Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opona dunlop sport bluresponse - dziwne uszkodzenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opona dunlop sport bluresponse - dziwne uszkodzenie

    Doloze swoje. Po 3,5roku eksploatacji swojej, powiem ze jestem zadowolony z tego zestawienia cyli 1.6 + LPG w Octavii. Jedyny minus w/g mnie to brak 6biegu.
    Tego samochodu uzywam glownie po miescie i do tego jest idealny. Na trasy to tak jak pisza wyzej: nie jest to demon predkosci...
    Ale bralem ten silnik ze wzgledu na niezawodnosc... Nie przekraczajac 4-4,5obr/min nie ma praktycznie zuzywania oleju...

    Sorki za pisownie. Pisalem z "kalkulatora"...

  • #2
    Opona dunlop sport bluresponse - dziwne uszkodzenie

    Witam 20 czerwca zakupiłem opony do swojej octavi. Wybór padła na dunlop sport bluresponse rozmiar 195/65R15. W trzecim dniu użytkowania na jednej z opon zauważyłem dziwne uszkodzenia. Na boku opony w kilku miejscach dziwne spękania powierzchni opony widoczne na zdjęciach. Udałem się do sprzedawcy w celu zareklamowania opony. I tu ciekawa reakcja sprzedawcy "Jeździł pan po krawężnikach, zniszczył pan oponę a teraz chce pan ją reklamować" Nie wdawając się w dyskusję zareklamowałem oponę. Po 14 dniach otrzymałem odpowiedź producenta "Opona jest wykonana zgodnie ze specyfikacją. Nie stwierdzono przyczyn związanych z konstrukcją, materiałami oraz wykonastwem opony. Reklamacja nie uznana." Czy ktoś z was spotkał się z podobnym uszkodzeniem nowej opony? Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy ktoś z Was zna może jakiegoś rzeczoznawcę w Łodzi? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      dziwnie to wyglada . .korniki tak drewno wcinaja . a sól podobnie uszkadza alusy
      ale co opone tak uszkodzilo? na kraweżnik to nie wyglada , chociaz może ...

      Komentarz


      • #4
        dziwnie to wyglada, ktore to kolo ? prawy przod albo tyl?

        Komentarz


        • #5
          arjo1, kiepskiej jakości guma ew. jakaś delikatna niedoróbka w fabryce. Jaki kraj i rok produkcji opony?
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Mi to wygląda na przytarcie o krawężnik lub inną chropowatą powierzchnię.

            Komentarz


            • #7
              mi to wygląda jakby forma była przykurzona w czasie galwanizacji

              Komentarz


              • #8
                Na moje oko to również syf w formie

                Komentarz


                • #9
                  Data produkcji 2114. Uszkodzenia są w kilku miejscach od zewnętrznej i wewnętrznej strony opony. Opona przednia prawa. Krawężnik raczej mało prawdopodobny gdyż po wymianie opon w piątek udałem się na wieś a uszkodzenia zostało zauważone w niedziele.

                  Komentarz


                  • #10
                    Jakie przytarcie? Przecież cycek się ostał na zerodowanej powierzchni, a przy otarciu na pewno by się urwał. Do tego żadnych śladów brudu czy zmiany barwy opony - moja po przytarciu o krawężnik zawsze jest jak usmarowana czymś w tym miejscu - widać gołym okiem. A u kolegi na fotce czyściutko, a nie podejrzewam żeby mył.

                    M.
                    666 4U

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez beaviso
                      Jakie przytarcie? Przecież cycek się ostał na zerodowanej powierzchni, a przy otarciu na pewno by się urwał. Do tego żadnych śladów brudu czy zmiany barwy opony - moja po przytarciu o krawężnik zawsze jest jak usmarowana czymś w tym miejscu - widać gołym okiem. A u kolegi na fotce czyściutko, a nie podejrzewam żeby mył.

                      M.
                      U mnie po obtarciu o krawężnik opona wygląda jak by była pomalowana zółta kredą :wink:

                      Komentarz


                      • #12
                        ...Na ocierkę o krawężnik to nie wygląda.
                        Obstawiałbym jednak wadę produkcyjną. Tak jakby wierzchnia warstwa gumy wykruszyła się po napompowaniu koła.
                        Może wada mieszanki gumy?
                        Napisz jaki DOT, rozmiar opony i kraj producenta.

                        Komentarz


                        • #13
                          masz tak na 1 czy na każdej oponie? Ogólnie zagadkowo to wygląda. Moim zdaniem wygląda to na jakieś uszkodzenie chemiczne. Tak jakby coś chemicznego chlapnęło na oponę.

                          Komentarz


                          • #14
                            Rozmiar 195/65R15 DOT 2114 tylko jedna z opon jest w takim stanie pozostałe ok Co ciekawe u sprzedawcy oglądałem jeszcze kilka identycznych opon i wszystkie były ok

                            Komentarz


                            • #15
                              Odpowiedź jest krótka i prosta. To co jest na oponie to nic innego niż obraz formy, w której podlegała ona wulkanizacji. Była ona po prostu brudna/zerodowana. Uwzględniając głębokość "uszkodzeń", jeżeli nie ma tam zmiany struktury gumy, to niestety jest to jedynie wada "kosmetyczna" - wygląda gorzej ale na trwałość i zachowanie się opony na drodze wpływu nie ma.

                              Komentarz


                              • #16
                                Analizując całą sytuację zgadzam się z kolegą gregoryg ale nasuwają mi się tu trzy pytania
                                1. Czy kupując nowy produkt jakim jest ta opona dodatkowo z górnej półki nie powinien on być bez takich wad?
                                2. Czy tak naprawdę bezpieczeństwo jest zachowane w 100%
                                3. Co się będzie dziać z tą oponą za 2 - 3 lata?

                                Komentarz


                                • #17
                                  jesli to forma to nic sie nie będzie dziac bo ubytki maja głębokość dziesiatych części mm
                                  tym niemniej coraz więcej bubli widzę na bluresponsach.
                                  im wieksza majówka tym gorzej.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    kurde kolego Ty z ta opona to tak na serio?! wstydzilbym sie z czyms takim wracac do sklepu, sprzedawca musial miec dziwna mine.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Re: Opona dunlop sport bluresponse - dziwne uszkodzenie

                                      Chciałem kupić 2 sztuki Dunlop Bluresponse.

                                      Chyba poczekam do nowego roku, do tego czasu może już się nauczą je dobrze robić

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        bardziej kuje ze rantu nie maja

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Re: Opona dunlop sport bluresponse - dziwne uszkodzenie

                                          Zamieszczone przez t_kucyk
                                          Chciałem kupić 2 sztuki Dunlop Bluresponse.

                                          Chyba poczekam do nowego roku, do tego czasu może już się nauczą je dobrze robić
                                          Na pewno
                                          wg mnie, chłopak miał pecha... Ja tam na produkcji nie pracuję, być może forma miała trochę nieoczyszczonych pyłków...
                                          Opony i felgi nowe-ceny hurtowe
                                          Mobile phone: 501-517 687/668-39 64 74

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X