Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju silnikowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana oleju silnikowego

    trzeba wymienić przekaźnik świec - nie wiem pewne, ale chyba 109 jak Ci nikt nie napisze czy to właściwy to jutro Ci podam czy faktycznie 109 - u siebie miałem to samo z dwa miesiące temu. kręciłem kręciłem a auto nie zapaliło po wymianie przekaźnika wszystko hula

  • #2
    Wymiana oleju silnikowego

    Witam, mam pytanie odnośnie wymiany oleju w mojej octavce. Wiem, że najlepiej wymieniać go raz w roku lub co 15000 tys km i tutaj moje pytanie - czy można ten okres delikatnie naciągnąć - tak do 16 - 17 tys?

    Pytanie banalne, ale od kompletnej nowicjuszki ops:
    Spalanie poniżej 5L i życie jest piękne ;]

    Komentarz


    • #3
      dla mnie 15kkm to już naciąganie :wink:
      zależy jaki olej wlany był

      Komentarz


      • #4
        syntetyk 5w30
        Spalanie poniżej 5L i życie jest piękne ;]

        Komentarz


        • #5
          hmmmm --> Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie! :: Wykop.pl] [/URL]
          Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...

          Komentarz


          • #6
            ale dokładnie jaki
            np jak dobrze pamiętam to top tec 4100 jest do 30kkm, ale nie wiem czy z tą normą przejdzie w fałweju
            tzn o ile producent pozwala na to

            Komentarz


            • #7
              Mobil 1
              Spalanie poniżej 5L i życie jest piękne ;]

              Komentarz


              • #8
                Jest jakaś konkretna przyczyna, dla której chciałabyś przedłużyć ten okres?
                Względy oszczędnościowe, czy np. przegapiłaś termin?
                Jak to drugie, czyli nazwijmy to jednorazowy przypadek, to raczej nic się nie powinno stać. Sam osobiście przegapiłem jedną wymianę o 500 km, a gość od którego kupiłem auto, to chyba odpuścił sobie cały rok, bo pomimo pełnej historii serwisowania, brakuje mi właśnie papiera na jedną wymianę.
                Jeżeli zaś to mają być oszczędności , to zastanowiłbym się czy warto.

                Z drugiej strony znam gościa, który wymienia olej dopiero jak mu się zaświeca kontrolka od poziomu oleju - i też jeździ.

                Komentarz


                • #9
                  zostało mi około 500 km a szykuje mi się wyjazd, na którym zrobię ponad 1000 km. bardziej na rękę byłoby mi wymienić po powrocie, ale w takim razie chyba zrobię to przed wyjazdem
                  Spalanie poniżej 5L i życie jest piękne ;]

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja bym zrobił przed wyjazdem, ale to chyba dla własnego dobrego samopoczucia, że wszystko jest jak w książce napisane. Ale jak zrobisz po powrocie, to też świat się nie zawali.
                    Pozdrawiam.

                    Komentarz


                    • #11
                      nastepny temat olejowy sie stworzył??? :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X