Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Warsztaty mechaniczne i ic gwarancja...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Warsztaty mechaniczne i ic gwarancja...

    siemi1, poprawiony hosting

  • #2
    Warsztaty mechaniczne i ic gwarancja...

    Czy kupować części samemu a w warsztacie (nie ASO) zlecać jedynie wymianę (wychodzi taniej)???
    Czy w warsztacie (nie ASO) brać kompleksowo wymianę+ich części??? W tym wariancie niektórzy dają gwarancję...ale czy taka gwarancja jest coś warta jeżeli coś się stanie???
    Chodzi mi dokładnie o wymianę rozrządu.
    strazakp

    Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
    Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

    Komentarz


    • #3
      strazakp, jeśli idzie o rozrząd i inne takie "grubsze" sprawy, to jestem zwolennikiem drugiej opcji. Jeżeli przyjedziesz do nich ze swoimi częściami to w razie W musisz zapłacić dodatkowo, jeżeli np. pasek będzie wadliwy, a jak oni zamówią, to wtedy Ciebie to nie interesuje, tylko "dałeś pan gwarancję to teraz pan napraw". Takie moje zdanie.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez rafiki
        strazakp, jeśli idzie o rozrząd i inne takie "grubsze" sprawy, to jestem zwolennikiem drugiej opcji. Jeżeli przyjedziesz do nich ze swoimi częściami to w razie W musisz zapłacić dodatkowo, jeżeli np. pasek będzie wadliwy, a jak oni zamówią, to wtedy Ciebie to nie interesuje, tylko "dałeś pan gwarancję to teraz pan napraw". Takie moje zdanie.
        Ja w sumie też jestem skłonny uderzyć w taką opcję ale czy jest później szansa by coś uzyskać?
        Przecież taki warsztat (niekoniecznie mały garaż w podwórku) tak od razu nie da nam kasy lub nie będzie naprawiał silnika za swoje. Pewnie będzie próbował wyłgać się jakoś z odpowiedzialności itd.
        Zastanawiam się tylko czy w ogóle taka gwarancja dana przez warsztat realnie coś da.

        [ Dodano: Czw 19 Gru, 13 17:35 ]
        Dodam jeszcze, że mowa tu o częściach tzw. zamienników (Ruville, INA lub SKF). Ale tutaj chyba nie ma problemu jeżeli chodzi o tym producentów?
        strazakp

        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

        Komentarz


        • #5
          strazakp, części czy ori czy zamienniki to bez znaczenia. Podstawa to: zlecenie naprawy lub potwierdzenie wykonania naprawy (np. paragon czy faktura). Jeżeli dają gwarancję, to masz pełne prawo z tego korzystać, w razie czego (jeżeli nie będą chcieli uznać reklamacji) możesz uderzyć do Rzecznika Praw Konsumenta - bardzo skuteczna instytucja :wink:
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez strazakp
            Czy kupować części samemu a w warsztacie (nie ASO) zlecać jedynie wymianę (wychodzi taniej)???
            Czy w warsztacie (nie ASO) brać kompleksowo wymianę+ich części??? W tym wariancie niektórzy dają gwarancję...ale czy taka gwarancja jest coś warta jeżeli coś się stanie???
            Chodzi mi dokładnie o wymianę rozrządu.
            w ilu tematach zadajesz takie samo lub podobne pytane????
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              piotrek_os, chyba w dwóch ale tutaj postanowiłem założyć oddzielny wątek dot. gwarancji dawanych przez warsztaty bo nie rzucił mi się wątek z tym związany.
              strazakp

              Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
              Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X