Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Eksploatacja turbiny-geometria

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Eksploatacja turbiny-geometria

    na gwałt potrzebuje ta czesc

    110711188G

    jaka cena i jak z dostepnoscia ?

  • #2
    Eksploatacja turbiny-geometria

    Cześć
    Mam szybkie pytanie nie znalazłem o tym na forum i niewiem czy w dobrym dziale.
    Jestem po wymianie turbiny z powodu zapieczononej geometrii w turbinie, napisze ktoś jak często trzeba krecić silnik wyżej i czy wystarczy raz na dzien na 2 biegu do konca czy to raczej trzeba na wyzszych biegach i przy wyższej predoksci?
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Marcintdi, najzdrowiej dla turbiny (zwłaszcza ze zmienną geometrią) będzie kręcenie na wyższe obroty (do 3500-4000) na różnych biegach i nie tak, że raz naciśniesz i trzymasz np. przez 5 km tylko wkręć, odpuść, znowu wkręć, znowu odpuść - żeby łopatki miały pełny zakres pracy. Co do częstotliwości nie ma reguły. Wszystko zależy od stylu jazdy i od tego ile jeździsz w mieście.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Pamiętaj tylko, żeby robić to na rozgrzanym silniku.
        PS. Ale czemu od razu wymieniłeś turbo? Jeśli poza zapieczonym VTG nie było innych problemów, to czyszczenie powinno wystarczyć.

        Komentarz


        • #5
          Tak trzeba rozgrzac ale idzie okres ze czasem jeszcze sie nie rozgrzeje a juz trzeba gasić. Postanowiłem zmienic bo juz przebieg 250kkm i powoli olej puszczało przy okazji załozone ASZ zamiast ASV plus chip

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X