Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dzwon

    Zamieszczone przez endryu
    Ten temat
    Forum - Octavia Club Polska
    może dla porządku przenieść tu
    Forum - Octavia Club Polska
    Przeniesione

  • #2
    Dzwon

    Korzystając z tego, że na święta jesteśmy u szwagierki w Bełchatowie, wczoraj skoczyłem odwiedzić rodzinę w Opocznie. Tam z kolei wybraliśmy się na cmentarz. Zaparkowałem wzdłuż drogi. Potem przeszliśmy się jeszcze na spacer. Auto zostało przy cmentarzu. Nie było mnie może pół godziny. Na spacerze z kuzynami przyglądaliśmy się jak stary, niebieski nissan primera lub almera z pierwszej połowy lat 90tych kręciła kółka na dużym placu. Pierwsze litery na tablicy PZ. Dosyć mocno przymroziło, więc był ślisko. Wracając widzieliśmy jak ten nissan jechał w rejon gdzie zaparkowane było moje auto. Byliśmy przy aucie może kilka minut po nim. Prawy przód jak na fotce. Zostawił niebieskie krechy na zderzaku. Zadzwoniłem na policję. Kazali przyjechać. Opisałem wszystko jak w tym poście. Może gościa znajdą. Na razie muszę zrobić z AC.
    To już będzie trzeci zderzak w scoucie 8) Jakoś tak pechowo.

    Skoda Octavia Scout 2.0TDI

    Komentarz


    • #3
      auć auć. \Opalarka w dłoń i jazda
      Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

      Jeżdżę w blasku
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zsolpyw
        Opalarka w dłoń i jazda
        Żadna opalarka. Nie po to płaci grubą kasę za AC aby bawić się gówniane druciarstwo, co to jest stary Polonez???
        Rób z AC. Jeżeli chodzi o wykrycie sprawcy, jeżeli nie było świadków, monitoringu to czarno to widzę. Zapewne dostaniesz pismo o umorzeniu z powodu niewykrycia sprawcy czynu...
        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

        Komentarz


        • #5
          Co prawda szkoda już dawno naprawiona, ale dopiero teraz znalazłem czas na wklejenie fotki - tak dla porządku. AC w Ergo-Hestia. Bardzo sprawnie załatwiono sprawa. Włącznie z autem zastępczym.

          Skoda Octavia Scout 2.0TDI

          Komentarz


          • #6
            Ładnie zrobili - podasz jakieś szczegóły - wycena itp.?
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Reflektor też Ci zmieniali ??
              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

              Komentarz


              • #8
                A co ze sprawcą zdarzenia?

                Znalazł się?

                Czy jak zazwyczaj umorzono postępowanie?

                It's nice to be important but more important is to be nice

                Komentarz


                • #9
                  Wycena to 6351,28. Zrobione w ASO. Wymieniany zderzak, reflektor, przeciwmgielne, zbiornik spryskiwacza. Może jeszcze jakieś pierdoły.
                  Sprawca pozostał nieznany
                  Skoda Octavia Scout 2.0TDI

                  Komentarz


                  • #10
                    Znaczy robiłeś z AC. Ile ci składka wzrosła?
                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez zepter00
                      Znaczy robiłeś z AC. Ile ci składka wzrosła?
                      To się okaże :-) (zbyt wolno puszczam ALT) jak będzie kupował kolejną polisę :-)
                      Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        okaże* :wink:
                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                        Komentarz


                        • #13
                          Już jakieś trzy lata temu robiłem szkodę z AC. Koszt wyszedł dwa razy większy i jakoś nie poczułem dramatycznego wzrostu składki. Poza tym zawsze można zmienić ubezpieczyciela.
                          Skoda Octavia Scout 2.0TDI

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja robiłem w 2013 z AC lakierowanie błotnika przedniego, zderzaka przedniego i lusterka z wymianą czarnej listwy na zderzaku. Sam się tak załatwiłem. Robiłem w ASO. Miałem max zniżek - 60 %. Robota została wyceniona na 2000 zł - straciłem w Avivie zniżki na kolejny rok - około 250 zł.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez oculus
                              Już jakieś trzy lata temu robiłem szkodę z AC. Koszt wyszedł dwa razy większy i jakoś nie poczułem dramatycznego wzrostu składki. Poza tym zawsze można zmienić ubezpieczyciela.
                              ale u innego ubezpieczyciela też Cię zapytają czy miałeś szkodę z AC w ostatnim roku.

                              Ja miałem szkodę w ostatnim i też mi wyszło coś koło 200zł więcej w kolejnym.
                              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez oculus
                                Wycena to 6351,28. Zrobione w ASO.
                                :shock:

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez andrzej1962
                                  Zamieszczone przez oculus
                                  Wycena to 6351,28. Zrobione w ASO.
                                  :shock:
                                  Zamieszczone przez oculus
                                  Wymieniany zderzak, reflektor, przeciwmgielne, zbiornik spryskiwacza. Może jeszcze jakieś pierdoły.
                                  Ceny z ASO + roboczogodziny, + lakiernia i spokojnie po cenach ASO wyjdzie tyle.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dzisiaj dzwoniła do mnie pani sierżant z komisariatu w Opocznie. Znaleźli kierowcę typowanego przeze mnie auta. Od czasu mojego dzwonu uczestniczył jeszcze w jednej kolizji i w jakimś poważniejszym wypadku. Długo go szukali, bo facet nie przerejestrował po zakupie auta na siebie. Najpierw dotarli do poprzedniego właściciela gdzieś daleko w Polsce. Ten dopiero dał namiary na aktualnego właściciela. Kwity musiały pokrążyć i tak czas zleciał aż do dzisiaj. Facet wypiera się, że mnie puknął. Kamer tam nie ma. Nie ma dowodu. Pani sierżant twierdziła, że jeszcze na przesłuchaniach może sypnąć się jakiś jego koleś, ale jak nie to sprawa do umorzenia. Miło, że jednak policja wykonała jakąś robotę w mojej sprawie. Facet jeszcze będzie ukarany za nieprzerejestrowanie auta w terminie.
                                    Skoda Octavia Scout 2.0TDI

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      trzeba przyznać, że trochę to trwało..
                                      dobrze, że w ogóle coś znaleźli...

