Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aguri - belki dachowe - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Aguri - belki dachowe - opinie

    Jutro wszystko podglądam i zweryfikuję.

  • #2
    Aguri - belki dachowe - opinie

    Koledzy czy ma ktoś na dachu swojego kombiaka(i nie tylko) belki Aguri ??
    Przeczytałem 2 strony tematów z szukajki o bagażnikach dachowych, napisałem też do jednego z forumowiczów , który to sprzedawał niedawno takie belki ale cisza.
    Chciałbym poznać jakieś opinie, jak one pasują do naszych aut?. Wizualnie jestem na nie zdecydowany ale jak to życie wielokrotnie pokazuje ładnie nie musi być dobre czy praktyczne.
    Belki potrzebne mi będą do transportu rowerów.

    Komentarz


    • #3
      Re: Aguri - belki dachowe - opinie

      Zamieszczone przez magdalena30
      jestem na nie zdecydowany
      jak na "magdalenę30" to dość ciekawie używasz form osobowych :lol:

      no więc, Magdaleno, mam takie belki... okazało się, że po drugiej stronie ulicy mam sklep tym handlujący - udało się dobrą cenę uzyskać, więc kupiłem :wink:

      rowerów na tym nie wożę, tylko box dachowy - dość duży - wiozłem go zapakowanego sprzętem narciarskim do austrii i powrót, bagażnik się nie popsuł :szeroki_usmiech

      ładnie wygląda, montaż również banalny, obniża box względem dachu auta (to dla mnie ważne było) - jedna uwaga, a właściwie dwie:

      - pamiętaj, że zakres regulacji jest niewielki, więc na inne auto może nie pasować (np. ten do octavii nie pasuje na avanta a4)
      - zasada działania tych belek jest nieco inna niż normalnego bagażnika, tj. zwykły LEŻY na relingach, a aguri się pomiędzy nimi tak trochę ROZPIERA, dlatego też ma kształt płaskiej elipsy

      (to drugie może, ale nie musi mieć znaczenia przy ciężkich ładunkach)
      aha, no i belki trochę pracują przez ten swój eliptyczny kształt - na początku jak obserwowałem przez szyberdach to się stresowałem, później już nie 8)
      Diesel Service Śmietana
      43-210 Kobiór
      ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

      uwaga
      nie robimy pompowtryskiwaczy

      Komentarz


      • #4
        Używam tych belek od 5 miesięcy. Duży plus że są opływowe, a co za tym idzie ciche.
        Używałem z boxem , jak i z normalymi "szczypcami" na narty. Wszystko ok.
        Niestety nie jest też idelanie.
        Przy próbie odkręcenia śruby trzymającej "łapy" razem, w dolnej cześci łapy, ukręciła się cała nakrętka która była wspawana w dolny element, nie miałem czasu na reklamację więc kilka śrubek,podkładek i działa jak nowe .Aczkolwiek niesmak pozostał .

        Komentarz


        • #5
          u mnie mechanicznie bez zastrzeżeń - a jestem uczulony na tym punkcie... może przeciągnąłeś przy montażu ?? :roll:
          Diesel Service Śmietana
          43-210 Kobiór
          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

          uwaga
          nie robimy pompowtryskiwaczy

          Komentarz


          • #6
            mattyah4x4 heh no wyjaśniłem kwestię forumowego nicku już w innym miejscu
            Chyba będzie trzeba zmienić :P bo jestem Arekiem

            ale do rzeczy, na takich właśnie opiniach mi zależało. Jak wszystko mają swoje plusy i minusy ale dziękuję Wam.
            A jeszcze może w inną stronę. Znalazłem dziś na aukcji w tej samej cenie co nowe Aguri używane belki Thule, i czy mając taką ofertę nadal byłyby u Was Aguri czy Thule ??

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mattyah4x4
              u mnie mechanicznie bez zastrzeżeń - a jestem uczulony na tym punkcie... może przeciągnąłeś przy montażu ?? :roll:
              Wydaje mi się że przykręcałem z umiarem :P mam też wrażenie że ten gwintowany element był krzywo wspawany, i jako przy wkręcaniu poszło to przy wykręcaniu się przekrzywił.

              A jeszcze może w inną stronę. Znalazłem dziś na aukcji w tej samej cenie co nowe Aguri używane belki Thule, i czy mając taką ofertę nadal byłyby u Was Aguri czy Thule ??
              Brałbym Thule, firma na pewno z większym doświadczeniem i większą renomą.
              Aczkolwiek akcesoria do nich diabelnie drogie.

              Komentarz


              • #8
                bierz aguri 8)
                Diesel Service Śmietana
                43-210 Kobiór
                ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                uwaga
                nie robimy pompowtryskiwaczy

                Komentarz


                • #9
                  Wiem,ze odkop ale czy brać te belki Aguri czy dopłacić do droższych?
                  Kondziu

                  OCP

                  Komentarz


                  • #10
                    zalzy jak dlugo planujesz je uzywac.
                    ja dlugo szukalem Whispbarów bo sa mega wygodne w montażu, nie szumia przy duzych predkościach i nie zwiekszają zbytnio spalania, wyrwalem wers na relingi za ok 300PLN na allegro uzywane w super stanie. uważamże warto.
                    jesli uzyjesz 1 czy 2r w rku to nie ma sensu przeplacac chybaz ejedziesz w dluga trase gdzie podróz moze byc meczaca brzy szumieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                    Sprzedam na OLX!!

                    Komentarz


                    • #11
                      siemi1, dzieki za odpowiedz.Zamowilem wkońcu Link zamontuje dam znac co i jak
                      Kondziu

                      OCP

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez lu5asz
                        zy brać te belki Aguri czy dopłacić do droższych?
                        ja mam kupione i zamontowane Aguri Prestige --- > Forum - Octavia Club Polska jestem z nich zadowolony. Dobra cena , prosty montaż, nie szumią. Kupione od projektanta tych belek ---> Producent akcesoriów do bagażników samochodowych - Wrocław
                        Załączone pliki
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • #13
                          PAOLO ESCO, dzięki,zamówiłem już inne,zobaczymy czy dadza radę
                          Kondziu

                          OCP

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X