Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Różnice w silnikach 1.6 8V MPI (102KM)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Różnice w silnikach 1.6 8V MPI (102KM)

    Za takie pieniążki to już można porządną drukarkę cyfrową formatu do A3+ kupić .
    Tylko że to duże cholerstwo jest
    Link

    Jeśli zdecydujesz się na tak duży sprzęt to polecam jednak poprzedni model C253

    EDIT

    Sorry dopiero co doczytałem że to dwieście 200 - napisałeś razem "200Ojro" - a ja zobaczyłem 2 tys. ops:

  • #2
    Różnice w silnikach 1.6 8V MPI (102KM)

    Jak w temacie, czy mógłby ktoś napisać czym się różnią poszczególne wersje silników 1.6 MPI (102KM):
    • AVU, BFQ - montowane w OI
      BGU, BSE, BSF, CCS - montowane w OII

    Komentarz


    • #3
      Powiem tak...jeździełm dwa lata BFQ + lpg, a kiedyś jechałem 0II z BSE - niby ten sam silnik ale 01 z bfq lepiej się zbiera. I nie jest to tylko moja opinia, bo takowe juz się pojawiały na forum.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_os
        Powiem tak...jeździełm dwa lata BFQ + lpg, a kiedyś jechałem 0II z BSE - niby ten sam silnik ale 01 z bfq lepiej się zbiera. I nie jest to tylko moja opinia, bo takowe juz się pojawiały na forum.
        Ale O1 jest lżejsze od O2 i może stąd ta różnica.

        Komentarz


        • #5
          Waga 01 - 1160
          Waga 02 - 1255

          Jednak 100 kg różnicy nie może nie mieć wpływu na odczucia co do osiągów.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piernik
            Waga 01 - 1160
            Waga 02 - 1255

            Jednak 100 kg różnicy nie może nie mieć wpływu na odczucia co do osiągów.
            Octavia II FL Combi - 1360 kg

            A w temacie, znalazłem różnice: BSE ma normę EURO5 pozostałe EURO4

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piernik
              Jednak 100 kg różnicy nie może nie mieć wpływu na odczucia co do osiągów.
              Przy takim silniku będą miały duży wpływ. Nawet przy moim obecnym silniku, który choć demonem nie jest, to jednak jest znacznie mocniejszy od 1.6 czuć różnicę jednej osoby w samochodzie ważącej w okolicach 100kg...

              Różnice będą przede wszystkim w spełnianych normach. Np w międzyczasie wprowadzono zmiany w układzie chłodzenia. Nie wiem jak starsze silniki z O1 miały ale pojawił się termostat elektronicznie sterowany, który nominalnie trzyma temperaturę cieczy chłodzącej na poziomie 105*C.

              Od jednego człowieka z ASO usłyszałem, że delikatnie zmieniły się skrzynie biegów aby spełniać wyższe normy emisji spalin.

              Dlaczego pytasz swoją drogą?

              Komentarz


              • #8
                O1 BFQ HB - 1280 kg mam w dowodzie.

                Komentarz


                • #9
                  od speców tuningu i śmigania 1/4 mili słyszałem że 100kg to przelicznik ok. 20KM, więc przy tych silnikach to już sporo. waga auta zależy od wyposażenia, bo np klima, elektryczne szyby lub szyberdach ważą sporo.
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    Nadal nie wiemy jaki jest kontekst pytania. Czy chodzi o osiągi, awaryjność czy jeszcze coś innego...

                    Komentarz


                    • #11
                      Kolega w temacie napisal wystarczajaco jasno o co mu chodzi ....

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez yunior81
                        Kolega w temacie napisal wystarczajaco jasno o co mu chodzi ....
                        Dokładnie tak. Ciężko gdziekolwiek znaleźć różnice poza informacją że silniki te mogą się różnić osprzętem. Posiadam zeszyty serwisowe dla AVU i zastanawiam się na ile są one aktualne w stosunku do BSE

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X