                                      ale jak sprawa pójdzie do umorzenia, zawsze możesz się zaczaić tam gdzie nie ma kamer i oklepać mu maskę. osobistą i prywatną. bo jego samochodu nie mam tu na myśli

                                      It's nice to be important but more important is to be nice

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez oculus
                                        Facet jeszcze będzie ukarany za nieprzerejestrowanie auta w terminie.
                                        Watpie Na podstawie czego?? Jest obowiazek, ale nie ma konsekwencji nie wykonania. Chyba ze mu wcisna celowe dzialanie w celu unikniecia poniesienia konsekwencji czyt. drugie zdarzenie.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          Zamieszczone przez oculus
                                          Facet jeszcze będzie ukarany za nieprzerejestrowanie auta w terminie.
                                          Watpie Na podstawie czego?? Jest obowiazek, ale nie ma konsekwencji nie wykonania.
                                          Podstawa prawna ukarania: art. 97 K.w. w zw. z art. 78 ust. 2 pkt 1 ustawy prawo o ruchu drogowym.
                                          Zagrożenie karne: kara nagany albo grzywny do 3000 złotych

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Art. 97
                                            Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie
                                            podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

                                            Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

                                            1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

                                            2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

                                            1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

                                            2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

                                            3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

                                            4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.


                                            Ale nie moze tego zrobic wydzial komunikacji, tylko jedynie sad na wniosek innych organow. Stwierdzi ze nie mial wtedy pieniedzy na dokonanie czynnosci i podda sie karze nagany dobrowolnie lub wplaci 200zl grzywny Najwazniejsze czy zaplacil PCC, reszta sie nie liczy. No i najwazniejsze auto ma miec OC i badanie techniczne. Jak tego dopilnowal, to pkt pierwszy bedzie najmniejszym problemem.

                                            Kiedys kupilem auto, ktore mialo do kompletu 5 albo 6 umow K-S, w tym komisy i prywatne osoby na przestrzeni 4 lat i nikt auta nie przerejestrowywal. Mialo przeglad, mialo OC ktorego wyroznikiem jest numer VIN auta a nie tablica rejestracyjna.

                                            Zamieszczone przez oculus
                                            Najpierw dotarli do poprzedniego właściciela gdzieś daleko w Polsce. Ten dopiero dał namiary na aktualnego właściciela. Kwity musiały pokrążyć i tak czas zleciał aż do dzisiaj.
                                            A sprzedawca auta, nie zglosil sprzedazy auta w WK ?? Raczej tez mial taki obowiazek, zeby mogl zglosic sprzedaz auta do ubezpieczalni, aby na jego konto ktos nie mial szkody.
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              ja zawsze jak zostawiam auto parking czy to C.H. czy gdziekolwiek indziej zostawiam kamerkę włączoną.. i takim przypadkiem Pani pod przedszkolem cofała i się nadziała.. oczywiście odjechała.. miała pecha bo kamerka rejestrowała.. zwrot inwestycji 1000%

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                Ale nie moze tego zrobic wydzial komunikacji, tylko jedynie sad na wniosek innych organow. Stwierdzi ze nie mial wtedy pieniedzy na dokonanie czynnosci i podda sie karze nagany dobrowolnie lub wplaci 200zl grzywny Najwazniejsze czy zaplacil PCC, reszta sie nie liczy. No i najwazniejsze auto ma miec OC i badanie techniczne. Jak tego dopilnowal, to pkt pierwszy bedzie najmniejszym problemem.
                                                Mówiłeś, że nie ma podstawy to Ci ją dałem. To ile zapłaci i kto go do tego zmusi to sprawa drugorzędna PCC jest najważniejszy dla US a nie dla Policji czy Wydziału Komunikacji. A stwierdzenie, że nie miał pieniędzy jest kompletnie niewiarygodne i każdy Sąd go z tym pogoni, bo miał pieniądze, żeby kupić samochód i żeby go tankować, bo przecież spowodował jeszcze inne wypadki, a koszt zarejestrowania samochodu wynosi mniej niż bak paliwa :P

                                                W sądach naprawdę nie pracują idioci i osoby łatwowierne, którym można wcisnąć byle kit jak sądzie znaczna część społeczeństwa :P

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                                  Zamieszczone przez oculus
                                                  Facet jeszcze będzie ukarany za nieprzerejestrowanie auta w terminie.
                                                  Watpie Na podstawie czego?? Jest obowiazek, ale nie ma konsekwencji nie wykonania. Chyba ze mu wcisna celowe dzialanie w celu unikniecia poniesienia konsekwencji czyt. drugie zdarzenie.
                                                  popieram nie ma przepisu wykonawczego. Czegoś w rodzaju "kto nie przerejstruje nabytego pojazdu w terminie 30 dni od daty zakupu podlega karze grzywny, ograniczenia wolności etc etc. "
                                                  Jest to tzw martwy przepis. Coś worodzaju rozmowy przez tel kom. Jak policjant nie ma partnera lub kamery a kierujący ma świadka lub nawet nie raczej wątpię o ukaranie za gadanie przez tel.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X