Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koło zapasowe - inne niż założone na osiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • koło zapasowe - inne niż założone na osiach

    Masz racje teoretycznie lepszY od UG8. Ale u mnie jest super. Za to astra IV przy szybkim ruszaniu ,skakala' jak szalona i serwis stwierdzil, ze TTM.

  • #2
    koło zapasowe - inne niż założone na osiach

    Cześć,

    Założyłem ostatnio nowe opony 215/55 R16. Koło zapasowe to 205/55 R16. Pytanie moje brzmi czy w razie założenia zapasu, który jest inny od pozostałych 3 opon będzie problem z jazdą? Dowiedziałem się ostatnio, że profil jest jakimś stosunkiem szerokości do czegoś tam tj. że wysokość 55 w moim przypadku jest różna dla szerokości 205 i 225 więc zastanawiam się czy po założeniu zapasu samochód nie będzie zbyt mocno ściągał na jedną stronę?

    Komentarz


    • #3
      poza możliwością ściągania na koleinach, różnica średnicy kół to 22 mm to jeszcze do tego mandat gwarantowany.

      Komentarz


      • #4
        Przepraszam, założone na osiach mam 215/55 R16 a zapas to 205/55 R16. Już wyżej poprawiłem.

        Komentarz


        • #5
          Nie jeździsz na codzień. Ponadto dojazdówki są również niejednokrotnie mniejsze. A złapanie kapcia nie jest przecież przestepstwem. Jak trawisz na upierdliwego zawsze możesz nie przyjąć mandatu.

          Komentarz


          • #6
            Tak, tylko że dojazdówki są mniejsze i węższe od pełnowymiarowych kół właśnie po to, żeby nie jeździć na nich długo i z większymi prędkościami.
            Ty masz prawie w pełni wymiarowe koło i może się zdażyć, że się zapomnisz i depniesz...
            Jeśli w takiej sytuacji trafisz na miśka z suszarką, to zabierze dowód rejestracyjny.
            Nie wspomnę o kolizji, wtedy kompletnie przechlapane. Każdy ubezpieczyciel się wypnie.


            Oczywiście, jeśli takie koło potraktujesz jak dojazdówkę i spokojnie pojedziesz do wulkanizacji, prawdowpodobnie nic się nie stanie.
            Ale dłuższą jazdę odradzam.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Voit
              tylko że dojazdówki są mniejsze i węższe od pełnowymiarowych kół właśnie
              Voit, nie zawsze jest tak jak mówisz
              mam w bagazniku koło które wygląda na pełnowymiarowe- ale jest tylko dojazdówką
              gdyby nie to, że jest żółta naklejka z dopuszczalną prędkością tobym pomyslał, że mam normalny zapas :wink:

              zazwyczaj dojazdówka kojarzy nam się z czymś takim
              Link


              ale niejednokrotnie jest to
              Link
              i tylko naklejki informują cie o tym fakcie
              Link
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Co do kwestii mandatu, to jest to jasno sprecyzowane.
                Za Dz. U.
                Kod:
                6. Dopuszcza się w celu krótkotrwałego użycia wyposażenie pojazdu w koło zapasowe, o parametrach odmiennych niż parametry stosowanego normalnie koła jezdnego, o ile koło takie wchodzi w skład fabrycznego wyposażenia pojazdu - na warunkach określonych przez wytwórnię pojazdu.
                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                Komentarz


                • #9
                  Spełniając funkcję stricte zapasu da radę spokojnie dojechać. Jak boisz się policji to przeczytaj uważnie wyciąg z homologacji. Poleca się odmienne koło zakładać na oś nienapędzaną. Jeśli różna średnica to różne prędkości obrotowe - czyli w przypadku osi napędzanej wystąpi ciągła praca mechanizmu różnicowego przy jeździe na wprost. Czyli wiadomo co robić.

                  Komentarz


                  • #10
                    OK, dzięki za wszystkie wypowiedzi.

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam felgę stalowa 7Jx16 H2 ET45 ori VW 16 cali,16" stalówka 5x112 z kola zapasowego z VW Passata B6 czy takie koło moge traktowac jako kolo zapasowe czy tylko jako dojazdowkę i czy w wogole moge zamontowac takie i siebie czy szukac innego dedykowabego do OIIFL, mam teraz zestaw naprawczy a wolalbym miec zapas zamiast tego.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                      Sprzedam na OLX!!

                      Komentarz


                      • #12
                        siemi1, zobacz na oznaczenia na oponie a zwłaszcza Vmax i obciążenie
                        mozesz zamontować obojetnie jakie albo wozić jedną zimówkę - ale tam jest różnica we wkładzie koła :wink:
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Opony jeszcze nie mam
                          To że wkłady sa równe to wiem 2 rodzaje do cywilnej wersji i do RS'a.
                          baerdziej mi chodzi czy felga może być, opone pewnie bym wziol standard o parametrach jaki mam obecnie na vraterisach rj 205x55 r16
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                          Sprzedam na OLX!!

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X