczne.

          A w naszych autach seryjny płyn skody jest mineralny?
          Koniki są po to by je karmić

          Komentarz


          • #6
            ATE SL4 to bedzie dobry wybor o ile moge sie podlaczyc od dobra odpowiedz.
            Brum, brum.

            Komentarz


            • #7
              Widzę, że wielu z was poleca ATE. A czemu akurat sl4 a nie sl6?

              Jest lepszy niż bosch dot 4 hp?
              Koniki są po to by je karmić

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez
                podczepię sie..... :lol: ..czy ebc albo motula można stosować bez problemu? chodzi mi o te o podwyższonej temp.
                Teraz w octavii mam motula 5.1 , moze byc jak najbardziej, do cwylinej ostrzejszej jazdy i wymian co 2 lata, ciezko znalezc cos lepszego

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Tippo
                  Zamieszczone przez
                  podczepię sie..... :lol: ..czy ebc albo motula można stosować bez problemu? chodzi mi o te o podwyższonej temp.
                  Teraz w octavii mam motula 5.1 , moze byc jak najbardziej, do cwylinej ostrzejszej jazdy i wymian co 2 lata, ciezko znalezc cos lepszego
                  dzięki czy wymiana na niego wymaga jakiegos specjalnego podejscia typu płukanie układu itp?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez
                    dzięki czy wymiana na niego wymaga jakiegos specjalnego podejscia typu płukanie układu itp?
                    Plukanie to warto zrobic jakims tanim plynem, przed kazdym zalaniem, po 2 latach roznie to bywa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Tippo
                      Plukanie to warto zrobic jakims tanim plynem, przed kazdym zalaniem, po 2 latach roznie to bywa.
                      a po co ??
                      ja używam na zmianę ATE typ 200(żółty) i ATE Blue Racing(niebieski), przy wymianie wyraźnie widać czy nowy płyn juz dotarł,
                      do tego oba płyny mają wydłużony okres wymiany do 3 lat
                      ATE PL
                      *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tippo
                        Zamieszczone przez
                        podczepię sie..... :lol: ..czy ebc albo motula można stosować bez problemu? chodzi mi o te o podwyższonej temp.
                        Teraz w octavii mam motula 5.1 , moze byc jak najbardziej, do cwylinej ostrzejszej jazdy i wymian co 2 lata, ciezko znalezc cos lepszego
                        5.1 powinno zmieniać się co rok, reszta to fakt, można lekko ostrzej. :diabelski_usmiech
                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                        @ by Tune-up Gdańsk
                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                        Antek

                        Komentarz


                        • #13
                          ja zalalem poprostu tym Link

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tony065
                            5.1 powinno zmieniać się co rok, reszta to fakt, można lekko ostrzej. :diabelski_usmiech
                            Pan z brakes.pl powiedzial mi: " polecałbym Motul DOT 5.1. Przy wymianie co 2 lata będzie nie do zagotowania na zwykłych drogach, a przy niskich temperaturach będzie lepiej współpracował z ESP dzięki niskiej gęstości."

                            Natomiast seria RBF , co potwierdzil mi tez DGW, to trza zmieniac czesciej.
                            W kazdym razie, o ile przed uplywem 2 lat, jesli ESP, hebel lub sprzeglo zacznie wariowac, dam znac.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X